• چهارشنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۰
  • دسته‌بندی: اندیشه امام و رهبری
  • کد خبر: 98110906613
  • منبع : پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

رزمندگان بدون مرز

رزمندگان بدون مرز

دویست‌وبیست‌ودومین شماره‌ هفته‌نامه‌ خط حزب‌الله با عنوان «رزمندگان بدون مرز» در سخن هفته خود به مطلبی «درباره کار بزرگی که حاج قاسم و سپاه قدس در منطقه انجام داده‌اند» پرداخته است.

به گزارش ایسنا، رهبر انقلاب در نماز جمعه‌ اخیر تهران که به امامت ایشان برگزار شد، درباره‌ نیروی قدس و اهداف این نیرو بیاناتی را ایراد فرمودند، خط حزب‌الله با توجه به این بخش از سخنان رهبر انقلاب در سخن هفته‌ خود به این موضوع به شرح زیر پرداخته است.


اول. دشمن پشت دروازه‌های شهر
«یک شهر اشغال‌شده یا در حال اشغال را در نظر بگیرید... مردمی که در این شهر هستند، به‌طور منطقی چند دسته خواهند شد: یک دسته کسانی هستند که از پیش با اشغالگر تفاهم کرده‌اند... از آمدن او هم برای خودشان سودی تصور می‌کنند و با او همکاری می‌کنند. اسم این‌ها را مثلاً گروه خائنین بگذاریم. یک دسته کسانی هستند که استقبال نمی‌کنند، اما الان که دشمن دارد می‌آید... فرصت‌طلبی می‌کنند و می‌روند خود را به او نزدیک می‌کنند... به امید اینکه از او کمکی... دریافت کنند. اسم این گروه را فرصت‌طلبان بگذاریم. یک گروه به‌طور طبیعی، حال و حوصله‌ی این کارها را ندارند؛ یا ترسو و جبان هستند، یا آگاهی لازم را ندارند؛ بنابراین در خانه‌ها می‌مانند و تسلیم سرنوشت می‌شوند. یک گروه احتمالاً یا منطقاً کسانی هستند که تحت تأثیر تبلیغات اشغالگر قرار می‌گیرند... و می‌گویند حضور دیگران چه عیبی دارد. بنابراین آن‌ها هم اینگونه تسلیم می‌شوند.


یک گروه هم... غالباً کسانی هستند که ایستادگی می‌کنند. ایستادگی آن‌ها ناشی از این است که می‌دانند... اشغالگر وقتی خوب مسلط شد، به هیچ‌کس و به هیچ‌چیز رحم نخواهد کرد؛ بنابراین عشق به خانه و شهرِ خودشان، آن‌ها را از خانه بیرون می‌کشاند و مشغول مقاومت می‌شوند. البته بعضی‌ها فقط از خانه‌ی خودشان دفاع می‌کنند؛ بعضی‌ها همت‌شان بیشتر است و از محله یا کل شهر دفاع می‌کنند؛ طبعاً این گروه می‌شوند آماج اصلی دشمن. دشمن همه‌ی امکاناتش را بسیج می‌کند برای اینکه این گروه را از سر راه خود بردارد... الان منطقه‌ی خاورمیانه، یا بگویید منطقه‌ی اسلامی - خاورمیانه و شمال آفریقا - حکم همان شهری را دارد که دشمن آن را اشغال کرده یا در حال اشغال است.» ۱۱ /۹ /۸۳
 
دوم. پروژه‌ آشوب در منطقه
«سال ۵۷ که انقلاب اسلامی در ایران به‌وجود آمد و آن غوغای عظیم را در دنیا به راه انداخت، یک عدّه از نخبگان درجه‌ی یک سیاسی غرب - مثل کیسینجر، مثل هانتینگتون، مثل ژوزف نای... یک سلسله مقالاتی را در همان اوائل انقلاب... منتشر کردند؛ مضمون این مقالات و این نوشته‌ها هشدار به دستگاه سیاسی غرب... بود؛ به آنها هشدار می‌دادند، می‌گفتند... این به معنای ظهور یک قدرت جدیدی است در منطقه‌ی به قول آنها خاورمیانه.» ۱۷ /۷ /۹۲ پس به ناچار به مقابله‌ی با آن با انواع طرح ها و نقشه‌ها برخاستند. صحنه‌ی منطقه‌ای و بین‌المللی نشان از یک تغییر الگو می‌داد که با جنگ اول خلیج فارس و حضور نظامی آمریکا در منطقه کلید خورد. این جنگ آغاز شهرآشوبی ایالات متحده‌ی آمریکا به بهانه‌ی نظم نوین جهانی بود که با ایجاد پروژه‌های امنیتی و نظامی متعدد، سعی در سیطره‌ی بی‌چون‌وچرا بر غرب آسیا و همچنین آسیب رساندن و تضعیف جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان الگوی جدید اسلام سیاسی و انقلابی در برابر زیاده‌خواهی‌هایش داشت. «قلب زمین» و «جزیره‌ی ثبات» آمریکایی‌ها، جایی نبود که آنها بتوانند به‌راحتی از آن بگذرند.


سیاست آمریکا و نظام سلطه «عبارت بود از اینکه در این منطقه باید کشورهائی، وجود داشته باشند که این خصوصیات را داشته باشند: اولاً ضعیف باشند؛ ثانیاً با یکدیگر دشمن باشند، مخالف باشند  با هم کنار نیایند، نتوانند اتحاد بکنند... ثالثاً حکام‌شان از لحاظ سیاسی، دست‌نشانده باشند... رابعاً از لحاظ اقتصادی مصرف‌کننده باشند... خامساً از لحاظ علمی عقب‌افتاده باشند.» ۱۵/۱۱/۸۹ برای دست یافتن به این اهداف، باید محیط منطقه را «آشوب» و «ناامنی» های پشت سر هم فرا می‌گرفت. پس «جنگ نیابتی» را به کمک عناصر منطقه‌ای خود آغاز کردند. دشمن همان دشمن بود، اما با «چهره» و «تاکتیک» جدید. گرچه شروع داستان از عراق و سوریه بود اما در حقیقت «عراق مقدّمه بود، شام مقدّمه بود؛ مقدّمه‌ی این بود که بتوانند اینجا را تحت تأثیر قرار بدهند؛ قدرت اینجا موجب شد که اینها در آنجا هم زمین‌گیر شدند.» ۵ /۴ /۹۵
 
سوم. رزمندگان بدون مرز، آن سوی مرزها
کار بزرگ حاج قاسم و رزمندگان بدون مرز او در سپاه قدس، در حقیقت، فهم دقیق و به شکست کشاندن آن سناریوی پیچیده و دهشتناکی بوده و هست که نظام سلطه برای منطقه و به تبع آن ایران کشیده است. «فرق است بین آن وقتی‌که رادیو و تلویزیون و مردم همه دارند شعار می‌دهند و یک عدّه هم به جبهه می‌روند و به شهادت می‌رسند -البتّه آنها هم مقامشان خیلی بالا است- با آن وقتی‌که این خبرها نیست... یک وقت انسان در خانه‌ی خودش نشسته، دشمن به او حمله می‌کند، موشک می‌خورد، شهید می‌شود؛ او هم شهید است امّا فرق می‌کند با کسی که از خانه بیرون می‌آید «وَ مَن یَخرُج مِن بَیتِهِ مُهاجِراً إِلَی الله» و هجرت می‌کند؛ این یک هجرت باارزش است؛ از خانه‌ی خودشان، از راحت خودشان، از میان زن و فرزند و پدر و مادر، خودشان را بیرون می‌کشند و به سراغ جهاد فی‌سبیل‌الله می‌روند. این یک امتیاز بزرگ است.» ۲۲ /۱۲ /۹۷ «شهدای دفاع از حرم اگر نبودند، ما باید حالا با عناصر فتنه‌گرِ خبیثِ دشمنِ اهل‌بیت و دشمن مردم شیعه، در شهرهای ایران می‌جنگیدیم... سعی می‌کردند بیایند به این استان‌هایی که با ما هم‌مرزند؛ جلویشان گرفته شد، بهشان تودهنی زده شد... اگر این کاری را که سرداران باارزش ما انجام دادند انجام نمی‌دادند... باید در همین خیابان‌های خودمان و شهرهای خودمان با این‌ها مبارزه می‌کردیم.» ۲۸ /۳ /۹۶

بنابراین «سپاه قدس را به عنوان یک مجموعه و سازمان اداری صرفاً نبینیم؛ بلکه به عنوان یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌های بزرگ و روشن انسانی مشاهده‌ کنیم... سپاه قدس یک نیرویی است که با سعه‌ی صدر به همه جا و همه کس نگاه می‌کند. رزمندگان بدون مرزند؛ رزمندگان بدون مرز. رزمندگانی که هرجا نیاز باشد، آنها در آنجا حضور پیدا می‌کنند؛ کرامت مستضعفان را حفظ می‌کنند، خود را بلاگردان مقدّسات و حریم‌های مقدّس می‌کنند. سپاه قدس را به این چشم نگاه بکنیم، آن وقت، همین‌ها، همین کسانی که با جان خودشان، با همه‌ی توان خودشان به کمک ملّت‌های دیگر و ضُعَفای اطراف منطقه که در دسترس آنها است می‌روند، همین‌ها سایه‌ی جنگ و ترور و تخریب را از کشور خودمان هم دور می‌کنند و دفع می‌کنند. میهن عزیز ما یک بخش مهمّی از امنیّتش محصول کار همین جوانان مؤمنی است که در زیر فرماندهی سردار شهید عزیزمان سال‌ها کار کردند، تلاش کردند؛ اینها امنیّت‌آورند، برای کشور هم اینها امنیّت می‌آورند؛ بله، به کمک فلسطین و غزّه و دیگر مناطقی که به وجود آنها نیاز هست می‌روند امّا برای کشور خودمان امنیّت ایجاد می‌کنند.» ۲۷ /۱۰ /۹۸ که امیرالمؤمنین(ع) در خطبه‌ی ۲۷ نهج‌البلاغه چنین می‌فرمایند: «جهاد دری است از درهای بهشت، که خداوند آن را به روی اولیاء خاصّ خود گشوده... هر کس آن را از باب بی‏اعتنایی ترک کند خداوند بر او جامه‌ی ذلت بپوشاند، و غرق بلا نماید، و به ذلّت و خواری و پستی گرفتار آید... به خدا قسم هیچ ملّتی در خانه‏اش مورد حمله قرار نگرفت مگر اینکه ذلیل شد.» باری، حاج قاسم و سپاه قدس، بازوی پرقدرت ایران است که نه تنها امنیت، که در سایه‌ی امنیت، آزادی و استقلال و آرامش را هم برای مردم ایران به ارمغان آورده است. خون حاج قاسم و حاج‌قاسم‌های مدافع حرم، ان‌شاء‌الله آغاز راهی است برای خروج ابدی شیطان بزرگ از منطقه.  

****

همچنین در اطلاع‌نگاشت این شماره، خط حزب‌الله به ۵ نکته از سبک زندگی حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها به روایت رهبر انقلاب پرداخته که خواندن آن به مخاطبین توصیه شده است.  

دیگر بخش‌های نشریه‌ خط حزب‌الله به شرح زیر است:
یک روز این دنیا سراسر می‌شود زهرا/ در همین حسینیه
 زندگی جهادی حضرت زهرا سلام‌الله علیها / اخلاق انقلابی‌گری
در دامنه‌ قله‌ای که اوج آن فاطمه زهرا است/ خانواده ایرانی
هم‌کلام جبرائیل/ کلام امام
ایران سپاه حیدر و ایرانِ فاطمه است/  شعر فاطمی
طرح معامله قرن محکوم به شکست است/ مسئله روز
بزرگترین الگو برای بسیجیان عالم/ حزب‌الله این است
علاقه به حضرت زهرا، پس از انقلاب بیشتر شده است/ عکس‌نوشت

طبق رسم هفتگی خط حزب‌الله و به برکت خون شهدا شماره این هفته به روح مطهر شهید هادی طارمی یار وفادار شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم شده است.

نسخه‌ PDF نشریه در سه نسخه‌ تابلوی اعلانات، A۴ جهت مطالعه و A۳ برای چاپ و تکثیر روی خروجی پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR  قرار گرفته و عموم امت حزب‌الله می‌توانند آن را چاپ و در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیئت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج توزیع کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.