• جمعه / ۱۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۹
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98101309683
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

امام جمعه خوانسار:

شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت را مصمم تر خواهد کرد

شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت را مصمم تر خواهد کرد

ایسنا/اصفهان نماز جمعه این هفته در شهرستان‌های استان اصفهان تحت تاثیر شهادت سردار سلیمانی بود و تمام ائمه جمعه این جنایت آمریکا را یک صدا محکوم کرده و بر حقانیت جبهه مقاومت تاکید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رسول خواجه کریمی - امام جمعه شهرستان خوانسار در خطبه های نماز جمعه این شهر، اظهار کرد: از آمریکا چیزی به جز جنایت کردن انتظار نمی رود.

وی افزود: از اول انقلاب اسلامی تاکنون آمریکایی ها اسراییلی ها و... کسانی بودند که تمام تلاش خود را برای اینکه انبار نورانی اندیشه تابناک امام راحل را خاموش کنند به کار بستند.

به گزارش ایسنا، امام جمعه خوانسار ادامه داد: امام(ره) تمام مشکلات را از نظام صهیونیستی آمریکا دانستند و بعد از پیروزی انقلاب اصلی ترین مبنای استکبار ستیزی خود را بیان کردند و گفتند آمریکا شیطان بزرگ است، بنابراین دشمنان اسلام از ابتدا دنبال خاموش کردن فکر و اندیشه امام راحل بودند.

خواجه کریمی گفت: در اوایل انقلاب برای برداشتن فکر نورانی امام دشمنانِ استکباری همه تلاش خود را کردند و می خواستند جماران را منفجر کنند و تصور می کردند اگر امام را بردارند اندیشه ایشان هم برداشته می شود.

وی افزود: با همین اهداف در اوایل انقلاب دست به کشتن یاران متفکر امام راحل زدند. اکثر نمایندگان مجلس را در حادثه ۷ تیر کشتند و تصور می کردند افکار امام(ره) خاموش می شود، اما تفکرات امام راحل برای ما شعله ورتر و ملت بیدارتر شدند.

خواجه کریمی اضافه کرد: دشمنان علت ایستادگی فلسطینی ها در مقابل صهیونیست را تفکر امام راحل می دانند. کشتن سردار قاسم سلیمانی یعنی زدن تفکر امام، چرا که او سرباز ناب امام و تحت تاثیر افکار ایشان بود.

امام جمعه خوانسار خاطر نشان کرد: آمریکا همین است و جز جنایت از او انتظاری نمی رود، آمریکا به هیچ کسی رحم نخواهند کرد و خصوصیت ددمنشانه خود را کنار نخواهند گذاشت. برخی در کشور فکر نکنند اگر دل خود را به آمریکا خوش کنند راه ها باز می شود، دل خوش کردن به آمریکا بس است، امیدواریم خون سردار قاسم سلیمانی بیدارتان کند.

حجت الاسلام والمسلمین خواجه کریمی، با بیان اینکه مقاومت از این پس پرشورتر خواهد شد، گفت: آمریکایی ها آرزوی خود را به گور خواهند برد چرا که دست پرورده های قاسم سلیمانی حضور دارند. تحمل شهادت سرداری بزرگ از جنس شهید همت، شهید احمد کاظمی و... سخت است، آقایان فهمیدید آمریکایی ها دشمن ما هستند؟ ما می گوییم" قاسم سلیمانی بر سرعهد تو می ایستیم و نه چندان دور نهضت مقاومت درسی به آمریکا خواهد داد و در راه شما ایستادگی می کنیم".

خون سردار سلیمانی روزی ظلم را نابود می کند

همچنین امام جمعه چادگان گفت: به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی، انتقام سختی در انتظار آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

بنی جمالی امام جمعه چادگان در مورد خضوع و خشوع، گفت: در این مورد یکسری موارد به ظاهر و یکسری به باطن مربوط می شود که البته در حوزه باطن مهمتر است و تواضع یک صفتی در روح آدمی است که خود را برتر نبیند.

وی با مهم بر شمردن این موضوع خاطرنشان کرد: تواضع در جاهای مختلف کاربرد دارد و از آن جاهایی که می توان به آن اشاره کرد در برابر والدین است که اجر بسیار بزرگی دارد.

امام جمعه چادگان گفت: متاسفانه همه ما شنیدیم که سردار مجاهد اسلام سلیمانی و همرزم شهیدش ابومهدی مهندس توسط امریکا به شهادت رسیدند. این مصیبت عظیم را محضر امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری و مردم ایران و عراق و سایر مسلمانان بلاد اسلامی تسلیت می گوییم.

بنی جمالی گفت: این داغ بر همه ما بزرگ است. عمری سردار سلیمانی در مجاهدت و دفاع از انقلاب گذشت و در حیات خود استکبار را به ذلت کشاند و آن ها را تحقیر کرد.

امام جمعه چادگان گفت: دشمنان چقدر ترسو و ضعیف النفس هستند که در تاریکی شب ترور انجام می دهند و این نشان از ترس آن هاست که البته به تعبیر قرآن شهداء همیشه زنده هستند و در نزد خدای متعال روزی می خورند.

وی با توجه به اهمیت خون شهید خاطرنشان کرد: خون شهید در نظام هستی همیشه هست و از بین نمی رود تا یک روز بالاخره استکبار و ظلم را نابود کند.

بنی جمالی گفت: آمریکا و اسرائیل جنایتکار بدانند که زودتر از همیشه زنگ خطر را به صدا درآوردند و مطمئن باشند که انتقام سختی گرفته خواهد شد.

امام جمعه چادگان گفت: با توجه به این ضایعه دردناک مردم چادگان نیز همچون سراسر کشور بعد از مراسم نماز جمعه در تظاهرات ضد آمریکایی و اسراییلی شرکت می کنند.


حجت الاسلام والمسلمین محمد یعقوبی، امام جمعه نطنز نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: با اقدام خونخوارانه آمریکا، همه مردم عراق تکلیفشان روشن شد و فهمیدند که آمریکا دشمن شماره یک جهان اسلام است.

امام جمعه نطنز گفت: وقتی ایران رزمایش بزرگ دریایی با ۲ قدرت بزرگ اقتصادی دنیا انجام داد، آمریکایی ها عصبانی بودند و قصد ضربه به ایران را داشتند.

وی تصریح کرد: مفتضحانه ترین اقدام آمریکا همین ترور شوم بود که بیش از پیش چهره اصلی آمریکایی ها را نشان داد.

یعقوبی خاطرنشان کرد: شهید سردار سلیمانی یک چهره بین المللی بود و همه آزادی خواهان دنیا ناراحت از این حادثه هستند.

سردار سلیمانی، کابوسی برای آمریکا و صهیونیسم بود

همچنین حجت الاسلام والمسلمین قاسم هاشمی – امام جمعه شاهین شهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی، اظهار کرد: سردار قاسم سلیمانی نماد تفکر طولانی و روشن در راه خداست که در جبهه‌های حق علیه باطل از مظلومان صیانت و حمایت کرد و در عرصه های سخت نظامی خوش درخشید.

امام جمعه شاهین‌شهر، با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی، مالک اشتر زمانه است، افزود: دشمنان و امویان زمانه بدانند شهادت قاسم سلیمانی آغاز راه است و سپاه اسلامی که سردار برای تشکیل تمدن اسلامی پایه‌گذاری کرده به زودی انتقام سختی از آنان می گیرد.

هاشمی، با اشاره به اثرگذاری سردار سلیمانی در ممانعت از سقوط اربیل و بغداد عراق به درخواست رهبر معظم انقلاب، ادامه داد: سردار و لشکرش کابوسی عظیم برای اسرائیل و استکبار جهانی آمریکا بودند و دشمنان و یزیدیان زمانه بدانند، آنان که در راه خدا کشته می شوند ماندگارند و از هر قطره خون سردار شهید هزاران سلیمانی به دادخواهی عروج خواهند کرد.

وی عداوت و کینه دشمنان را ناشی از ائتلاف ایران و روسیه در منطقه دانست و افزود: اوج عناد دشمنان حاصل نمایش سیاست‌گذاری منطقه در کاخ کرملین است، ائتلاف روسیه و ایران همانند هم پیمانی دو رویکرد سیاسی- نظامی با عمق کم نظیر راهبردی و استراتژی می‌تواند معادلات دشمنان و کینه‌توزان را درهم بریزد و طومار آنان را برای همیشه بپیچد.

هاشمی، مردم را به بصیرت و آگاهی در فضای مجازی نصیحت و خاطرنشان کرد: مردم باید آگاهانه و با علم به روند جریان‌سازی رسانه‌ای در فضای مجازی فعالیت کنند و فریب شانتاژها، ظواهر و جوسازی‌های رسانه‌ای را نخورده و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بهترین‌ها را برای عرصه‌های سیاسی کشور انتخاب کنند.

سراسر زندگی سردار سلیمانی جهاد فی سبیل الله است

حجت الاسلام حسن دهشیری- امام جمعه اردستان نیز در خطبه های نمازجمعه این هفته با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س)، اظهار کرد: یکی از عنوان های فاطمه زهرا ام ابیها است که به ایشان مادر امامت نیز می گویند.

وی با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی افزود: کل جبهه مقاومت و ملت ایران از این اتفاق متاثر شدند. ایشان فردی بود که خود در خط مقدم حضور داشت و نیروهای سپاه قدس را هم راهنمایی می کرد و کسی بود که با قاطعیت اعلام کرد سفره داعش تا سه ماه دیگر جمع می شود. امروز همه ایران نه بلکه همه آزادی خواهان دنیا عزادار سردار ولایت هستند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه سرتاسر زندگی سردار قاسم سلیمانی ایثار و جهاد فی سبیل الله است، گفت: بزرگواری و رشادت های این شهید بزرگ به قدری بود که زبان زد خاص و عام است. تمام آزادگان جهان از این اتفاق متاثر شده اند و کسانی که دل در گرو اسلام داشتند از این خبر شوکه شدند.

دهشیری با بیان اینکه جبهه مقاومت قوی تر خواهد شد و ثمره آن نابودی دشمنان خواهد بود و حق پیروز است، گفت: مطمئنا برای تبیین راه و روش سردار سلیمانی از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد هرچند او مزد تلاش سالها زحمت خود را گرفت.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.