• یکشنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۶
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 97091808918
  • خبرنگار : 71594

اعلام اسامی تعدادی از محکومان پرونده‌های فساد اقتصادی از سوی محسنی اژه‌ای

سخنگوی قوه قضاییه اسامی تعدادی از محکومان قطعی پرونده‌های فساد اقتصادی را اعلام کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، محسنی اژه‌ای در یکصد و سی و چهارمین نشست خبری خود که بعد از ظهر امروز (یکشنبه) با حضور خبرنگاران برگزار شد، گفت: در این فاصله زمانی تعداد کسانی که اتهام فساد مالی داشتند و احکامشان قطعی شده است را اعلام می‌کنم. اسامی این افراد به شرح زیر است:

1. منوچهر پورفرد، فرزند عبدالله  که به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به 10 سال حبس و جزای نقدی 318 میلیارد و 175 میلیون و 176 هزار و 319 ریال به زمینه ثبت اموالی که از طریق خلاف قانون به دست آورده بود و همچنین محرومیت از خدمات دولتی.

2. اسماعیل نصراللهی، فرزند حمزه، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به 10 سال حبس و به مبلغ جزای نقدی که برای نفر اول اعلام شد و ضبط اموالی که از طریق نامشروع و ناشی از جرم بوده و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد.

3. حسن مزارعی، فرزند شاهمیرزا به اتهام اختلال در نظام اقتصادی به سه سال حبس و سه میلیارد و 94 میلیون و 670 هزار ریال جزای نقدی.

4_ مهدی رضایی فرزند رمضان به سه سال حبس و 46 میلیارد و 800 میلیون ریال جزای نقدی.

5_ ناصر حبیبی نسب فرزند قمصور به یکسال حبس و 17 میلیارد ریال جزای نقدی که البته همه عوایدی که ناشی از جرم بوده نیز ضبط می‌شود.

6_ عسکر براتی فرزند نادعلی به پنج سال حبس و سه میلیارد و 707 میلیون و 600 هزار ریال جزای نقدی.

7_ امیر کمالی سروستانی (معروف به اشکان) فرزند محمدحسین به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به 20 سال حبس و 35 میلیارد و 485 میلیون و 713 هزار ریال جزای نقدی همراه با ضبط کلیه اموالی که از طریق نامشروع تحصیل کرده بود.

8_ محمد ثاقب پور فرزند احمد به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به هشت سال حبس و مبلغ سه میلیارد و 903 میلیون و 887 هزار ریال جزای نقدی و ضبط اموال ناشی از جرم.

9_ حسین منصوری قیری فرزند غلامحسین به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به هشت سال حبس و مبلغ سه میلیارد و 903 میلیون و 887 هزار ریال جزای نقدی و ضبط اموال ناشی از جرم.

10_ محمود پورمند فرزند احمد به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به هشت سال حبس و مبلغ سه میلیارد و 903 میلیون و 887 هزار ریال جزای نقدی و ضبط اموال ناشی از جرم.

11_میامحمد آخوندزاده (تبعه افغانستان) فرزند شیرمحمد به اتهام اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور از طریق حواله‌های ارزی به 20 سال حبس، اخراج از کشور و جزای نقدی و ضبط کلیه وجوهی که از طریق جرم حاصل شده بود.

12_ محسن رنجبر فرزند طمراس به اتهام ارتشاء و چند مورد محکومیت به هفت سال و شش ماه حبس و معادل دو میلیارد و 200 میلیون و 500 هزار ریال جزای نقدی و 74 ضربه شلاق.

سخنگوی دستگاه قضا در ادامه نشست خبری خود در خصوص سایر پرونده‌های اتهامی در شیراز، گفت: در شیراز حکم بدوی در مورد رییس و اعضای شورا که چهار یا پنج نفر بودند و همچنین 19 پیمانکار و شهردار مرودشت که در رسانه‌ها اعلام شده بود پرونده آنها به دادگاه رفته، دادگاه بدوی حکم صادر کرده ولی چون هنوز حکمی قطعی نشده از بیان جزییات آن معذورم، اما اجمالا تا 15 سال حبس برای آنها پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص پرونده دیگری در شیراز اظهار کرد: حکم متهمین پرونده آبفای شیراز که در رسانه‌ها مطرح شده بود دادگاه بدوی حکم صادر کرده که بعد از قطعیت آن را اعلام می‌کنیم.

محسنی اژه ای افزود: در تهران نیز مهدی شمس فرزند حسین به اتهام مشارکت در کلاهبرداری  به میزان ۱۱ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۱۸۸ دلار امریکا و مبلغ ۴۶ میلیارد و ۵۴۸ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۹۷۴ ریال بوده که  به ۷ سال حبس محکوم شده و جزای نقدی به مبلغ ۱۴۷ میلیارد و ۱۵۳  میلیون و ۳۲۱ هزار و ۲۷۶.

وی افزود: مورد بعدی در تهران، محمود مقدم فر  فرزند احمد به اتهام مشارکت در کلاهبرداری و معاونت در جعل و وکالت نامه و پرداخت رشوه که چندین محکوم دارد و انچه که باید تحمل کند ۸ سال و یک ماه حبس و جزای نقدی به مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال و مالی که مربوط به رشوه بوده باید برگردد به میزان  ۷۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال.
 
وی افزود: حسن نامدار فرزند علی به اتهام اخذ رشوه و جعل سند رسمی که به  ۸ سال حبس  محکوم شده و۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جزای نقدی  و ۷۰ ضربه شلاق. همچنین محمد مصباحی پیروساعی فرزند حسن به اتهام اخذ رشوه به دو سال حبس و به انفصال موقت به مدت سه  سال  و ۴۰ میلیون ریال جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده.  صفی الله روزبهانی فرزند عزت الله به اتهام اخذ رشوه به  دو سال حبس و سه سال انفصال و ۲۳۸ میلیون ریال جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده. مرادعلی محمدی فرزند ابراهیم به اتهام اخذ رشوه به  ۵ سال حبس و سه سال انفصال وجزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده. سیدمهدی صادقی فرزند سیدعلی به اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع که به جزای نقدی به میزان ۱۸۰ میلیون ریال محکوم شده.محمدمهدی مقدم منفرد فرزند اصغر  به اتهام مشارکت در کلاهبرداری که به ۴ سال حبس و ۱۴۱ میلیارد و ۶۶۰ میلیون و ۸۴۱ هزارو ۷۸۵ ریال جزای نقدی محکوم شده. سیدمحمود موسوی فرزند حسین به اتهام پرداخت رشوه که به ۳ سال حبس و وجهی که بابت پرداخت رشوه یعنی ۵۸ میلیون ریال بوده محکوم شده. افشین یا علی اکبر شریف پور فرزند محمد بابت پرداخت رشوه به ۳ سال حبس و ضبط وجه الرشا به مبلغ ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال محکوم شده که معاونت در جعل هم داشته است. ابوالقاسم عنایت الهی فرزند محمدحسن  به ۳ سال حبس و ضبط وجه الرشا  محکوم شده و مشارکت در کلاهبرداری داشته که  به مبلغ  ۵۹ میلیارد و ۲۸۸ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۳۲۸ریال هم جزای نقدی محکوم شده.


ایرج فرشباف فرزند محمد به اتهام جعل سند رسمی به ۳ سال حبس و ۲ سال محرومیت و جزای نقدی محکوم شده. سیدمجتبی جبیری فرزند ابراهیم بابت اعمال نفوذ به دو سال حبس و دو سال محرومیت و مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده. حسن نامدار فرزند محمد به اتهام جعل سند رسمی و استفاده از سند مجعول به سه سال حبس و دوسال محرومیت محکوم شده. سعید سیف فرزند اسد به اتهام  اخذ رشوه به دو سال حبس و  سه سال انفصال و ۴۰ میلیارد ریال جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده.  این افراد مربوط به تهران بودند و احکامشان قطعی است.

وی افزود: در خراسان رضوی نیز یکی دو مورد هم بود که  علی مجدی فر که متهم به کلاهبرداری بوده بصورت متعدد هم از طریق رایانه وهم غیررایانه به ۱۰ سال حبس محکوم شده و جرای نقدی و رد مال.

اانتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.