• جمعه / ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۵
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98102720935
  • خبرنگار : 50288

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان:

صداوسیما استعفای سلبریتی‌ها را بپذیرد/مسئولان ارشد نظام باید وحدت‌آفرین باشند

صداوسیما استعفای سلبریتی‌ها را بپذیرد/مسئولان ارشد نظام باید وحدت‌آفرین باشند

ایسنا/همدان نماینده ولی فقیه در استان همدان تأکید کرد: حمله موشکی سپاه پاسداران فراتر از آن آسیب‌های نظامی و جانی که برای آمریکا در پی داشت، موجب شکسته شدن هیمنه آمریکا به عنوان یک ابرقدرت شد که این اتفاق در ۸۰ سال گذشته تاکنون رخ نداده بود.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی ظهر جمعه ۲۷ دی در خطبه‌های نماز جمعه همدان، با اشاره به اینکه جمعه روزی در دو هفته گذشته شهید سلیمانی عزیز را از دست دادیم، اظهار کرد: ملت عزیز ما در آن تجمعات میلیونی که در کشور برپا کردند عظمت‌هایی را خلق کردند همچنین در روز چهارشنبه هفته گذشته سپاه پاسداران پایگاه نظامی آمریکایی‌ها را مورد حمله موشکی قرار داد که انصافاً این اقدام برای کشور عزت آفرین بود و برای دشمن موجب ذلت و تحقیر شد.

وی در رابطه با حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی بیان کرد: دو سه روزی که گمانه زنی‌هایی در رابطه با علل سقوط هواپیما در فضای رسانه‌ای وجود داشت، در نهایت روز شنبه از سوی نیروهای مسلح علت حادثه اعلام شد که این حادثه بر اثر خطای انسانی رخ داده است.

شعبانی موثقی با بیان اینکه عذرخواهی شجاعانه و صادقانه نیروهای مسلح به ویژه سردار حاجی زاده قابل تقدیر و تشکر است، گفت: بنده به عنوان یک شهروند ایرانی این عظمت روحی سردار حاجی زاده را تعظیم می‌کنم چرا که این عذرخواهی نماد مسئولیت پذیری اسلامی است. در این مدت عذرخواهی کردن یک مسئول را در کشور کمتر شاهد بودیم و این نشان دهنده یک تفکر انقلابی است. مسئول انقلابی باید در مواردی که مرتکب اشتباه شد، صادقانه و شجاعانه عذرخواهی کند.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم این عذرخواهی تبدیل به یک رویه در میان مسئولان کشور شود، خاطرنشان کرد: آیا در مدت ۴۰ سال برخی از مسئولان مرتکب اشتباه نشدند بنابراین عذرخواهی کردن نیازمند شجاعت و صداقتی است که در امثال سردارهای بزرگوار وجود دارد و این کار نماد مسئولیت پذیری‌های دینی بوده و مسئولیت پذیری دینی همین تفکر انقلابی حاکم است.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه بعد از صدور بیانیه نیروهای مسلح در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی، خواسته مردم و مقام معظم رهبری این بود که اگر قصور و تقصیری در این مسئله بوده به صورت شفاف به مردم گفته شود، اظهار کرد: به هر حال یک خطا و اتفاقی صورت گرفته است و تعدادی از عزیران ما در کشور جان عزیز خود را از دست دادند که جا دارد محضر همه خانواده‌های این بزرگواران تسلیت عرض کنیم همچنین برای عرض ادب و احترام منزل این بزرگواران و خانواده‌های متدین و نجیب در همدان رفتیم اما این بدان معنا نیست که اگر قصور و تقصیری است بیان نشود پس این حادثه باید پیگیری و گزارش‌هایی از علل آن ارائه شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از نکاتی که موجب ناراحتی مردم شد تأخیر در بیان علت سقوط بود، خاطرنشان کرد: خواسته مقام معظم رهبری و مردم بر این است که این مسئله سریع تر باید اعلام می‌شد، هر چند برخی از مسائل امنیتی امکان دارد مانع انتشار خبر در همان ابتدا شده باشد همچنین تحقیقاتی در دست اقدام بود که باعث تأخیر در اعلام خبر شد به این علت که نیازمند آن بود تا نیروهای مسلح یقین به مسئله پیدا کنند و جوانب مسئله و فرضیه‌های مختلفی را که در این موضوع است را بیایند اما با تمام وجود می‌خواهیم که علل این مسئله سریع‌تر به مردم اعلام شود.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در یک هفته اخیر فضای التهابی در کشور رخ داد، به بیان علل آن پرداخت و گفت: آمریکا در عین الاسد به معنای واقعی کلمه تحقیر شد و زمانی که ترامپ سخنرانی کرد با وجود اینکه قبل از آن تهدید می‌کرد اما حرف از صلح و نهایت تحریم زد که به معنی واقعی تحقیر شد بنابراین برای اینکه بتواند مقابله کند وارد جنگ رسانه‌ای با کشور شد. امروز جنگ رسانه‌ای از جنگ نظامی تأثیرگذارتر است. امروز فضای دنیا فضای جنگ رسانه‌هاست به گونه‌ای که به تعبیر رهبر معظم انقلاب جنگ رسانه‌ای جنگ اراده ها و روایت هاست بنابراین دشمن وارد فضای جنگ رسانه‌ای با کشور شد حتی قبل از اینکه نیروهای مسلح اعلام کنند آنها یک فضای رسانه ای را علیه کشور آغاز کردند که برای اینکه چه اتفاقی افتاد، نیازمند تحقیقات بیشتر در این زمینه است اما اصل مسئله این است که این اتفاق وارد یک فضای رسانه ای شد.
 

۳ گروه در کشور به جنگ رسانه‌ای دامن زدند

وی ادامه داد: سه گروه در کشور به این جنگ رسانه ای دامن زدند؛ گروه اول بعضی از سینماگران، بازیگران و برخی از کسانی که در فضای اجتماعی معروف به سلبریتی هستند. اینها وارد عرصه دامن زدن در این فضای رسانه ای شدند و این استعفا دادن ها و اینکه دیگر به صداوسیما نمی آییم و گاهی اتهام زدن به صداوسیما و گاهی متهم کردن نظام اسلامی در ۴۰ سال گذشته از قبیل اقدامات این افراد بود بنابراین نیاز است که اگر این افراد استعفا کردند استعفایشان توسط صداوسیما پذیرفته شود چرا که کسی که نظام اسلامی را متهم می کند و به التهابات در جامعه دامن می زند را نباید به صداوسیما راه داد.

شعبانی موثقی گروه دوم را آن دسته از افراد معرفی کرد که با جنگ رسانه ای دشمن همراهی کرده و فضای التهاب در جامعه را فراهم می کنند یعنی کسانی که به تعبیر خود به دنبال فرصت انتقام از سپاه پاسداران هستند و بیان کرد: نیروهای مسلح ما با چه زحمت هایی ۴۰ سال است که امنیت این کشور را حفظ کردند اما برخی در کشور به دنبال این هستند که با ایجاد فضای التهاب، دست به فتنه انگیزی بزنند. سپاه پاسدارانی که تمام قد خود را فدای امنیت کشور کرد اما کسی که اینگونه به علت بروز خطای انسانی عذرخواهی کرده را برخی ها در کشور وارد تضعیف سپاه پاسداران می شوند و توجه نمی کنند امنیت این کشور را مدیون نیروهای مسلح، سپاه و بسیج هستیم، امنیتی که شما پیدا کردید تا به راحتی وارد فضای رسانه‌ای شوید، مدیون سپاه پاسدارن و نیروهای مسلح هستید.

وی با اشاره به اینکه اگر سپاه پاسداران نبود امنیتی هم نبود و داعش به سمت کشور حرکت کرده بود، افزود: ممکن است خیلی از موارد نظامی به مردم گفته نشود اما تصمیم اصلی داعش، ایران بود. اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر ما دفاع نمی کردیم باید در همدان و کرمانشاه می جنگیدیم، این یک واقعیت نظامی است. به صرف اینکه انسان از دور دستی بر آتش دارد نمی تواند به راحتی قضاوت کند، امثال سردار سلیمانی ها بودند که به این عرصه ورود کردند بنابراین آن افرادی که امنیت دارند تا عکس سردار شهید ما را پاره کنند امنیت خود را مدیون سردار سلیمانی ها هستند.

شعبانی موثقی با بیان اینکه آن چیزی که غمناک تر است سخنان برخی از مسئولان ارشد کشور است، اظهار کرد: سخنان برخی از مسئولان ارشد نظام باید وحدت آفرین باشد و شاکر این نعمتی باشند که در کشور ایجاد شد و میلیون ها انسان را به صحنه آورد تا با آرمان های امام(ره)، مسئله مقاومت، نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و رهبری تجدید پیمان کنند. به جای اینکه شاکر این نعمت باشیم گاهی از موارد سخنانی گفته می شود که التهاب بیشتری را در کشور ایجاد می کند، این سخنان مسئولان باید به جامعه آرامش بدهد.

وی با بیان اینکه سخنانی درباره کنایه زدن به شورای نگهبان، سپاه و طرح مسائل مذاکره با وجود شرایط موجود کشور منجر به تعجب انسان می شود، افزود: انتظاری که از مسئولان می رود این است که همراهی کنند و وحدتی که در جامعه ایجاد شده است را حفظ و در مقابل فضاسازی دشمن ایستادگی کنند. دشمن در حال فتنه انگیزی است و قصد دارد اقتدار نظام را زیر سوال ببرد و ما نباید به آن دامن بزنیم بنابراین سخنان مسئولان نباید اقتدار نظام را تضعیف کند. ۸۰ سال یک کشور مستقل در اوج تحریم ها و با موشک هایی که به دست خود ساخته است، توانسته ابرقدرت دنیا را تحقیر کند و این جای شکر دارد و این اقتدار باید حفظ شود که نیاز است برخی از مسئولان ارشد ما به این مسئله توجه کنند.

مردم نشان دادند اهل مقاومت و همراه نظام هستند

نماینده ولی فقیه در استان در پایان در رابطه با رد صلاحیت ها گفت: نیاز است یک قسمتی از قوانین اصلاح شود که این مسئله ربطی به شورای نگهبان ندارد اما برای افرادی که رد صلاحیت شده اند، هنوز فضای اعتراض وجود دارد و می توانند در فضای قانونی اعتراضات خود را مطرح کنند، شورای نگهبان نیز موظف است به مُرّ قانون عمل کند و اینگونه نیست که کسی حق اعتراض ندارد بلکه کسانی که به هر علت رد صلاحیت شدند امکان اعتراض قانونی آنها وجود دارد اما گاهی این اقدامات منجر به تضعیف شورای نگهبان می شود که ما حق تضعیف شورای نگهبان را نداریم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.