• چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۱
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98102519565
  • خبرنگار : 71576

در مراسم امضای قرارداد همکاری فدراسیون بوکس با اسپانسر جدید

ثوری: لیگ بوکس سال آینده برگزار می‌شود/ بوکسورهای ما در سیدبندی انتخابی المپیک قرار نگرفته‌اند

ثوری: لیگ بوکس سال آینده برگزار می‌شود/ بوکسورهای ما در سیدبندی انتخابی المپیک قرار نگرفته‌اند

رییس فدراسیون بوکس گفت: از اینکه مهدی خسروی دارای حامی مالی شد خوشحال هستم.

به گزارش ایسنا، نشست خبری حسین ثوری، رییس فدراسیون بوکس ایران در راستای معرفی حامی مالی‌ جدید این رشته، صبح امروز (چهارشنبه) ۲۵ دی ماه ۱۳۹۸ برگزار شد که پس از امضای قرارداد میان دو طرف، مدیرعامل گروه اقتصادی ملل و رییس فدراسیون در این‌ مورد صحبت کردند.

ثوری در این‌ مورد گفت: قرارداد فدراسیون بوکس با حامی مالی جدید از ۱۵ دی ماه تنظیم شده است و از همین امروز که قرارداد را امضا کنیم، تا یک سال آینده در کنار بوکس خواهد بود. هم‌چنین خوشحالم که مهدی خسروی عزیز بوکسور زحمت‌کش ما شخصا تحت حمایت گروه اقتصادی ملل قرار گرفت. ان‌شاءالله ابتدای همین ماه اولین‌ حقوق خود را نیز دریافت خواهد کرد. به این شرط که تنها باید تمرینات‌ خود را ادامه دهد.

او هم‌چنین درباره حامی مالی جدید فدراسیون بوکس نیز توضیح داد: از همین امروز که قرارداد خود را امضا می‌کنیم تا سال آینده گروه اقتصادی ملل مبلغ ۲‌ میلیارد و پانصد میلیون تومان در پنج چک به فدراسیون بوکس ایران‌ پرداخت خواهد کرد و گروه اقتصادی ملل تنها حامی مجموعه فدراسیون بوکس خواهد بود. هر گروه دیگری که بخواهد در کنار ما باشد، زیر شاخه گروه ملل خواهد بود.

رییس فدراسیون بوکس ایران افزود: فدراسیون بوکس از ابتدای سال تا به الان خیلی کم‌تر از مبلغی که الان گفتم، از دولت بودجه دریافت کرده‌ است.

ثوری درباره برنامه‌های فدراسیون برای تیم ملی نیز گفت: تیم ملی ایران با ۱۰ بوکسور عازم ترکیه شده است تا مسابقات تدارکاتی را پشت سر گذاشته و برای مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ به میزبانی چین آماده شود. البته بنا به گفته بزرگان بوکس، مسابقات ترکیه تنها یک اردوی تدارکاتی است تا بوکسورها به اوج آمادگی برسند. با بازگشت تیم از ترکیه اردوی آخر ما آغاز خواهد شد تا در مسابقات انتخابی المپیک به موفقیت برسیم.

وی افزود: بعد از مسابقات چین نیز با توجه به اسپانسری که‌جذب کرده‌ایم، اردوهای ما ادامه‌ خواهد داشت و همین امروز هم بنده برنامه‌ای را به کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون دادم تا اردوهای تدارکاتی خوبی را در خارج و یا داخل کشور، با تیم‌های خوب دنیا داشته باشیم.

ثوری هم‌چنین در مورد برنامه‌های فدراسیون برای شروع مسابقات لیگ نیز توضیح داد: با توجه به استقبال رسانه‌ها خصوصا رسانه تصویری ورزش، تیم‌ها استقبال خوبی برای حضور در لیگ کرده‌اند، با توجه به این که امسال تنها اولویت ما حضور در مسابقات انتخابی المپیک بود، لیگ را آغاز نکردیم ولی همه برنامه‌های خود را برای شروع لیگ از ابتدای سال آینده تدوین خواهیم ‌کرد تا با شروع سال ۱۳۹۹، لیگ بوکس نیز مجددا راه‌اندازی شود که این‌ موضوع حتمی است.

رییس فدراسیون بوکس ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه تضمینی برای ادامه همکاری اسپانسر فعلی با فدراسیون‌ وجود دارد؟ توضیح داد: ما یک سال تمام قرارداد داریم و ان‌شاءالله بعد از رضایت دو طرف این همکاری ادامه‌ خواهد داشت.

او در مورد راحت‌تر شدن نحوه‌ کسب سهمیه المپیک برای بوکس در آسیا، اظهار کرد: این که سهمیه‌های آسیا اضافه شده‌ و همه دوستان به آن‌ نگاه می‌کنند باید اصلاح شود، جا دارد بگویم که در مسابقات جهانی روسیه از میان شش تیم برتر دنیا چهار تیم آسیایی بودند که نشان دهنده قدرت بوکس آسیا است. ضمن این که مسابقات انتخابی المپیک چین سیدبندی می‌شود و این در حالی است که تا کنون هیچ یک از بوکسورهای ما در سیدبندی قرار نگرفته‌اند، با توجه به موضوعی که‌گفتم کار به مراتب سخت‌تر است.

او در مورد وضعیت سیل زدگان استان سیستان‌ و بلوچستان‌ نیز توضیح داد: خوشبختانه ‌کمک‌های‌ مالی و رفاهی خیلی خوبی برای سیل زدگان‌ جنوب استان سیستان و بلوچستان آماده است که ارسال خواهد شد. بنده از ورزشکاران بوکس و همه قهرمانان این استان نیز درخواست کرده‌ام که با توجه‌ نام خوب‌شان‌ میان مردم، در جمع آوری کمک برای مردم مظلوم سیستان فعال‌تر از قبل شوند.

رییس فدراسیون بوکس ایران در پاسخ به این سوال که آیا دور دوم‌ مسابقات‌ بین‌المللی جام‌ مکران در ایران برگزار خواهد شد؟ توضیح داد: ما رایزنی‌های خود را برای ارومیه انجام دادیم، اما تیم‌ها و کشورهای مختلف مایل هستند این تورنمنت در تهران برگزار شود، ضمن این که مایل نیستند با دو پرواز وارد ایران شوند، ولی با ۲۰ کشور صحبت کرده‌ایم‌ که اگر مسابقات در تهران باشد وارد این تورنمنت خواهند شد. البته هدف ما این است که هر سال در یک شهر چنین تورنمنتی را برگزار کنیم اما کشورهای دیگر گفته‌اند اگر در تهران برگزار کنید شرکت‌ می‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال، با توجه رضایت همه ملی‌پوشان و کادرفنی تیم ملی از وضعیت اردوها و شرایط فراهم شده برای آماده‌سازی تیم ملی برای شرکت در مسابقات انتخابی المپیک، چند سهمیه المپیک را می‌توان برای ایران ‌کنار گذاشت؟ توضیح داد: ما شرایط کاملا ایده‌آل را فراهم‌ نکردیم، چون باید شرایط ایده‌آل را تعریف ‌کرد. در حد توانایی که‌ داشتیم نیازها را برطرف کردیم تا برای مثال، حداقل بوکسورهای ما برای پول تو جیبی درمانده نباشند. تنها سعی کرده‌ایم با کم‌ترین دغدغه کار را پیش ببرند. ما نسبت به کشورهای صاحب نام دنیا در بوکس آسیا، چقدر هزینه کرده‌ایم؟ باید بگویم که ناامید نیستم و فکر می‌کنم می‌توانیم کسب سهمیه‌ کنیم، اما با این حال‌ نمی‌توانم تعداد را بگویم.

محمدرضا داداشیان، مدیرعامل گروه اقتصادی ملل نیز در این ‌نشست خبری گفت: ما همواره در ورزش کشور در سطوح داخلی و خارجی حامی ورزشکاران و قهرمانان بوده‌ایم، اما به خواست خودمان هیچگاه تبلیغاتی درباره اسم این گروه صورت نگرفته است.

او افزود: اما طبق برنامه‌های جدید گروه ملل، قصد داریم رسما حامی مالی فدراسیون بوکس باشیم و برای پیشرفت این رشته داشته‌ها و توانای‌های خود در مورد مسائل مالی را به کار گیریم. در مورد ادامه همکاری نیز باید بگویم که طبق بندهای موجود دو طرف به تعهدات خود عمل‌ می‌کنند که به این ترتیب ادامه همکاری ما عملی است.

داداشیان در پایان‌ گفت: البته قصد دارم یک خواهش نیز از همه اهالی رسانه ‌و مدیران داشته باشم، در کشورهای خارجی مدیران‌ ورزشی به‌ گونه‌ای از حامیان مالی خود حمایت می‌کنند که باز هم حمایت آن‌ها شامل حال ورزش شود. متاسفانه در ایران مدیران ما به‌ گونه‌ای رفتار می‌کنند که حامیان مالی در ورزش حضور کم‌ رنگی دارند. امیدوارم با حمایت ‌مدیران‌ و اهالی رسانه شاهد پر رنگ‌تر شدن حمایت‌ها و اسپانسرها در ورزش باشیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.