• جمعه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۴
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 97063014709
  • خبرنگار : 71127

نمازجمعه استانها+ لینک کامل خبر

جنگ اقتصادی نباید فقط بر دوش مردم باشد

‌نمازجمعه

ایسنا/تهران امروز همزمان با نمازجمعه تهران در سراسر کشور نماز عبادی - سیاسی جمعه برگزار شد. ائمه جمعه به بیان موضاعوت مهمی از جمله قیام امام حسین(ع) و عزاداریهای ایام محرم، داعش به عنوان تهدیدی مهم برای منطقه، دفاع مقدس . وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم پرداختند در ادامه چکیده ای از اخبار نمازجمعه استانها به همراه لینک کامل خبر را مشاهده می کنید.

به گزارش ایسنا، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان با تاکید بر آشنایی جوانان و نو جوانان با فرهنگ عاشورا افزود: تبیین اهداف این قیام بزرگ آنان را در مقابل توطئه دشمنان مصون می دارد.

وی گفت: در هفته ای که گذشت بیمارستان چشم پزشکی الزهرا در زاهدان به بهره برداری رسید که یکی از مهمترین مراکز درمان چشم در ایران و حتی دنیا به شمار می رود . 

سلیمانی در ادامه با اشاره به اینکه استان ادلب سوریه آخرین استان سوریه است که تعداد بسیاری تروریست در آن در حال انجام کارهای تروریستی هستند گفت: این استان در منطقه کوهستانی و جنگلی و در جوار ترکیه قرار دارد اگر دولت سوریه عرصه را برای داعش و تروریست ها تنگ کنند باعث میشود این داعشی ها به خاک ترکیه فراری شوند و دولت ترکیه هم مجبور میشود برای امنیت کشورش انها را نابود کند . 

سلیمانی افزود: در کشور افغانستان هم با توجه به چند دستگی و نا امنی که دارد بستر انجام کارهای تروریستی برای داعش فراهم شده است . 

امام جمعه ارومیه:

فرهنگ دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود

امام جمعه ارومیه گفت: باید فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان تبیین و منتقل شود.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام  سید مهدی قریشی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن تبریک آغاز هفته دفاع مقدس بابیان اینکه باید فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان تبیین و منتقل شود ادامه داد: باید افتخارات و دستاوردهایی که در ۸سال دفاع مقدس توسط مردم و نیروهای نظامی کشور بوجود آمده را برای نسل های آینده حفظ و بیان کرد تا آیندگان بدانند که در تاریخ انقلاب اسلامی مردمانی ازجان ومال خود گذشتند تا تمامیت ارضی کشور حفظ شود.

وی بااشاره به اینکه دنیا صحنه امتحان است تصریح کرد: به دلیل مسایل اقتصادی،سیاسی و تحریم ها ،همه در صحنه امتحان الهی قرار داریم امیداست با عبرت گیری از امام حسین (ع) ازاین امتحان الهی روسفید وسرافراز بیرون بیایم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهارکرد: سنت الهی این است که خداوند انسان ومسلمانان را با صحنه های مختلف مورد امتحان قرار می دهد.

علم الهدی:

مسؤولین نباید با تصویب دوباره FATF ما را به دست دشمن بسپارند

امام جمعه مشهد گفت:مسئولین ما نباید در تدبیری که در حل مشکلات معیشتی مردم دارند، دوباره ما را با تصویب FATF به دست دشمن بسپارند. 

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امروز 30 شهریور ماه در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: در این ایام موج عزاداری سیدالشهدا(ع) در موقعیت حساس نظام و انقلاب، اثر فوق‌العاده‌ای در مسئله ارزش‌گذاری انقلاب مقدس اسلامی ما در درون مغزها و کانون عقاید داشت.

وی افزود: این موقعیت حساس که من بیان می‌کنم به این علت است که مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود مکرر این کلمه را استعمال کردند. شرایط و موقعیت حساس به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم نیست بلکه به دلیل نوع شگرد، فتنه و توطئه‌ای است که دشمن نسبت به اساس انقلاب و نظام دارد.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه هدف دشمن این است که ما از راهی که رفتیم پشیمان شویم و آن را اشتباه بپنداریم و نسل ما نیز چنین تصور کند که راه را اشتباه رفتیم، تصریح کرد: دشمن در حال انجام این کار آن هم با دو جنگ اقتصادی و رسانه‌ای است. در جنگ اقتصادی معیشت ما را هدف قرار داده و جوان‌های ما نیز تصور می‌کنند که ما از روز اول جامعه مستاصل و فقیری بودیم و امکاناتی نداشتیم، اکنون نیز امکاناتی نداریم و به این دلیل است که همواره "مرگ بر آمریکا" گفتیم. دشمن در جنگ اقتصادی سفره و جریان اقتصاد ما را هدف گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که اکنون موقعیت حساسی بوده و ما گرفتار این توطئه دشمن شدیم. حمایت مقام معظم رهبری از دولت یا کارگزاران نظام، به معنای تایید سوءتدبیرهای دولت و مجلس نیست. اینگونه نیست که ایشان از این سوءتدبیرها خبر ندارند و اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم برایشان نامعلوم است. در این ممکلت فردی که از همه بیشتر به مسائل و جزئیات مردم آگاهی دارد، شخص مقام معظم رهبری است. به قدری که ایشان قضایا را می‌دانند، هیچ کس نمی‌داند. 

علم‌الهدی ادامه داد: اینکه ایشان بیان می‌کنند که همه یکپارچه باشید به این دلیل است که دشمن می‌خواهد از کوچک‌ترین کلمات ما در جنگ رسانه‌ای خود استفاده کند، همان‌طور که با کوچک‌ترین سوءتدبیری که یک کارگزار نظام انجام می‌دهد، از آن در جنگ اقتصادی بهره‌برداری و استفاده می‌کند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: از برکات عشق به اهل بیت پیغمبر، تاسوعا و عاشورا و علی‌دوستی، حسین‌دوستی و زهرادوستی شما مردم این است که خداوند بر ما منت گذاشته و سایه میوه دل پیغمبر و حضرت زهرا(س) بر سر ما پرتوافکن است، مسائل را رصد و به خوبی رهبری می‌کند، انقلاب را پیش می‌برد، دست ما را می‌گیرد و ما را از تمام مشکلات بیرون می‌آورد.

علم‌الهدی بیان کرد: در میدان جنگ رسانه‌ای نیز ما باید به دشمن ثابت کنیم که همه ما یک‌صدا هستیم. دولت، مجلس، ، قوه قضاییه، مسئولان کارگزار و مردم یکی هستند، در یک صف مقابل دشمن ایستادند و دو صف ندارند. مسئولین ما نیز نباید در تدبیری که در حل مشکلات معیشتی مردم دارند، دوباره ما را با تصویب FATF به دست دشمن بسپارند. رئیس این کنوانسیون وزیر خزانه‌داری آمریکا بوده و فرمانده مطلق جنگ اقتصادی با ما رئیس آن است. چرا می‌خواهند این لایحه را تصویب کنند؟

امام جمعه مشهد افزود: مسئولین دولتی و نمایندگان مجلس باید این مسئله را بررسی کنند و بدانند که وضعیت و زمامدار کنونی آن چگونه است. نباید با یک تهدید دشمن خود را در چنگ او قرار ‌دهیم. یک بار با تدبیر در خصوص ارز و سکه، این مصیبت را بر سر مردم آوردیم، دوباره با تدبیر سوء خود نباید برای مردم مشکل ایجاد شود. به فکر مردم باشید. ما در میدان جنگ هستیم، شرایط حساس است، دشمن ما سیلی ضربت خورده و درصدد جبران این سیلی و ضربت است. مردم باید با قدرت و تکیه بر توانمندی‌های باطنی و درونی خود مقابل دشمن بایستند و مقاومت کنند.

دری نجف آبادی:

قیام برای خدا درس بزرگ دانشگاه امام حسین(ع) است

خطیب جمعه اراک گفت: قیام برای خدا درس بزرگ دانشگاه امام حسین(ع) است. 

به گزارش ایسنا،  آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک افزود: مبنای حرکت با عظمت امام حسین(ع) تقواست چرا که قیام برای خدا همواره پیروز است و قرآن همگان را به قیام فردی و جمعی برای خدا دعوت می کند.

وی گفت: دانشگاه امام حسین(ع) که به اندازه همه عالم وجود وسعت دارد درس های فراوانی دارد که یکی از آنها قیام برای خداست.

دری نجف آبادی با بیان اینکه این قیام به تنهایی ارزشمند و مصداق پیروزی است و یکی از نمونه های آن قیام امام راحل است که بدون اسلحه انجام شد و اقدام خلاف شرعی در این قیام انجام نشد افزود: امام در این راه سختی های بسیار را تحمل کرد و سرانجام پیروز شد چراکه در راه خدا قیام کرد.

وی اظهار کرد: اگر قیام امام راحل نبود همچنان دچار عقب افتادگی بودیم . در آن زمان در اثر تبلیغات منفی که درخصوص دین انجام می شد دین ارزش خود را از دست داده بود ولی جریانی که امام ایجاد کرد راه بشریت را تغییر داد و هرچند دشمنان تبلیغات سوء انجام می دادند اما امام مسیر غلط شرق و غرب را باطل کرد و امروز به برکت این راه، اینهمه عزت داریم.

وی با اشاره به اینکه کشوری همچون عراق سالهاست که دچار ناامنی و جنگ است و از یک نظام منسجم برخوردار نیست گفت: باید خدا را بر نعمتی که در کشورمان وجود دارد شاکر باشیم.

خطیب جمعه اراک با تاکید بر لزوم هوشیاری بیشتر نسبت به توطئه های دشمن و توجه به خدمت به مردم گفت: هر قدمی که در راه خدا برداشته می شود دشمن را برخود می لرزاند.

وی قدم هایی که در راه عظمت و وحدت ملی برداشته می شود همچون حضور پرشور در مراسم دهه محرم را بسیار باارزش دانست و گفت: مردم مسلمان ایران در مراسم اربعین بار دیگر به آرمان های امام حسین(ع) لبیک می گویند. 

وی اظهار کرد: عشق به امام حسین و مکتب جهاد و شهادت همواره زنده است و ملت ایران روز به روز در این راه ثابت قدم است و در راه اهداف و آرمان های ایشان تلاش می کند و براین اساس پیروز است.

براساس این گزارش، آغاز سال تحصیلی و لزوم کمک به دانش آموزان و لزوم تربیت نسلی نیرومند و متعهد به اسلام و آرمان های شهدا از دیگر نکات مورد اشاره خطیب جمعه اراک بود.

امام جمعه موقت تبریز:

اگر جامعه تحصیلی فقط آموزش محور باشد، بی‌فایده است/ نهضت عاشورا در دفاع مقدس احیا شد

امام جمعه موقت تبریز گفت: اگر جامعه تحصیلی فقط آموزش‌ محور باشد، بی‌فایده است.

به گزارش ایسنا،  حجت الاسلام مهدی عالی در خطبه دوم نماز جمعه تبریز با بیان اینکه با آغاز سال تحصیلی جدید ۱۴ میلیون دانش‌آموز و چهار میلیون دانشجو در مدارس و دانشگاه‌های سراسر کشور تحصیل خواهند کرد، اظهار کرد: تاکنون بخش آموزش در محور برنامه‌ها قرار گرفته و از بخش پرورش غافل بودیم؛ همچون تخصص که در کنار تعهد با ارزش است، آموزش نیز باید در کنار پرورش قرار گیرد.

وی با اشاره به ۳۱ شهریور ماه آغاز هفته‌ی دفاع مقدس، گفت: در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی که کشور از نظر دفاعی و اقتصادی به آن ساماندهی لازم نرسیده بود، دشمنان، صدام را برای حمله به ایران تحریک کردند و صدام نیز پس از اعلام آغاز جنگ، مصاحبه را نیمه تمام گذاشت تا ادامه‌ی آن را در خاک ایران تکمیل کند! صدام معتقد بود تا یک هفته می‌تواند تهران را تصرف کند.

وی با بیان اینکه نهضت عاشورا در دفاع مقدس احیا شد، متذکر شد: تبدیل جنگ تحمیلی به دفاع مقدس با الگوبرداری از واقعه عاشورا انجام شد و مدنظر قراردادن نهضت امام حسین  (ع) در جنگ، اصلی‌ترین عامل پیروزی ایران بود.

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه ایران در جنگ تحمیلی دین اسلام، شیعه و انقلاب اسلامی را به دنیا معرفی کرد، خاطرنشان کرد: رزمندگان و فرماندهان جوان در جنگ تحمیلی با روحیه‌ی شهادت طلبی، خود باوری و اتکا به خداوند در میدان نبرد علیه دشمن ظاهر شدند و امروزه جوانان ما با همین روحیه‌ در قالب مدافعان حرم، داعش را از پا درآوردند، معتقدم می‌توان با روحیه جهادی و خودباوری در جنگ اقتصادی نیز پیروز شد.

وی با گرامیداشت روز تجلیل از  اسرا و مفقودان، اظهار امیدواری کرد که تمامی مفقودان -که خانواده‌شان سالهاست چشم انتظار هستند- به میهن بازگردند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد:


تلاش دشمن برای کمرنگ کردن حادثه کربلا بیهوده است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: دستاوردهایی که از کربلا کسب کرده‌ایم موجب شده تا دشمن در تلاش باشد که حادثه کربلا را کمرنگ کند، اما این تلاش بیهوده است. 

به گزارش ایسنا - حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد، اظهار کرد: از تلاش‌های دشمن این است که نقش و اهمیت حادثه کربلا را با این بهانه که کربلا مربوط به هزار و ٤٠٠ سال پیش است، کمرنگ کند، لذا ‌بایستی هوشیار بود تا پیام امام حسین (ع) در هیأت‌ها و عزاداری‌ها با شدت هرچه تمام، القا شود. 
وی با اشاره به نقش تاثیرگذار دسته‌های عزاداری و هیأت‌ها در القا پیام عاشورا، افزود: جمع‌های بزرگ عزاداری، دسته‌ها و هیأت‌ها به خوبی این وظیفه را انجام داده و لازم است که هوشیار بود تا هیات‌ها متفرق نشوند که این تفرق ممکن است آسیب زده و پیام عاشورا را القا نکند. 
حجت الاسلام نکونام با اشاره به سی و یکم شهریورماه، آغاز هشت سال جنگ تحمیلی، خاطرنشان کرد: این فتنه علیه جمهوری اسلامی یک ورق از اوراق فتنه‌ها بوده و طی ٤٠ سال گذشته با انواع فتنه‌ها و جنگ‌ها مواجه بودیم البته که هرکدام خاصیت خود را داشت که موجب شد تا ایستادگی و مقاومت ما بیشتر و دشمن ضعیف‌تر و متزلزل شود. 
 

امام جمعه موقت بیرجند:

در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی نیاز به جهاد است

امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی نیاز به جهاد است، گفت: باید از آمریکایی‌ها و غرب قطع امید کنیم چراکه آن‌ها دشمن ملت ایران هستند و کارشان فقط دشمنی است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی ظهر امروز 30 شهریور جاری در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار کرد: برای اینکه در مسیر درست و مستقیم حرکت کنیم باید تقوای الهی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه انسان به جای زندگی کردن با ذلت باید به دنبال زندگی با عزت و شرافتمندانه باشد، گفت: عزت مخصوص مؤمنان است و راه رسیدن به آن اطاعت از خدا و رسول خدا و اولیای الهی و حرکت در مسیر آنان است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه باید عزت را در زندگی‌های فردی و اجتماعی خود حفظ کنیم، افزود: باید مراقب باشیم که ظاهر زیبای زندگی  دیگران ما را فریب ندهد چرا که رزق ایمان و توفیق الهی  بهتر است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه ندادن حق مردم، زمینه‌ساز رشوه است، بایستی امورات اداری و... مردم به درستی انجام شود تا فرصت رشوه از بین رود، تصریح کرد: البته هیچ دلیلی، رشوه را حق نمی‌کند و کسی نمی‌تواند بگوید چون اموراتم را انجام نمی‌دهند، بایستی رشوه دهم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با گرامیداشت آغاز هفته دفاع‌مقدس، افزود: باید همه تلاش کنیم که راه شهدا در جامعه ادامه داشته باشد و این راه به فراموشی سپرده نشود.

وی با اشاره به اینکه ۲۵۰ هزارشهید، جانباز و اسیر در دفاع‌مقدس تقدیم کردیم، اظهار کرد: در دوران دفاع‌مقدس به غیر از دو کشور، مابقی کشورها برعلیه ما بودند. در آن شرایط ماندیم و دفاع کردیم. بایستی راه شهدای دفاع‌مقدس را ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: در حادثه عاشورا، غفلت نقش مهمی داشت و این غفلت در موضوعات امروزی هم اتفاق می‌افتد. در کربلا دشمن رانشناختند و به جنگ با امام حسین(ع) پرداختند.

وی اظهار کرد: غفلت نابودکننده و ویرانگر در امورسیاسی، دینی، فرهنگی و... است که فرد و جامعه را قربانی می‌کند.

امام‌جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: بایستی به موضوع رشوه توجه ویژه‌ای شود. رشوه‌گیر و رشوه‌دهنده  وجود دارند که بایستی شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه ندادن حق مردم، زمینه‌ساز رشوه است، بایستی امورات اداری و... مردم به درستی انجام شود تا فرصت رشوه از بین رود، تصریح کرد: البته هیچ دلیلی، رشوه را حق نمی‌کند و کسی نمی‌تواند بگوید چون اموراتم را انجام نمی‌دهند، بایستی رشوه دهم.

خطیب جمعه بندرعباس تاکید کرد: درحادثه عاشورا ردپای رشوه را هم می‌توان دید. یکی از درس‌های کربلا، مبارزه با رشوه است.

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به اینکه در موضوع جمع کردن دو تن سکه طلا، دست‌هایی وجود داشت که بایستی شناسایی شوند، اضافه کرد: در انتخابات آینده، مراقب رشوه‌دهنده‌ها باشید. رشوه‌های میلیاردی داده می‌شود اما این افراد برای ساخت مسجد مشارکت نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد چنین افرادی در انتخابات به هدف‌شان برسند وبایستی آنها را کنار زد، خاطرنشان کرد: نباید با وعده‌ی کباب رای داد و نباید اجازه داد پولدارها اطراف کاندیدها باشند.

امام جمعه زنجان گفت: حرکت سیدالشهدا(ع) بی‌هدف و در پی یک حادثه نبوده بلکه یک حرکت عقلانی و حساب‌شده بوده است.

به گزارش ایسنا،  آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، اظهار کرد: قیام امام حسین(ع) بی‌هدف و در پی یک حادثه نبوده بلکه یک حرکت عقلانی و حساب شده و با هدف بوده که باعث شده است پس از گذشته چندقرن نام و حرکت امام جاری و زنده باقی بماند.

وی افزود: معاویه وقتی خلافت را غصب کرد برای تضعیف اسلام و در وهله نخست موروثی کردن حکومت، اقدامات بسیاری در سایه و به نام دین اسلام انجام داد. تبلیغات گسترده و دروغ پردازی دو اقدام شوم معاویه در راستای رسیدن به اهداف پلیدش بود که ذره‌ای از آنها دریغ نمی‌کرد.

امام جمعه زنجان یادآورشد: معاویه در جنگ صفین و اقدام‌های مزدورانه‌اش در زمان حیات امام حسن مجتبی(ع)، امام را وادار به صلح کردند و ایشان این صلح را برای حفظ اسلام و مسلمین انجام دادند که در پی آن معاویه با زیرپا گذاشتن آن فرزند خود یزید را که از خلافت نشانه‌ای نداشت به‌عنوان خلیفه پس از خود انتخاب کرد.

خاتمی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) هنگامی‌که مشاهده کرد دین اسلام دست یزید افتاده، پس از مرگ معاویه با  احساس مسئولیت، آشکارا علیه یزید قیام کردند.

 وی گفت: امام حسین(ع) منشوری از اهداف قیام خود را اعلام کرده و فرمودند: من نه برای مقام دنیا بلکه برای حلال الهی که حرام شده و حرام الهی که حلال شده و برای اصلاح امور امت پیامبر(ص) قیام کرده‌ام.

آیت الله اعرافی:

لزوم تدبیر مسئولان در گره گشایی از مشکلات معیشتی مردم

امام جمعه قم گفت: در حال حاضر مشکلات اقتصادی زیادی در جامعه وجود دارد و مسئولان باید برای     گره گشایی از مشکلات معیشتی مردم تدبیر کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا ، آیت الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر مقدس قم در مصلی قدس با گرامیداشت عاشورای حسینی عنوان کرد: از هر زاویه و بعدی که به واقعه عاشورا نگاه کنیم می‌توانیم از آن درس بگیریم.

امام جمعه قم افزود: مجموعه ای از معارف الهی در سیره عاشورایی امام حسین(س) و یاران او جلوه گر است، هنر مردان خدا عبور از عشق‌های زمینی برای رسیدن به معبود است.

وی تصریح کرد: واقعه عاشورا جلوه یک آزمون بزرگ خانوادگی بود و در این واقعه محبت خانوادگی مانع از انجام وظیفه نشد؛ اسلام بر محبت خانوادگی تاکید دارد اما زمانی که این محبت با دستور الهی در تزاحم است محبت باید قربانی شود.

امام‌جمعه قزوین:

نظم و معرفت در برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا مشهود بود

امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: مراسم تاسوعا و عاشورا امسال تحسین‌برانگیز و بانظم و معرفت بسیار بالا برگزار شد.

به گزارش ایسنا ،‌ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، بابیان اینکه مراسم تاسوعا و عاشورا در همه مناطق استان قزوین با شور و شعور تحسین‌برانگیز برگزار شد، اظهار کرد: مردم استان همت زیادی کردند تا برنامه‌های تاسوعا و عاشورا باشکوه و عظمت مثال‌زدنی برگزار شود.
 
وی تصریح کرد: اگرچه ممکن است انتقادهایی نیز وجود داشته باشد اما وقتی نسبت به سال‌های گذشته مقایسه‌ای صورت بگیرد، مشاهده می‌کنیم نسبت به گذشته مراسمات از شکوه و عظمت بیشتری برخوردار بود و هرسال نسبت به سال قبل روبه‌پیشرفت هستیم و این مراسم را بانظم و معرفت بیشتر برگزار می‌کنیم.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: سخنرانی‌ها، مداحی‌ها، زیارت‌های عاشورا و نمازهای جماعت در همه شهرها باشکوهی بهتر از سال‌های گذشته برگزار شد و از امروز اشکالات کار را شناسایی کنیم و تلاش کنیم نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنیم.
 

مسلمان واقعی‌، محتکر و گران‌فروش نمی‌شود


وی گرانی و احتکار را نتیجه بی‌رحمی و قساوت محتکران و گران‌فروشان دانست و اظهار کرد: این کارها در مکتب امام حسین (ع) جایگاهی ندارد که عده‌ای کالایی را انبار کنند و عده‌ای دیگر برای آن کالاها در سختی باشند و بیماران دارو و گرسنه‌ها غذا نداشته باشند و این کارها برای جبهه یزید است.
 
آیت‌الله عابدینی افزود: مسلمان واقعی‌، محتکر و گران‌فروش نمی‌شود و وقتی مطلع می‌شود مطاعی در بازار کم است، تلاش می‌کند تا به حداقل قناعت کند تا دیگران نیز از آن کالاها بهره‌مند شوند و این کارها در مسیر اهداف امام حسین (ع) قرار دارد.
 
خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: باید کاری کنیم تا دنیا امام حسین (ع) را از طریق ما به‌خوبی بشناسند و این مهم زمانی به دست می‌آید که آن‌ها اخلاق حسینی را در ما مشاهده کنند.

امام جمعه رشت، دفاع مقدس را دورانی پرافتخار از تاریخ این کشور دانست و عنوان کرد: دفاع مقدس الگوی مقاومت ملت ها برای رسیدن به پیروزی است.

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر، با اشاره به شاخصه های ازدواج اسلامی، اظهار کرد: اسلام جایگاه ویژه ای برای ازدواج و تشکیل خانواده قائل است و لذا نباید آداب و رسوم خیالی را در این امر مقدس وارد کنیم.

وی مهریه های سنگین را ضامن بقا و پایداری زندگی مشترک ندانست و یادآور شد: زوج های جوان باید در زندگی برنامه ریزی داشته باشند، زیرا نظم و برنامه ریزی موجب پایداری و تعالی زندگی مشترک می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به آفرینش عالم براساس نظم و برنامه ریزی، افزود: خداوند در قرآن برنامه و اندازه را اساس عالم می داند و لذا انسان نیز باید بر این اساس حرکت کند. همه انسان های بزرگ تاریخ بشریت از چنین ویژگی برخوردار بودند و توانستند کارهای اثرگذار انجام دهند.

وی حضور بیش از 3 میلیون و 700 دانشجو و حدود 14 میلیون دانش آموز در مراکز آموزشی را نیازمند بسیج امکانات و ظرفیت ها دانست و تاکید کرد: نظام آموزشی کشور باید به سمتی برود که فارغ التحصیلان توان کارآفرینی و استفاده از مهارت های خود را داشته باشند. 

نماینده ولی‎فقیه در لرستان:

روحیه قدرت طلبی و زورگویی رئیس جمهور آمریکا برای تمام بشریت خطرناک است

نماینده ولی‎فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‎آباد گفت: روحیه قدرت طلبی و زورگویی رئیس جمهور آمریکا نه فقط برای ایران بلکه برای تمام بشریت و تمام دنیا خطرناک است. 

 
 به گزارش ایسنا، آیت‎الله سید احمد میرعمادی در خطبه‎های این هفته نماز جمعه خرم‎آباد، اظهار کرد: همه کشورهای آزادیخواه و مستقل باید با همکاری همدیگر مقابل آمریکا بایستند.


وی تصریح کرد: آمریکا طی 40 سال گذشته در مواجه با انقلاب اسلامی پی در پی شکست خورده است و تمام طرح و نقشه‌هایی که در منطقه را دنبال کرده نیز با شکست مواجه شده و نتوانسته در رسیدن به اهداف خود موفق باشد.


امام جمعه خرم‎آباد با اشاره به پیام نهضت عاشورا خاطرنشان کرد: بخش قیام عاشورا را امام حسین و یاران با وفایش انجام دادند و بخش دیگر این نهضت یعنی انتقال پیام و روشنگری آن را حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) انجام دادند.


آیت‎الله میرعمادی اضافه کرد: روز 11 محرم به‎عنوان روز تجلیل از اسرا و مفقودین نام دارد و اسرای نهضت حسینی الگوی اسرا و مفقودین دوران دفاع مقدس هستند. 

 
وی بیان کرد: اسرای دوران دفاع مقدس با الگوی گیری از آنها با صبر و استفامت ضمن نشان دادن عظمت انقلاب اسلامی عزت نفس خود را حفظ کردند.


نماینده ولی‎فقیه در لرستان با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس استفاده از تمام ظرفیت‎ها در برابر حل مشکلات است.

  

آیت الله طباطبایی‌نژاد:

دشمن جرات حمله نظامی به ایران را ندارد

امام جمعه اصفهان گفت: شهدای ‌ما باعث شدند تا امروز دشمن جرات حمله نظامی به ما را نداشته باشد از سوی دیگر نیروهای مسلح ما بعد از جنگ همواره در آمادگی به سر می برند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان، با اشاره به اینکه تبیین فلسفه قیام عاشورا در چنین روزهایی بیشتر مطرح می شود، اظهار کرد: امام حسین(ع) به قیام عاشورا و به آنچه واقع می شد یقین داشت و با شناخت مردم کوفه، حضور در کانون سیاست و شناخت کامل از اوضاع آن زمان قیام کرد.

وی افزود: امام حسین (ع) در پاسخ به افرادی که ایشان را نهی می کردند فرمودند "برخی مرگ ها به ویژه مرگ در راه خدا زیباست". امام حسین(ع) راه را می دانستند و از شهادت و اسارت آگاهی داشتند و برای حفظ دین و جلوگیری از انحراف در اسلام و مقابله با ظلم علیه دین قیام کرد.

  امام جمعه اصفهان ادامه داد:  عزاداری امام حسین(ع) در طول تاریخ همواره سد راه دشمنان اسلام بوده است و دشمنان به خوبی می دانند که این عزاداری ها چه نیرویی به مسلمانان می بخشد و این موضوع آنها را نگران می کند. ما امروز با اتکا به چنین نیرویی برابر هر دشمنی خواهیم ایستاد.نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند "بدانید دشمن با ما جنگ نظامی نمی کند، زیرا آنها هشت سال با ما جنگیدند، اما نتوانستندحتی یک وجب از خاک ایران را به دست آورند.

امام جمعه بجنورد:

پیام عاشورا همیشه در جامعه تکرار و تبلیغ شود

امام جمعه بجنورد گفت: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان مهم ترین پیام عاشورا همیشه باید در جامعه تبلیغ شود و مربوط به مقطع خاصی از زمان نشود.

به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه بجنورد در مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: ابا عبدلله الحسین(ع) درس آزادگی را به دنیا آموخت و ثابت کرد حق بر ظلم پیروز است.

وی ادامه داد: پیام های اخلاقی عاشورا همیشه در جامعه جاری و ساری باشد و مربوط به مقطع خاصی از زمان نشود. وی با اشاره به اینکه حضور پر رنگ مردم در مراسم عاشورای حسینی نماد حق طلبی و عامل یأس دشمنان است، خاطرنشان کرد: امروز همه انسان های آزادی خواه دنیا به دنبال دویافت حقایق و معانی ناب اسلام به زبان امام و عاشورا هستند.

حسن زاده: جنگ اقتصادی نباید فقط بر دوش مردم باشد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن‌زاده با اشاره به جنگ اقتصادی به راه افتاده از سوی دشمن بر علیه ملت ایران، تصریح کرد: رئیس جمهور اعلام کرد که باید در این برهه با کار و تلاش شبانه‌روزی به مقابله با این جنگ اقتصادی بپردازیم، آیا این انجام شده؟ جنگ اقتصادی نباید فقط بر دوش مردم باشد باید در درجه اول این جنگ اقتصادی متوجه مسوولان باشد. 


به گزارش ایسنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده امام جمعه موقت اهواز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز با اشاره به واقعه کربلا گفت: امام حسین(ع) در قیام کربلا هدفی داشت و برای رسیدن به آن هم برنامه داشت؛ احیای دین جدش و امر به معروف و نهی از منکر این هدف بود.

وی با بیان اینکه نقطه مشترک مرحله اول(شهادت امام حسین و یارانش) و مرحله دوم(اسارت اهل‌بیت) عزت بود، افزود: اهل بیت(ع) این عزت را داشتند و آنها هم هدف امام را فراموش نکردند؛ مسئولیت سنگینی بر دوش اهل بیت(ع) به امامت امام سجاد(ع) بود. خطبه‌های بیان شده بعد از شهادت شهدای کربلا ادامه هدف امام حسین(ع) بود.


وی ادامه داد: راه حل مقابله با جنگ رسانه‌ای، آگاهی و هوشیاری است. خیلی‌ها در مساجد و پایگاه‌های فرهنگی دارند به خوبی از فضای مجازی استفاده می‌کنند اما باید گسترش یابد. مسئولان باید از این فعالیت‌ها حمایت مالی کنند و فضای مجازی را به فعالیت‌های خودمان اضافه کنیم. از ارشاد خوزستان می‌خواهیم که با رعایت موازین شرعی برنامه‌های هنری برگزار شود اما کانون فرهنگی مساجد را هم تقویت کنند و مهمترین مسئله در این میان پشتیبانی مالی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده با اشاره به آغاز سال تحصیلی بیان کرد: معلمان قشری هستند که با امکانات و حقوق اندک، بیشترین کارها را انجام می‌دهند. باید شأن معلمان از همه اقشار جامعه بالاتر باشد. همچنین همانطور که از نام آموزش و پرورش مشخص است باید آموزش در کنار پرورش باشد؛ یعنی در کنار درس، تهذیب هم باشد. دانش آموزان هم به آموزه‌های خود اضافه کنند و هم این آموزش دوره رشد معنوی برایشان باشد. ما طلبه‌ها هم در این بین مسئولیت سنگینی در این زمینه داریم.  

امام جمعه اردبیل:

شعار ما در برابر شیطنت ترامپ "هیهات من‌الذله" است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: شعار ما در برابر یزید زمان همچوم مولایمان امام حسین(ع) هیهات من‌الذله است.


به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: آمریکا با پشتیبانی از صدام در جنگ نابرابر 220هزار نفرشهید از ما گرفت به طوری که آنها با همکاری صدام که تعصب نژادی و قومیتی داشت سعی کردند تا جمهوری اسلامی ایران را درر تنگنا قرار دهند.


وی خاطرنشان کرد: امروز ترامپ ما را سر دوراهی تسلیم و مقاومت قرار داده که ما همچون مولایمان حسین راه مقاومت و شعار هیهات من‌الذله راانتخاب کردیم و هرگز قصد پذیرش ذلت و خواری را نداریم.


امام جمعه اردبیل گفت: امام حسین(ع) روی حجاب و ناموس حرمش حساس بود و زنان ما با الهام از بانوی دشت نینوا در حفظ حجاب و عفاف همت کنند و مجال بی‌حرمتی به ساحت کربلا و شهدای عزتمند دشت نینوا را ندهند.

امام جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید گفت: مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه‌های کشور باید اهتمام ویژه‌ای در جهت تربیت نیروهای مومن، متخصص و متعهد داشته باشند چون آموزش و پرورش ریشه رشد همه جانبه کشور است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه 30 شهریور کرج با تأکید بر حضور افراد با تجربه و امانتدار در حوزه صنعت برای شکوفایی این حوزه گفت: می‌توان با تکیه بر دانش و ظرفیت‌های موجود در این بخش شکوفایی بیشتری را شاهد بود.

حسینی همدانی در ادامه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس اشاره و اعلام کرد: هشت سال دفاع مقدس، تحولات فنی-مهندسی و نظامی در کشور به وجود آورد و از طرف دیگر با ایجاد شوق در جوانان، بدون از دست رفتن وجبی از خاک کشور، در حوزه‌های مختلف منجر به شکوفایی شد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی هم دشمن جنگ اقتصادی و رسانه‌ای علیه ما آغاز کرده است بنابراین تصمیم‌گیران اقتصادی باید با شعار «ما می‌توانیم» وارد میدان شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: امروز همانند دوران دفاع مقدس، تفکر جهادی و باور ما می‌توانیم راه حل مشکلات اخیر اقتصادی جامعه است.

به گزارش ایسنا،  حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ایلام اظهار کرد: آغاز جنگ تحمیلی در 29 شهریور 59 نشان از آغاز امتحان الهی برای مردم ایران بود تا میزان صبر و مقاومت و پایداری آنان در برابر ناملایمات و دشمنی‌های دشمنان انقلاب اسلامی به جهان به اثبات رساند و نام سرافراز ملت ایران، در تاریخ ورق زرین دیگر را از آن خود سازد. 

وی افزود: شعار هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه که در عاشورای حسینی محقق شد در دوران جنگ تحمیلی نیز بار دیگر با عزم و اراده رزمندگان و مردم ولایتمدار ایران محقق شد و به جهان کفر و ستم اثبات شد که در مکتب سرخ حسینی و رهروان مکتب عاشورایی چیزی به نام تسلیم معنی ندارد .

امام جمعه ایلام به آغاز جنگ در شرایطی که هنوز 19 ماه از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود و مردم ایران دوره نقاهت پس از انقلاب را می‌گذارند اشاره و اضافه کرد: جنگ در زمانی بر ملت و دولت ایران تحمیل شد که نیروهای مسلح آن با توجه به شرایط انقلاب از آمادگی لازم برای یک نبرد بزرگ برخوردار نبودند. به همین دلایل، نظامیان عراق در ماه‌های اول پس از شروع حمله، موفق شدند چند شهر مرزی را در غرب و جنوب ایران تصرف کنند .

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه امام حسین (ع) الگویی بزرگ برای مسلمانان آزاده جهان است، گفت: راه و روش و منش آن امام همام برای همیشه چراغ هدایت انسان‌های آزاده خواهد بود.

به گزارش ایسنا ، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه سنندج امروز، 30 شهریورماه در آیین عبادی – سیاسی نمازجمعه این هفته سنندج اظهار کرد: واقعه کربلا و مصیبت عاشورا هیچگاه از یادها پاک نخواهد شد و تا قیامت باقی خواهد ماند.

وی افزود: شهادت سرور و سالار شهیدان، قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد و کسی توان بیان این جنایت هولناک را ندارد چراکه ظلمی که در حق خاندان پیامبر(ص) شده باورکردنی نیست.

ماموستا خدایی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) الگویی بزرگ برای مسلمانان آزاده جهان است، بیان کرد: راه و روش و منش آن امام همام برای همیشه چراغ هدایت انسان‌های آزاده خواهد بود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.