• دوشنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۱ / ۱۷:۰۳
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 91071711382
  • خبرنگار : 71368

ارابه سرقت در پايتخت متوقف شد

ارابه سرقت در پايتخت متوقف شد

كارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ اعضاي باند زورگيران خشن را كه با ضرب و شتم از مردم سرقت مي‌كردند، دستگير كردند.

كارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ اعضاي باند زورگيران خشن را كه با ضرب و شتم از مردم سرقت مي‌كردند، دستگير كردند.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در هشتم اسفندماه سال گذشته، فردی با مراجعه به کلانتری 150 تهرانسر به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای با چاقو مورد تهدید، ضرب و جرح و نهایتا سرقت وجوه نقد همراه قرار گرفته است كه با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران پرونده براي رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به اداره پنجم، مالباخته در شرح ماجرا به کارآگاهان گفت كه در جاده مخصوص کرج، به سمت میدان آزادی سوار یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای با سه سرنشین شدم كه در بین مسیر ناگهان دو سرنشین پژو با تهدید چاقو و قمه به سمت من حمله‌ور شده و در حالی که گلوی مرا با چاقو زخمی کرده بودند، اقدام به سرقت تمامی وجوهات نقد گوشی تلفن‌همراه مدارک شناسایی و ... كرده و پس از سرقت و با ضربات پا مرا در مکانی خلوت در حوالی شهرک اکباتان از ماشین پیاده و به سرعت از محل متواری شدند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان با بررسی سرقت‌های مشابه اطلاع پیدا کردند که در مناطق مختلف سطح شهر تهران به ویژه در غرب و شمال غرب تهران، سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ در پوشش مسافرکشی و غالبا در تاریکی شب اقدام به سرقت و زورگیری از شهروندان می‌كنند.

با ارجاع پرونده‌های مشابه به پلیس آگاهی و مراجعه مالباختگان به اداره پنجم، با توجه به مشخصات ارائه شده از سوی مالباختگان، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی سرقت‌ها توسط یک گروه سه نفره از سارقان خشن انجام شده که در سرقت‌های خود علاوه بر سرقت اموال و وجوه نقد مالباختگان، اقدام به ضرب و جرح افراد با استفاده از چاقو، پنجه بوکس و ... می‌كنند.

یکی از مالباختگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت كه در ابتدای بلوار لاله و به مقصد میدان آزادی سوار یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ با سه سرنشین شدم؛ ابتدا یکی از سرنشینان خودرو به بهانه این که من برای خواهرش ایجاد مزاحمت کرده‌ام! اقدام به گرفتن گوشی تلفن همراهم کرد و در ادامه زمانی که قصد داشتم تا در برابر آنها مقاومت كنم، با ضربات پنجه بوکس، مشت و سیلی و تهدید چاقو تمامی جیب‌هایم را خالی و پس از سرقت کیف‌دستی حاوی مدارک و ... در نزدیکی جاده‌قدیم از ماشین به بیرون پرتابم کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

با توجه به وقوع سرقت‌های به عنف توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو 405 نقره‌ای رنگ، مشخصات خودرو به همراه تصاویر بدست آمده از چهره‌نگاری در اختیار واحدهای گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته تا این که واحد گشت آگاهی در حین گشت‌زنی در جاده مخصوص کرج ـ نرسیده به میدان آزادی به یک دستگاه پژو 405 نقره‌ای رنگ با سه سرنشین مرد مشکوک می‌شود، با وجود صدور دستور ایست توسط واحد گشت پلیس آگاهی راننده پژو بدون توجه به دستور مأموران اقدام به فرار از محل كرده و نهایتا پس از حدود یک ساعت تعقیب و گریز در خیابان آزادی متوقف می‌شود که با این وجود سرنشینان پژو قصد متواری‌شدن از محل را داشتند که نهایتا دو نفر از آنان به اسامی «بهمن . س» 21 ساله و «ناصر . ش» 22 ساله با رعایت قانون به کارگیری سلاح و در تیراندازی توسط مأموران گشت‌آگاهی دستگیر می‌شوند که در زمان دستگیری «بهمن . س» بر اثر اصابت گلوله مجروح می‌شود، با دستگیری متهمان و در بازرسی از خودرو متهمان علاوه بر کشف انواع سلاح‌سرد مقادیری از اموال مسروقه از قبیل چندین دستگاه تلفن‌همراه، وجوهات نقد، انگشتر و گردنبند طلا و ... نیز کشف شد.

با انتقال متهمان دستگیرشده به اداره پنجم پلیس آگاهی و آغاز تحقیقات، هر دو متهم به ده‌ها فقره زورگیری از شهروندان در پوشش مسافرکشی اعتراف و در اظهارات خود عنوان کردند که با تشکیل گروهی سه نفره و به سرکردگی یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام «سعید . ن» 21 ساله که در لحظه دستگیری از محل متواری شد، اقدام به زورگیری كرده‌اند؛ با توجه به اعترافات متهمان و دعوت از مالباختگان براي شناسایی متهمان هر دو متهم از سوی ده‌ها مالباخته مورد شناسایی قرار گرفتند.

در ادامه تحقیقات براي دستگیری متهم متواری پرونده، کارآگاهان اداره پنجم اطلاع پیدا کردند که «سعید» یکی از مجرمان سابقه‌داری است که پیش از این و به اتهام «تهدید و ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو»، «مشارکت در سرقت به عنف» و «شرب خمر» دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر نیز به اتهام مشارکت در سرقت مسلحانه یک طلافروشی در منطقه نصیرآباد رباطکریم تحت تعقیب اداره یکم پلیس آگاهی قرار دارد.

برابر اطلاعات پرونده سرقت مسلحانه تحت رسیدگی در اداره یکم، در خرداد ماه سال 1390 هفت سارق مسلح به سلاح کمری اقدام به سرقت از یک طلافروشی در منطقه نصیرآباد رباط کریم كرده و پس از شلیک سه گلوله و سرقت از طلافروشی، با چهار دستگاه موتورسیکلت از محل متواری می‌شوند که کارآگاهان در ادامه رسدگی به این پرونده موفق به دستگیری شش سارق مسلح شده و «سعید» به عنوان تنها عضو متواری این پرونده همچنان تحت تعقیب آنان قرار داشت.

با توجه به متواری‌بودن «سعید» و زندگی مخفیانه وی، اقدامات گسترده پلیسی براي دستگیری متهم آغاز و سرانجام کارآگاهان پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که «سعید» در نهم مهرماه در حالی که در یک نزاع و درگیری دسته‌جمعی با تعداد دیگری از مجرمان سابقه‌دار منطقه اسلامشهر درگیر شده، مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد، کارآگاهان با مراجعه به بیمارستان، «سعید» را شناسایی و پس از بهبودی کامل، وی را ضمن انجام هماهنگی‌های قضایی به اداره پنجم آگاهي منتقل می‌كنند.

با انتقال متهم به اداره پنجم و آغاز تحقیقات، متهم علاوه بر اعتراف صریح به نقش و مشارکت خود در سرقت مسلحانه طلافروشی، به تشکیل گروه زورگیری و ده‌ها فقره زورگیری و با همدستی «بهمن . س» و «ناصر . ش» اعتراف می‌كند.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به جرایم خود و با صدور قرار قانونی مناسب از سوی مقام‌قضایی، هر سه متهم براي انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.

انتهاي پيام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.