• جمعه / ۲۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۶
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 98092216130
  • خبرنگار : 71640

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص):

ما نباید درمان اقتصاد کشور را در غرب جست‌وجو کنیم

سعید محمد- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: ما نباید درمان اقتصاد کشور را در غرب جست‌وجو کنیم طبیب حاضر و نسخه شفابخش در درون کشور است.

به گزارش ایسنا، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران به مناسبت سالروز تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، به تشریح فعالیت‌های این قرارگاه پرداخت و گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) سپاه پاسداران در ۲۳ آذرماه سال ۱۳۶۸ براساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی با بکارگیری توان و تجربه هشت سال دفاع مقدس در بخش مهندسی جنگ و به منظور توسعه زیرساخت های کشور تشکیل شد.

وی ادامه داد: امروز خدا را شاکر هستیم که سی‌امین سالگرد تاسیس این قرارگاه را با کارنامه درخشانی از کارآمدی، افتخارآفرینی و خودباوری نظاره‌گر هستیم.

محمد اظهار کرد: طی سه دهه فعالیت قرارگاه با بکارگیری جوانان پرشور، متخصص و انقلابی و با همکاری شرکت‌های خصوصی و با تعامل نزدیک با دولت‌ها، اقدامات موثری در توسعه زیرساخت‌های کشور و قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی داشته‌ایم به طوری که امروز در تمام عرصه‌های فنی و مهندسی به خودکفایی رسیده‌ایم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) یکی از این جنبه‌های خودکفایی را خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل دانست و افزود: خودکفایی کشور در تولید بنزین و گازوئیل که با احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس رقم خورد. همچنین تولید ۱۵۰ میلیون مترمکعب در گاز شیرین با احداث ۶ فاز پارس جنوبی داشته‌ایم و بیش از ۱۱ هزار کیلومتر خطوط انتقال آب، نفت و گاز احداث کرده‌ایم و ۶۲ سد با ۵۰ درصد حجم مخزن آب کل کشور و نیز ۸۰۰ کیلومتر آزادراه و ۴۰۰۰ کیلومتر راه‌آهن نیز احداث شده است.

محمد ادامه داد: اقدامات موثر دیگری در توسعه شبکه فیبر نوری در کشور، ایستگاه سیگنال‌رسانی و همچنین توانمندی در انواع ساخت کشتی و توسعه بنادر و فرودگاه‌های کشور تنها بخشی از افتخارات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاست که البته در کنار این خدمات، قرارگاه افتخار دارد که نقش بی‌بدیلی را در محرومیت‌زدایی در مناطق مظلوم و کمتر برخوردار داشته باشد به طوری که بیش از ۳۵۰ میلیون تومان در قالب ۱۵ طرح فرهنگی، عمرانی و اجتماعی، خدمت‌رسانی کرده و همچنین در کمک رسانی در بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله قرارگاه خاتم‌الانبیاء پیشتاز بوده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ادامه داد: از همین روست که رهبر معظم انقلاب قرارگاه را بازوی اجرایی دولت‌ها نامیدند.

وی با بیان این‌که قرارگاه یک پیمانکار نیست و خود را یک مجموعه اقتصادی نمی‌داند، اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به دنبال سود و انتفاع نیست، قرارگاه خود را خدمت‌گزار مردم خصوصا مردم محروم می‌داند قرارگاه پاسدار انقلاب است و در هر عرصه‌ای که نظام جمهوری اسلامی در بخش‌های فنی و مهندسی دچار تهدید شود قرارگاه رسالت خود می‌داند که نقش‌آفرینی کند.

محمد با بیان این‌که «با درخشش و اقتدار نیروهای مسلح خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز شاهد آن هستیم که استکبار جهانی با سرکردگی آمریکا با استیصال و درماندگی روبروست»، افزود: استکبار جهانی دیگر صحبتی از رویارویی نظامی نمی‌کند و اتاق جنگ خود را از پنتاگون به وزارت خزانه‌داری منتقل کرده است آنها به خیال باطل خود می‌خواهند با فشار اقتصادی بر مردم و ایجاد نارضایتی در قشرهای مختلف، مردم را در برابر نظام جمهوری اسلامی قرار دهند غافل از این‌که این مردم دل به ولی خود سپردند و هرچند که از سوء مدیریت مسئولین گلایه‌مند هستند آنجا که پای عزت ایران مطرح است با پیام رهبر فرزانه انقلاب صف خود را از دشمنان قسم خورده جدا کرده و طراحی پیچیده آنها را نقش بر آب می‌کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) خطاب به نمازگزاران جمعه گفت: برادران و خواهران نمازگزار امروز می‌دانیم اقتصاد کشور مریض است ایران عزیز علی‌رغم این‌که یکی از ثروتمندترین کشورها به لحاظ منابع طبیعی و نفت و گاز است لیکن به دلیل عدم مدیریت صحیح در بهره‌برداری از این منابع با مشکلات اقتصادی روبروست. دشمن نیز این نقطه ضعف را شناسایی کرده و ناجوانمردانه به ضعیف‌ترین خاکریز کشور حمله کرده است.

محمد با بیان این‌که «ما نباید درمان اقتصاد کشور را در غرب جست‌وجو کنیم»، اظهار کرد: طبیب حاضر و نسخه شفابخش در درون کشور است. مقام معظم رهبری سالهاست که نسخه اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. اگر امروز دشمن به راحتی فروش نفت را تحریم می‌کند به دلیل آن است که در صنایع فراوری پالایشگاهی سالهاست غفلت شده، متاسفانه امروز کشور در عرصه‌های نفت و گاز و صنایع و معادن و کشاورزی دچار خلاءهای زیادی است.

محمد گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند برای اصلاح وضعیت ابتدا باید قطع امید کامل از غرب کرد و از شرطی شدن اقتصاد به شدت جلوگیری کرد و سپس با تکیه بر استعداد جوانان پرشور و استفاده از توانمندی‌های بومی و داخلی نسبت به علاج وضعیت اقتصادی اقدام کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) ادامه داد: به عنوان مثال کشور ما با حدود یک درصد از جمعیت جهان بیش از هفت درصد از ذخائر معدنی جهان را داراست. جزو ۱۰ کشور برتر معدنی جهان هستیم با ۵۷ میلیارد تن ذخائر بالقوه معدنی ولی در حال حاضر سهم برداشت ایران از این ذخائر تنها ۰.۳ درصد است.

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب فرمودند در زمان تحریم نفت باید بخش صنایع و معادن بار کشور را به دوش بکشد، ادامه داد: فعال سازی بخش معادن هم ایجاد اشتغال پایدار می‌کند و هم ارزآوری به همراه خواهد داشت که قطعا با یک برنامه‌ریزی قوی و مدیریت جهادی دور از دسترس نیست.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اظهار کرد: در بخش تامین آب پایدار شاهد آن هستیم که علی‌رغم همجواری با دریا و آب‌های آزاد حتی استان‌های ساحلی از کم‌آبی رنج می‌برند و این در حالی است که کشورهای حاشیه خلیج فارس روزانه بیش از ۳۰ میلیون لیتر برداشت دارند ولی سهم ما فقط ۵۰۰ هزار لیتر است.

محمد با بیان این‌که گفته می‌شود برای توسعه کشور منابع مالی کافی در اختیار نیست، گفت: با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توان از نقدینگی سرگردان نزد مردم که در بازارهای کاذب در حال چرخش است استفاده بهینه کرد و آن را به سمت تولید سوق داد.

وی ادامه داد: همچنین اموال و املاک و دارایی‌های غیرمولد که در مالکیت دولت است و ارزش آن به چندین هزار هزار میلیارد تومان می‌رسد را می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح به صورت مولد جهت توسعه زیرساخت‌های کشور به کارگیری کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در پایان گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) همان‌طور که با تکیه جوانان و با بومی‌سازی توان خود را به کار گرفت و در عرصه سازندگی کشور همچون ستاره‌ای درخشید آمادگی خود را جهت تعامل نزدیک در طراحی روش‌های جدید برای تحرک‌بخشی به توسعه زیرساخت‌های کشور اعلام می‌کند و خدمت به مردم عزیز را افتخار خود می‌داند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.