• دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۵
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 98062511782
  • منبع : دانشگاه آزاد اسلامی

معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد خبر داد

ایجاد کمیته نظارت بر حمل‌ونقل/راه‌اندازی آکادمی استعدادیابی ورزشی دانشجویان

ایجاد کمیته نظارت بر حمل‌ونقل/راه‌اندازی آکادمی استعدادیابی ورزشی دانشجویان

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی آکادمی استعدادیابی ورزشی دانشجویان، از تشکیل ستاد استقبال از نو دانشجویان این واحد دانشگاهی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید رشیدی با اعلام این خبر اظهار کرد: ستاد استقبال از نودانشجویان جهت تکریم دانشجویان ورودی جدید و خانواده‌های گرامی ایشان تشکیل می‌شود. در این ستاد معاونت‌های آموزشی و تحصیلات تکمیلی، پژوهشی و فناوری، توسعه و مدیریت منابع، اداره کل حراست، اداره‌کل روابط عمومی و کلیه دانشکده‌های واحد علوم و تحقیقات همکاری دارند.

به گفته معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد ، آئین معارفه نو دانشجویان نیز مطابق با سنوات گذشته در دو سطح واحد و دانشکده‌ها به منظور آشنایی دانشجویان با مسؤولان دانشگاه و دانشکده‌ها و قوانین آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و نیز قوانین عمومی دانشگاه در مهر ماه امسال برگزار خواهد شد.

ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در واحد علوم و تحقیقات

رشیدی با اشاره به تقارن سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس با آغاز سال تحصیلی ادامه داد: با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان سرافراز و رشادت‌های رزمندگان و جوانان غیور وطن در دوران ۸ سال دفاع مقدس، برنامه‌هایی توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی با همکاری بسیج کارکنان واحد علوم و تحقیقات پیش‌بینی و اجرا می‌شود.

اجرای طرح پایش فرهنگی و پایش سلامت جسم و روان

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات از اجرای طرح پایش فرهنگی و پایش سلامت جسم و روان خبر داد و گفت: این طرح در فاز نخست برای دانشجویان مقطع کارشناسی به صورت یکپارچه و الکترونیکی از طریق مراجعه به سایت واحد و پروفایل دانشجویی توسط هر یک از دانشجویان بعد از پایان ثبت‌نام و انتخاب واحد اجرا می‌شود. هدف از اجرای این طرح شناسایی توانمندی و ظرفیت دانشجویان جهت برنامه‌ریزی بهینه و دقیق در طول سال تحصیلی برای این عزیزان است که کلیه دانشجویان باید در این طرح شرکت کنند. همچنین صدور کارت دانشجویی منوط به شرکت در طرح پایش است.

وی خاطرنشان کرد: حفظ کرامت و ارتقای امکانات رفاهی دانشجویان از رسالت‌های واحد علوم وتحقیقات است. از این‌رو و در جهت فراهم کردن محیط مناسب برای اسکان دانشجویان این واحد دانشگاهی، نسبت به تدارک خوابگاه دانشجویی برای خواهران دانشجو اقداماتی صورت گرفته و در دست نهایی شدن است و به محض آماده شدن زیر ساخت‌های فنی و فرهنگی، اطلاع‌رسانی به دانشجویان انجام خواهد شد.

تشکیل کمیته نظارت بر حمل‌ونقل دانشجویی

به گفته رشیدی، نظارت کامل بر روی ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی و تاکسیرانی محوطه دانشگاه صورت می‌گیرد و ویژگی‌های فنی سلامت خودرو، روزانه توسط اعضای این کمیته بررسی و گزارش می‌شود.

وی تصریح کرد: کدهای رانندگان و شماره‌های تماس واحد رسیدگی به مطالبات دانشجویی در داخل کابین اتوبوس‌ها نصب شده تا دانشجویان بتوانند موارد احتمالی را گزارش دهند تا پیگیری لازم به عمل آید.

رشیدی افزود: ایجاد رستوران‌های مکمل بوفه‌های دانشجویی یکی دیگر از برنامه‌های این معاونت برای رفاه حال دانشجویان است. همچنین در حال بررسی برای ایجاد یک بازار خوراک و نوشیدنی با هدف تنوع‌بخشی به غذاهای دانشجویی برای پاسخ به ذائقه‌های مختلف هستیم.

وی گفت: جهت افزایش مهارت ارتقای کیفیت زندگی دانشجویان اداره راهنمایی و مشاوره این معاونت در حال طراحی کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های روانشناسی و مشاوره مجازی است تا بتواند در فضایی امن مشاور امینی برای دانشجویان باشد.

توسعه رشته‌های مختلف ورزشی در مجموعه ورزشی فتح/ راه‌اندازی آکادمی استعدادیابی ورزشی دانشجویان

معاون فرهنگی دانشجویی واحد علوم و تحقیقات به اهم برنامه‌های مجموعه ورزشی فتح واقع در واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و افزود: تشکیل تیم‌های ورزشی متنوع و برگزاری دوره‌های آموزشی ورزشی در قالب دوره‌های آموزش آزاد جهت بالا بردن سطح دانش ورزشی دانشجویان با جدیدترین شیوه روز دنیا و ارائه گواهینامه معتبر و بین‌المللی از فدراسیون مربوطه از قبیل کلاس‌های مربیگری بدنسازی، کارگاه ماساژ و ... از برنامه‌های در دست اقدام در مجموعه یادشده با هدف ارتقای هرچه بهتر روحیه ورزشی و نشاط زندگی در بین دانشجویان است. تشکیل تیم‌های ورزشی واحد علوم و تحقیقات در رشته‌های ورزشی مختلف و آماده‌سازی این تیم‌ها برای اعزام به مسابقات قهرمانی کشوری و توسعه رشته‌های مختلف ورزشی در این مجموعه ورزشی از دیگر مواردی بود که معاون فرهنگی دانشجویی واحد علوم و تحقیقات به آنها اشاره کرد.

وی با بیان اینکه ارائه مشاوره ورزشی به دانشجویان در مجموعه ورزشی توسط مربیان مجرب جهت استفاده بهتر و اخذ نتایج بهتر از انجام حرکات ورزشی و سلامتی هرچه بهتر دانشجویان صورت می‌گیرد، افزود: راه‌اندازی آکادمی استعدادیابی ورزشی دانشجویان و دعوت به عضویت ایشان در تیم‌های ورزشی واحد و طرح مرکز تحقیقاتی و پژوهشی ورزشی از قبیل تهیه شناسنامه سلامت جهانی، احداث مرکز حرکات اصلاحی و رفع ناهنجاری‌های موجود در بین دانشجویان از اقدامات در دست انجام است.

رشیدی تصریح کرد: تقویت بنیه اعتقادی و دینی دانشجویان با برگزاری سخنرانی‌های دینی، فرهنگی و جلسات مناظره و کرسی آزاداندیشی با دعوت از اندیشمندان و فرهیختگان و نخبگان فرهنگی، برگزاری کارگاه و همایش‌های روانشناختی و مشاوره در جهت بهبود وضعیت روحی و ایجاد نشاط، برگزاری جلسات مشاوره فردی و گروهی در خصوص مسائل اعتقادی در جهت سبک زندگی اسلامی ایرانی و برگزاری جلسات بررسی و نقد مکاتب فکری نوظهور و انحرافی، بخشی از این استراتژی و چشم‌انداز موجود در معاونت فرهنگی است.

وی بر تقویت باورهای دینی و ارتقای بینش و بصیرت دانشجویان و تربیت نیروی انسانی مومن و متعهد تاکید کرد و گفت: ارتقای سطح پوشش و آراستگی در بین دانشجویان با برگزاری کارگاه، نشست، همایش، ایجاد و حمایت از کانون‌های فرهنگی و تشکل‌های دانشجویی در راستای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و نیز ایجاد امید و انگیزه در دانشجویان با حمایت از نخبگان علمی، فرهنگی و ورزشی، برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزشی بخشی دیگر از اهداف مورد نظر معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات است.

به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم وتحقیقات، برگزاری دوره‌هایی در راستای گسترش و تقویت خودباوری، خلاقیت، ابتکار، کارآفرینی و مدیریت در دانشجویان، برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی، مسابقات کتابخوانی در موضوعات اعتقادی، فرهنگی، فن و هنر در جهت شکوفایی استعداد و رشد و تعالی، تشویق و پرداختن به مقوله ازدواج دانشجویی، توانمندسازی دانشجویان در جهت انتخاب درست و آگاهانه، اکران فیلم‌های سینمایی و نقد و بررسی آن و ترویج و توسعه روحیه ایثار و شهادت با برگزاری کنگره شهدای دانشجو، از سوی این معاونت پیگیری و انجام خواهد شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.