• دوشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۶ / ۱۳:۳۱
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 96041205785
  • منبع : نمایندگی خراسان جنوبی

تشریح جزئیات قتل دلخراش زوج طبسی

قتل

ایسنا/خراسان جنوبی فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی جزئیات قتل دلخراش زوج طبسی را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، هفته گذشته در پی قتل زن و شوهری در طبس با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان آگاهی استان خراسان‌جنوبی و شهرستان طبس متهم به قتل   این زن و شوهر در قلهک تهران دستگیر شد.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی به تشریح ماجرای پرونده ، چگونگی دستگیری متهم  و اعترافات وی پرداخت و گفت: ساعت ۱۲:۴۵ یکی از روزهای گرم هفته گذشته فردی در طبس با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و عنوان کرد که چند روزی است از برادرم و خانمش خبری ندارم و با توجه به ایام تعطیلی عید فطر گمان داشتم که آن‌ها به مسافرت رفته‌اند.

سردار «مجید شجاع» افزود: فرد تماس گیرنده وقتی به محل سکونت برادرش مراجعه می‌کند از روی در خانه به داخل حیاط نیم نگاهی می‌اندازد که لکه‌های خون روی در و دیوار نظرش را جلب می‌کند. در همین هنگام مأموران گشت به محل می‌رسند و قصد ورود به داخل ساختمان را داشتند که با در قفل شده مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: از آنجا که با توجه به شواهد وقوع جنایت متصور بود مأموران پس از تشریفات قانونی با استفاده از تجهیزات در منزل را باز کردند و وارد خانه شدند.

جسدی در آشپزخانه

شجاع   با بیان این‌که مأموران پس از ورود با جسد خانمی ۳۲ ساله مقابل ورودی آشپزخانه مواجه شدند و مراتب را به کارآگاهان آگاهی شهرستان و قاضی کشیک اعلام کردند، ادامه داد: با حضور کارآگاهان و بررسی جسد مشخص شد خانم ۳۲ ساله به‌علت وارد آمدن ضربات متعدد چاقو و شکستگی جمجمه جان باخته است.

وی با اشاره به این‌که در بررسی سایر قسمت‌های ساختمان هیچ گونه آثار و ادواتی که نشان از آلت قتاله داشته باشد کشف نشد، تصریح کرد: در ادامه فرد تماس‌گیرنده به مأموران اعلام کرد که گوشی برادرم(شوهر مقتوله) نیز چندین روز است که خاموش است و از او خبری ندارم.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی در ادامه سخنانش گفت: کارآگاهان آگاهی برای روشن شدن زوایه‌های پنهان قتل خانم ۳۲ ساله برای پیدا کردن همسر وی وارد کار شدند که با جمع‌آوری تحقیقات میدانی و محلی دریافتند که نامبرده آخرین بار در یکی از خیابان‌های اصلی در ساختمان نیمه‌سازی مشغول به حفر چاه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از این عوامل انتظامی در محل ساختمان حاضر شدند در حالی که بوی بدی فضا را پر کرده بود. وقتی به این محل رسیدند با چاهی مواجه شدند که با بلوکه سیمانی و خاک پر شده بود و محل انتشار بوی بد نیز همان چاه بود.

وی گفت: در ادامه  نیروهای آتش‌نشانی در محل حاضر و نسبت به تخلیه چاه اقدام کردند که با جسد مردی ۳۵ ساله مواجه شدند.

وی با اشاره به این‌که پس از بررسی و تحقیقات از جسد کشف شده در اعماق چاه مشخص شد وی همسر خانم ۳۲ ساله است که در منزل مسکونی‌اش به قتل رسیده است، افزود: با توجه به بی‌سابقه بودن این گونه جرائم در استان خراسان‌جنوبی جلسه‌ای به طور شبانه برگزار و تیمی از کارآگاهان اداره جرائم جنایی آگاهی استان و شهرستان طبس مأمور رسیدگی به پرونده قتل زوج طبسی شدند.

اولین سرنخ

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در همان ابتدای رسیدگی و تحقیقات کارآگاهان ۵ نفر که در آخرین روزهای زندگی با این زوج در تماس بودند مورد بازجویی قرار گرفتند و کارآگاهان به شاگرد مقتول شک کردند بنابراین با هماهنگی قضایی به محل سکونت او مراجعه کردند اما  با در بسته منزلش مواجه شدند.

به گفته سردارشجاع، کارآگاهان در تحقیقات میدانی و با استفاده از شگردهای پلیسی دریافتند فرد تحت تعقیب با خودروی پرایدی که متعلق به مقتول بوده است از شهرستان طبس خارج شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان با گرفتن نیابت قضایی به یکی از استان‌های شمالی مراجعه کردند که تحقیقات میدانی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی نشان داد که متهم به استان تهران متواری شده است، بنابراین   تیم عملیاتی استان به تهران عزیمت کرد که حوالی غروب در عملیات ضربتی متهم به همراه همسرش در قلهک تهران دستگیر و به استان منتقل شد.

دفن مقتول در چاه

وی خاطرنشان  کرد: متهم (ر) در مقابل کارآگاهان و دوربین انتظامی اعتراف های هولناکی از قتل زوج طبسی بیان کرد و اظهار داشت که مدتی با مقتول کار می کردم و او دستمزدم را به طور هفتگی به همسرم می‌داد، اما آخرین بار و پیش از جنایت به پیشنهاد خودم دستمزد هفتگی‌ام را به حسابم واریز کرد تا این که همسرم با مقتول تماس گرفت که چرا پول را مثل همیشه به خودم ندادی که همین موضوع به درگیری لفظی میان آن‌ها منجر شد.

متهم اظهار داشت که پس از آن مقتول با من تماس گرفت و حرف‌های رکیکی درباره همسرم زد و گفت اگر جای تو بودم این زن را طلاق می‌دادم. آن روز تمام شد در حالی که به‌خاطر صحبت‌های مقتول اعصابم به هم ریخته بود.

متهم به قتل زوج طبسی در ادامه اعترافاتش گفت که ساعت ۱۵ روز بعد آماده شدم تا سر کار بروم چون به‌علت گرمای شدید هوا در طبس کار من بعدازظهر آغاز می‌شد. وقتی به محل ساختمان رسیدم مقتول پایین چاه بود که همان ابتدا به خاطر حرف‌هایی که به همسرم نسبت داده بود درگیری لفظی میان ما آغاز شد و من هم از بالا چند بلوک سیمانی به داخل چاه انداختم و بعد از آن پاکت سیمان و گچ و مقداری خاک داخل چاه ریختم و او را زنده در چاه دفن کردم.

ضربات چاقو بر تن مقتوله

متهم به قتل خاطرنشان کرد: پس از این کار به خانه خودم برگشتم و حوالی ساعت ۲۲:۳۰ به بهانه‌ای از خانه بیرون رفتم و پیکوری که متعلق به مقتول بود را برداشتم و به منزل وی بردم . گوشی مقتول در دستم بود و خانمش مدام تماس می‌گرفت و من هم مثل همیشه که بعد از کار، پیکور را به منزل مقتول می‌بردم این کار را انجام دادم و زنگ خانه او را زدم که همسرش در را باز کرد، وارد شدم و شروع به روغن‌کاری پیکور کردم که در هنگام کار همسر مقتول پرسید از(ح) خبری نداری که پاسخ دادم نه، اما او بلافاصله در پاسخم گفت نکند بلایی سرش آورده‌ای که با این حرف نیم نگاهی با خشم به او کردم و شستم خبر دار شد که مقتول موضوع درگیری لفظی خود با همسر من را به همسرش گفته است.

متهم ادامه داد: اعصابم به هم ریخت و با مته پیکور ضربه‌ای به صورت او زدم که خون کف حیاط را پر کرد. هنوز هوشیاری داشت که خود را به سختی به داخل هال کشاند و قصد داشت تماس تلفنی برقرار کند که با او درگیر شدم و با مته پیکور ضربه‌ای به پشت سرش زدم که خون زیادی ریخت و سپس چاقو را برداشتم و چند ضربه پی در پی به نقاط مختلف بدنش وارد کردم.

فرار به تهران

متهم افزود: تمام لباس‌های من خون آلود شده بود، آن‌ها را بیرون آوردم و چاقو و مته را میان لباس‌ها پیچاندم و سپس با خودروی مقتول به   منزل خودم رفتم و همسر و بچه‌ام را برداشتم و به یکی از استان‌های شمالی فرار کردم و در آن جا خودرو را پارک کردم و با استفاده از اتوبوس  به تهران رفتم و هنوز کابوس کشتن آن دو نفر به تنهایی مقابل چشمانم بود که حوالی غروب در تهران در محاصره مأموران گرفتار شدم .

سردار«شجاع» پس از تشریح چگونگی قتل‌ها از زبان متهم ، خاطرنشان کرد: بازسازی صحنه‌های جرم با حضور متهم انجام و پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

وی در پایان سخنانش به این نکته اشاره کرد که با وجود حساس بودن موضوع پرونده اما گردانندگان شبکه‌های اجتماعی با درج خبرهای کذب و شایعه‌پراکنی، موضوع قتل را به سمت وسوی  پیچیده‌ای می‌کشاندند در حالی که بارها اعلام شد که از انتشار خبرهای کذب خودداری کنند   اما این همکاری در فضای مجازی با پلیس صورت نگرفت.

بر اساس استعلام‌های انجام شده، متهم به مصرف هروئین اعتیاد دارد و از مجرمان سابقه‌دار در توزیع مواد مخدر است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.