• چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۰
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 98092015442
  • منبع : نمایندگی سمنان

تجلیل استاندار از رفتار مدنی سمنانی‌ها/ موظفم شایسته‌ها را انتخاب کنم

0

ایسنا/سمنان  استاندار سمنان گفت: در انتخاب مدیران به توانمندی و شایستگی افراد توجه دارد نه ایل و تبار آنها.

علیرضا آشناگر در جلسه شورای اداری شهرستان سمنان اظهار کرد: شایستگی مهمترین معیار انتخاب مدیران دستگاه‌های اجرایی است و من به‌عنوان نماینده دولت وظیفه دارم شایسته‌ها را انتخاب کنم.

وی ادامه داد: بهره‌مندی از دانش لازم برای اعمال سیاست‌های کلی دولت در منطقه، برخورداری از تجربه کاری کافی، توانمندی تخصصی متناسب با شغل و داشتن تعهد کافی از شروطی است که در واگذاری مسئولیت‌های مدیریتی در استان به آن توجه داشته‌ام.

استاندار سمنان با بیان اینکه بیش از سه دهه در استان‌های مختلف تجربه مدیریتی دارم اضافه کرد: باتوجه به این تجربیات کوشیده‌ام تا نیروهای زبده، موفق و با تجربه را از استان‌های مختلف کشور برای انجام خدمت در استان دعوت کنم.

وی با بیان اینکه استان‌هایی موفق هستند که از تجربه ی چهره های مختلف استان‌های دیگر بهره بگیرند گفت: البته در شرایط مساوی، اولویت انتصاب مدیران با نیروهای بومی است. در حال حاضر اکثریت نیروهای مدیریتی استان، افراد شایسته و بومی هستند.

آشناگر با بیان اینکه هر کسی که شایستگی لازم را داشته باشد باید مسئولیت را بپذیرد و به مردم کمک کند افزود: باتوجه به جایگاه والای مردم در انتصاب مدیران، حتما نظرات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اخذ می‌شود.

وی به تجلیل از عوامل اجرایی و ستاد انتخابات استان پرداخت و گفت: خوشبختانه در مرحله اول انتخابات که همانا انتخاب معتمدین و تشکیل هیات اجرایی و ثبت نام داوطلبان است، بحمدلله فرآیندها به بهترین نحو و بدون کمترین حواشی انجام شد.

استاندار سمنان با اشاره به استقبال بالای داوطلبان از انتخابات اسفندماه ادامه داد: استقبال داوطلبان در این دوره به نسبت دوره قبل بیشتر بود.ضمن آنکه حضور حضور بانوان در عرصه کاندیداتوری نیز چشمگیر بود که آن را به فال نیک‌ می‌گیریم.‌

وی بر ضرورت همراهی همه مسوولان با ستاد انتخابات تاکید و تصریح کرد: مرحله دوم و سوم انتخابات و بررسی صلاحیت کاندیداهای ثبت نام شده و انتخاب اعضای صندوق‌ها و بازرسان، کار سختی است که نیاز به همکاری همه مدیران داریم.‌

آشناگر بر ضرورت بسترسازی برای برپایی یک انتخابات باشکوه تاکید و خاطرنشان کرد: هدف دولت و مجریان انتخابات آن است که در گام نخست زمینه مشارکت گسترده مردم را در انتخابات فراهم کنیم تا از رهگذر آن بر فضای مایوس کننده‌ای که دشمنان سعی در القای آن دارند غلبه کنیم.

این مقام ارشد اجرایی بر ضرورت رعایت اصل بی‌طرفی تاکید و اظهار کرد: وظیفه داریم در صورت پذیرش تکلیف و مسئولیتی در انتخابات، کاملا بی‌طرف بوده و هیچ قضاوتی نکرده و انتخاب را به مردم بسپاریم همچنین وظیفه داریم که قانون‌مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و تنها قانون را ملاک و معیار بدانیم .

استاندار سمنان تصریح کرد: در سایه توجه به این اصول و قوانین است که می‌توانیم علاوه بر کمک به ترمیم سرمایه اجتماعی، امیدآفرینی کرده و مردم را به آینده کشور امیدوارتر کنیم.

داوطلبان نمایندگی برنامه‌های خود را صادقانه به مردم ارائه دهند

وی انتخاب را حق مردم ارزیابی و با اذعان به اینکه قطعا برآیند خرد جمعی مردم از نظرات شخصی ما بهتر و جامع‌تر است اضافه کرد: باید زمینه را برای انتخاب توسط خود مردم فراهم کنیم.

آشناگر یکی از عوامل موثر در مشارکت فعال مردم در انتخابات را پذیرش سلایق مختلف دانست و گفت: پذیرش سلایق مختلف در ارائه برنامه‌های کاندیداها از جمله الزاماتی است که به حضور پرشورتر مردم در انتخابات اسفندماه کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از نظر دولت همه آنها که دل در گرو اسلام و نظام دارند از صلاحیت لازم برخوردارند گفت: همه دلدادگان‌این نظام به‌عنوان ایرانیان و مسلمان که در این دوره ثبت نام کردند از نظر دولت، صاحب صلاحیت‌اند و پس از کسب تایید از سوی مراجع ذی‌صلاح، محق بوده و از همین رو همه وظیفه داریم که در این برنامه ملی دست به دست هم دهیم تا سطح مشارکت مردم را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه مردم از داوطلبان برنامه مطالبه می‌کنند افزود: انتظار می‌رود که داوطلبان نمایندگی نیز برنامه‌های خود را صادقانه به مردم ارائه دهند.

استاندار سمنان با بیان اینکه تخریب دولت هیچ کمکی به آینده کشور نمی‌کند به گلایه از تخریب دولت جمهوری اسلامی از سوی برخی‌ها پرداخت و گفت: عده‌ای فرصت را مغتنم شمرده و تا می‌توانند دولت را به‌خاطر منافع گروهی و سیاسی خود تخریب می کنند.

این مقام ارشد اجرایی تصریح کرد:  آنها که همه مشکلات کشور را به دولت نسبت می‌دهند، اگر نگوییم خیانت می‌کنند، بی‌تردید از روی غفلت اظهارنظر می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی سخنان مطرح شده در جامعه نقد نیست ، بلکه تخریب است افزود: باید از بیان نکات دشمن شادکن، پرهیز شود. دشمنان همچون بن سلمان، اسرائیل و... بارها و بارها به صراحت اقرار کرده اند که آمریکا را وادار به خروج از برجام کردند چرا که آنها دریافته بودند که برجام به نفع مردم و کشور ما است.

آشناگر با اشاره به مقاومت مردم ایران تصریح کرد: باید با تکیه بر داشته هایمان با صبر و بردباری و تکیه بر جوانان با دشمنان مقابله نماییم و انشالله با قدرت از این گردنه عبور خواهیم کرد.‌

استاندار سمنان همچنین با اشاره به افزایش قیمت بنزین و اتفاقات پیش آمده در چند هفته اخیر گفت: افزایش نرخ حامل‌های انرژی که که به تایید رسیده و برای حفظ ساختار اقتصادی کشور امری ضروری بود تصمیم سران سه قوه بود .

وی با اشاره به مصرف بالای انرژی در ایران خاطرنشان کرد: مصرف بنزین در کشور ما زیاد است و باید با آینده نگری جلوی واردات احتمالی بنزین در آینده را بگیریم .‌

آشناگر با بیان اینکه در شرایط بد اقتصادی فعلی، افزایش قیمت بنزین یکی از راهکارهای کمک و مساعدت به دهک‌های کم درآمد بود ادامه داد: بنا بر تعهد دولت باید تمامی عواید ناشی از افزایش قیمت بنزین به دهک های مختلف ارائه شود.‌

وی از جلوگیری از قاچاق سوخت به عنوان یک پیامد دیگر اصلاح قیمت سوخت نام برد و اظهار کرد: یکی دیگر از اهداف جراحی اقتصادی کشور و اصلاح قیمت سوخت، صرفه‌جویی در مصرف بنزین است که آمارها نیز نشان می‌دهد در همین مدت کوتاه نیز آثار مثبتی داشته است.‌

وی به تمجید از آنچه رفتار مدنی مردم در اعتراض به قیمت بنزین می‌خواند پرداخت و گفت: من به‌عنوان‌نماینده عالی دولت در استان سمنان از رفتار مدنی و برخورد عقلانی شهروندان استان سمنان با این مسئله صمیمانه تشکر می‌کنم.‌ در حوادث اخیر، ما جزء استان‌های بی مسئله در کشور بودیم و مردم اخلاق مدار این استان اعتراضات خود را کاملا ارام، قانونمند و مدنی مطرح کردند.

استاندار سمنان بر ضرورت صرفه‌جویی در سوخت در دستگاه‌های اجرایی تاکید و اضافه کرد: در بحث بنزین برای دستگاه‌های دولتی ، سهمیه ای تخصیص نیافته است و از سویی دیگر منابع دولت نیز منابع محدودی است بنابراین مدیران باید از محل صرفه‌جویی‌ها، این مشکل را مرتفع کنند.

وی با اشاره به مشکل کمبود منابع آبی در استان و لزوم پیگیری پروژه‌های مرتبط با آن در استان افزود: کماکان در حال تلاش هستیم که انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی در موعد مقرر خود با مساعدت مردم و بخش خصوصی شروع شود.

استاندار بر ضرورت تسریع در تدوین سند سازگاری با کم‌آبی تاکید و تصریح کرد: تهیه سند سازگاری با کم آبی از وظایف مسئولان مرتبط با این بخش است و لازم است این سند به سرعت تدوین شود. 

آشناگر با بیان اینکه اولویت پروزه های استان با پروزه های نیمه تمام است افزود: نباید با بی‌توجهی و عفلت برخی دستگاه‌ها اعتبارات استان برگشت بخورد ، همچنین باید دقت شود تا کیفیت اقدامات و پروزه‌ها، فدای سرعت انجام آن نشود از این رو معاون عمرانی استاندار باید نظارت کیفی بر پروژه‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.