• سه‌شنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 98112921784
  • خبرنگار : 50236

در گپ و گفت دانشجویی نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم مطرح شد؛

از شائبه ورود کاندیدای همدانی به رقابت انتخابات ریاست جمهوری تا انصراف دیگری در جمع دانشجویان

از شائبه ورود کاندیدای همدانی به رقابت انتخابات ریاست جمهوری تا انصراف دیگری در جمع دانشجویان

ایسنا/همدان نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در جلسه گپ وگفت دانشجویی با نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه همدان تحت عنوان «تا کرسی مجلس» که در دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد، به معرفی خود به دانشجویان پرداختند.

حمیدرضا طبی مسرور، یکی از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این جلسه، با بیان اینکه بنده متولد ۱۳۴۹ بوده و عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای سابقه ۲۲ سال تدریس در دانشگاه هستم، گفت: ۵۰ رساله کارشناسی را راهنمایی کرده و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد را بنیان نهادم.

وی حضور در عرصه های مدیریتی و اجرایی شهرسازی را از دیگر سوابق خود دانست و افزود: در شهرسازی و مرکز مطالعات شهری و مجموعه طرح های توسعه شهری مسئولیت داشته ام. مدیریت راه اندازی شهرداری بافت مرکزی شهر همدان و طراحی و مدیریت پروژه های خرد و کلان شهری از فعالیت های بنده بوده است.

طبی مسرور با اشاره به حضور خود در شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: در دوره چهارم شورای شهر ورود کرده و رئیس کمیسیون های فنی و عمرانی و شهرسازی و نایب رئیس شورای شهر همدان بوده ام.

وی درباره اهداف خود برای ورود به مجلس، بیان کرد: براساس بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب که براساس سه اصل انسان سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تدوین شده، با شعار «تخصص، تعهد و تجربه» و به دو دهه تجربه علمی، عملی و آکادمیک و سوابق اجتماعی و سیاسی پا به عرصه انتخابات گذاشته ام.

این کاندیدای دور یازدهم مجلس با تأکید بر اینکه هدف بنده زیرسوال بردن دستگاه های نظام نیست، یادآور شد: وجود فساد در مجموعه قانونگذار، وجود مشکلات عدیده و عدم برنامه محوری مجلس و عدم توجه به کارآمدی و برترگزینی به جای شایسته سالاری که به صورت شعار درآمده از عواملی است که باعث شد در انتخابات شرکت کنم.

وی درباره اینکه کاندیداها تعهدنامه شفافیت دارایی های خود را در حضور دانشجویان امضا کنند، گفت: اینکه بنده گفتم این تعهدنامه فقط یک کاغذ است بدان معناست که تعهد باید در قلب و دل و جان فرد باشد نه زبانی. در همین جا اعلام می کنم تعهد بنده در جایگاه قانونی و اخلاقی خواهد بود.

طبی مسرور در پاسخ به این سوال که چطور خود را نماینده اصلح می دانید، ادامه داد: نماینده اصلح براساس بیانات ۱۹گانه مقام معظم رهبری است که باید در نماینده ساری و جاری باشد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، دیگر کاندیدای انتخابات مجلس نیز با تأکید بر اینکه با شغل معلمی کار اجرایی خود را آغاز کردم، گفت: ۲۸ سال گذشته عضو هیئت علمی دانشگاه بودم و در حال حاضر دانشیار دانشگاه تهران بوده و ۲۰ دانشجوی دکتری دارم، ۲۰ کتاب و ۴۰ مقاله علمی و پژوهشی هم تألیف کرده ام.

وی با اشاره به سوابق خود در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: سابقه حضور در پنج دوره مجلس شورای اسلامی را دارم و در کمیسیون های مختلف از جمله کمیسیون بودجه، فراکسیون فرهنگیان، فراکسیون ولایی و کمیسیون برنامه ششم عضویت و ریاست داشته ام.

حاجی بابایی با بیان اینکه گاهی فکر می کنیم مجلس جایی است که سخنرانی می کنیم در حالیکه این سخنرانی ها ظاهر مجلس است اما در واقع جای کارشناسی است، افزود: طرح سه فوریتی شفاف سازی را همین مجلس مصوب کرد.

وی با تأکید بر اینکه نباید بگوییم مجلس سیاه است و دولت و قوه قضائیه زغال هستند، تصریح کرد: مجلس قدرت می خواهد و باید برای ورود به آن برنامه داشته باشی و حرف بزنی. بنده امروز با پنج سال گذشته بسیار تفاوت دارم به طوریکه امروز با یک تلفن می توانم با وزرا ارتباط بگیرم.

حاجی بابایی در پاسخ به سوالی مبنی بر قانون کودک همسری گفت: در این زمینه ها نباید دچار افراط و تفریط شد و باید براساس احکام اسلام عمل کنیم اگرچه این موضوع دردآور است، با بیانش در جامعه به شکلی قلب ها و جامعه را جریحه دار می کنیم. قانون در این زمینه مشخص است و حتماً باید جلوی کودک همسری را گرفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره ادغام دانشگاه بوعلی سینا و صنعتی، بیان کرد: به شدت مخالف ادغام این دو دانشگاه هستم و جلوی این کار را می گیرم.

نماینده مردم همدان و فامنین در دور دهم مجلس درباره شفافیت دارایی خود گفت: بنده یک پژوی مدل ۸۳ و یک واحد منزل مسکونی دارم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر در مجلس رأی بیاورید و دو سال بعد با انتخابات ریاست جمهوری وارد این عرصه شوید؟ اظهار کرد: اگر بنده وارد انتخابات ریاست جمهوری شوم، مردم همدان یک هفته شیرینی توزیع می کنند.

سجاد علیزاد، دیگر نامزد مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، با بیان اینکه بنده با ۳۱ سال سن دارای سابقه ۱۳ ساله در معلمی هستم، به مقالات علمی خود اشاره و تصریح کرد: تدریس در دانشگاه های بوعلی و پیام نور، فعالیت فرهنگی و سیاسی از دیگر سوابق بنده بوده است.

وی با تأکید بر وجود مجلس تراز انقلاب و با بیان اینکه مجلس را فاقد گفتمان می دانیم، اظهار کرد: نماینده مجلس تحت سرپرستی مردم است نه دولت، نماینده مجلس باید پاسخگوی مردم باشد. در مجلس فعلی تمسخر استیضاح دیده شد به طوریکه تصمیم به استیضاح وزیری گرفته می شد اما دوباره همان وزیر با رأی اعتماد بیشتری تأیید می شد.

علیزاد با اشاره به اینکه در مجلس فعلی فضای لابی گری باب شده است، افزود: سلفی تحقیرآمیز با موگرینی را در این مجلس دیدیم.

وی با بیان اینکه مجلس باید برای مردم باشد، اضافه کرد: دغدغه اصلی بنده مشارکت مردم در انتخابات است چرا که مشارکت پایین به صلاح نیست.

این نامزد دور یازدهم انتخابات مجلس با بیان اینکه برخی از دولت و مجلس می خواهند دلسردی در میان مردم به وجود بیاید، ادامه داد: باید کسانی که دغدغه مردم دارند به مجلس بروند.

وی با صدور بیانیه ای از نامزدی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی به نفع نامزدهای شورای ائتلاف کنار کشید.

حسن قراباغی، دیگر نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ۳۵ ساله و دارای دکترای علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیئت علمی دانشگاه هستم و سوابقی همچون سه سال معاونت پژوهش تحقیقات امور جوانان، دو سال عضو شورای پژوهشی شورای شهر همدان در کمیسیون فرهنگی جوانان، شش سال عضو شورای پژوهشی سازمان امور جوانان، نماینده علمی آستان قدس رضوی در همدان، معاونت آموزشی و پژوهشی مؤسسه شهید محراب آیت الاه مدنی، دانشجوی نمونه در سال ۸۵، ۱۶ مقاله علمی و پژوهشی و عضو بسیج اساتید، عضو هیئت اندیشه ورزان جوان و مدرس شبکه عمار کشور را در کارنامه دارم.

وی بیان کرد: علت حضور خود در انتخابات را به علت بیانیه گام دوم انقلاب که راه را برای ما تعیین می کند، می دانم و طبق آن بیش از دو گام برای انقلاب متصور نیستیم که گام اول تاکنون توسط جوانان مدیریت شده و اکنون گام دوم را مقام معظم رهبری تأکید کردند که با شادابی جوانان به پیش ببریم.

قراباغی ادامه داد: توانمندی هایی که باعث می شود اینجا بنشینم، متفاوت است، بنده توانایی پژوهش و یادگیری دارم اما تجربه مدیریتی در تراز اول کشوری ندارم چرا که همواره مشغول به تحصیل بوده و توانمندی پژوهشی و یادگیری را در درون خود می بینیم.

وی ادامه داد: سه سال مسئولیت معاونت پژوهشی را داشتم، پنج طرح ملی را نظارت کرده و از سال ۸۲ کار تشکیلاتی داشتم و کماکان تیم تشکیلاتی را دارم.

قراباغی درباره علت حضور خود در انتخابات گفت: هرگز نمی گوییم ما آمدیم بن بست ها را باز کنیم و قصد تخریب هیچ کس را نداریم اما برخی از دوستان ما را که جوان هستیم، سبک می دانند در حالیکه ما سبک نیستیم و قدرت این را داریم که کاری که شما انجام دادید را بهتر انجام دهیم که شعار نیست چرا که با شعار کار پیش نمی رود.

وی با بیان اینکه باید گلوگاه های مجلس را پیدا کرده و طبق قانون اساسی و وظایف صحبت کنیم، تأکید کرد: همه می دانند مجلس گذشته در رأس امور نبوده و ما آمده ایم که مجلس را به جایگاه خود برگردانیم، حق مردم را در مجلس بگیریم و از کمیت قانونگذاری به کیفیت قدم بگذاریم.

این کاندیدای دوره یازدهم مجلس با بیان اینکه معتقدم تولید داخلی باید در مجلس تصحیح و مقاومت مجلس در برابر ولنگاری فرهنگی برداشته شود، افزود: کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمانی یکی از مجموعه هایی است که تحت چهار لایحه تقدیم مجلس شده که کشور را دچار خودتحریمی می کند.

وی در پاسخ به این سوال که شما منصوب به آقای حجازی هستید و آیا رأی ما به شما هست یا حجازی؟ گفت: مؤسسه شهید مدنی هشت مدرسه غیرانتفاعی دارد و تخصص خود را در اختیار این مؤسسات قرار دادم و مسئول آموزشی مؤسسه شهید مدنی هستم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مؤسسات مالیات می دهند یا خیر؟ گفت: اگر در آینده از شر اقتصاد نفتی راحت شویم، باید مالیات محور باشیم و مؤسسه شهید مدنی اسناد مالیاتی دارد، اگر لازم به تحقیق و تفحص هست در اختیار قرار خواهیم داد.

سیدمجتبی حسینی، دیگر کاندیدای انتخابات مجلس نیز در این جلسه گفت: دکترای مدیریت گرایش سیاستگذاری دارم و متولد ۶۱ هستم که ۱۴ سال سابقه کار در وزارت نیرو را دارم که از این مدت، ۱۲ سال مدیر بودم.

وی افزود: در سال ۸۴ استخدام شرکت آبفا شدم و در سال ۸۶ مسئولیت آمار و فناوری را برعهده گرفتم، در سال ۸۷ همدان را از رتبه ۲۸ به سوم رساندم و در سال های ۸۸ و ۸۹ همدان رتبه اول را کسب کرد و به عنوان مدیر نمونه کشور معرفی شدم.
حسینی ادامه داد: در سال ۹۰ به تهران رفتم و معاونت فناوری آنجا بودم و در سال ۹۲ به اداره آب و فاضلاب تهران رفته و اکنون مدیر زیرساخت تهران هستم.

وی به برخی از سوابق خود اشاره و بیان کرد: در سال ۸۱ به عنوان سرباز نمونه، در سال ۸۶ نفر برتر مسابقات برتر قرآنی، در سال ۹۶ کارآفرین نمونه و در سال ۹۸ دبیر کنگره تهرانی مقدم شدم. ۴۰ ثبت اختراع دارم که با اجرایی شدن آنها اشتغال زیادی در همدان ایجاد خواهد شد.

حسینی درباره دلایل حضور خود نیز اظهار کرد: امروز شرایطی در کشور حاکم است که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، اقتصاد را به عنوان کلیدی ترین نقطه جامعه معرفی کردند و معتقدیم اقتصاد ما مریض است چرا که اکنون در جنگ اقتصادی هستیم و هر چه در دوران دفاع مقدس پیروزی قدرتمندانه ای در برابر دشمن داشتیم، باید در مقابل جنگ اقتصادی قرار بگیریم.

وی با بیان اینکه در پنجم بهمن ماه به همراه ۵۷ نفر از اقتصاددانان برای رئیس جمهور نامه ای مبنی بر ۱۰ راهکار اقتصاد ارائه داده ام، تأکید کرد: امروز به افرادی نیاز داریم که قائل به علم روز باشند و مقام معظم رهبری نیز در سیاست های ۲۴ اقتصاد مقاومتی به کارآفرینی تأکید دارند.

حسینی با بیان اینکه همه مردم منتقد مجلس کنونی هستند و باید کسی را به مجلس بفرستیم که راهکار داشته باشد، خاطرنشان کرد: ۳۶ میلیون جوان در سن اشتغال داریم که ۱۴ میلیون تحصیلات عالیه دارند، پس چه کسانی باید ۴۰ ساله دوم را رقم بزنند؟ چه زمانی باید وارد سیستم مدیریتی شوند؟ پس امروز کسانی باید وارد مجلس شوند که راهکار دارند.

وی ادامه داد: کسی در جامعه می تواند راهگشا باشد که شعار ندهد، مردم ما شعارزده هستند و علت اینکه افرادی رأی نمی دهند به علت این شعارزدگی‌ها است.

حسینی درباره سهمه های ایثارگران در مجلس گفت: افرادی که مقتدرانه در دفاع مقدس حضور پیدا کردند و اکنون عمدتاً بازنشسته شدند، به خدمات درمانی نیاز دارند و در کشور ما بر عکس سایر کشورها این خدمات را قطع می کنیم در حالیکه باید زحمات آنها لحاظ شود.

وی در پاسخ به این سوال که هزینه انتخاباتی شما ۲۵ میلیون بوده و شما فقط ۲۵ میلیون تومان برای حسینیه بختیاری ها اجاره کردید، علت چیست؟ توضیح داد: یکی از دانشجویان به بنده گفت شب ها خواب شما را می بینم از بس پوستر زدید و گفتم تمام اقلام تبلیغات ما را همدان پیام زده و این چاپخانه فاکتورهای ما را که ۱۸ میلیون ۵۰۰و  میلیون بوده را رسانه ای خواهد کرد، حسینیه بختیاری ها را نیز ۹ میلیون تومان اجاره کردم.

وی با بیان اینکه مدیر شدن طی دو ساله چالش نیست بلکه قوت است، درباره خروج از ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نیز گفت: روزی که در شورای ائتلاف ثبت نام کردیم به سازوکار این فرآیند آگاه شده و سپس به صورت مشروط امضا کردم و مقرر شد افرادی که ظرفیت رأی آوردی دارند و می توانند شور انتخاباتی را بالا ببرند، از ائتلاف خارج نشوند و شورا به ما نگفته کنار بکشید.

مهدی حیدری، دیگر نامزد انتخاباتی مجلس در حوزه انتخابیه همدان نیز گفت: متولد ۱۳۶۵ هستم و ۱۱ سال سابقه کار دارم. در آزمون استخدامی شهرداری ها شرکت کرده و به استخدام این سازمان درآمدم و سرپرستی کارگاه، حراست شهرداری و تاکسیرانی بخشی از سمت های بنده بوده است.

وی با بیان اینکه فعالیت های اجتماعی زیادی داشتم که از جمله آنها می توان به بسیج و تشکل های دانشجویی اشاره کرد، افزود: در آزمون های متعددی شرکت کردم که یکی از آنها آزمون جنبش مردمی ازما بود که ۱۰ نفر از همدان در آن شرکت کردند و نخستین شرط آن شفافیت در همه زمینه ها از جمله در دارایی های فرد و اعضای خانواده است که تعهدنامه ای مبنی بر اینکه شفافیت را بپذیرم، امضا کردم و رتبه اول را کسب کردم.

حیدری با بیان اینکه ما جوانان دهه ۶۰ برای تغییر معادلات غلط به نفع جوانان آمده ایم، خاطرنشان کرد: اکنون می بینیم در صنایع دفاعی و موشکی در جبهه های مقاومت به پشتوانه‌ جوانان به پیش رفتیم اما در معیشت مردم شاهد ناکارآمدی متراکم هستیم که اگر در آن میانگین سنی را بسنجیم خیلی بالا است.

وی بیان کرد: در دفاع مقدس فرماندهان ما سن پایینی داشتند، در جبهه های مقاومت سن کمی داشتند، در صنایع دفاعی و موشکی جوان هستند اما در اقتصاد چرا نمی توانیم جلوی شکاف طبقاتی را بگیریم؟ چرا که برخی برای حفظ قدرت به هر قیمتی تلاش می کنند.

حیدری با بیان اینکه اگر نماینده دستش تو جیب دولت باشد سکوت می کند، گفت: باید مجلس جوان انقلابی پویا تشکیل بدهیم و در جنگ اقتصادی مدیریت جهادی داشته باشیم و باید مسیر اقتصاد کشور را به سمت اصلاح اشکالات ببریم، سیستم گمرکی و بانکی را اصلاح کنیم.

وی در پاسخ به سوال توضیح درباره معاهده پاریس، بیان کرد: معاهده پاریس درباره مسائل آب و هوایی و کاهش تولیدات گازهای گلخانه ای بود، متأسفانه در بسیاری از معاهدات حقوق ملت ها نادیده گرفته می شود و در مجلس نیز در معاهدات FATF و CF حقوق مردم را نادیده گرفت.

حیدری در پاسخ به کمیسیون اصل ۹۰ نیز گفت: این کمیسیون یکی از اساسی ترین و بنیادی ترین کمیسیون ها برای مفاسد اقتصادی است اما متأسفانه کسانی که در این کمیسیون بوده و مسئولیت رسیدگی به شکایت از دستگاه های اجرایی را دارند، دچار این مفاسد شدند.

وی درباره اینکه چرا از عکس شهدا سوءاستفاده می کنید؟ گفت: باور داریم زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهدا نیست و ما نباید از نام شهدا خجالت بکشیم اما بدان معنا نیست که این شهید مرا تأیید کرده، اگر حتی برای یک نفر از شهروندان این سوال پیش بیاید این شهید کیست؟ افتخار ما خواهد بود.

این کاندیدای دوره یازدهم مجلس ادامه داد: تعهدی که بنده به ائتلاف دادم، تعهد مشروط بوده و مطلق نیست و خود شورای ائتلاف اعلام کرده اگر نامزد جدی نباشد باید بمانید.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.