• چهارشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۹
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 98110201163
  • خبرنگار : 50057

شهردار قزوین:

بودجه ۹۹ شهرداری قزوین واقعی‌تر بسته می‌شود

بودجه ۹۹ شهرداری قزوین واقعی‌تر بسته می‌شود

ایسنا/قزوین شهردار قزوین گفت: بودجه ۹۹ شهرداری قزوین آماده و تلاش شده این بودجه نسبت به سال گذشته واقعی‌تر بسته شود و حباب نداشته باشد، برای بودجه‌ای که قابلیت اجرایی ندارد کد باز پیش‌بینی شده که در صورت وجود اعتبار تأیید شود.

سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قزوین که شب گذشته اول بهمن ماه برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی یک ماه مدیریت خود تصریح کرد: در این مدت اقدامات مختلفی از قبیل اصلاح ساختار اداری کمیسیون‌ها، کارگروه‌ها و کمیته فنی، ساماندهی اموال منقول و غیرمنقول، بررسی موضوعات دهکده طبیعت، ساماندهی املاک، فعال کردن پروژه‌های متوقف‌شده و بررسی بدهی به بانک شهر را موردتوجه قراردادم.

وی افزود: با توجه به اهمیت تعامل بین دستگاهی با مسئولان دستگاه‌های اجرایی ارتباطاتی برقرار کردیم، همچنین به‌منظور پیگیری مسائل موجود با قوه قضائیه ارتباطات خوبی برقرار کردیم تا بتوانیم مشکلات شهری را با شیوه مطلوبی مدیریت کنیم.

به گزارش ایسنا، شهردار قزوین بیان کرد: یکی از مواردی که در این مدت پیگیری کردم تعیین و تکلیف ساختمان‌های واگذارشده به اشخاص و تمام کسانی که شورا مجوز داده است، همچنین اموال و املاکی که در مالکیت شهرداری هستند ولی برای نوع کاربری آن استنادات کافی وجود ندارد و تمام هزینه‌کردهایی که از طریق شهرداری صورت می‌گیرد رصد شده است.

وی تأکید کرد: جهت رعایت سلسله مراتب فلوچارت مدیریتی را در شهرداری ایجاد کردیم، حسابداری خزانه‌ای را فعال کردم به‌طوری‌که همه حساب‌ها در مرکز و توسط خودم بررسی و رصد می‌شود، مشکلات نواحی منفصل شهری نیز بررسی شده و موضوعات مختلفی از قبیل فرهنگسرای ناصرآباد که در مسیر رودخانه قرار دارد را بررسی کردم.

طاهرخانی بیان کرد: رصد و واقعی سازی عملکرد سه منطقه شهرداری نیز در دستور کار قرارگرفته است، مزایده و مناقصه‌های شهرداری نیز باید به‌صورت شفاف در سامانه دولت ثبت شود، همچنین موضوعات حقوقی را به‌صورت جدی موردتوجه قراردادیم و هیئت‌مدیره سازمان‌ها به‌صورت جدی رصد شدند.

لزوم عبرت از گذشته، دوراندیشی و استفاده از خرد جمعی در شهرداری

وی اظهار کرد: قرار بود به‌صورت ۱۲ ساعته در شهرداری کارکنم اما در این مدت روزانه ۱۶ ساعت را به شهرداری اختصاص دادم و تاکنون حضور مفیدی داشتم و اطلاعات خوبی را به دست آوردم، واحدهای سرمایه‌گذاری را به‌صورت کامل رصد کردم و به‌هیچ‌وجه به عقب برنگشتم که ببینم مدیر قبلی به چه صورت کاری را انجام داده است چراکه این وظیفه دستگاه‌های نظارتی است.

شهردار قزوین بیان کرد: نگاه من به امور شهرداری عبرت از گذشته، دوراندیشی و استفاده از خرد جمعی است، هزینه‌ها، مشاورین، مدیران میانی که فعال نبودند و همچنین بودجه سال ۹۹ کشور، اعتبارات و فرصت‌ها را نیز رصد کردم.

وی تأکید کرد: حساب‌های راکد شهرداری را مسدود و موجودی آن را جابه‌جا؛ تأخیر در پرداخت‌ها، کسر خرید شهرداری به‌صورت اقساط و چک‌های بلا وصول و تحویلی را به‌روزرسانی کردیم، احکام پست‌های حساس، حکم‌هایی که پایه گزینشی را ندارند را بررسی کردم و اعتقاددارم این‌ها نباید وجود داشته باشد، در پست‌های حساس حتماً استعلام گرفته می‌شود و حکمی که گزینش نداشته باشد ازنظر من اعتبار قانونی ندارد و برای تسهیل در امور رونوشت گزینش‌ها را به مراجع قانونی اعلام می‌کنیم.

طاهرخانی تصریح کرد: احکام مشاوران را بررسی کردم مشاورانی که نیاز نبوده و عملکرد خوبی نداشتند را فسخ قرارداد کردم، در مناطق کمیته فنی و املاک به‌منظور ساماندهی املاک شهرداری راه‌اندازی کردیم.

وی تصریح کرد: درگذشته در بحث درآمدی مردم ما را مدیریت می‌کردند و شهرداری مردم را مدیریت نمی‌کرد، تخفیف پرداخت عوارض در دی‌ماه ۲۴ درصد، در بهمن‌ماه ۲۲ درصد و در اسفندماه ۲۰ درصد اعلام و در سطح شهر بنر زدیم تا مردم مطلع شوند، تأثیر بالایی داشت به‌طوری‌که درآمد کسب‌شده در این ماه نسبت به ۹ ماه گذشته بیشتر بود.

شهردار قزوین تأکید کرد: بودجه ۹۹ شهرداری قزوین آماده و تلاش شده این بودجه نسبت به سال گذشته واقعی‌تر بسته شود و حباب نداشته باشد، برای بودجه‌ای که قابلیت اجرایی ندارد کد باز پیش‌بینی شده که در صورت وجود اعتبار تأیید شود.

وی بیان کرد: روزهای اول تأکید می‌شد که شهرداری بدهکاری دارد ولی بدهکار نیست موضوعات را رصد کردیم و رنج می‌برم از این‌که موضوعات به‌صورت پراکنده و سلیقه‌ای هزینه شده است حتی چارت سازمان جدید به‌صورت واقعی رصد شده است، نباید خیلی از افراد زیرمجموعه معاونت‌ها باشند مثلاً املاک باید زیرمجموعه شهرسازی باشد اما زیرمجموعه معاونت اقتصادی است.

در مسائل کاری شفاف هستم

طاهرخانی بیان کرد: در شهرداری قزوین برخی از چینش‌ها درست نیست و باید اصلاح شود، عملکرد مناسب گذشته را زیر سؤال نمی‌برم و سعی کردم در مسائل کاری شفاف باشم، سیاسی هستم و نگاه خود را دارم و اما سیاسی‌کار نیستم.

وی یادآور شد: شخصیت مستقل دارم و در انتصابات ملاک اولم کار بلدی و شایستگی است، بازوان قوی باید داشته باشم تا بتوانم خودم و شورا را حفظ کنم انتصابات باید طبق قانون باشد، هر فردی وابستگی سیاسی دارد، ولی سعی می‌شود که در انجام این امر بدون در نظر گرفتن حزب، از اشخاص توانمند و همچنین سالم بهره گرفته شود.

شهردار قزوین ابراز کرد: همچنین از مدیران کار بلد و بزرگان کشوری و شهری با در نظر گرفتن منافع قزوین برای مدیریت شهری استفاده می‌کنم و این به‌منظور منافع شخصی نیست و برای این امر از افراد جناح چپ، راست و بی‌طرف حتی از شهردارهای گذشته استفاده می‌کنیم، انتظار مباحث سیاسی را ندارم چراکه برای شهر کار می‌کنم و نماینده کسی نیستم.

وی با اشاره به سایت محمدآباد گفت: در ساماندهی این مجموعه جلسه‌های مختلف برگزارشده که به‌زودی جهت رفع مشکلات آن تصمیم‌های نهایی اتخاذ خواهد شد، هیئت‌مدیره سازمان این را بررسی انجام می‌دهد پسماند باید به شرایط قبلی برگردد ۷۰۰ تن زباله تحویل می‌گیریم اما رصدی به‌درستی صورت نمی‌گیرد این‌که چرا و با چه هدفی تأسیس‌شده است را نیز پیگیری می‌کنم.

طاهرخانی تأکید کرد: پروژه «راژیا» را نباید می‌فروختند ولی باید بررسی کنیم چرا فروختند درحالی‌که فروش آن منافعی برای شهرداری نداشت، بودجه‌های مناسبی برای فعال شدن پروژه‌های راکد از خرد تا کلان تزریق‌شده تا عملیات عمرانی آن‌ها انجام شود و به بهره‌برداری برسد، زمین‌هایی داریم که یک برگ بوده ولی هزار میلیون تومان پیوست دارد این اتفاقات افتاده است ما آن‌ها را حل می‌کنیم چراکه تعهد اخلاقی و کاری داریم و تاکنون تمام پروژه‌ها فعال‌شده است.

اجازه نمی‌دهیم حقی ضایع شود

وی بیان کرد: همه موارد باید از فیلتر اداری بگذرد و اگر مسئله‌ای جمعی باشد کمک می‌کنم حل شود، اولین دستور کار من وام است که با رئیس کل دادگستری و معاون سیاسی امنیتی استاندار در این حوزه جلسه گذاشتیم و رئیس کل دادگستری تأکید کردند که اگر نمی‌توانیم جلوی این بدهکاری را بگیریم دادگستری دستور توقفش را بدهد.

طاهرخانی عنوان کرد: پرداخت پرسنل را به‌صورت جدی رصد کردیم، درگذشته مناطق شهرداری و سازمان‌ها خودشان پرداخت می‌کردند درواقع این امر ۳۰ متولی داشت که تلاش داریم این‌ها را متمرکز می‌کنیم، در برخی موارد موضوعاتی مطرح شد که حقوق‌ها را کم کرده‌ام، اما این طور نیست و بنده کار قانونی انجام می‌دهم مثلاً فردی ۵ تا ۷ جمعه در کارش داشت این موارد را حذف کردیم چراکه قرار است کار قانونی باشد.

وی تأکید کرد: به مدیران نیز تأکید کردم باید به سمت مسیر اداری برویم، هیچ پولی کم نمی‌شود اگر فردی کار می‌کند جمعه تشریف بیاورد پول آن را بگیرد اما درجا پول دادن قانونی نیست، تک‌تک پرسنل را می‌شناسیم و رصد می‌کنیم اجازه نمی‌دهیم حقی ضایع شود.

شهردار قزوین در پایان با اشاره به نوسازی نمازخانه شهرداری قزوین یادآور شد: نمازخانه شهرداری قزوین چندین سال پیش ساخته‌شده اما به آن توجهی نشده است دستور دادم که آن را نوسازی کنند و هزینه جزئی شود، به نماز اول وقت قائل هستم و این امر در ارزشیابی نیروهای برایم اهمیت دارد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.