• یکشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۹
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 98110604278
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

امام جمعه شهرکرد:

چشم‌اندازهای آینده انقلاب در برنامه‌های دهه فجر برای مردم تبیین شود

 چشم‌اندازهای آینده انقلاب در برنامه‌های دهه فجر برای مردم تبیین شود

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری گفت: باید چشم‌اندازهای آینده انقلاب در برنامه‌های دهه فجر برای مردم تبیین شود آینده‌ای درخشان در انتظار ماست و مقام معظم رهبری نوید آینده روشن را به مردم می‌دهند.

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام‌ محمدعلی نکونام ۶ بهمن‌ماه در جلسه هماهنگی ستاد دهه فجر استان با بیان اینکه امسال باید دهه فجری متمایز از گذشته داشته باشیم و مطابق با شرایط بالنده‌ای که در آن هستیم برنامه‌ها را ارائه دهیم، اظهار کرد: سال جاری نخستین فجر گام دوم انقلاب اسلامی را خواهیم داشت که در این ایام برنامه‌های بسیاری را با سپاسگزاری عمیق به درگاه خداوند، اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: از هر زاویه‌ای به  شرایط درونی و بیرونی انقلاب نگاه کنیم حقیقتاً انسان از آنچه مشاهده می‌کند نشاط و سرور عظیمی دریافت می‌کند، البته بعضی‌ها می‌خواهند ناامیدی را در بین مردم بیفزایند و تفرقه بیندازند که اگر از این موارد بگذریم غیر از آن هرچه مشاهده می‌شود همه امید است.

حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به اینکه مردم ما همانی هستند که در تشییع شهید سلیمانی دیدیم، گفت: اگر این شهید را شهر به شهر و در همه استان‌ها می‌بردند باز هم همین اتفاق می‌افتاد و همه مردم یکپارچه این شهید، شهادت و این فرهنگ زیبا را تکریم می‌کردند، این مردم کسانی هستند که در شرایط بسیار نامساعد اقتصادی زندگی می‌کنند و در چنین شرایط سختی فارغ از همه مشکلات، ۲۵ میلیون جمعیت از کوچک و بزرگ برای تکریم شهید در عراق و ایران زیر این پیکر مطهر جمع شدند و وفاداری خود را به انقلاب اسلامی اثبات کردند، این همان شرایط داخلی کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: شرایط بیرونی نیز به خوبی قابل مشاهده است که در جهان اسلام حتی در شهرهای آمریکایی، اروپایی و آفریقایی این شهید را تکریم کردند که این تکریم، تکریم یک شخص نیست بلکه تکریم یک مکتب و تکریم راه و روش است.

وی ادامه داد: اتفاقی که در پایگاه نظامی عین‌الاسد عراق افتاد تحقیر و توهین بزرگی برای آمریکا بود که هنوز هم این اتفاق را پنهان می‌کنند که این پنهان کاری‌ها به علت ضربه‌ای است که متحمل شده‌اند و برای بقا و آبروی بیشتر پنهان‌کاری می‌کنند، در واقع زمان می‌خرند تا آبروی کاذبی برای خود کسب کند اما واقعیت را همگان می‌دانند و آن ضربه هولناک حیثیتی، انسانی و نظامی است که ایران اسلامی با شهامت و عظمتی که داشت بزرگترین ضربه را به آمریکا زد و اعلام کرد که این ضربه را  او زده و علی‌رغم تعهدات‌هایش کاری نکرد.

حجت‌الاسلام نکونام بیان کرد: این وضعیت دشمن امروزی ما است که هر روز ضعیف‌تر می‌شود و در این شرایط دهه فجر را در داخل کشور برگزار می‌کنیم، به همین دلیل است که مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی پیام می‌دهد که چراغ امید روشن است و این راه با شتاب جلو می‌رود در این شرایط قطعاً باید دهه فجر متفاوت نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برای متفاوت بودن دهه فجر نکاتی را باید مدنظر قرار دهیم، تصریح کرد: در درجه اول باید برای مردمی اجرا شدن برنامه‌های دهه فجر برنامه‌ریزی کرد یعنی برنامه‌ها به گونه‌ای برگزار شوند که مسئولان پشت صحنه باشند و مساجد و محلات میدان‌دار این موضوع باشند، البته بارها و بارها این مسائل گفته شده اما هنوز اتفاقی در این راستا رخ نداده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: دهه فجر فرصت تبیین است، گفتن‌های مکرر پیروزی‌ها انقلاب اسلامی لازم است، زیرا دشمن عکس آن‌را انجام می‌دهد و ذهن‌ها را از یأس و ناامیدی پر می‌کند اما باید برعکس آن عمل کنیم و امید به انقلاب را در میان مردم افزایش دهیم.

وی افزود: تبین دستاوردهای انقلاب مهم است، مردم باید بدانند قبل از انقلاب چه شرایط ذلت باری در کشور حاکم بوده است و چه کسی شرایط امروز را برای ما ایجاد کرده است که دشمن تلاش می‌کند این موارد را به فراموشی بسپاریم لذا باید به گذشته بیشتر بپردازیم و اوضاع نامناسب گذشته را به مردم یادآوری کنیم، مردم به واسطه انقلاب از دست استکبار نجات پیدا کردند و جهان به برکت انقلاب از دست استکبار نجات پیدا خواهد کرد.

حجت‌الاسلام نکونام اظهار کرد: در این ایام متذکر شویم که باوجود همه مشکلات باز هم موفقیت‌هایی در همه عرصه‌ها از جمله اقتصاد، آبادانی، فرهنگ، کرامت انسانی، ایمان، رویش‌ها و ...  به دست آورده‌ایم که اگر هیچ دستاوردی به جز همین دستاورد رویش‌ها نداشته باشیم برای انقلاب کافی است زیرا انسان‌های دارای هویت و شخصیت از جمله حاج قاسم سلیمانی را پرورش داده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: در برنامه‌های دهه فجر باید چشم‌اندازهای آینده انقلاب را برای مردم تبیین کنیم آینده‌ای درخشان در انتظار ماست و مقام معظم رهبری نوید آینده روشن را به مردم می‌دهند که وعده ایشان وعده خداست و قطعاً تحقق پیدا خواهد کرد، انقلاب به فضل خداوند آینده درخشانی خواهد داشت و در آیات نیز به آن اشاره شده است.

حجت الاسلام نکونام گفت: این موارد چیزهایی هستند که در دهه فجر باید بر آن‌ها متمرکز کنیم و برنامه‌هایی که برگزار می‌شود جلسات تبیینی و اثربخش باشند تا در شتاب بخشی به موتور انقلاب که به سمت جلو حرکت می‌کند نقش داشته باشیم و سوخت آن‌را که همان ایمان، فرهنگ، امید و نگه داشتن مردم در صحنه است، تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه از فرصت دهه فجر نهایت استفاده را ببریم، گفت: دهه فجر فرصتی است تا عرصه و مردم را برای انتخابات باشکوه آماده کنیم تا اشتباهات گذشته تکرار نشوند و انتخابات را پرشورتر برگزار کنیم، انتخاباتی داشته باشیم  که خروجی آن آدم‌های انقلابی باشد، دقت داشته باشیم تا جایی که می‌شود اختلافات را کم و مردم را متمرکز کنیم و بینش را در آن‌ها افزایش دهیم تا اشتباه‌های گذشته نظیر خرید رأی، فریب با وعده‌های پوچ و توخالی و ... برایشان اتفاق نیفتد.

در ادامه علی گرجی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به برخی از انتظارات کارگروه‌های استانی اشاره کرد و گفت: از کارگره دانش‌آموزی و فرهنگیان انتظار می‌رود نماز شکر جماعت ۱۳۵۷ نفره دانش‌آموزی در شهرستان‌های دهگانه را به شکرانه چهل‌ویکمین فجر انقلاب اسلامی اقامه کند، همایش بزرگ امیدان انقلاب اسلامی در ۱۰ مرکز شهرستان، آماده‌سازی گروه سرود ۱۳۵۷ نفره و ۳۱۳ نفره همسرایان فجر و اجرای آن در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در مرکز استان و شهرستان‌‍‌ها و ... از جمله انتظاراتی است که این کارگروه باید انجام دهد.

وی به کارگروه فرهنگی و هنری اشاره کرد و افزود: برگزاری مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی گام دوم انقلاب اسلامی، برگزاری عصرهای شعر انقلاب اسلامی و سردار دل‌ها در مراکز شهرستان‌هعا و تجلیل از شاعر پیشکسوت استان، ترسیم پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی در چهار نقطه کف خیابان در مسیر راهپیمایی و ... از جمله انتظارات از کارگروه فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

گرجی برگزاری محافل بزرگ انس با قرآن کریم در ۱۰ مرکز شهرستان با حضور قاریان مشهور کشوری را از جمله انتظارات کارگروه قرآن و هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی دانست و بیان کرد: در راستای شکوه و عظمت راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، تهیه ۲۰۰ عدد پرچم مقدس جمهوری اسلامی، لبیک یا خامنه‌ای، حزب الله لبنان و ... در ابعاد ۹۰ در۱۵۰ چوب شده و حمل توسط زیر مجموعه‌های کارگروه در راهپیمایی از جمله فعالیت‌های این اداره است.

به گزارش ایسنا، برگزاری یادواره‌های شهدا، تجلیل از خانواده‌های شهدا، چاپ پوسترهای مقوای مقام معظم رهبری، امام راحل(ره)، سردار سلیمانی و شهدای مقاومت، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های بصیرتی، برپایی ایستگاه‌های نقاشی و صورت‌آرایی، برپایی شب خاطره‌گویی با موضوع انقلاب اسلامی در مساجد استان، تهیه و اهدای جهیزیه کالای ایرانی برای ۴۱ نوعروس، نصب تصاویر بزرگ شهدای مقاومت در مسیر راهپیمایی، فراهم‌سازی آزادی ۴۱ زندانی جرائم غیرعمد و... از جمله برنامه‌هایی است که توسط کارگروه‌های مختلف در دهه فجر اجرایی خواهند شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.