• سه‌شنبه / ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99020906109
  • خبرنگار : 30054

پارافین جامد از کجا تهیه کنیم؟

پارافین جامد از کجا تهیه کنیم؟

هایپر صنعت فامکو، یکی از تولید کنندگان پارافین جامد با ظرفیت تولیدی روزانه ۲۰ تن می‌باشد.

به گزارشایسنا، بنابر اعلام فامکو،  شما می‌توانید جهت خرید پارافین جامد به صورت خرد و کلان با واحد تولید مواد شیمیایی این شرکت در تماس باشید.

شرایط ویژه: تولید جهت صادرات با نام تجاری و بسته‌بندی اختصاصی

پارافین شمع سازی را از کجا تهیه کنیم؟

یکی از عمده‌ترین مصارف پارافین جامد استفاده در مصارف شمع سازی می‌باشد، به گفته مشتریان این محصول تهیه پارفین شمع سازی برخی از مواقع کاری دشوار بوده و همواره این عزیزان را چه در زمینه یافتن پارافین با کیفیت مناسب و چه از لحاظ کمیت دچار مشکل کرده است. یکی از عمده مصرف کنندگان پارافین تولیدی فامکو، کارآفرینان و تولیدکنندگان صنعت شمع سازی است و روزانه چندین تن پارافین جامد به این عزیزان ارسال می‌شود. شرکت فامکو به عنوان یکی از تولیدکنندگان پارافین جامد آمادگی کامل خود را جهت برطرف نمودن دغدغه شما عزیزان در این زمینه اعلام می‌کند.

پارافین جامد چیست؟

به پارافینی که به صورت جامد یافت می شود، موم پارافین، وکس پارافین یا پارافین جامد گفته می‌شود. موم پارافین یا پارافین وکس یک موم نرم و سفید یا بی رنگ است، که از نفت، زغال سنگ یا سنگ‌های نفتی استخراج می‌شود و از ترکیبی از مولکول‌های هیدروکربن اشباع موجود در بین بیست تا چهل اتم کربن تشکیل شده است. این ماده در دمای اتاق جامد است و شروع به ذوب شدن در حدود ۳۷ درجه سانتیگراد (۹۹ درجه فارنهایت) می‌کند. پارافین جامد از نظر شکل ظاهری بی رنگ، بی مزه و بی بو است. پارافین از نقطه ذوب کم برخوردار است. رنگ موم پارافین ما بسته به مقدار روغن آن و شفاف بودن آن متفاوت است.

موارد زیادی در خرید پارافین قابل توجه هستند. اما در ابتدا باید کاربری پارافین را مشخص کرد؛ زیرا مرغوبیت پارافین با توجه به کاربرد پارافین در صنعت مشخص می‌شود برای مثال در پارافین مورد نیاز برای صنعت شمع سازی باید دارای درصد روغن پایین تری باشد تا مرغوب تر محسوب شود اما در صنعت روانکاری کاملا بالعکس می‌باشد.

به طور کلی پارافین با رنگ سفید تر دارای مرغوبیت و کیفیت بالاتری نسبت به پارافین‌های شیری رنگ و کم رنگ می‌باشد. برای اطمینان از مرغوبیت و کیفیت پارافین می‌توان با شکستن پارافین دانه‌های کریستالی وسط آن را بررسی کرد به این صورت که هر چقدر این کریستال‌ها سفیدتر و بیشتر و شکری تر باشند پارافین مورد نظر مرغوب‌تر می‌باشد.

پارافین جامد، اغلب دارای ۳ تا ۵ درصد روغن می باشد که معمولا با رنگ سفید مایل به شیری دیده می‌شود و از حالت ژله‌ای برخوردار است. نقطه ذوب این ماده به طور معمول دمایی بین ۵۸ تا ۶۰ درجه‌ی سانتیگراد می‌باشد. و نقطه انجماد این محصول در محدوده ی  دمایی بین ۵۰ تا ۵۵ درجه‌ی سانتیگراد نیز می باشد. در واقع به این علت اکثرا این ماده را به صورت جامد دیده‌ایم. به پارافین جامدی که کیفیت بالا و درصد روغن پائینی دارد و سفید رنگ و بدون بو و طعم می باشد، پارافین وکس نیز گفته می شود. پارافین جامد به سه دسته‌ پارافین خوراکی، پارافین بهداشتی و پارافین صنعتی تقسیم می‌شود.

نمونه بار خام صادراتی، جهت بسته بندی با برند مخصوص صادرکننده

کاربری پارافین جامد

· شمع سازی

· به عنوان نرم کننده پوست و درمان های اسپا روی دست ها، کوتیکول ها و پاها در آرایشگاه ها

· تسکین درد در مفاصل و عضلات درد

· به عنوان یک چربی در تصفیه آب برای تهیه آب رواناب مناطق خشک

· به عنوان چسب

· به عنوان ماده ضد آب

· کاغذ موم

· به عنوان پوشش ضد آب برای چوب

· به عنوان روغن کاری

· در عایق کاری الکتریکی

· تولید مداد رنگی

· در علم پزشکی از پارافین به منظور درمان نوعی از گزما استفاده می‌شود و می‌تواند به افزایش جریان خون، شل شدن عضلات و کاهش سفتی مفصل کمک کند و همچنین می‌تواند اسپاسم و التهاب عضلات را به حداقل برساند.

· در کشاورزی برای تهیه کود کاربرد دارد.

· در قرن‌های گذشته، قبل از اختراع برق، از پارافین در لامپ‌ها و فانوس ها به عنوان منبع اصلی روشنایی استفاده می‌شد.

لطفا جهت اطلاع از انواع و وزن بسته‌بندی و همچنین قیمت پارافین جام با کارشناسان هایپر صنعت فامکو تماس حاصل نمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی