• جمعه / ۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۵
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 98120201303
  • خبرنگار : 50059

/روز انتخاب/

با یک ساعت وقت گذاشتن سرنوشت ۴ ساله کشورمان را می‌سازیم

با یک ساعت وقت گذاشتن سرنوشت ۴ ساله کشورمان را می‌سازیم

ایسنا/قزوین از دقایق نخست صبح امروز دوم اسفند ماه مرحله جدیدی از مشارکت مردم در سرنوشت خویش در قامت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد؛ مردم از اقشار مختلف زن و مرد، کارگر و کارمند، دانشجو، طلبه و دانش‌آموز همه آمدند تا بار دیگر برگی از افتخارات کشورمان را با انتخاب نمایندگان خود رقم بزنند.

به سراغ مردم می‌رویم تا دیدگاهشان را در این خصوص جویا شویم و از اهمیت حضور مردم در عرصه‌های مختلف بشنویم.

احساس غرور از سهیم شدن در سرنوشت آینده کشورم دارم

هانیه حیدری از رأی اولی‌های قزوین می‌گوید: همین‌که می‌دانم رأی دادن من باعث عصبانیت آمریکا می‌شود و دشمنان ما را می‌ترساند دلیل کافی برای رأی دادن من است، ملاک من برای رأی دادن به گزینه مورد نظرم انقلابی بودن و عمل جهادی او است، به نظرم یک نماینده جوان می‌تواند به فکر ما جوانان باشد. از این‌که بتوانم در سرنوشت آینده کشورم سهیم باشم احساس غرور دارم؛ وقتی می‌توانم در سرنوشت کشورم سهیم باشیم چرا نباید از این فرصت استفاده کنیم؟

مردم جواب آمریکا و ترامپ را با حضور خود می‌دهند

اسدالله آشوری جانباز ۷۰ درصد قزوینی می‌گوید: از اول انقلاب در همه صحنه‌های آن حضور داشتم و تا زمانی که خون در رگ‌هایم باشد به‌فرمان رهبرم لبیک می‌گوید و حاضر هستم. مردم ایران در صحنه‌های مختلف باشکوه‌ترین صحنه‌ها را می‌سازند و امروز هم از همان ابتدای صبح شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی بودیم، مردم جواب امریکا و ترامپ را با حضور خود داده و می‌دهند. نماینده مجلس باید پشتیبان ولایت و رهبر و انقلاب در درجه اول و بعد هم پشتیبان ملت باشد، نباید به آمریکا و انگلیس دل ببندد، در آن صورت با اقتدار پشت آن‌ها هستیم.

کاری که می‌کنیم برای رضای خدا باشد

حشمت‌الله مرادی پدر شهید مدافع حرم می‌گوید: خدا را شکر مردم شور و حال خوبی در انتخابات امروز داشتند، نماینده مردم باید از نظر فکر و عقیده درست باشند و کاری که می‌کنند برای رضای خدا باشد، خیلی‌ها وعده‌های زیادی می‌دهند که تنها در همان زبان باقی می‌ماند و به آن وعده‌ها عمل نمی‌کنند. باید کارهای ما برای خدا باشد نه برای یک شخص چراکه در این صورت به درد نمی‌خورد. ما راضی به رضای خدا هستیم. کار یک یا دو نفر نیست که در کشور اتفاقات خوبی بیفتد بلکه باید همه پای‌کار باشند، اگر کسی برای رضای خدا کاری انجام دهد درست و صحیح خواهد بود و می‌تواند رضایت مردم را هم داشته باشد.

وظیفه هر ایرانی است که به‌پای صندوق‌های رأی بیاید

یک آقا که همراه با همسر و فرزند هشت‌ساله خود در انتخابات شرکت کرده می‌گوید: برای وطنم، برای کوری چشم دشمنان در انتخابات شرکت کردم، وظیفه هر ایرانی است که پای صندوق‌های رأی بیاید تا دشمنان و غرب فرصت سوءاستفاده نداشته باشند، حضور ما تأثیر زیادی در سرنوشت خودمان و فرزندانمان دارد، مردم باید به کسی رأی بدهند که به مملکت خدمت کند و به فکر فرزندانمان و کشور باشد.

جوانان برای سرنوشت کشور باید در امور مختلف مشارکت کنند

زهرا طاهرخانی که همراه با دختر رأی اولی خود پای صندوق رأی آمده می‌گوید: به خاطر اقتدار و استقلال کشورم در انتخابات شرکت کردم، دخترم خیلی دوست داشت که در انتخابات شرکت کند و در انتخابات امروز جزو رأی اولی‌ها است، امروز با هم آمده‌ایم تا رأی خود را در صندوق بیندازیم. جوانان باید در رقم خوردن سرنوشت کشور سهیم باشند از این رو باید در انتخابات مشارکت کنند تا جامعه را به استقلال بیشتر برسانند. من و تمام ملت ایران از نمایندگان مجلس انتظار داریم به داد مردم برسند و به جامعه خدمت کنند نه اینکه به فکر خودشان باشند.

ملاک انتخابم تحصیلات نیست توانایی افراد است

متینا زمانی دختر خانم طاهرخانی به‌عنوان یک رأی اولی بیان می‌کند: حس خوبی است که به خاطر رهبر و انقلابم در انتخابات شرکت کرده‌ام و می‌خواهم رأی بدهم تا در سرنوشت مملکت سهیم باشم. خیلی فضا خوب بود و سیستم رأی‌گیری پیشرفت زیادی کرده است. ملاکم برای رأی دادن به نماینده منتخبم اصلاً تحصیلات شخص نبود چون ممکن است یک نفر دکتری داشته باشد اما نتواند به مردم خدمت کند اما یک نفر با تحصیلات کمتر به خاطر کاردانی‌اش بتواند در مجلس حرف مردم را بزند و از حق مردم دفاع کند این برای من خیلی مهم است.

هر رأی ما یک موشک بر قلب آمریکا

یک پیرمرد ۶۵ ساله که پیکسل شهید حاج قاسم سلیمانی را بر سینه دارد تأکید می‌کند: وظیفه اسلامی ما است که در انتخابات حضور داشته باشیم چرا که رهبرمان بر این کار تأکید دارد تا خون شهدا پایمال نشود، هر رأی ما مثل همان موشکی است که سپاه پاسداران به عین الاسد زد و می‌تواند انتقام خون شهدا را از آمریکا بگیرد. باید نمایندگان تلاش کنند تا مسیر سردار سلیمانی را ادامه دهند.

شناسنامه‌ام دیگر جای مهر ندارد

یک خانم مسن قزوینی می‌گوید: از ابتدای انقلاب تا الآن در انتخابات شرکت کرده‌ام به‌طوری که شناسنامه‌ام دیگر جای مهر ندارد، در گذشته به عشق امام خمینی (ره) می‌آمدیم الآن به خاطر رهبرمان آیت‌الله خامنه‌ای در انتخابات شرکت می‌کنیم. برای زنده ماندن اسلام و یاد و خاطره شهدا در انتخابات شرکت می‌کنیم و وظیفه همه ماست که در انتخابات حضور پرشور داشته باشیم، امیدوارم کسانی که انتخاب می‌شوند صالح باشند و برای مملکت و مردم کار کنند.

به خاطر حرف رهبرم و سردار سلیمانی رأی دادم

فاطمه قمشال یک رأی اولی قزوینی نیز تأکید می‌کند: دلیل رأی دادنم این نیست که از عملکرد مسئولان راضی هستم بلکه به خاطر رهبرم و کشور و سردار سلیمانی آمده‌ام تا رأی بدهم. از قدیم شنیده‌ایم قطره‌قطره جمع گردد وانگهی دریا شود، برای همین هر چه قدر مشارکت و حضور مردم بیشتر باشد تأثیرگذاری‌اش نیز بیشتر می‌شود.

قبل از انقلاب رژیم هرکس را که می‌خواست انتخاب می‌کرد

یک خانم حدود ۶۰ ساله در مسجد جامع قزوین می‌گوید: از هنگام پیروزی انقلاب تاکنون در تمام انتخابات‌ها حضور داشته‌ام و الآن هم رأی خود را در صندوق انداختم. قبل از انقلاب ۲۷ سال سن داشتم، آن زمان من و خانواده و بستگانم نمی‌توانستیم در هیچ انتخاباتی شرکت کنیم، چون رژیم پهلوی خودش هرکس را که می‌خواست انتخاب می‌کرد و احتیاجی به مردم نداشت اما از وقتی امام خمینی (ره) آمد مردم ما نیز در انتخابات شرکت می‌کنند و به هر کس که دوست داشته باشند رأی می‌دهند.

خواسته ما از نمایندگان: توجه به تولید، اشتغال و محرومان

علی‌اصغر هادی جانباز ۷۰ درصد قزوینی تأکید می‌کند: وقتی‌که ما وارد اجتماع نشده‌ایم مانند قطره‌ای هستیم که دور از دریاست اما وقتی وارد اجتماع می‌شویم قطرهایی می‌شویم که به جمع دریا می‌پیوندد و می‌تواند حماسه بیافریند. حضور در انتخابات برای انجام تکلیف چهارساله است، در واقع با صرف یک ساعت وقت بار مسئولیت یک تکلیف چهار ساله را از دوشمان برمی‌داریم و به اوامر ولی امر مسلمین پاسخ مثبت می‌دهیم و تهدیدهای دشمنان را دفع می‌کنیم.

سازندگی، مقاومت و صداقت آن چیزی است که از نماینده آینده این شهر انتظار داریم، من ۵۰ سال سن دارم قبل از انقلاب در همین شهر قزوین امکانات خیلی کم بود اما الآن شاخص‌های زندگی سالم و رفاه بسیار رشد داشته است و همچنان هم در حال توسعه هستیم. توجه به تولید، اشتغال و توجه به قشر محروم از دیگر خواسته‌های ماست.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.