• یکشنبه / ۲ آبان ۱۳۹۵ / ۱۷:۱۱
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 95080201520
  • منبع : روابط عمومی برنامه

پرستو صالحی: اگر فضای مجازی نباشد می میریم!

علیفر: چون آدم متفاوتی هستم به من فحش می‌دهند

علیفر: چون آدم متفاوتی هستم به من فحش می‌دهند

علیرضا علیفر با اشاره به اشتباهی که چند ماه قبل در حین یک گزارش مرتکب شد و حاشیه‌های بسیاری را برای وی در رسانه‌ها و فضای مجازی به همراه داشت، گفت: اشتباه یک مجری در پخش زنده در تمام دنیا امری طبیعی است و من هم فقط یک اشتباه کردم آن هم از روی شیطنت یک شیاد اینترنتی که متاسفانه برغم اینکه این آقا هم خلاف قانون عمل کرده و هم خلاف اخلاق، دستگیر نشد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی برنامه «اکسیر»، بیست و چهارمین قسمت برنامه اکسیر که به موضوع «توهین در فضای مجازی» می پرداخت، میزبان «علیرضا علیفر» و «پرستو صالحی» شد.

در ابتدای برنامه، گزارشگر فوتبال، با بیان اینکه کمتر اهل مصاحبه و گفتگو است، گفت: در حدود 15 ماه گذشته دوستان خبرنگار به من محبت دارند و مرتب تماس می گیرند و تقاضای مصاحبه دارند که البته با هماهنگی مدیرانم در شبکه ورزش گفتگو کردم.

وی افزود: همزمان با تاسیس شبکه سه کارم را شروع کردم و بیش از 21 سال است که در فضای ورزشی کار می‌کنم؛ یعنی از کار ژورنالیستی گرفته تا مربی‌گری در عرصه فوتبال را تجربه کردم و تعریف از خود نباشد کارم را بلدم و طی این سال‌ها مردم فقط به تخصص من و چگونگی انجام وظایفم توجه داشتند.

این گزارشگر فوتبال تصریح کرد: اشتباه یک مجری در پخش زنده در تمام دنیا امری طبیعی است و من هم فقط یک اشتباه کردم آن هم روی شیطنت یک شیاد اینترنتی که متاسفانه با توجه به اینکه این آقا هم خلاف قانون عمل کرده و  هم خلاف اخلاق، دستگیر نشد.

علیرضا علیفر ادامه داد: کنترلی بر روی فضای مجازی نیست اما سال‌های سال است که مطبوعات تحت کنترل شدید هستند؛ باید هم باشند، چیزی که در تمام دنیا هم هست، باید مطابق با اصول، سیاست مملکت، مذهب و دین رسمی کشورمان حرکت کنند و حق ندارند بر خلاف این قواعد رفتار کنند؛ در رادیو و تلویزیون که اصلا کسی اگر یک کلمه حرف نامربوط بزند که انقدر انعکاس دارد که کسی جرأت نمی‌کند چنین کاری را انجام دهد، در نهایت این می‌شود فضای حقیقی ما که همه چیز مرتب و منظم  است اما چرا فضای مجازی را کسی کنترل نمی‌کند؟

وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول کنترل فضای مجازی است، تاکید کرد: سایت‌های زیاد و مختلفی که در فضای مجازی وجود دارند فقط با سلیقه آن مدیر سایت می‌گذرد، یعنی مدیر سایت ذهنیت خودش را به جوان این کشور تزریق می کند، خانم های جوان ایرانی خیلی تاثیر پذیر و عاطفی هستند، و به همین دلیل زود از آنچه در سایتها گفته می‌شود تاثیر می گیرند.

این گزارشگر فوتبال در ادامه با اشاره به اینکه از طعنه "عادل فردوسی پور" آزرده شده، گفت: گله‌مند شدم از آن آقای گزارشگر و گفتم دست شما درد نکند، شما در حضور میلیون‌ها بیننده، هنگام گزارش فوتبال با من شوخی می‌کنید و خودمان که تلفنی با هم صحبت می‌کنیم می‌گویی ببخشید.

علیفر که در برنامه «اکسیر» با اجرای فرزاد حسنی سخن می‌گفت، در پاسخ به اینکه چرا عده‌ای از کاربران برای بیان اعتراضشان در فضای مجازی به شما فحش می‌دهند؟ گفت: آدم‌هایی که در رسانه‌های مجازی هستند به من حسادت دارند، آنها دوست ندارند که "علیفر" چهره روز باشد؛ انسان هر چه مهمتر باشد دشمن زیاد پیدا می‌کند؛ من فکر می‌کنم چون آدم متفاوتی هستم با من خصومت دارند و همین افرادی که خصومت می‌کنند در طی مقاله های خودشان می پذیرند که علیفر سبک خاص خودش را دارد و از هیچ کَس تقلید نمی کند.

وی افزود: فوتبال در تلویزیون نیاز به گزارشگر ندارد، گزارشگر مربوط به رادیو است، تلویزیون در حال حاضر با بیش از 10 دوربین مسابقه را پخش می کند و آن کسی که تماشاگر تلویزیونی است از 10 زاویه گل را تماشا می‌کند؛ لذا اصلا نیازی نیست برایش توضیح بدهیم. گزارشگر فوتبال باید مفسر و تحلیلگر باشد، من چون مربی A فوتبال دارم و ژورنالیست بودم و تخصص دارم در این کار، اهالی فن هم من را قبول دارند و این باعث شده آن تعدادی از دشمنان من در رسانه‌ها، من را مورد طمع قرار بدهند.

این گزارشگر قدیمی در پایان خاطرنشان کرد: من از جوانی و نوجوانی عادت دارم که چیزی را به دل نگیرم به خصوص اگر سن مخاطب پایین باشد، زود می‌بخشم، من از هیچ کسی دلگیر نیستم اما من از جوانی تابع این تز بودم، یعنی هر کسی با من مهربان بوده با او مهربان‌تر بودم و اگر کسی با من بی ادب بوده من با او بی ادب تر بودم و هرگز به کسی اجازه نمی دهم که در رسانه و یا در جلوی روی من توهین کند.

در بخش بعدی برنامه «اکسیر» نیز  «پرستو صالحی» با اشاره به اهمیت وجود  فضای مجازی در ایران گفت: برای هنرمندان ایرانی خیلی لازم است که در فضای مجازی باشند و واقعا بدون فضای مجازی خیلی از ما ممکن است بمیریم. خیلی‌ها در طول سال بیکار هستند و تقسیم کار درست صورت نمی گیرد چون این حرفه ما بی رحم است، وقتی روی آنتن نیستی فراموش می شوی، وقتی پول نداری به لحاظ روحی اعصابت بهم می ریزد، وقتی مردم تو را فراموش می کنند افسرده می شوی و مجموع اینها باعث می شود شما به عنوان یک هنرمند دیده شدن را دوست داشته باشی.

وی افزود: من سال‌هاست خیلی کم کارم و این کم کاری در حوزه بازیگری باعث شد فراموش شوم و حتی در دوره‌ای بسیار آدم تلخی شده بودم، شرایط مالی بدی داشتم به طوری که به عنوان مهمان هم دیگر به برنامه‌ها دعوت نمی‌شدم، الان می‌گویند چه کسی روی بورس هست، چه کسی تعداد فالوورهایش بیشتر هست آن را دعوت کنیم.

بازیگر سریال «زیر آسمان شهر» تصریح کرد: ما در هر مراسمی که حضور پیدا می کنیم به جز خیریه ها، پول دریافت می کنیم، زمانی که سر کار نیستم با حضورم در افتتاحیه یا اختتامیه مزون یک لباس پول دریافت می‌کنم و این را همه بدانند باکی ام ندارم، وقتی سر کار نیستم به این پول نیاز دارم وگرنه نمی‌توانم امرار معاش درستی داشته باشم.

صالحی با اشاره به اینکه تعداد فالوورهای واقعی‌اش نزدیک یک میلیون است، ادامه داد: بعد برنامه "ماه عسل" یک تکانی به تعداد اعضای صفحه اینستاگرامم خورد، و حضور زیاد من باعث شده مردم به پیج من سر بزنند و حتی برخی بگویند چرا تو همه جا هستی. پاسخش مشخص است چون پول می گیرم و باید زندگی کنم و هزینه درمان  مادرم که بیماری قلبی دارد را بدهم.

این بازیگر تلویزیون و سینما افزود: خبرنگارها سراغ فردی مثل "بهروز مقدم"، مجری قدیمی تلویزیون که بیمار است نمی روند،آنها فقط سراغ سوپراستارها را می گیرند، نتیجه آن این می شود که دختر آقای مقدم از طریق همین فضای مجازی، دایرکت به من می دهد که پدرم مریض است و کسی احوالی از این مجری نمی پرسد.

بازیگر فیلم «چشمهایش» تاکید کرد: خیلی از هنرمندانی که از ایران خارج شدند افسردگی می گیرند، زیرا دیگر آنها را نمی شناسند، ما به سوپرمارکت می رویم، مردم عکس سلفی می گیرند و ما به این روند عادت کردیم و اگر جز این باشد آزار می بینیم.

این برنامه که تهیه‌کنندگی آن بر عهده «مصطفی شریفی» است، با اجرای فرزاد حسنی از شبکه سوم سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۳:۲۴

آقای علیفر ماشالله همه کاره است!!!!