• سه‌شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۰:۴۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98120605183
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خبرداد

مشارکت ۴۸ درصدی مردم آذربایجان غربی در انتخابات ۲ اسفند

مشارکت ۴۸ درصدی مردم آذربایجان غربی در انتخابات ۲ اسفند

ایسنا/آذربایجان غربی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: میزان مشارکت مردم استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک به ۴۸ درصد بوده است.

علی مصطفوی امروز ۶اسفند ماه در هشتمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان با قدردانی از حضور پرشور مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و قدردانی از تمامی دست اندرکاران انتخابات  اظهار کرد: میزان مشارکت مردم استان آذربایجان‌غربی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بالاتر از میانگین کشوری و نزدیک به ۴۸ درصد بود.

به گزارش ایسنا، وی در ادامه سخنان خود با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: خوشبختانه تا به امروز در استان با توجه به ارائه گزارش از ارگانهای ذیربط مورد مثبت ابتلا بیماری کرونا گزارش نشده است.

مصطفوی تمام تمهیدات لازم برای مقابله با این بیماری در استان اندیشیده شده است، افزود: مردم باید نسبت گذشته بهداشت فردی را بیشتر رعایت کرده و در حد امکان از تردد بیشتر در اماکن عمومی خوداری کنند.

دکتر رسول انتظارمهدی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این بیماری در دوره نهفته قابل تشخیص نیست، افزود: ۸۷ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا خود به‌ خود بهبود می‌یابند و علایم بیماری در آنان خفیف است.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه دانشگاه علوم پزشکی استان، بیان کرد: نظام مراقبت برای افراد مشکوک و مسافرانی که از استان‌های درگیر کرونا به این استان می‌آیند، راه‌اندازی می‌شود که در پی آن تعدادی تحت مراقبت قرار گرفته‌اند و تا به حال هیچ مورد مبتلا به این ویروس در آنان وجود نداشته است. 

وی مردم را به آرامش دعوت کرد و اظهار کرد: تنها گروه‌های حساس جامعه با مبتلا به این بیماری دچار فرم شدید بیماری می‌شوند و به بستری شدن نیاز دارند.

وی ادامه داد: مردم اگر دچار بیماری حاد تنفسی شدند، نباید زیاد در محیط بیرون قرار گیرند چون هم بیماری خودشان تشدید می‌شود و هم دیگران را نیز مبتلا می‌کنند.

 دکتر انتظار مهدی از مردم خواست تمامی اطلاعات لازم در خصوص بیماری کرونا را از طریق دانشگاه علوم پزشکی پیگیری و دریافت کنند.

انتهای پیام