• سه‌شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98070906863
  • خبرنگار : 50187

فرمانده انتظامی کرمان:

احساس آرامش مردم کشور بستگی به تامین امنیت کرمان دارد

احساس آرامش مردم کشور بستگی به تامین امنیت کرمان دارد

ایسنا/کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: احساس آرامش مردم در کشور بستگی به تامین امنیت استان کرمان دارد زیرا این استان خط مقدم مقابله با بسیاری از اشرار، ناهنجاری ها و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر است و کرمان همچنین قربانی اقدامات تروریستی گروه های تکفری در سنوات گذشته بوده است.

به گزارش ایسنا، سردار"عبدالرضا ناظری" صبح امروز ۹ مهرماه در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا با اشاره به نقش مهم اصحاب رسانه با اشاره به اینکه افزایش ارتباط و اعتماد متقابل بین پلیس و مردم وظیفه مهم اصحاب رسانه است که در استان کرمان این نقش به خوبی ایفا شده، اظهار کرد: امنیت عمومی شان و منزلت پلیس را ارتقاء می دهد و هرچه پلیس در بین مردم هوشمندتر، قدرتمندتر و چابک‌تر ارزیابی شود به همان میزان احساس امنیت مردم بیشتر می شود که این مهم به قلم اصجاب رسانه محقق می شود.

وی افزود: پلیس جمهوری اسلامی با نصب العین قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب هفته ناجا را با تاسی به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی براینکه "حفظ اقتدار نیروی انتظامی در مقابل دیدگان مردم یکی از واجبات است و در کنار آن احترام به مردم از واجبات است و این دو باید همزاد یکدیگر باشند" آغاز می کند.

پیاده سازی و دنبال کردن موضوع پلیس هوشمند، یکی از برنامه های اصلی ناجا

ناظری تصریح کرد: امروز یکی از شعارها و برنامه های اصلی ناجا پیاده سازی و دنبال کردن موضوع پلیس هوشمند و مقتدر و امین مردم در کشور است و شعار هفته ناجا در سال جاری "پلیس هوشمند امین مردم" انتخاب شده است.

وی بیان کرد: مشارکت عمومی مردم و تشکیل پلیس جامعه محور موجب افزایش نظم و انسجام اجتماعی، افزایش امنیت و محبوبیت اجتماعی پلیس خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: امروز امنیت داخلی یکی از مهم ترین مولفه های توسعه است و برای رسیدن به توسعه پایدار و پیشرفت های روزافزون باید شاخص های امنیتی را افزایش بدهیم و در این راستا جایگاه و نقش نیروی انتظامی در پاسداری از دستاوردهای انقلاب در کنار دیگر نیروهای مسلح کشور برکسی پوشیده نیست.

وی افزود: نیروی انتظامی به مدد تبعیت از منویات مقام معظم رهبری جایگاه مستحکم و تاثیرگذار خود در عرصه امنیت عمومی کشور را در تعامل، هماهنگی و هم راستایی با سایر نیروهای مسلح مدافع انقلاب و نظام است و هوشمندی، آمادگی و اقتدار خدشه ناپذیر خود را عاملی بازدارنده و موجب هراس و وحشت هنجارشکنان و بدخواهان و از سوی دیگر امنیت ملت ایران قرار داده است.

استفاده از پهپاد توسط پلیس در جاده ها و امکان ثبت تخلف خودروی در حال حرکت

ناظری اظهار کرد: بهره مندی از فناوری های نوین، استفاده از پهپاد توسط پلیس در جاده ها و امکان ثبت تخلف خودروی در حال حرکت، فراهم شدن بستر مبادله الکترونیک بین نیروی انتظامی و قوه قضائیه و ... از مواردی است که  پلیس را به نیرویی هوشمند تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: پلیس جمهوری اسلامی متخلق به اخلاق اسلامی و مجهز به علم و تجهیزات و با پشتوانه مردمی است که با جلب اعتماد مردم یکی از کشورهای امن در منطقه و در دنیا در شاخص های امنیتی قلمداد می شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: استان کرمان نقش مهم و تاثیرگذاری در امنیت ملی دارد و باید رسانه ها به این موضوع پرداخته و نهادهای کشوری را حساس کنند.

وی افزود: احساس آرامش مردم در کشور بستگی به تامین امنیت استان کرمان دارد زیرا این استان خط مقدم مقابله با بسیاری از اشرار، ناهنجاری ها و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر است و کرمان همچنین قربانی اقدامات تروریستی گروه های تکفری در سنوات گذشته بوده است.

تقدیم ۵۷۵ شهید نیروی انتظامی استان کرمان

ناظری با اشاره به تقدیم ۵۷۵ شهید نیروی انتظامی استان کرمان اظهار کرد: کرمان استانی است که هم خبرنگاران شهید و هم سربازانی در لباس نیروی انتظامی، سپاه و بسیج برای امنیت ملی تقدیم کرده و کرمان همانطور که در توسعه کشور در حوزه صنایع، معادن و کشاورزی پیشقدم است، امنیت این استان نیز در امنیت ملی تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر، قاچاق کالا، قرارگاه مبارزه با سرقت و قرارگاه کاهش تصادفات رانندگی و دیگر سازمان ها باید بیایند و در کرمان سهم و خدمت خود را انجام دهند و هر چه در حوزه نظم و امنیت در استان کرمان تلاش کنیم، تاثیر آن را در کشور خواهیم دید.

فرمانده انتظامی استان کرمان در ادامه بیان کرد: تجلیل از خدمتگزاران مردم در نیروی انتظامی، تجلیل از کارکنان و پیشکسوتان، ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از خانواده شهداء، تقویت رابطه متقابل مردم و پلیس، تبیین و تشریح رویکرد جامعه محوری پلیس برای مردم، تقویت روحیه و التزام عملی به قانون و فرهنگ خودکنترلی، تبیین نقش پلیس در پیشگیری انتظامی و اجتماعی، ارتقاء احساس امنیت در بین شهروندان و توسعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی از مهم ترین اهداف ما در برنامه های هفته ناجا است.

وی با اشاره به نامگذاری ایام هفته ناجا با اشاره به برگزاری بیش از ۱۵۰ برنامه در ۳۳ محور در این هفته در سطح استان عنوان کرد: غبارروبی گلزار شهداء، تجلیل از نمونه های ترافیکی، همیاران پلیس و راهوران محله، برگزاری صبحگاه مشترک، همایش پلیس و اصناف، بازدید دانشجویان از مرکز مانیتورینگ پلیس، نشست مدیران حفاظتی و مراقبتی، رژه موتورسیکلت سواران قانونمند و ... از جمله این برنامه‌هاست.

عملکرد نیروی انتظامی در استان کرمان طی یک سال گذشته

ناظری با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در استان کرمان طی یک سال گذشته(از ابتدای مهرماه ۹۷ تا ۳۱ شهریورماه امسال) بیان کرد: در کلانتری ها بیش از ۲۴۰ هزار پرونده در حوزه های مختلف تشکیل شده که دو درصد افزایش نسبت به سال قبل را نشان می دهد و ۱۲۶ هزار ابلاغ الکترونیکی داشته ایم.

وی تصریح کرد: در تصادفات رانندگی درون شهری سطح استان طی یک سال گذشته ۵ درصد در تعداد متوفیان و تصادفات فوتی چهار درصد کاهش داشته و در برون شهری دو درصد تصادفات فوتی و کشته ها چهاردرصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: در یک سال گذشته یک هزار و ۱۲۱ نفر در تصادفات رانندگی استان کرمان جان خود را از دست داده اند که یکی از اولویت های ماموریتی ما در سال جاری کاهش این آمار است که ۸۵ درصد از تصادفات در درون شهرها رخ داده است.

وی در ادامه افزود: ۵۹ درصد از مجموع سرقت های استان طی یک سال گذشته سرقت های مهم بوده که توسط پلیس آگاهی کشف شده و وقوع قتل ۲۴ درصد در استان کاهش داشته و شاهد افزایش ۱۰۱ درصدی کشف قتل ها بوده ایم.

ناظری اظهار کرد: ۳۰ درصد کاهش شرارت ها، ۶ درصد کاهش آدم ربایی، افزایش دو درصدی کشفیات مواد مخدر از دیگر نتایج عملکرد نیروی انتظامی در استان کرمان در سال گذشته است.

بیش از ۶۰ درصد مواد مخدر کشور از استان کرمان عبور می کند

وی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد مواد مخدر کشور از استان کرمان عبور می کند و افزایش کشفیات نشان از موفقیت پلیس است و پلیس استان کرمان بیش از ۱۰۶ تن مواد مخدر را از مهرماه سال قبل تا پایان شهریور امسال کشف کرده و ۵ هزار و ۳۰۲ خرده فروش و ۲ هزار و ۸۱۳ نفر قاچاقچیان مواد مخدر دستگیر شده است.

ناظری با اشاره به اینکه در ۶ ماهه امسال ۵۶ تن کشفیات مواد مخدر داشته ایم که ۲۹ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد، افزود: ۸۳۲ میلیارد ریال ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه است که در یک سال گذشته توسط نیروی انتظامی در سطح استان کشف شده و ۳۰ درصد افزایش از لحاظ ارزشی دارد.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه بیش از ۷۷ هزار گذرنامه در پلیس گذرنامه طی یک سال گذشته صادر شده و ۱۱۴ درصد افزایش دارد و در پلیس فتا افزایش ۹۵ درصدی وقوع جرائم را داشته ایم که هشداری برای خانواده هاست. هرچند ۹۳ درصد از این جرائم کشف شده است افزود: بیش از ۲ میلیون تماس با ۱۱۰ صورت گرفته که ۷۸ درصد افزایش را نشان می دهد و به بیش از ۵ هزار تماس در ۲۴ ساعت پاسخگو هستیم.

۹۷۰ هزار خودروی پلاک گذاری شده در استان کرمان وجود دارد

ناظری اظهار کرد: یک هزار و ۵۰ جلسه آموزشی و خدمات مشاوره ای فردی در مرکز مشاوره نیروی انتظامی و کلانتری ها برگزار شده و ۷۲.۴ درصد از مشاوره ها در اختلافات، منجر به سازش و از ارجاع به دستگاه قضائی جلوگیری شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه ۹۷۰ هزار خودروی پلاک گذاری شده در استان کرمان وجود دارد، عنوان کرد: در یک سال گذشته ۶۹۰ دستگاه پلاک گذاری و ۹۰ هزار تعویض پلاک توسط همکاران ما در سطح استان صورت گرفته است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.