• یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۴
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98062411320
  • خبرنگار : 71506

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان - ۲۰۱۹

شکست ساروی و طاهری در نیمه نهایی قهرمانی جهان/ اسامی کشتی‌گیران حاضر در نیمه نهایی

محمد هادی ساروی کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2019

نمایندگان اوزان ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم ایران از صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان بازماندند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در قزاقستان،  رامین طاهری نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف دنیس کودلا دارنده ۲ مدال نقره جهان و یک برنز المپیک از آلمان رفت و در پایان با نتیجه یک بر یک شکست خورد. در صورت صعود این کشتی‌گیر آلمانی به فینال، طاهری در گروه بازنده ها شانس کسب مدال برنز و سهمیه المپیک خواهد داشت در غیر این صورت حذف می‌شود.

طاهری پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس به مصاف زاخاری برگ از سوئد رفت و در یک مبارزه نزدیک با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد و به مرحله یک هشتم نهایی رسید. وی در این مرحله به مصاف اسلام عباس‌اف دارنده ۲ مدال برنز امیدهای جهان از آذربایجان رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

اما محمد هادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم در مصاف با آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان 4 بر 3 شکست خورد و به نیمه نهایی نرسید. ساروی هرچند این مبارزه را واگذار کرد اما نبرد خوبی با الکسانیان داشت و یک قدم هم عقب نگذاشت. اگر الکسانیان فینالیست شود، ساروی برای کسب مدال برنز در مرحله شانس مجدد مسابقه خواهد داد.

حامد تاب دیگر نماینده ایران در ۳ وزن دوم بود که در وزن ۶۷ کیلوگرم در نخستین مبارزه مقابل اسماعیل بوررو مولینا قهرمان جهان و المپیک از کوبا ۹ بر صفر شکست خورد. بوررو با شکست 10-0 فرانک استابلر قهرمان 2018 جهان از آلمان و همچنین پیروزی بر ریو هانسو کشتی گیر عنوان دار کره ای، توانسته راهی نیمه نهایی شود. اگر بوررو فینالیست شود، تاب باید با استابلر و هانسو برای مدال برنز در گروه بازنده ها مسابقه دهد.

اسامی نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی 3 وزن برگزار شده در روز دوم به شرح زیر است:


67 کیلوگرم:
آرتم سورکوف (روسیه) – فردریک بیرهوس (دانمارک)
محمد ابراهیم السید (مصر)- اسماعیل بوررو مولینا (کوبا)


87 کیلوگرم:
ژان بلینیوک (اوکراین) – دنیس کودلا (آلمان)
ویکتور لورینچ (مجارستان) – رستم آساکولوف (ازبکستان)


97 کیلوگرم:
موسی اولویف (روسیه) – میهایل کاجایا (صربستان)
آرتور الکسانیان (ارمنستان)- گئورگی میلیا (گرجستان)

رقابت های نیمه نهایی اوزان فوق از ساعت 16:30 امروز برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت‌های ۴ وزن نخست که دور مقدماتی آن روز گذشته(شنبه) برگزار شد، میثم دلخانی در ۶۳ و سعید عبدولی در ۸۲ کیلوگرم راهی دیدار رده‌بندی شدند و بعد از ظهر امروز(یکشنبه) برای کسب مدال برنز به میدان می‌روند، پویا ناصرپور در ۵۵ و امین کاویانی‌نژاد در وزن ۷۲ کیلوگرم نیز حذف شدند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.