• شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۴
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 98091611687
  • خبرنگار : 50057

در آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان مجلس یازدهم در قزوین چه گذشت؟

ششمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم

ایسنا/قزوین هفتمین و آخرین روز از ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه مرکزی شهرستان‌های قزوین، البرز و آبیک با حضور چهره‌های کشوری به پایان رسید.

در هفتمین روز ثبت‌نام تا ساعت ۱۵ ثبت‌نام ۱۵ نفر نهایی شده است که سه نفر دارای مدرک تحصیلی دکتری و ۱۲ نفر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هستند، از این میان دو نفر خانم و ۱۳ نفر آقا هستند که در میان آن‌ها برخی چهره‌های علمی و اجرایی دیده می‌شود.

حق گفت‌وشنود دارم و این تبلیغات نیست

سیدمهدی حسینی یکی از مدیران وزارت علوم و تحقیقات و فناوری که سابقه معاونت برنامه‌ریزی و امور سرمایه‌گذاری صندوق رفاه دانشجویان را در کارنامه خود دارد، برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در قزوین ثبت‌نام کرد.

وی افزود: هدف من از حضور در این دوره انتخابات تثبیت این موقعیت است که بسیاری از مشکلات ما در داخل کشور با نگاه درون‌زا و کار جهادی قابل‌حل است، معتقد هستم بسیاری از مسائل اگر قرار است حل شود مسیر آن مسیر مجلس است که ریل‌گذاری شده است.

 این داوطلب بیان کرد: در کمتر از یک ماه آینده با دعوت از اهالی رسانه برنامه‌هایم را اعلام می‌کنم و در این دوره به‌عنوان اولین داوطلبی هستم که رویکردم مبتنی بر برنامه است چراکه مدیر اجرایی هستم.

حسینی بابیان اینکه این دوره به‌صورت مستقل شرکت کردم، خاطرنشان کرد: معتقد هستم که در انتخابات باید به‌صورت معقول هزینه کنم و اهل شام و ناهار نیستم و با نگاه صرفه‌جویی بیشتر در حوزه فضای مجازی تبلیغات می‌کنم.

وی تأکید کرد: رویکرد من اقتصادی است و در حوزه مسکن معتقد هستم که اگر مجلس بتواند قانون‌گذاری خوبی داشته باشد مسئله مسکن قابل‌حل است، دو میلیون واحد مسکونی خالی داریم و مالیات بر واحدهای مسکونی خالی می‌تواند جلوی سوداگران را بگیرد.

حسینی عنوان کرد: تا سوم اسفند هستم و باید منتظر نظر مردم باشم و به نفع هیچ فردی کنار نمی‌روم، برخی از دوستان یک سال است که تبلیغات خود را شروع کردند من نیز تبلیغات نامحسوس ندارم و صرفاً گفت‌وشنود صورت گرفته است، گفت‌وگو با شهروندان را حق خود می‌دانم و معتقدم این تبلیغات نیست.

به گزارش ایسنا، جوان‌ترین فرد ثبت نام کرده تا کنون ۳۱ ساله و مسن‌ترین فرد ۵۵ ساله است. هشت نفر کارمند بخش دولتی، پنج نفر استاد دانشگاه و باقی کارمند بخش خصوصی هستند.

قانون تجارت باید اصلاح شود

یاسر سبحانی‌فرد داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دکتری مدیریت کسب و کار از دانشگاه شهید بهشتی، عضو هیئت علمی و معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت نیز مشکل اصلی کشور را اشتغال دانست.

وی افزود: قانون تجارت یکی از قوانینی است که باید اصلاح شود، اخیراً بندهایی را به صورت گروه گروه در حوزه تجارت تصویب کردند در حالی‌که قانون تجارت به کسب و کار برمی‌گردد  و باید با دقت بررسی‌ شود.

سبحانی‌فرد یادآور شد: قانون شفافیت نیز یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

به جوان‌گرایی اعتقاد دارم اما با تجربه بالا آمده‌ام

هادی طاهری برای ثبت نام آمده است؛ دانشجوی دکتری علوم سیاسی، ۲۶ سال سابقه کار در وزارت امور خارجه، دیپلمات ارشد وزارت خارجه، فرماندار شهرستان آبیک، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا، رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان را در کارنامه خود دارد.

وی با بیان اینکه مجلس در رأس امور است، خاطرنشان کرد: مجلس جایگاه مهمی در سیاست داخلی و خارجی دارد؛ قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای قوانین، پیگیری مشکلات حوزه انتخابی و انعکاس به مسئولان وظایف مجلس است و با توانمندی در خود می‌توانم انجام دهم.

این داوطلب یادآور شد: استان قزوین صنعتی، کشاورزی و گردشگری است و باید ظرفیت‌های بالقوه را به بالفعل دربیاوریم، ارتقا حوزه گردشگری، پیگیری مشکلات زیست محیطی و پسماندهای صنعتی از جمله مواردی است که اگر به مجلس راه پیدا کنم حتماً پیگیری می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: طی چهار سال فعالیت من در آبیک حجم کار بسیاری بود و پروژه‌های اجرایی خوبی در شهر و استان انجام شد، با سابقه و تجربه بالایی پا به عرصه انتخابات گذاشته‌ام و مردم تصمیم می‌گیرند که بمانم یا نه.

طاهری که به صورت مستقل وارد شده است گفت: در لیست ائتلاف اصولگرایان شرکت نکرده‌ام و تا پایان به نفع کسی کنار نمی‌روم مگر اینکه شرایطی پیش بیاید و به دلیل شخصی انصراف دهم.

 از تبعیض نژادی بیزارم

مسعود طالبی، مدیر کل آموزش دانشگاه صدا و سیما، دارای دکتری فلسفه تعلیم و تربیت و ساکن تهران از دیگر کاندیدای ثبت نام کننده در روز آخر بود.

وی خود را مستقل معرفی و تصریح کرد: متولد استان قزوین هستم و با محوریت ولایت آمده‌ام، به اصل تجربه اعتقاد دارم و از تبعیض نژادی بیزارم و سعی می‌کنم مسیری را طی کنم که حق کسی ضایع نشود.

این داوطلب بیان کرد: اصل مردم هستند و وقتی وارد عرصه شوم مردم را فراموش نمی‌کنم، خدم و حشم ندارم اما با تفکر جهادی اقوام امید به پیروزی دارم.

کسی که برای خدمت آمده نیازی به تبلیغ ندارد

رضا لایق، کارمند وزارت ورزش و دبیر سابق فدراسیون کشتی که سابقه مربیگری مسابقات جهانی را در کارنامه خود دارد، ضمن ثبت‌نام در حوزه انتخابیه قزوین بیان کرد:  احساس کردم می‌توانم به استان خدمت کنم، استان قزوین پتانسیل بالایی دارد و اگر جوانان توانمند را جمع کنیم می‌توانیم به توسعه برسیم.

وی افزود: استان قزوین نباید جزو استان‌های درجه سه باشد بلکه با این تاریخ کهن، قزوین می‌تواند استانی موفق باشد و ما می‌توانیم با خرد جمعی، اندیشه نو و استفاده از تفکر قزوین را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

این داوطلب اظهار کرد: به صورت مستقل وارد شدم و  تلاشم بر این است که بمانم، خیلی از جوان‌ها دیده نشدند،  اگر دیده شوند به نوعی استانی با نشاط‌تر و موفق‌تر خواهیم داشت، مردم متوجه و مطلع هستند که به کسی رای دهند که بتواند به شهر خدمت کند و این نیازی به تبلیغات آنچنانی ندارند.

امضای طلایی مجلس برای من خواهد بودم

علی اکبر حاجی محمدی، دکترای عمران از دانشگاه امیرکبیر، رئیس امور پایش ابزاری و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور، مسئول اعتبارات سفرهای خارجی رئیس جمهور نیز قزوین را برای ثبت‌نام در مجلس انتخاب کرد.

وی در جمع خبرنگاران گفت: در سه سال اخیر کارهای کوچکی در قزوین انجام دادم و بیش از دوهزار میلیارد تومان اعتبار به این استان تزریق کردم که نمونه آن اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای باراجین است.

این داوطلب بیان کرد: انتقال آب الموت نیز یکی از فعالیت هایی است که آن را پیگیری کردم و کمیسیون ماده ۲۳ را گرفتم، هر پروژه ملی که برای قزوین تصویب گرفتم اعتبار نیز تزریق کردم.

وی خاطرنشان کرد: ساختار کشور ما به گونه‌ای است که نمایندگان باید بیشتر از دولت پاسخگو باشند و به همین دلیل افت عملکرد نمایندگان را داریم، من کاندیدای وزارت راه و شهرسازی بودم اما به دلایل لابی‌های سیاسی محقق نشد.

حاجی محمدی عنوان کرد: امروز به تبعیت از بیانیه گام دوم انقلاب برای نمایندگی مجلس اقدام کردم از طرفی نسبت به سن خودم تجربه خوبی دارم و فکر می‌کنم می‌توانم تاثیرگذار کلان در سیاست‌ها باشم و فکر می‌کنم می‌توانم دارای امضای طلایی مجلس باشم.

وی خاطرنشان کرد: برای تبلیغات برنامه‌ای ندارم ولی به درخواست برخی از بزرگان استان آمده‌ام و وضع مالی من محدود است اما اگر هزینه‌ای شود منتشر می‌کنم.

به گزارش ایسنا با پایان یافتن زمان ثبت‌نام‌ها ۱۳۵ نفر در حوزه انتخابیه مرکز قزوین، البرز و آبیک ثبت نام کردند، درب فرمانداری ساعت ۱۸ بسته شد ولی ثبت‌نام ۱۲ نفر که ثبت‌نام خود را قبل از ساعت ۱۸ آغاز کرده بودند تا ساعت ۲۲ ادامه داشت.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.