• یکشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۳
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98091006745
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

در ۴۸ ساعت گذشته صورت گرفت

کشف بیش از ۲‌.۳ میلیارد ریال ارز و کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربی

کشف بیش از ۲‌.۳ میلیارد ریال ارز و کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربی

ایسنا/آذربایجان غربی فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی از کشف ارز و کالای قاچاق در مرزهای استان به ارزش ۲ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال توسط مرزداران این استان خبر داد.

سردار حسین خانی در نشستی با خبرنگاران گفت: در ۴۸ ساعت گذشته نظارت و کنترل مداوم مرزبانان بر نوار مرزی و حضور دائمی آنها در حراست از کیان کشور اسلامی ثمربخش بوده بطوریکه توانسته‌ایم امنیت پایدار را در مرزهای استان برقرار کرده و دست قاچاقچیان و اخلالگران را از دخالت بر امنیت مرزهای استان کوتاه کنیم.

وی ادامه داد:‌ مرزبانان ما در این راستا با انجام یکسری کارهای اطلاعاتی دقیق و گسترده و نیز اجرای عملیات‌های موفقیت آمیز در معابر وگذرگاه‌های مرزی با ناکام گذاشتن اخلالگران در مرزهای استان انواع کالای قاچاق از جمله ۱۴۲۵ بطری مشروبات الکلی، ۱۱ هزار و ۶۰۰ نخ سیگار قاچاق، ۹۲۰۰ یورو ارز قاچاق، ۴۵۴ عدد قطره چشمی ، ۱۱۴ شربت دارویی و ۵۸ رأس احشام از نوع گوسفند را کشف کردند.

به گزارش ایسنا، این مقام مسئول تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی ارز و کالای مکشوفه را ۲میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال برآورد کرده اند.

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: در این عملیات ها ۸ نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.


انتهای پیام