• جمعه / ۳ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۹
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 97010300474
  • منبع : نمایندگی قزوین

امام‌جمعه قزوین:

حمایت از تولید داخلی بزرگترین اقدام برای حل مشکل اشتغال است

حمایت از تولید داخلی بزرگترین اقدام برای حل مشکل اشتغال است

ایسنا/قزوین امام‌ جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به نام‌گذاری سال به‌عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر فرزانه انقلاب گفت: «حمایت از تولید داخلی» بزرگ‌ترین اقدام برای حل مشکل اشتغال است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: از خدا می‌خواهیم در سال نو با عزم و اراده‌ای جدی‌تر نسبت به گذشته سراغ کارهای خیر، عبادت، بندگی و خودسازی برویم و خود را از هر نوع بدی، گرفتاری و آلودگیِ مورد خشم خدا دور بداریم و هر آنچه خدا برای ما می‌پسندد را دنبال کنیم.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال به‌عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر فرزانه انقلاب بیان کرد: سال‌هاست که رهبر معظم انقلاب اسلامی «اقتصاد» را محور تعیین شعار سال قرار می‌دهند و امسال نیز موضوع «اقتصاد» محور قرار گرفت اما تأکید بر این بود که ما باید از تولید داخلی حمایت کرده و آن‌ها را مصرف کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: «حمایت از کالای ایرانی» یعنی اجناسی که می‌خواهیم تهیه کنیم، اگر مشابه داخلی دارد حتماً آن‌ها را خریداری کنیم و از خرید مشابه خارجی آن پرهیز کنیم و بدانیم این کمال بی‌انصافی است که تولید داخلی را رها کرده و سراغ کالای خارجی برویم.

امام‌جمعه قزوین عنوان کرد: اگر کالای داخلی را رها کنیم و مشابه خارجی آن را تهیه کنیم درواقع برای خارجی‌ها رونق و اشتغال ایجاد کرده‌ایم درحالی‌که فرزندان خودمان سرگردان شغل هستند و شرکت‌های داخلی در معرض تعطیلی و ورشکستگی هستند و این کار باایمان و عقل همخوانی ندارد.

وی با بیان اینکه خداوند برای کافران این موقعیت را قرار نداده است که بر ما مسلَط باشند، یادآور شد: یکی از مصادیق جدی تسلط کافران بر ما، تسلط اقتصادی، تسلط بر بازار و تسلط بر اراده و سلیقه ما در خرید کالا است و می‌باید با حمایت از تولیدات داخلی مانع تسلط خارجی‌ها در این عرصه شویم.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: بزرگ‌ترین و بلندترین قدم برای حل مشکل بیکاری که کمتر خانواده‌ای است با آن دست‌به‌گریبان نباشد، اقدام عمومی مردم در استفاده از کالای داخلی است.

خطیب جمعه قزوین ابراز کرد: سال‌های گذشته رهبری مسئولان را برای ایجاد اشتغال مخاطب قرار دادند اما نتیجه چندانی حاصل نشد؛ درنهایت امسال رهبر معظم انقلاب به مردم تکلیف کردند؛ یعنی مؤمنان شما خودتان به فریاد خودتان برسید و در خریدهایتان کالای ایرانی را انتخاب کنید.

وی اذعان کرد: لازمه بهبود وضعیت در تولید داخلی این است که اجناسی را انتخاب کنیم که باکیفیت بهتری تولید می‌شوند تا رقابت سالمی بین شرکت‌های داخلی به وجود آید و هرروز شاهد ارتقای کیفی محصولات تولیدشده باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در فراز دیگری از سخنان خود به قیام امام خمینی (ره) در سال 1342 اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) بر اساس وظیفه دینی اقدام کرد، مخالفان امام (ره) نیز در مقابل خدا قرار گرفتند و خدا آن‌ها را آواره و ذلیل کرد.

امام‌جمعه قزوین افزود: خداوند امام خمینی (ره) را که برای رضای الهی، عزت دین و اقتدار مسلمان‌ها قیام را شروع کرده بود، صاحب عزت و اقتدار کرد و دل‌های اهل عالم را متوجه ایشان نمود و در مقابل، دشمنان خدا متضرر شدند و کسانی که با امام (ره) همراه شدند عزت، آبرو، ایمان و سعادت اخروی نیز نصیبشان شد.

وی اظهار کرد: خداوند فرموده اگر امربه‌معروف و نهی از منکر را باعزت و احترام حفظ کردید، خدا بر عزت و احترام شما می‌افزاید اما اگر امربه‌معروف و نهی از منکر را ضایع و ضعیف کردید، خدا شما را خوار می‌کند و اینجا دیدیم یک بنده شایسته خدا برای امربه‌معروف و نهی از منکر و حمایت از دین قیام کرد و خداوند نیز از او حمایت کرد و او به مقاصد والای ایمانی و دینی خود دست‌یافت.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به جنگ عربستان و یمن اظهار کرد: در ابتدای حمله وحشیانه سعودی‌ها به یمن، مردم مظلوم این کشور توانایی مقابله با سلاح‌های عربستان را نداشتند اما امروز با همت ملت یمن به موقعیتی رسیدند که مراکز اقتصادی و تجاری عربستان را با موشک نشانه‌گیری کرده و نابود کنند.

امام‌جمعه قزوین ابراز کرد: امروز پس از چند سال جنگ و خونریزی و جنایت سعودی‌ها در یمن به‌جز خواری و ذلت و شکست و زبونی نتیجه‌ای برای سران سعودی به دست نیامده، اما برای مردم مقاوم یمن استقامت، وحدت کلمه و توان نظامی به دنبال داشته است و در دنیا نیز سربلندی و اقتدار قسمت آن‌ها شد که امیدواریم به‌زودی سعودی‌ها با شکست مفتضحانه‌ای از یمن خارج شوند.

وی با اشاره به عهدنامه برجام تصریح کرد: آمریکایی‌ها امروزه توپ برجام را در زمین بازی، جلوی پای اروپایی‌ها انداخته‌اند تا سران اروپایی‌ها با گل جدیدی که به ایران قرار است بزنند ضربات سهمگین دیگری به ما وارد کنند.

خطیب جمعه شهر قزوین اذعان کرد: امریکا در ماجرای برجام از ابتدا به دنبال منافع نامشروع خودش بود، عده‌ای که از روی جهالت و ناآگاهی یا بی‌خیالی یا خیانت وضعیت ذلیلانه‌ای را بر ملت ما تحمیل کردند باید از شرایط امروز برجام خجالت بکشند و از مردم عذرخواهی کنند و راه چاره‌ای برای نجات ایران از این مخمصه بیندیشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: در وضعیت امروز جامعه عده‌ای که هنوز حامی برجام هستند به‌جای صحبت از مفاد آن، باید از نتایج و دستاوردهایی که وعده آن را به مردم داده بودند صحبت کنند. به‌دروغ به مردم گفته شد با برجام همه تحریم‌ها برداشته می‌شود و هیچ تحریمی علیه ایران وضع نمی‌شود آیا امروز این نتایج به ثمر نشسته است؟

وی ادامه داد: کسانی که با تصویب برجام به مردم وعده دروغ دادند باید امروز عذرخواهی کنند، این عده فریب دشمن را خوردند و در شعار گفتند با شیطان بزرگ مخالف هستند اما در عمل از امریکا حمایت کرده و امروز هم به حمایت خود ادامه می‌دهند.

عابدینی عنوان کرد: خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید: شیطان دشمن آشکار شماست؛ امروز این آیه در وضعیت معامله برجام به‌خوبی برای ما مشخص‌شده است. در این ماجرا به ما گفتند تحریم‌های شما را برمی‌داریم و یک عده ساده‌لوح این موضوع را پذیرفتند و برخی از جاسوسان داخلی نیز به حمایت از امریکا پرداختند اما امروز همین شیطان جهانی، ایران را به استهزا گرفته و علیه ما تهدید می‌کند و نقشه حذف دیگر پیشرفت‌های کشور ما را کشیده است.

امام‌جمعه قزوین افزود: ما باید در مقابل دشمن بیدار بوده و بصیرت داشته باشیم، کسانی که ظالم را حمایت می‌کنند و در حمایت از او دروغ می‌گویند باید پاسخگو باشند، هرکس به دنبال ظالم و منافق حرکت می‌کند عامل عذابی است که بر همه مردم نازل می‌شود؛ بنابراین باید این نفاق و کج روی‌ها را یادآوری کنیم.

وی با اشاره به ایام میلاد امام جواد (ع) گفت: این امام عزیز می‌فرمایند «اگر کسی غنا و بی‌نیازی را از خداوند بخواهد همه مردم به او نیازمند خواهند شد و برآورنده نیازهای مردم خواهد شد و هرکس تقوای الهی پیشه کند مردم او را دوست خواهند داشت»، امیدواریم خداوند توفیق بندگی، تقوا، حفظ صداقت و انسانیت و توجه به دیگران را به ما عنایت بفرماید.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.