• سه‌شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99041712869
  • خبرنگار : 50028

استاندار خبر داد:

سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیارد تومانی شستا در خراسان جنوبی

سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیارد تومانی شستا در خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از آمادگی شرکت شستا برای سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیارد تومانی در استان خبر داد.

محمدصادق معتمدیان در جلسه تبیین پتانسیل‌های استان با قابلیت واگذاری به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) اظهار کرد: تجربه حضور شستا در طرح‌های اقتصادی بزرگ موفق بوده و در اشتغالزایی اثرات خوبی داشته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ وی با اشاره به سابقه خوب این شرکت در خراسان جنوبی تصریح کرد: حضور و مشارکت شستا در کارخانه سیمان قاین و معدن ذغالسنگ طبس منشأ خیر و برکات فراوانی برای استان بوده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از اسفند ۹۷ و بعد از ورود شستا به ذغالسنگ طبس اتفاقات خوبی در منطقه رقم خورده که قابل توجه است.

معتمدیان یادآور شد: در شرایط موجود و با اعلام آمادگی شستا برای توسعه سرمایه گذاری‌ها در خراسان‌جنوبی، آن چه جزو تعهدات استان است در اولویت برنامه‌ها قرار می‌گیرد و اقدامات در راستای تفاهم نامه پیش خواهد رفت.

وی با تأکید بر این که ظرفیت‌های معدنی از مهمترین پیشران‌های توسعه استان است، اظهار کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم توجه ویژه‌ای به این بخش شده و با ورود شرکت‌های ایمیدرو، ایدرو، شستا و سازمان زمین شناسی به این حوزه، اتفاقات خوبی در استان رقم خورده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به شرایط استان از مدیرعامل شرکت شستا خواست با استفاده از منابع مالی در اختیار این شرکت، روند اجرای پروژه‌ها را با سرعت بیشتری پیش ببرند.

معتمدیان، شرایط اقلیمی مناسب استان برای پرورش دام را نیز از پتانسیل‌هایی خواند که می‌تواند مورد بهره برداری توسط شرکت شستا قرار گیرد.

وی از تلاش استان برای استفاده مناسب از روزهای آفتابی و بادهای ۱۲۰ روزه نیز گفت و خاطرنشان کرد: در همین راستا نیروگاه بادی در منطقه درح شهرستان سربیشه با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی شده و قرار است تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: شرکت شستا نیز می‌تواند از این ظرفیت برای سرمایه‌گذاری استفاده کند.

۲۴ ماه، مهلت تعیین شده برای عملیاتی شدن برنامه های شستا

رضوانی فر، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی نیز در این دیدار از آمادگی کامل این حوزه برای سرمایه گذاری در استان خراسان جنوبی گفت.

وی به نتایج سفر دو روزه‌اش به استان و بازدید میدانی از ظرفیت‌های استان اشاره کرد و با تأکید به حضور موفق شستا در معدن ذغالسنگ طبس، خاطرنشان کرد: با توجه به سودآوری خوبی که سرمایه‌گذاری ما در ذغالسنگ داشته به این نتیجه رسیدیم که حجم سرمایه گذاری‌ها را در این زمینه افزایش دهیم.

وی بیان کرد: شرکت شستا به زودی حجم سرمایه‌گذاری خود را در معدن ذغالسنگ طبس از ۵۰ میلیارد تومان به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد داد.

مدیرعامل شستا تصریح کرد: این شرکت برای راه اندازی خط دوم استخراج مکانیزه معدن ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند.

رضوانی فر ادامه داد: با سرمایه‌گذاری بیش از هزار میلیارد تومانی در ذغالسنگ طبس، حداقل ۱۱۰۰ اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته به زودی ذغالسنگ وارد بورس می‌شود و بخشی از نیروهای شاغل در این مجموعه می‌توانند از این فرصت بهره مند شوند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، سیمان قاین را نیز از مجموعه‌های خوبی عنوان کرد که با سرمایه‌گذاری این حوزه در حال فعالیت است و در حال حاضر به نسبت تناژ تولید در صادرات موفق است.

رضوانی فر به مجموعه نمک هیدراته جنب
کارخانه اشاره کرد و گفت: تصمیم ما بر این است که ظرف ۴۵ روز آینده مطالعات امکان سنجی مربوط به این ذخایر را به روز کنیم و با استفاده از این ظرفیت در ادامه زنجیره قبلی سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی را در کارخانه سیمان قاین داشته باشیم.

وی اظهار کرد: با افزایش سرمایه‌گذاری در این کارخانه حداقل ۳۵۰ نفر به اشتغال مستقیم منطقه اضافه می شود.

مدیر عامل شستا از مطالعات امکان سنجی صورت گرفته برای ایجاد نیروگاه بادی در نهبندان و درح گفت و تصریح نمود: برای ایجاد یک نیروگاه بادی ۲۵ مگاواتی ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد.

رضوانی فر افزود: با توجه به سودآوری این طرح بنا داریم ظرف ۷_۸ ماه آینده، توربین های لازم را در این نیروگاه ۲۵ مگاواتی نصب و راه اندازی کنیم.

وی، خراسان جنوبی را به لحاظ تعدد، تنوع و کیفیت معادن از بی نظیر ترین مناطق کشور خواند و یادآور شد: ظرف چند روز آینده به جهت تمرکز بیشتر در کار و آغاز پروژه های اکتشافی، دفتر مهندسی تخصصی را در مرکز استان راه اندازی می‌کنیم.

مدیرعامل شستا ادامه داد: با توجه به نیاز
واحدهای تولیدی مجموعه در مناطق مختلف کشور، بهره برداری از معادن بنتونیت، سنگ آهن، سیل

یس، خاک صنعتی و مس استان را در برنامه داریم.

وی افزود: بزرگترین مصرف کننده سنگ آهن، ذوب آهن اصفهان است و ۱۰۰ درصد تولیدات ذغال طبس نیز به اصفهان می رود که بازار بی دغدغه‌ای است.

رضوانی فر اظهار کرد: سرمایه گذاری شستا در معادن بنتونیت شمال خراسان جنوبی قطعی است و به زودی اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شستا از سرمایه گذاری این حوزه در پرورش دام سنگین نیز گفت و یادآور شد: شرکت برای راه اندازی یک مجتمع ۱۰ هزار رأسی دام سنگین در شیروان اقدام کرده و با توجه به شرایط استان خراسان جنوبی، این آمادگی را دارد که مشابه آن را در اینجا نیز راه اندازی کند.

رضوانی فر مجموع سرمایه‌گذاری پیش بینی شده برای استان را ۱۸۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:این حجم سرمایه گذاری، حداقل برای ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: بنا به پیگیری‌های استاندار و وعده‌ای که به ایشان داده‌ایم و البته با عنایت به حجم خدمات ایشان در استان خراسان جنوبی، تمامی برنامه‌ها را ظرف ۲۴ ماه آینده عملیاتی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: حضور مستمر هر ۳ تا ۴ ماه یکبار در استان از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای کنترل شرایط و نظارت بر روند اجرای پروژه‌ها انجام خواهد شد تا سرعت کار را بیشتر کند.

مدیرعامل شستا اظهار کرد: تعهد ما این است که کارها را به گونه‌ای انجام دهیم که سرمایه گذاری‌ها هر چه سریعتر به نتیجه برسد و اثرات خیر و بذکاتش ظهور و بروز کند.

گفتنی است؛ به تدبیر استاندار و به جهت آشنایی هر چه بیشتر با ظرفیت‌های خدادادی استان، مدیر عامل شرکت شستا به همراه سلیمانی؛ مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین و هیئت کارشناسی این مجموعه طی دو روز گذشته با حضور در خراسان جنوبی، از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان را به صورت میدانی بازدید کردند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.