• چهارشنبه / ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۴
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99012011413
  • خبرنگار : 30054

آموزش طراحی لندینگ پیج حرفه‌ای

آموزش طراحی لندینگ پیج حرفه‌ای

چرا ساخت لندینگ پیج یا صفحه‌ی فرود حرفه‌ای اهمیت زیادی برای سایت شما دارد؟

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام وبزی، در حال حاضر هر بازاریاب حرفه‌ای به خوبی می‌دادند که اولین قدم اساسی برای حضور قدرتمند در بازار آنلاین، ساخت یک وبسایت حرفه‌ای است. برای اینکه این سایت به موفقیت‌ها و اهداف تعیین شده شما دست پیدا کند، مشتریان بیشتری برای شما به دست آوردی و فروش شما را افزایش دهد باید یک صفحه فرود یا لندینگ پیج حرفه‌ای برای آن طراحی کنید.

خوشبختانه سایت ساز وبزی می‌تواند با قالب های آماده مختلف خود به شما برای ساخت صفحه فرود حرفه‌ای و در عین حال رایگان کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید تا بیشتر با لندینگ پیج‌ها آشنا شویم.

چرا ساخت صفحه فرود مهم است؟

در بازاریابی آنلاین، با ساخت لندینگ پیج می‌توانید بازدیدکنندگان سایت را به انجام کارهای مختلفی تشویق و هدایت کنید و از این طریق در نهایت آن‌ها را به مشتریان بالقوه خود تبدیل نمایید. این کارها می‌توانند مواردی مانند خرید از فروشگاه آنلاین شما، عضویت در خبرنامه و موارد بسیار زیادی از این دست باشند. هدف شما از ساخت لندینگ پیج هرچه که باشد، باید برای آن یک CTA  یا دکمه فراخوان طراحی کنید.

صفحه فرود باید چگونه باشد؟

· از نظر محتوایی، صفحه فرود باید تنها یک پیام ساده را منتقل کند. این صفحه باید انجام یک کار را تبلیغ کند و مزایای انجام این کار را برای بازدید کنندگان به خوبی روشن نماید.

· طراحی لندینگ پیج باید تنها از هدف این صفحه که انجام یک کار است حمایت کند. به همین دلیل صفحه فرود باید ساده و بدون پیچیدگی باشد. یعنی طراحی این صفحه باید به گونه‌ای باشد که توجه کاربر را به هیچ چیز دیگری غیر از انجام کار مورد نظر جلب نکند و تجربه کاربری روانی برای بازدیدکنندگان به وجود آورد.

· همانطور که اشاره کردیم هدف نهایی ساخت صفحه فرود این است که کاربران روی موارد مورد نظر شما برای انجام یک کار کلیک کنند. علاوه بر طراحی، متن‌های استفاده شده در صفحه نیز باید این هدف را دنبال کنند. دکمه‌هایی که می‌خواهید بازدید کننده روی آن کلیک کند باید کاملاً نظر او را جلب کند. بنابراین حتی میکروکپی (متن روی دکمه‌ها) باید توجه کاربر را جلب کرده و نسبت به پس زمینه دارای طراحی و رنگ متفاوتی باشد.

· همه عناصر صفحه باید با هم انسجام داشته باشند و سرتیتر، زیر تیتر، دکمه‌ها و تصاویر نیز باید پیام صفحه فرود را به روشی قدرتمند و مؤثر نشان دهند.

صفحه فرود چگونه کار می‌کند؟

برای اینکه صفحه فرود بتواند به اهداف تعیین شده خود دست پیدا کند ابتدا باید ترافیک ورودی مناسبی داشته باشد. شما می‌توانید از راه‌های مختلفی این ترافیک را برای لندینگ پیج خود فراهم کنید:

•    استفاده از قدرت ایمیل مارکتینگ و ارسال لینک صفحه فرود به اعضای سایت از طریق ایمیل

•    پست کردن لینک صفحه فرود در صفحات مجازی همچون اینستاگرام، توییتر، لینکدین و تلگرام.

•    قرار دادن لینک لندینگ پیج در پست‌های وبلاگی. اگر وبلاگ ندارید توصیه می‌کنیم ساخت یک وبلاگ را شروع کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

•    بهبود صفحه فرود برای موتورهای جستجو با استفاده از ابزارهای سئو که می‌توانند شانس شما برای دریافت ترافیک ارگانیک از گوگل را افزایش دهند.

•    ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در گوگل و استفاده از لینک صفحه فرود برای به دست آوردن مشتریان بالقوه.

همه این موارد از جمله بهترین راه‌های موجود برای بالا بردن ترافیک صفحه فرود شما هستند. حالا باید تصمیم بگیرید که بازدیدکنندگان بعد از ورود به صفحه فرود و انجام کاری که شما از آن‌ها می‌خواهید یا همان کلیک کردن روی دکمه‌های موجود در این صفحه، به کدام بخش از سایت شما منتقل شوند؟ در واقع این همان هدف اصلی شما از ساخت صفحه فرود است.

شما می‌توانید بازدید کنندگان را به صفحه خرید، پر کردن فرم‌های آنلاین، صفحه اصلی سایت یا موارد مشابه دیگری هدایت کنید. برای انتخاب بهترین هدف باید ابتدا نیازهای خود را به خوبی تشخیص دهید و بر اساس این نیازها و اهداف کسب و کار آنلاین خود تصمیم بگیرید.

چک لیست ساخت صفحه فرود

در مجموع ساخت صفحه فرود حرفه‌ای بسیار ساده است کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید.

1.    یک قالب برای صفحه فرود خود انتخاب کنید. (بسته به نوع هدفی که دارید قالب‌های مختلفی برای صفحه فرود وجود دارد)

2.    برای صفحه فرود خود یک اسم انتخاب کنید.

3.    محتوای خاص خود برای صفحه فرود را ایجاد کنید. (متن‌ها، دکمه‌ها، CTA و ...)

4.    استفاده از تصاویر را فراموش نکنید.

5.    از نام دامنه‌ای مرتبط با سایت خود استفاده کنید.

6.    مطمئن شوید تمام لینک‌ها و CTA هایی که در صفحه قرار داده‌ای به درستی کار می‌کنند.

7.    سئو لندینگ پیج خود را فراموش نکنید. توضیحات متا و تیتر سئو خود را وارد کنید.

8.    صفحه فرود را منتشر نمایید!

ساخت صفحه فرودهای جدید را فراموش نکنید

همانطور که مشاهد کردید ساخت صفحه فرود کار نسبتاً آسانی است و با رعایت نکاتی که به آن‌ها اشاره کرده‌ایم می‌توانید به راحتی یک صفحه فرود حرفه‌ای بسازید. اما بعد از ساخت لندینگ پیج کار شما به اتمام نخواهد رسید. صفحه فرود خود را بررسی کنید. آیا این بهترین صفحه فرودی است که می‌توانید برای کسب و کار خود داشته باشید؟ برای پاسخ به این سؤال توصیه می‌کنیم چند صفحه فرود دیگر بسازید. از تست A/B استفاده کنید تا بهترین گزینه را از بین صفحات فرود ساخته شده انتخاب کنید. همچنین برای کارها و اهداف مختلف خود می‌توانید از صفحات فرود متفاوتی استفاده کنید. این نکته به نوع مخاطبانی که هدف گرفته‌اید نیز بستگی دارد.

انتهای رپرتاژ آگهی