• دوشنبه / ۸ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۹:۰۰
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 97050804541
  • خبرنگار : 71582

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه

اداره اجتماعی ایسنا، هشتمین روز از دومین ماه تابستان را با انتشار 40 خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی که در شش سرویس خبری منتشر شد و در این میان خبرهایی از سرویس‌های حوادث، محیط زیست و سلامت بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، خبرهایی که بیشترین فراگیری و تاثیرگذاری را در میان اخبار اجتماعی امروز داشتند به همراه لینک مستقیم آن‌ها در ادامه آمده است:

گره کور نوسازی تاکسی های فرسوده

علیرضا قنادان -مدیرعامل سازمان تاکسیرانی - امروز در گفت‌وگویی که با خبرنگار سرویس شهری ایسنا داشته از روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی گلایه کرد و گفت: متاسفانه در سالی که مزین به نام "حمایت از کالای ایرانی" است شاهد توقف روند نوسازی تاکسی‌های فرسوده هستیم.

به گفته وی، از برنامه نوسازی تاکسی‌های فرسوده به دلیل عدم تحویل خودرو توسط خودروسازان به شدت عقب هستیم.

توضیحات مشاور شهردار تهران درباره یادداشت حاشیه ساز

غلامعلی رجائی -مشاور رسانه‌ای شهردار تهران- نیز در مورد انتشار عکس یادداشتش به شهردار تهران در نشست خبری توضیحاتی را ارائه کرد.

وی در مورد انتشار عکس نوشته او به شهردار تهران در نشست خبری درباره تشکر از مقام معظم رهبری و رئیس جمهور گفت: بنده مشاور رسانه‌ای شهردار تهران هستم و هر مشاور رسانه‌ای نیز وظیفه دارد تا نکات پیشنهادی خود را به مسئول مربوطه ارائه دهد.

اعلام زمان اجرای مقررات کسرخدمت‌های جدید سربازی

سردار ابراهیم کریمی-جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا- در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس حوادث و انتظامی ایسنا، زمان اجرای طرح جدید کسرخدمت‌های رزمندگی، ایثارگری و آزادگی را تشریح کرد.

وی درباره زمان اجرای مقررات جدید کسرخدمت‌های ناشی از رزمندگی، ایثارگری و آزادگی والدین مشمولان اظهارکرد:‌سال گذشته بود که قوانین مربوط به کسرخدمت‌های ناشی از ایثارگری، رزمندگی و آزادگی با نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی تغییر کرد و بر این اساس تنها در هرسال ۲۰ هزار نفری که دارای بیشترین امتیاز بودند می‌توانستند از این کسر خدمت‌ها بهره‌مند شوند، موضوعی که مورد اعتراض بسیاری از مشمولان قرار گرفت و اتفاقا خود ما نیز موافق آن نبودیم؛ چرا که تنها افراد دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه رزمندگی و آزادگی یا ۲۸ و ۲۹ درصد جانبازی توانستند از آن بهره‌مند شوند.

نقدی بر سیاست‌های «وام»دهی معاونت جوانان و آسیب‌دیدگانی که فراموش شده‌اند

سرویس خانواده ایسنا نیز امروز به بررسی عملکرد معاونت ساماندهی امور جوانان پرداخته و در گفتگو با بهروز اشرف سمنانی - کارشناس حوزه جوانان- نوشته است: در حال حاضر وظیفه ساماندهی سمن‌های حوزه جوانان تبدیل به مهم‌ترین دغدغه معاونت ساماندهی امور جوان و موجب فراموشی آسیب‌ها و مسائل دیگر این قشر شده است. دولت در قبال سازمان‌های مردم نهاد، تنها باید نقش تسهیل‌گری ایفا کند و اعطای وام به این سازمان‌ها، آنها را از ماهیت اصلی‌شان دور می‌کند.

به گفته وی، فراهم کردن تسهیلات مالی و اعطای وام به سازمان‌های مردم نهاد باعث می‌شود تا آنها با یک شرکت خصوصی تفاوتی نداشته باشند و حتی در صورت پرداخت وام به شرط پایین‌ترین درصد سود بانکی به این معناست که باید تراز مالی سازمان‌های مردم نهاد مثبت باشد.

نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد

کارنامه اولیه داوطلبان شرکت کننده در پنجمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت آموزش و پرورش از سوی سازمان‌سنجش اعلام شد.

 پنجمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی برای ۴۲۷ هزار و ۷۰۱ داوطلب در ۱۳۹ شهرستان و ۲۳۴ حوزه امتحانی در ۱۵ تیرماه جاری برگزار شد و قرار است ۱۸ هزار و ۱۹۸ نفر جذب شوند که ظرفیت استخدامی وزارت آموزش و پرورش در این دوره از آزمون استخدامی ۱۷ هزار و ۳۴۷ نفر است.

خشکسالی شدید تهران و ۲۰ استان دیگر

صادق ضیائیان-رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی- گفت: در بازه ۱۲۰ ماه اخیر منتهی به تیرماه سال جاری، ۹۷ درصد مساحت ایران به خشکسالی انباشته و بلندمدت دچار شده است و همین موضوع وضعیت ذخیره آبی کشور را در مناطق مختلف نشان می‌دهد.

وی در مورد آخرین وضعیت خشکسالی کشور اظهار کرد: پهنه‌بندی خشکسالی ۱۲۰ ماهه منتهی به پایان تیرماه ۱۳۹۷حاکی از آن است که بخش‌های گسترده‌ای از مساحت کشور دچار خشکسالی خفیف تا بسیار شدید بلندمدت است. در  بخش‌هایی از استان‌های تهران، البرز، قزوین، آذربایجان شرقی، زنجان، فارس، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خوزستان، بوشهر، کرمان و قسمت‌هایی از کرمانشاه، لرستان، یزد، سمنان، قم، سیستان و بلوچستان و همچنین بخش‌هایی از اصفهان و چهارمحال و بختیاری خشکسالی بلندمدت شدید و حتی بسیار شدید وجود دارد.

از خلاء قانونی برای تایید شهادت جنگلبانان تا استهلاک تجهیزات

معاون فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه در حال حاضر۳۰۰۰ نیروی جنگلبان مشغول خدمت در عرصه‌های طبیعی هستند از تناسب نداشتن وسعت اراضی با تعداد نیروهای جنگلبانی، استهلاک تجهیزات آنان و خلاء قانونی برای تایید احراز شهادت جنگلبانان با خبرنگار سرویس محیط زیست  ایسنا به گفت‌وگو پرداخت.

ریشه‌ بی‌پولی‌های نظام سلامت کجاست؟

خبرنگار سرویس سلامت ایسنا امروز به بررسی ریشه بی پولی نظام سلامت پرداخته و نوشته است: چندین سال است که «پول»، کلید واژه نگرانی‌های حوزه سلامت شده؛ با اجرای طرح تحول سلامت و انجام کارهای برزمین مانده و قوانین اجرا نشده، این دغدغه وجود دارد که دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت تحت تاثیر بی‌پولی‌های این حوزه قرار گیرد.

در کنار ریشه‌های مشکلات مالی این حوزه مانند ناپایداری منابع، هزینه‌های القائی و افزایش هزینه‌های درمانی، شهرام توفیقی - عضو انجمن اقتصاد سلامت ایران- تاکید می‌کند که بدقولی‌ها در تخصیص بودجه‌های سلامت، در بروز مشکلات مالی نظام سلامت بی‌تاثیر نبوده است؛ در عین حال در شرایط فعلی نباید تاثیر مشکلات اقتصادی کشور بر این حوزه را نادیده گرفت.

واکنش وزارت بهداشت به یک تخلف در برخی بیمارستان‌ها /اخراج مدیران متخلف

دکتر علیرضا عسگری، مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت نسبت به اخباری مبنی بر ارجاع برخی بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی در حوزه بستری واکنش نشان داد.

وی درباره اخباری مبنی بر فرستادن بیماران در حوزه بستری به خارج از بیمارستان برای تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی، گفت: با آغاز طرح تحول نظام سلامت فرستادن بیمار یا همراهش به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان در بیمارستان‌های دولتی ممنوع شد و آنقدر روی این موضوع حساسیت وجود داشت که حتی اگر تخلفی در این زمینه مشاهده می‌شد تا پای استعفای مسوول آن مرکز درمانی هم پیش می‌رفتیم.

پربازدیدها

در میان پنج خبر دارای بیشترین بازدید در اداره اجتماعی ایسنا نیز دو خبر از سرویس حوادث، یک خبر از سرویس محیط زیست، یک خبر از سرویس سلامت و یک خبر از سرویس آموزش و پرورش بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داده که در ادامه آمده است:‌

اعلام زمان اجرای مقررات کسرخدمت‌های جدید سربازی

۹۷ درصد مساحت ایران دچار خشکسالی بلندمدت است/ خشکسالی شدید تهران و ۲۰ استان دیگر

واکنش وزارت بهداشت به یک تخلف در برخی بیمارستان‌ها /اخراج مدیران متخلف

نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد

افسر پلیس چک ۸۰۴ میلیون تومانی را به صاحبش برگرداند

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.