• یکشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۰
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98110603783
  • خبرنگار : 50187

معاون وزیر آموزش و پرورش:

شهادت سلیمانی بازیابی اعتماد عمومی نسبت به نیروهای انقلاب بود/ هدف تعلیم و تربیت، کنکور نیست

شهادت سلیمانی بازیابی اعتماد عمومی نسبت به نیروهای انقلاب بود/ هدف تعلیم و تربیت، کنکور نیست

ایسنا/کرمان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: شهادت سردار سلیمانی یک بازیابی اعتماد عمومی نسبت به نیروهای انقلاب در سراسر کشور به وجود آورد که تاثیر کمی در جامعه بعد از انقلاب نبود.

دکتر"علیرضا کمرئی" صبح امروز یکشنبه در گردهمایی معاونان و کارشناسان آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به ویژگی های شخصیتی سردارشهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: هم زندگی و هم شهادت سردار سلیمانی در جامعه ایران و جامعه اسلامی خیلی موثر بود و ۴۰ سال مبارزه و مقابله با نظام سلطه در ایام جنگ و بعد از آن یکی از ویژگی های این سردار شهید بود.

وی افزود: این شهید بزرگوار در جاهای مختلف به قدری منشاء اثر بود که پژوهشکده های امریکایی درباره او مقاله نوشته اند و شاید تحلیل اثر برجسته این شخصیت در حوزه جهانی و منطقه ای در ایام حیاتش شدنی نبود اما شهادت وی این را آشکارتر کرد.

شهید سلیمانی بر دل ها تاثیر گذاشته بود

کمرئی با اشاره به اینکه مردان بزرگ بعد از مرگشان شناخته می شوند، تصریح کرد: سردار سلیمانی بعد از شهادتش منشاء اثرات فراوانی در سطح کشور، خاورمیانه و نبرد با اسرائیل و حوزه های رزمش بود و مردم ایران نسبت به او هم در حیات و هم بعد از شهادتش علاقه و ارادات داشتند و حماسه تشییع پیشکر این شهید را دیدیم که نشان داد شهید سلیمانی بر دل ها تاثیر گذاشته بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: شهادت سردار سلیمانی یک بازیابی اعتماد عمومی نسبت به نیروهای انقلاب در سراسر کشور به وجود آورد که تاثیر کمی در جامعه بعد از انقلاب نبود.

وی اظهار کرد: شهید سلیمانی فرماندهی بود که دشمن او یک ارتش، کشور و یک ابرقدرت بود و می شود از طراز دشمنان افراد بزرگی و طراز شخصیت آنها را شناخت و به همین دلیل مقام معظم رهبری فرمودند خبیث ترین افراد در ترور سردار نقش داشتند. شهادت وی به تحقیر امریکا در منطقه انجامید که هنوز آثارش خیلی متبلور نشده است.

کمرئی با بیان اینکه سادگی، اخلاص، ایمان و مردمی بودن شهید سلیمانی مردم را به صحنه کشاند افزود: حرکتی که در عراق آغاز شد و جنبش میلیونی برای نخستین بار برای بیرون راندن امریکایی ها آغاز شده از علائم صبحی است که دمیده شده و می تواند منشاء اثرات فراوان در منطقه باشد که ثمره خون شهید سلیمانی و همرزمانش است.

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش گفت: مهارت، مسئله جامعه و مردم شده که باید برنامه ریزی و مسوولان دنبال کنند و کارشناسان علاقمند می توانند برنامه ها را تسریع کنند.

نگاه رییس جمهور بر توسعه مهارت است

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از آموزش های مهارتی صحبت می کنند و هر جا مسئله آموزش و توسعه است، صحبت ایشان متمرکز می شود، افزود: نگاه رییس جمهور بر توسعه مهارت است و اینکه جامعه از نبود اشتغال، ضعف تولید و ضعف تکنولوژی رنج می برد، به همین دلیل مهارت مورد توجه قرار گرفته است و برنامه ششم توسعه روی این مسئله تمرکز دارد.

کمرئی اظهار کرد: وقتی آموزش و پرورش در هر بخشی به مسئله جامعه تبدیل شود، متقاضیانی خواهد داشت و حتما حمایت و سرمایه گذاری می شود که می تواند آرام آرام خود را بروز بدهد.

وی تصریح کرد: اگر در سایر حوزه ها آموزش و پرورش قرار است مورد توجه قرار بگیرد که اکنون نیست، باید تبدیل به اولویت جامعه بشود و با کارکردهای اقتصاد گره بخورد و در غیر این صورت خیلی مورد توجه نخواهد بود.

براساس ارزیابی شاخص ها، آموزش و پرورش استان کرمان فعال است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: براساس ارزیابی شاخص ها، آموزش و پرورش استان کرمان فعال است و رویکردها را با برنامه پیش می برد و جهت گیری در زمینه منابع انسانی مناسب و تمرکز استان بر سه راهبرد ارزشمند است.

وی اظهار کرد: سند تحول بنیادین، جهت گیری نظام آموزشی است و توجه به ساحت های تربیتی اساس کار ما در سیستم آموزشی است که بخش زیادی از اهداف نظام آموزشی از خلال برنامه های درسی محقق می شود و اساس سند تحول این است که توازن را در شخصیت دانش آموز به وجود آورد.

کمرئی گفت: مدیر، خالق چشم انداز مدرسه است و باید از این چشم انداز صیانت و منابع را برای تحقق چشم انداز تجهیز کند و ما باید کمک کنیم مدیران کارشان را خوب انجام بدهند.

وی تصریح کرد: مدیریت مدرسه سخت ترین شکل مدیریت است و باید مدیران مدارس را کمک کرده و ابزار(الگوی تعالی، توسعه مشارکت و ...) در اختیار آنها بگذاریم. اگر ابزار خوب کار بکند، اثربخشی آن را خواهیم دید و با به کارگیری صحیح این ابزار به کیفیت نگاه می کنیم.

بدون کیفیت در سیستم آموزشی، راه به جایی نمی بریم

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر کیفیت آموزشی عنوان کرد: در سیستم آموزشی بدون کیفیت، راه به جایی نمی بریم و با توجه به اینکه محصول آموزش و پرورش وارد جامعه می شود، بدون کیفیت، عملا کاری نکرده ایم.

وی افزود: گروه های آموزشی شاید تخصصی ترین حوزه در آموزش و پرورش است و به همین دلیل باید نقش این کانون را برجسته و موقعیت ایجاد کنیم تا اجتماع نیروهای حرفه ای در قالب گروه ها بتوانند ایفای نقش بکنند.

کمرئی بیان کرد: مطالعه، حضور در جشنواره ها، دوره های آموزشی و ... موجب توسعه حرفه ای معلمان می شود و دنبال این هستیم الگویی برای توسعه حرفه ای بگذاریم.

وی تصریح کرد: پژوهش سراها از موقعیت های یادگیری بی نظیر برای دانش آموزان هستند و علی رغم اینکه ۶۶۸ پژوهش سرا داریم اما فراوانی شرکت کنندگان در آن مورد انتظار نیست.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: ۷۰ مرکز با فعالیت های نانو، علوم نوین و زیست فناوری داریم که باید مدیران و مناطق در تشویق به استفاده از پژوهش سراها تلاش کنند که یک موقعیت در مسیر رشد دانش آموزان هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: آموزش مهارتی و فنی و حرفه ای جهت گیری ما و نظام آموزشی است و تلاش استان کرمان در این زمینه قابل تقدیر است که اتفاقات خوبی افتاده است.

۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها به سمت پذیرش با سوابق تحصیلی رفته

کمرئی با اشاره به اینکه استان کرمان وضعیت بهتری در درصد پوشش فنی و حرفه ای نسبت به متوسط کشور دارد، تصریح کرد: توسعه آموزش و پرورش مهارتی با توسعه کیفیت گره خورده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش درباره کنکور گفت: ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها به سمت پذیرش با سوابق تحصیلی رفته و باید در مشاوره تحصیلی این دغدغه را ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه نتوانسته ایم در آموزش و پرورش به حاکمیت کنکور آسیب بزنیم، افزود: باید روی همین میزان سوابق تحصیلی تمرکز کنیم. جهت گیری آموزشی این است که همان ۱۵ درصد نیز دنبال و سوابق لحاظ شود که به شدت مقاومت وجود دارد.

کمرئی با اشاره به اینکه قبول دارند که سایه کنکور سبب شده تعلیم و تربیت عمومی که کارکرد متفاوت تری دارد به حاشیه رانده شود، تصریح کرد: جهت گیری ما مقابله با این مسئله است و موضع ما این است که دانش آموز را برای کنکور تربیت نمی کنیم و اگرچه تلاش می کنیم بتوانند به حوزه های دانشگاهی وارد و پذیرفته شوند اما هدف ما تربیت برای کنکور و تست زدن نیست.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.