• یکشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۲
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98092417364
  • خبرنگار : 30057

در بیست‌ویکمین جشنواره جوان خوارزمی صورت گرفت

تقدیر از ۳۵ طرح برگزیده با حضور دو وزیر

هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی

همزمان با آغاز به کار بیست‌ویکمین جشنواره جوان خوارزمی، ۱۰ طرح برگزیده بخش دانش‌پژوهان و فناوران و ۲۵ طرح بخش دانش‌آموزی با حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش تقدیر شدند.

به گزارش ایسنا، بیست‌ویکمین دوره جشنواره جوان خوارزمی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در دومین روز از هفته پژوهش آغاز به کار کرد. در این دوره از جشنواره طرح‌های برتر در بخش‌های پژوهش‌های کاربردی، پژوهش‌های بنیادی، طرح‌های توسعه‌ای و نوآوری و همچنین در رشته‌های مکانیک، فناوری‌های شیمیایی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، برق و کامپیوتر، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، عمران و مکانیک برگزار شده است.

اسامی طرح‌های برگزیده در بخش دانش‌پژوهان و فناوران به این شرح است:

رتبه اول پژوهش‌های کاربردی به محمدرضا سلطانی، محمد جواد مغربی و محمد فراهانی از دانشگاه‌های فردوسی مشهد و صنعتی شریف اعطا شد. عنوان طرح دستگاه شبیه‌ساز حرکت نوسانی ترکیبی پره‌ها برای آزمون تونل باد.

رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی به فرزانه روحانی اعطا شد. عنوان طرح سنتز در محل چارچوب‌های فلز – آلی نانومتخلخل با خواص ویژه کاتالیزگری رسانش بالا و حسگری یون‌های آلومینیوم و جیوه.

رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی به هومان مرادپور به طرح مطالعه‌ای در کیهان تاریک.

رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی به نسرین صدری با طرح طراحی کنترل‌کننده انشعابات موضعی برای سیستم‌های منفرد غیرخطی ۲ و ۳ بعدی اختصاص یافت.

رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی به محمد مهرآبادی از دانشگاه تربیت مدرس اختصاص یافت. عنوان طرح سازوکارهای اپی‌ژنتیکی درگیر در برهم کنش میکروارگانیست‌های حشرات.

رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای به محمدحسین چاووشیان و علی اسماعیلی اختصاص یافت. عنوان طرح طراحی و ساخت سلومترهای الکترومغناطیسی برای سیال‌های خاص.

رتبه دوم نوآوری به میلاد جانی با طرح افزایش نرخ قابل وصول کانال‌های تداخلی به کمک روش همسونهی تداخل بدون دسترسی به ضرایب کانال‌های مخابراتی.

رتبه سوم نوآوری به ائمه باقری حشتکوایی از دانشگاه مازندران اختصاص یافت. عنوان طرح ساخت آپتاحسگرهای مبتنی بر نانوساختار طلا برای اندازه‌گیری و گزینش برخی ترکیبات زیستی و دارویی.

رتبه سوم نوآوری مربوط به طرح علی مرتضوی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه صنعتی اراک با عنوان طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی دستگاه بارگذاری تنش سه محوره با قابلیت اعمال فشار منفذی.

رتبه سوم نوآوری مربوط به طرح عارف اعظمی گیلان و علی خوش‌انجام اختصاص یافت. عنوان طرح دستگاه پرداخت کاری چرخشی.  

طرح‌های برگزیده بخش دانش‌آموزی:

رتبه دوم علوم زیستی به طرح سحر اکسوان و فاطمه معین‌الدینی با طرح ماسک هوشمند محافظه‌کننده گردوغبار اختصاص یافت.

سیدمحمدرضا داوودی ابرقویی با طرح حیوان‌خانه ویژه آزمایشگاهی رتبه سوم علوم زیستی.

مهسا سادات سجادپور و مهشاد مارلی با طرح اسباب‌بازی برای اصلاح زانوی پرانتزی در کودکان سه تا ۶ سال رتبه سوم علوم زیستی.

اسما حمید و آپامه عاقلی‌نژاد با طرح طراحی ابزاری برای تسهیل نوشتن در بیماری "ای بی" گروه سنی پنج تا ۱۵ سال.

مبین ناسوتی، محمد قمری و محمد یاسین حاجیعلی نعمت با طرح تشخیص فرکانس وزوزگوش از طریق سیگنال‌های مغزی رتبه دوم علوم اعصاب شناختی.

آناهیتا فتاحی و حنانه قریبی با طرح ساخت یک سامانه آموزشی برای بهبود یکپارچگی حسی در افراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم رتبه سوم علوم اعصاب شناختی.

نوید زرگرنژاد با طرح تارشمار ماده رتبه سوم فیزیک و نجوم.

کیان میر و مهدی ناصری تکلو با طرح نرم‌افزار راننده‌یار رتبه دوم کامپیوتر.

فرهاد حسین‌خانی ننیز با طرح نرم‌افزار برنامه‌نویسی کیوبیلدر رتبه دوم کامپیوتر.

محمدحسین حسین‌خانی ننیز با طرح بازکن کیسه نایلونی رتبه سوم مکاترونیک.

مهدی یاسین‌زاده، محمدرضا لطفی هرگلان، هادی لطفی هرگلان و بهزاد لطفی هرگلان با طرح طراحی و ساخت خودروی خورشیدی دونفره رتبه سوم مکاترونیک.

مریم کرامتی با طرح موتورالکترونیکی با چرخش آهن‌ربا رتبه سوم مکانیک.

طراحی یک شناور زیرسطحی با استفاده از الگوی رفتاری بدن پنگوئن رتبه سوم مکانیک.

مهرداد آقامحمد حسنی با طرح دست‌افزار کمکی رتبه سوم عمران و معماری.

طراحی نو برای خلق پویانمایی رتبه اول هنر، مجریان طرح امیرحسین رضوان‌دوست و محمد خدابنده‌لو .

سید شهاب‌الدین شیخ‌ علی‌شاهی و محمد یاسین جعفری ندوشن با دستگاه قلم‌تراش رتبه دوم هنر.

حدیث حسن‌زاده با طرح آنگونه که یاری می‌کنی یاری می‌شوی، رتبه دوم هنر.

ابوالفضل حسینی‌پور با ۱۴ فیلم کوتاه داستانی پناه رتبه سوم هنر.

مارال جعفرپور با نمایشنامه ذهن شکننده رتبه دوم طرح‌های میان‌رشته‌ای .

علی‌بدری کمسرخ با طرح دستگاه هشداردهنده نشت آب زمین کشاورزی رتبه سوم طرح‌های میان رشته‌ای.

حسین امیریعقوبی با مجموعه داستان سرزمین بادبادک‌ها رشته اول زبان و ادبیات فارسی.

علی سمرقندی با مجموعه شعر مردگانی رتبه اول زبان و ادبیات فارسی.

علی سلطانی‌فر با مجموعه شعر انار دانه شده رتبه دوم زبان و ادبیات فارسی.

نوریه گیتی‌بین با مجموعه شعر سکوت رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی.

موژان پهلوانی با طرح بررسی تطبیقی معنایی و محتوایی لالایی‌های کردی در مقایسه با لالایی‌های فرانسوی رتبه سوم زبان و ادبیات فارسی.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.