• سه‌شنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۸
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98110100639
  • خبرنگار : 50210

استاندار عنوان کرد:

نبود امکان رقابت همه جناح‌ها در برخی حوزه‌های انتخابیه استان مرکزی/اجازه سیاه‌نمایی نمی‌دهم

نبود امکان رقابت همه جناح‌ها در برخی حوزه‌های انتخابیه استان مرکزی/اجازه سیاه‌نمایی نمی‌دهم

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: متاسفانه در برخی از حوزه های انتخابیه استان مرکزی امکان رقابت بین همه جناح ها فراهم نیست

سید علی آقازاده صبح سه شنبه در هفتمین جلسه شورای اداری استان مرکزی در سال ۹۸ که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، با اشاره به بازداشت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: طی دو هفته اخیر موضوع این بازداشت مطرح شده و دو کانال تلگرامی جعلی، ضد انقلاب و پولی که با دریافت پول دروغ می نویسند و شورای تامین استان به دنبال شناسایی عوامل بی هویت این کانال ها به لحاظ شخصیتی است، مطالبی در خصوص فشار مسئولان استان به دستگاه قضایی برای آزادی رییس این سازمان منتشر کردند.

وی با تاکید بر اینکه مسلما ارائه توضیح برای دروغ های این کانال های جعلی که حتی از امریکا و اسرائیل ضدانقلاب تر هستند، ارزشی ندارد، اما زمانی که ادعای فشار مسئولان استان برای آزادی این مدیر، از تریبون مجلس طرح و به رییس جمهوری تذکر داده شد، توضیح می دهم، افزود: در شبی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام موشکی علیه پایگاه های عین الاسد امریکا در عراق انجام داد، شورای تامین استان مرکزی در ساعت ۴ بامداد تشکیل جلسه داد و اقدامات احتمالی دشمن برای مقابل به مثل با ایران تحلیل و بررسی شد و در همان جلسه نیز تصمیم گرفته شد که رییس سازمان صمت به دلیل اینکه شرایط کشور خاص است و مدیریت و تنظیم بازار شب عید لازم است آزاد باشد و دستگاه قضایی مسائل را دنبال کند و هیچ فشاری وجود نداشت. رییس کل دادگستری استان نیز در همان جلسه با این پیشنهاد موافقت کرد.

استاندار مرکزی گفت: پس از این جلسه دادستان اراک طی تماس تلفنی بیان کرد که با توجه به وضعیت موجود، آزاد شدن رییس سازمان صمت استان به صلاح نیست، حتی مدیرکل حقوقی وزارت صمت نیز با سفر به استان پیگیری لازم را در این خصوص انجام داد و وزارت صمت در پی این است که رییس سازمان آزاد باشد تا تکلیف سرپرست یا رییس بعدی مشخص شود. آیا این پیگیری ها به معنای فشار است؟

وی با بیان اینکه پس از طرح موضوع فشار مسئولان استان مرکزی برای آزادی رییس سازمان صمت در کانال تلگرامی جعلی، عده ای در مجلس در خصوص این فشار به رییس جمهوری تذکر دادند، افزود: هنوز موضوع تخلفات در مرحله بررسی است، در ثانی رییس جمهوری، وزیر کشور و وزیر صمت در جریان موضوع هستند هرچند که برای دستگیری یک فرد یا مدیر، مافوق او باید مطلع باشد که ما در جریان نبودیم ولی اجازه نمی دهم در آستانه انتخابات از این موضوع سوءاستفاده شود.

آقازاده با اشاره به اینکه دولت در کنار نقاط ضعف، نقاط قوتی هم دارد، اما نباید در انتخابات از این مسائل بهره برداری سیاسی سوء صورت گیرد، بیان کرد: این عده حتی موضوع آلودگی هوای اراک را محل بازی سیاسی کرده اند و از احساسات مردم سوءاستفاده می کنند، مردم بدانند امروز زمان ارزیابی دولت نیست، زمان اینکار، وقتی است که دوره کاری دولت به اتمام می رسد، امروز زمان ارزیابی کار مجلس است.

وی تاکید کرد: تخریب دولت با استفاده از تریبون هایی که افراد در اختیار دارند، مصداق سوء استفاده این افراد از جایگاهشان است. مقام معظم رهبری بیان کردند که همه دولت ها مورد حمایت من هستند، ما هم در مسیر رهبر معظم انقلاب رفتار کنیم. چرا در حالی که دشمن بر کشور تمرکز کرده است، خودمان خودمان را تضعیف می کنیم؟

استاندار مرکزی اظهار کرد: مردم باید نسبت به این حرف های بی نتیجه و سیاسی، ایجاد کانال های جعلی و پول دادن و زدن افراد، هوشیار باشند که هستند. چرا فقط در زمان انتخابات این موضوعات مطرح می شود؟ تذکر به رییس جمهوری باید درست باشد نه اینکه سخنان واهی و بدون پشتوانه مطرح شود.

وی با بیان اینکه تمام ماجرای بازداشت رییس سازمان صمت استان مرکزی همین بوده است و سوال اینجاست که چرا باید از تریبون مجلس به رییس جمهوری تذکر داده شود؟ گفت: دو سه روز پیش من با مجمع نمایندگان استان در مجلس جلسه داشتم، هیچ کدام چنین حرف هایی نزدند تنها گفته شد که تکلیف رییس سازمان روشن شود.

آقازاده با تاکید بر اینکه اجازه سیاه نمایی نمی دهم، گفت: همه مدیران و مسئولان استان مورد حمایت و تایید من هستند تا زمانی که تخلفی انجام و اثبات شود، که قطعا در این صورت در حد و جایگاه خودمان برخورد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: این اتفاقات در واقع بیشتر وسیله تبلیغات و بهره برداری سوء برای تامین منافع به هر قیمتی است. هر کسی هر صحبتی داشته باشد بلافاصله با عدد و رقم پاسخ خواهم داد، اخیرا درباره آلودگی هوا اراک کلیپی ساخته شده و ما و دولت را مسخره کرده اند، به دنبال چه هستید؟ به نظر من این رفتارها اصلا به مصلحت کشور نیست و قطعا مردم خودشان قضاوت خواهند کرد.

آقازاده افزود: الان زمان ارزیابی دولت نیست، آقایان از عملکرد خودشان دفاع کنند و مردم را اقناع کنند که در این دوره فقط حرف نزدیم بلکه عمل کردیم.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه در برخی از حوزه های انتخابیه استان مرکزی امکان رقابت بین همه جناح ها فراهم نیست و این امر نتیجه ای جز پایین آمدن میزان مشارکت مردم نخواهد داشت. این شرایط فقط مختص استان مرکزی نیست تا جایی که اطلاع دارم در ۸ استان کشور اصلا امکان رقابت بین جناح ها وجود ندارد که امیدواریم در ایام باقی مانده هیات نظارت استان و شورای نگهبان توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه از بین افرادی که رد صلاحیت شده اند می توان افرادی را در چارچوب انقلاب اسلامی و ملاک عمل شورای نگهبان گزینش کرد تا رقابت مناسبی در همه حوزه ها شکل گیرد، گفت: تمام نیازها جهت برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رصد، تامین و مشکلات موجود به ستاد انتخابات استان منتقل شود، همه دستگاه های اجرایی مکلفند امکانات خود را در اختیار ستاد بگذارند و اگر در حوزه نیروی انتظامی نیز امکاناتی نیاز داشته باشند باید فراهم شود.

وی با اشاره به نماز جمعه هفته گذشته تهران که توسط مقام معظم رهبری اقامه شد، بیان کرد: بهترین تعبیر برای وقایع اخیر کشور "یوم الله" بود که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، شهادت یک انسان مخلص باعث شد که افراد زیادی از خواب غفلت بیدا شوند و صحنه ای چنین بزرگ خلق شود. شاید شهادت سپهبد قاسم سلیمانی بیشتر از زندگی افتخارآمیز وی که به اسلام و انقلاب خدمت کرد تاثیرگذار بود و مردم یوم الله را خلق کردند.

آقازاده افزود: مسلما فقدان یک سرباز وطن و ولایت هر چند سخت است، اما آرزوی شهید سلیمانی برای شهادت به دست دشمنی سرسخت که پیوسته دشمنی خود را ثابت کرده است برآورده شد و این افتخار بزرگی برای این شهید بزرگوار است که با شهادت خود شعارهای مخملین دشمنان و توطئه های آنها نقش برآب شد.

وی با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی بیان کرد: متاسفانه این حادثه اشتباه بود، اما شجاعت مسئولان و سپاه پاسداران که مسئولیت این حادثه را به عهده گرفتند آلام این خانواده های داغدار را تسلی می بخشد هرچند که باید علل آن پیگیری و برای جلوگیری از تکرار آن و جبران خسارت اقدام شود.

استاندار مرکزی در پایان به عملکرد اداره کل زندان های استان اشاره کرد و گفت: بهتر است که مدیران گاهی در زندان حاضر أه و پای درد دل این زندانیان بنشینند که درس عبرتی هم خواهد بود، همچنین می توان برای بازدیدهای دوره ای و مداوم برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: دهه فجر زمانی است که مسئولان باید فارغ از روزهای عادی و ملاقات های عمومی رو در رو با مردم در ارتباط باشند و مشکلات را بشنوند و این گفت وگو با مردم در حال حاضر ضروری است. در کنار ملاقات های مردمی پروژه های خوبی نیز در شرایط تحریم و مشکلات ترتیب داده شده است که طی این دهه افتتاح خواهند شد تا دهه فجر خوبی در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی داشته باشیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.