• شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۳
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99031709749
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

راه اندازی میدان میوه و تره بار جدید بندرعباس در اما و اگر؛

۲۴خرداد، آغاز عرضه میوه وتره بار در میدان جدید بندرعباس

۲۴خرداد، آغاز عرضه میوه وتره بار در میدان جدید بندرعباس

ایسنا/هرمزگان وضعیت میدان میوه و تره بار فعلی بندرعباس در شرایط شیوع کرونا نامناسب و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و کوچک بودن فضا نیز مزید بر علت شده است تا بیش از پیش ضرورت راه اندازی میدان میوه و تره بار جدید بندرعباس احساس شود.

در همین خصوص حضور میدانی خبرنگار ایسنا در میدان میوه و تره بار فعلی نشان داد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، کوچک بودن فضا و عدم رعایت تنظیف از مهمترین مشکلات این میدان کهنه و سالخورده است.

یکی از شاغلین در این میدان با بیان اینکه متأسفانه با توجه به شیوع کرونا، پروتکل های بهداشتی در این میدان رعایت نمی شود، اظهار کرد: باید هرچه سریعتر نسبت به این موضوع فکر و چاره ای شود.

وی با بیان ایمکه میدان جدید بزرگتر و در انتظاریم هرچه زودتر به آن مکان منتقل شویم، خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام پروژه باید هرچه زودتر مسئولان ذی ربط نسبت به این موضوع چاره اندیشی کنند.

همچنین یکی از شهروندان نیز با گلایه از عدم رعایت تنظیف میدان میوه و تره بار و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار کرد: به واقع حضور در این میدان خطرناک و هر لحظه انتقال کرونا نیز احساس می شود.

وی ادامه داد: در خور شأن و نام شهر بندرعباس نیست به عنوان دروازه اقتصادی کشور از چنین میدان میوه و تره باری بهره ببرد.

۲۴خرداد، آغاز عرضه میوه وتره بار در میدان جدید

فرماندار شهرستان بندرعباس گفت: تعداد زیادی از غرفه داران میدان جدید میوه وتره بار بندرعباس در حال آماده سازی  وتجهیز غرفه ها جهت عرضه میوه وتره بار از ۲۴ خرداد در این میدان هستند و  هفته گذشته وهفته جاری هم غرفه داران میدان فعلی میوه وتره بار بندرعباس هم فرصت دارند غرفه های شان را در میدان جدید تحویل بگیرند و تجهیزکنند و توافقات لازم را با شهرداری داشته باشند.

عزیزاله کناری در گفت و گو با ایسنا، افزود: از شنبه ۲۴ خردادماه عرضه میوه وتره بار در میدان جدید میوه وتره بار بندرعباس بصورت رسمی و قطعی انجام می شود.

 کناری بیان کرد: سه ماه تاخیر در بهره برداری از میدان جدید میوه وتره بار بندرعباس داریم و با توجه به شرایط بحران کرونا در استان و احتمال شیوع بیماری در میدان فعلی، هیچ عذری برای بهره برداری از میدان جدید پذیرفته نیست و تا شنبه۲۴خرداد آینده بایستی انتقال کامل غرفه های میدان فعلی به میدان جدید بطور کامل انجام شود .

وی هشدار داد: به لحاظ امنیتی شرایط میدان میوه وتره بار فعلی به هیچ وجه مناسب نیست وبایستی میدان جدید را به بهره برداری برسانیم ودر هفته جاری بایستی تمام نواقصات و کمبودها برطرف شود و شنبه ۲۴خرداد بطورکامل عرضه میوه وتره بار در میدان جدید آغاز می شود.

فرماندار شهرستان بندرعباس با اشاره به شرایط نامناسب بهداشتی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در میدان فعلی میوه وتره بار بندرعباس، تصریح کرد: در صورت شناسایی حتی یک بیمار کرونایی در این میدان، مجبور می شویم میدان را ۱۴ روز تعطیل کنیم و تمام کارکنان را قرنطینه کنیم و به همین دلیل ضرورت دارد سریعتر میدان  میوه وتره بار جابجا شود تا در میدان جدید که بزرگتر است با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی، عرضه میوه وتره بار صورت گیرد وسلامت غرفه داران، کارگران، رانندگان، فروشندگان، خریداران و... در میدان میوه وتره بار به خطر نیفتد.

وی اضافه کرد: با توجه به ورود رانندگان از استان های مختلف به میدان میوه وتره بار بندرعباس و از طرفی عدم استفاده از ماسک و... در این میدان، با خطر ابتلا و شیوع بیماری کرونا مواجهیم و برای پیشگیری از وقوع این بیماری، بایستی انتقال میدان را سریعتر انجام دهیم وبه همین دلیل از هفته گذشته خواستیم تا غرفه داران وارد فاز تحویل گیری و جابجایی غرفه ها وغرفه های شان را تجهیز کنند وبا شهرداری به توافقات لازم برسند.

فرماندار شهرستان بندرعباس از عمده فروشان میدان میوه وتره بار خواست بندرعباس سلامت خود و دیگران را در شرایط شیوع بیماری کرونا با فعالیت در میدان فعلی بیش از این به خطر نیندازند و  با تسریع در انتقال به میدان جدید، از سلامتی وجان خودشان محافظت کنند.

کناری عنوان کرد: از لحاظ درآمدی نیز شرایط غرفه داران میدان میوه وتره بار چندان مناسب نیست و میزان خریدوفروش در خارج میدان، بیشتر از داخل میدان شده است.

وی با اشاره به آمار افزایشی بیماران کرونایی در استان وبندرعباس هشدار داد: در صورت تداوم شرایط فعلی، محدودیت ها و ممنوعیت هایی نیز اجرا خواهد شد.

کناری بازگشایی این میدان میوه وتره بار را جزو اولویت های فرمانداری دانست و عنوان کرد: قرار بود اواخر سال گذشته میدان افتتاح شود که مشکلات برقی داشت و به تعویق افتاد  و مشکل برق آن را برطرف کردیم. اول امسال هم خواستیم میدان میوه وتره بار را افتتاح کنیم که شهرداری بندرعباس اعلام کرد درحال توافقاتی با کسبه میدان میوه وتره بار است و مهلت خواستند ویک ماه به آنها مهلت دادیم والان فرصت یک ماهه به پایان رسیده است.

کناری تصریح کرد: میدان میوه وتره بار جدید بندرعباس در حال حاضر آماده افتتاح می باشد و در ۲۴خرداد عرضه میوه وتره بار در آنجا آغاز می شود.

وی از جابجایی بنکداران و ورود ممنوع کامیون های حامل اقلام بنکداران به شهر  و جمع آوری و تعطیلی انبارهای غیرمجاز بنکداران در داخل شهر و انتقال آنها به خارج شهر خبر داد و گفت: مشکلات مخابراتی و روشنایی در مکان جدید برطرف شده است وتمام بنکداران بایستی در آنجا مستقر شوند.

فرماندار بندرعباس ساماندهی دستفروشان بازارشب و انتقال آنها به یک مکان مناسب را از دیگر برنامه هایش خواند و گفت: بزودی این بازاریان هم در مکانی ایمن و مناسب مستقر می شوند.

به گفته نماینده عالی دولت در شهرستان بندرعباس انتقال بازار ماهی فروشان، بنکداران و میدان میوه وتره بار جزو اولویت های فرمانداری بندرعباس بوده است که با انتقال میدان میوه وتره بار، پرونده انتقال این سه مکان بسته خواهد شد.

اشتغالزایی ۵۰۰ نفر با افتتاح میدان جدید میوه و تره بار

شهردار بندرعباس در حاشیه بازدید از روند ساخت میدان میوه و تره‌بار بندرعباس، گفت: این میدان با ۲۴ هکتار مساحت در شرق شهر بندرعباس و در نزدیکی میدان میوه و تره‌بار فعلی قرار دارد.

عباس امینی زاده تصریح کرد: میدان جدید ۹۲ غرفه دارد و با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی ساخته‌شده است.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه با راه‌اندازی میدان جدید میوه و تره‌بار حداقل برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: در این میدان، محلی برای عمده و خرده‌فروشی میوه، خدمات بانکی، حمل‌ونقلی و تعمیرگاهی در نظر گرفته‌شده است.

همچنین معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس نیز هدف از ساخت این میدان را ساماندهی خرده‌فروشان میوه، برطرف کردن مشکلات غرفه داران میدان فعلی میوه و تره‌بار و جلوگیری از ایجاد ترافیک در محدوده میدان دفاع مقدس عنوان کرد.

عبدالرضا بهادر اضافه کرد: ساخت سردخانه میوه برای هر غرفه دار از ویژگی‌های میدان جدید میوه و تره‌بار است که از مانع از خرابی میوه‌ها به هنگام نگهداری می‌شود.

وی از دیگر خصوصیات بزرگ‌ترین میدان میوه و تره‌بار جنوب کشور را ایجاد ۱۶ دفتر حمل‌ونقل و ۱۷۰ متر سایبان برای هر غرفه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، میدان میوه و تره بار قدیمی بندرعباس که در گذشته احداث شده پاسخگوی نیازهای امروز نبوده و با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا جابه‌جایی به مکان جدید هم یک ضرورت است، حال باید منتظر ماند و دید آیا وعده جابجایی به میدان جدید محقق می شود یا خیر؟! میدان جدید میوه و تره‌بار به فاصله دو کیلومتری از میدان دفاع مقدس و در ابتدای جاده بندرعباس-میناب قرار دارد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.