• جمعه / ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۰
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98102720887
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

تشییع پیکر سردار دل‌ها رفراندوم ملی بود

تشییع پیکر سردار دل‌ها رفراندوم ملی بود

ایسنا/اصفهان امروز همزمان با سراسر کشور در شهرهای مختلف استان اصفهان نماز جمعه با حضور پرشور مردم برگزار شد.

امام جمعه چادگان گفت: دشمنان کشور با ورود به قشر دانشگاهی درصدد بودند که خیانتی را کلید بزنند.

 حجت الاسلام سیدمحمود بنی جمالی در خطبه های امروز نماز جمعه چادگان گفت: امروز در خانه و خانواده بیشتر شاهد گسست شدیم و این واقعا در شان یک جامعه اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه یکی از علل این گسست تکبر و غرور است، افزود: اگر انسان بتواند در تمام موقعیت ها و حالات تکبر را از خود دور نگه دارد، قطعا می تواند به کمال نزدیک تر شود.

به گزارش ایسنا؛ امام جمعه چادگان با بیان اینکه برتربینی در انسان می تواند به ضرر او تمام شود، خاطرنشان کرد: برتربینی جزء رذایل اخلاقی است و اگر با آن مقابله نشود به ضرر انسان تمام خواهد شد.

بنی جمالی با بیان اینکه سقوط هواپیمای اوکراینی، شوک مجدد و سنگینی، پس از شهادت سردار سلیمانی بود، گفت: پذیرش سردار حاجی زاده به اشتباه انسانی آن هم بدون هیچ توجیه و فرافکنی جای ستایش دارد.

امام جمعه چادگان گفت: بالاخره در چنین اشتباهی یک نهاد نقصر نیست و سازمان هواپیمایی کشور و یا شورای عالی امنیت ملی باید در شرایط جنگی تصمیم و برنامه ای اعلام می کردند که نگرفتند و نداشتند.

وی با اعلام ناراحتی مردم به جهت اطلاع رسانی دیرهنگام، افزود: طبق اصول نظامی مرحله مرحله به مراتب بالاتر گزارش شده و پس از بررسی احتمالات نهایتا نتیجه به مردم اعلام شد، البته مقامات نظامی اعلام کردند که مسئولان بالاتر هر تصمیم و تنبیهی در نظر بگیرند ما آماده ایم.

بنی جمالی گفت: توطئه دوم دشمن، انتقام از سپاهیان است، در این مرحله همه باید مراقب باشیم که با اتحاد و حمایت باز سیلی محکمی به گوش آمریکا بزنیم.

برخی رد صلاحیت شدگان شروع به سمپاشی کردند

امام جمعه گلپایگان گفت: کاندیدایی که صلاحیت آنها احراز نشده و یا رد صلاحیت شدند و معتقدند در حقشان ظلم شده، قانون مند عمل کنند و مستندات خود را ارائه دهند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی کرامتی در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته گلپایگان اظهار کرد: رسانه های آمریکایی و غیر آمریکایی در پادگان عین الاسد حضور پیدا کرده و ابعاد مختلف این حادثه را بررسی و منتشر می کنند. سقوط هواپیمای مسافربری اتفاق بسیار تلخی بود، برای ملت ما این حادثه خیلی سنگین تمام شد، بعد هم متوجه شدیم که منشا خطای انسانی داشته، سپاه با شجاعت اعلام کرد توسط سایت های پدافندی ما این اتفاق رخ داده، اگرچه به نظر من ابعاد ناشناخته ای هنوز دارد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب و همه مسئولان به ملت ایران و خانواده های داغدار تسلیت گفتند. اما به بهانه بروز این حادثه، اعتراضات و تجمعات غیر قانونی در تهران و مراکز برخی از استان ها به اسم همدردی رخ داد.

امام جمعه گلپایگان گفت: حواسمان باشد فریب اقدامات بشر دوستانه با عناوین مختلف را نخوریم، دانشجویان باید مراقب باشند، ملت ما بیدار است و به درستی قضایا را تحلیل می کند. برخی دانسته یا ندانسته دارند در زمین دشمن بازی می کنند، اما بدانند در رسیدن به مقصد پلید خود ناکام باقی خواهند ماند.

وی اضافه کرد: انتظار ما این است که برخورد قاطع و موثری درباره سفیر انگلیس انجام شود، برخوردی که دولت خبیث انگلیس را متوجه نفرت دیرینه ملت ایران بکند.

کرامتی با بیان اینکه در گلپایگان حدود ۵۰ نفر برای انتخابات مجلس ثبت نام کردند، تصریح کرد: افرادی که برای این کارزار احساس تکلیف کردند جای تقدیر دارند، اما مابقی کار برعهده قانون و مردم است، قانون صلاحیت را تایید می کند.

وی افزود: فردی که می خواهد وارد مجلس شود باید صلاحیت های لازم را داشته باشد و احراز شود، متاسفانه افرادی که رد صلاحیت شدند و یا صلاحیت آنها احراز نشد شروع به سم پاشی کردند. افرادی که معتقدند در حقشان ظلم شده، قانون مند عمل کنند و مستندات خود را ارائه دهند.

ملت همیشه قدردان سپاه پاسداران است

امام جمعه اردستان گفت: ملت ایران از عملیات موشکی سپاه پاسداران برعلیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق حمایت می‌کنند و همیشه قدردان آنها است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه این هفته اردستان در مسجد موسی بن جعفر(ع) با اشاره به ترور سردار سلیمانی اظهار کرد: شهادت این سردار بزرگ چنان شوری در کشور و جهان ایجاد کرد که به نوعی یک یوم الله بود. تشییع سردار سلیمانی بزرگ ترین بدرقه تاریخ بود و هر کجا برگزار شد مردم فریاد انتقام می دادند.

وی با بیان اینکه با درخواست های مردمی مبنی بر انتقام از این اقدام تروریستی افزود: انتقامی که سپاه در منطقه گرفت توانست تا حدودی درد این واقعه را التیام بخشد.

خطیب جمعه اردستان با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: این اتفاق باعث شد بار دیگر کام مردم تلخ شود اما مسئولان سپاه صادقانه اعلام کردند که خطای انسانی بوده و آماده هرگونه تصمیم برای خاطیان این واقعه هستند.

دهشیری با بیان اینکه بعد از این اتفاق موج سوارانی شروع به تحریک دانشجویان و مردم کردند، ادامه داد: همه ملت ایران داغدار شهادت مسافران هواپیمایی اوکراین هستند، هیچ ایرانی وجود ندارد که این اتفاق را بشنود و خوشحال باشد اما نباید اجازه بدهیم این موضوع باعث شود که به نظام و انقلاب ضربه ای وارد شود.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه وظیفه همه ما این است که با توجه به اینکه دشمنان برای این کشور دندان تیز کردند اعلام کنند که یادمان نمی رود که سپاه پاسداران، ارتش و نیروی انتظامی چه اقدامات و جافشانی هایی کردند، گفت: ملت ایران از عملیات موشکی سپاه پاسداران برعلیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق حمایت می‌کنند و همیشه قدردان آنها است.

دهشیری با اشاره به اقدامات سپاه پاسداران در کشور و خارج از کشور گفت: ملت ما به هیچ وجه اجازه نخواهد داد نیروهای ارزشی کشور مورد هجمه قرار گیرند و باید این حمایت را به هر نوعی نشان دهند. برخی از کسانی که سپاه را مورد همجمه قرار می دهند نمی فهمند که اگر امثال سلیمانی ها و نیروهای سپاه نبود، داعش همان جنایت هایی را که در عراق و سوریه انجام داد در کشور ما هم انجام می داد.

وی با اشاره به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی و ردصلاحیت های کاندیداها گفت: انتظار این بود نمایندگان کنونی مجلس همانگونه که شورای نگهبان هم اعلام کرد قانون انتخابات را بار دیگر اصلاح می کردند که بعد از آنکه نتایج اعلام می شد این همه هجمه به ردصلاحیت های شورای نگهبان نمی شد.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه برای مجلس باعث تاسف است که بیش از ۹۰ نماینده فعلی به دلیل موضوعات مالی رد صلاحیت شوند، گفت: شورای نگهبان نسبت به تایید صلاحیت ها بسیار دقت کنند زیرا کسانی که به مجلس می روند پای آبروی نظام در میان است.

دهشیری با اشاره به وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان گفت: خدمتگزاران نظام در آن مناطق در حال تلاش هستند و از همه مردم کشور درخواست می شود به هر اندازه ای که می توانند به سیل زدگان کمک کنند.

تشییع پیکر سردار دل‌ها رفراندوم ملی بود

حجت الاسلام والمسلمین قاسم هاشمی، امام جمعه شاهین شهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته با اشاره به تشییع جنازه باشکوه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: تشییع پیکر پاک این شهید رفراندوم ملی برای نخبگان مقاومت بود.

امام جمعه شاهین‌شهر، با بیان اینکه سقوط هواپیمای اوکراینی کام شیرین مردم از سیلی به استکبار را تلخ کرد، افزود: تشییع پرشکوه پیکر سردار دلها و همرزمانش اتحاد و وحدت مردم جمهوری اسلامی را برای جهانیان به تصویر کشید، حادثه هواپیمایی اوکراین دستاویزی برای دسیسه‌گران داخلی و خارجی برای تخریب انسجام ملی شد.

وی، با تاکید بر مسئولیت پذیری و عذرخواهی مسئولان مرتبط در بروز حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، خاطرنشان کرد: شاهد خطاها و حادثه‌های بسیاری در کشور بودیم که هرگز عذرخواهی و قبول مسئولیتی روی نداد.

هاشمی، تصریح کرد: جریانات ناراحت داخلی و خارجی از اتحاد، انسجام و وحدت مردم از گردهمایی دانشجویان برای یادواره شهدای اوکراین سواستفاده کردند. کشور در جنگ نفس گیر روایت‌ها قرار دارد و فریب‌خوردگان بدون توجه به این‌که مسبب اصلی این حادثه و بی‌ثباتی امنیتی در منطقه ترامپ و ترور سردار دل ها است، برای دستیابی استکبار و دشمنان به هدف دیرینه خود که تخریب انسجام و وحدت مردم است تلاش می‌کنند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر، بر تقابل همیشگی حق و باطل و اسلام و کفر تاکید کرد و افزود: تقابل و ایستادگی و مقاومت در جمهوری اسلامی منطق فقهی جمهوری اسلامی است و سرنوشت کشورهای همچون مصر و لیبی و تخریب زیرساخت ها، امنیت و عدم رشدوتعالی آنان بیانگر تاثیر باج دادن به آمریکاست.

راهبر نظام اسلامی اخراج آمریکایی ها از منطقه است

امام جمعه خمینی شهر گفت: راهبر نظام اسلامی اخراج آمریکایی ها از منطقه است. باید ارتش متجاوز آمریکا از منطقه غرب آسیا برود.

آیت الله سید محمد موسوی امروز در خطبه های عبادی- سیاسی نماز جمعه به مظاهر ایام الله اشاره کرد و گفت: ایام الله یعنی روزی که مظهر و تجلی الهی است. بیش از ۲۰ میلیون نفر در تشییع جنازه سردار شهید رشید انقلاب حاضر شدند و این حضور تصادفی نبود و تجلی خداوند بود که پشت دشمنان را به لرزه در آورد. 

وی افزود: دشمنان قدار و کینه دوز همه ترسیدند و وحشت کردند. حاج قاسم سلیمانی به تعبیر مقام معظم رهبری یک شخصیت انقلابی بود یعنی کسی که در مقابل دشمن اهل تسلیم نیست.

آیت الله موسوی، سردار شهید را نماد مقاومت جهان اسلام معرفی کرد و گفت: او شهید قدس و کسی است که گروه های مختلف جهان اسلام را منسجم کرد. هدف او آزادی قدس بود. کسی که می گوید «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران »دروغ می گوید. چنین آدمی که غیرت ندارد که دشمنان اسلام فرزندان اسلام را سر می برند و بی تفاوت است.

وی با اشاره به جنایات داعش گفت: بی غیرت ها همان کسانی هستند که در امتداد لشکر یزید در زمان امام حسین(ع) ایستاده اند. 

امام جمعه خمینی شهر گفت: چشم اطلاعاتی آمریکا در عراق نابود شد. آنقدر این موشک ها قوی بودند که تا مساحت یک کیلومتر هر چیزی را پودر کرد و اشراف اطلاعاتی نیروهای ایران انبار مهمات این پایگاه را نابود کرد و تا یک ساعت تسهیلات آمریکایی در حال انفجار و سوختن بودند. خسارات سنگینی به آنها وارد شد و این از ایام الله است. 

وی گفت: راهبر نظام اسلامی اخراج آمریکایی ها از منطقه است. باید ارتش متجاوز آمریکا از منطقه غرب آسیا برود. همه رزمندگان جهان اسلام ارتش مستکبر آمریکا را بیرون می رانند. 

امام جمعه خمینی شهر ضمن عرض تسلیت به خانواده های حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی افزود: ما به پیروی بیانیه ستاد کل ابراز تاسف می کنیم. مزدوران استکبار که درباره حضور ده ها میلیون نفری تشییع حاج قاسم لب فرو بستند، وقتی که بیانیه ستاد کل شجاعانه صادر می شود، آنها دایه مهربان تر از مادر می شوند و علیه نظام شعارهای هنجار شکن می دهند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.