خبرنگار: 30088

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی - قم

  نخستین روز اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی - قم

  بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای برای کاهش میزان مبتلایان و تلفات شیوع کرونا، از صبح امروز، شنبه - یکم آذر- این تعطیلی‌ها آغاز شد و با وجود مشکلات اقتصادی، تعداد زیادی از اصناف مشمول تعطیلی برای کاهش میزان مبتلایان به ویروس کرونا از این طرح استقبال کردند. همچنین از امروز، محدودیت ورود پلاک‌های غیر بومی به این شهر اعمال شد.

 • ارتباط زنده حرم امام رضا(ع) با بیمارستان کامکار قم

  ارتباط زنده حرم امام رضا(ع) با بیمارستان کامکار قم

  با همت روابط عمومی بیمارستان کامکار قم نخستین بیمارستان پذیرش کننده بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کشور و آستان مقدس علی ابن موسی الرضا(ع)، ظهر امروز 26 آبان ماه برای دومین بار ارتباط زنده تصویری ویژه کارکنان و بیماران بیمارستان کامکار به منظور زیارت از دور برقرار شد.

 • ایران زیباست؛ پاییز در روستای کهندان قم

  ایران زیباست؛ پاییز در روستای کهندان قم

  روستای کهندان با قدمتی بیش از سه هزار سال در دامنه کوه وتوس از رشته کوه زاگرس و در بخش خلجستان قم واقع شده و با ارتفاعی بالغ بر ۲۰۰۰ متر از سطح دریا منطقه ای سردسیر و ییلاقی است. این منطقه که در دامن کوه ها واقع شده علاوه بر باغات گردو، بادام و ... از لحاظ پوشش گیاهی منحصر به فرد بوده و گونه های مختلف حیات وحش از جمله گرگ، روباه، شغال، جوجه تیغی، گراز، خرگوش، بز کوهی و ... را داراست و همه ساله طبیعت پاییزی زیبایی را از خود نمایان می کند.

 • بیست آبان، ساعت هجده - قم

  بیست آبان، ساعت هجده - قم

  با آغاز طرح تعطیلی پس از ساعت ۱۸ از امروز بیستم آبان ماه، نهادهای نظارتی با مراجعه به برخی از خیابان های شهر قم اصناف گروه های ۲, ۳ و ۴ را که همچنان باز بودند با تذکر لسانی به بستن واحد خود راهنمایی کردند.

 • گل آرایی ضریح حضرت معصومه(س) در سالروز ورود ایشان به قم

  گل آرایی ضریح حضرت معصومه(س) در سالروز ورود ایشان به قم

  همزمان با ۲۳ ربیع الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر قم، خادمان حرم کریمه اهل بیت(ع) صبح دوشنبه ۱۹ آبان ضریح آن حضرت را گل آرایی کردند.

 • جمعه بازار قم در شرایط کرونایی

  جمعه بازار قم در شرایط کرونایی

  با وجود شرایط اقتصادی سخت در جامعه، روز بازارهای شهر یکی از مکان هایی است که خانواده های بسیاری برای تامین معاش روزمره خود به آنجا رجوع می کنند. اما با شیوع و گسترش ویروس کرونا لزوم ساماندهی بهتر و رعایت پروتکل های بهداشتی دوران کرونا توسط شهرداری که مسئول ساماندهی این روز بازارهاست با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل بهداشت به طور جدی قابل پیگیری است.

 • ایران زیباست؛ پاییز روستای کاسوا

  ایران زیباست؛ پاییز روستای کاسوا

  کاسوا روستایی در بخش خلجستان و در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر قم است. این روستا در دامنه‌های کوهپایه‌های غرب این شهر قرار دارد و این روزها با سردتر شدن زودهنگام هوا در مناطق کوهستانی، این روستا نیز چهره زیبای پاییزی به خود گرفته است. این روستا با دارا بودن منابع آبی مناسب، تغذیه کننده رودخانه‌ای است که به روستاهای نویس و قاهان در پایین دست خود جاری است.

 • آغاز طرح محدودیت تردد بین شهری - قم

  آغاز طرح محدودیت تردد بین شهری - قم

  با تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و در آستانه تعطیلات پیش رو، طرح محدودیت تردد و خروج خودروهای پلاک بومی و ورود خودروهای غیر بومی در ۲۵ استان کشور از ساعت ۱۲ ظهر امروز ۱۲ آبان ماه آغاز شد و در عوارضی قم - تهران از خروج خودروهای پلاک استان قم و همچنین ورود خودروهای غیر بومی توسط نیروهای انتظامی جلوگیری شد. گفتنی است این طرح تا روز جمعه ۱۶ آبان ماه ادامه دارد.

 • توسعه صنعت فولاد در پهنه صنعتی نیزار قم

  توسعه صنعت فولاد در پهنه صنعتی نیزار قم

  پهنه صنعتی نیزار قم به مساحت 810 هکتار در فاصله 60 کیلومتری جنوب غرب استان و نزدیک منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان واقع شده و از دهه 80 به منظور تولید و توسعه صنعت فولاد در نظر گرفته شد و همینک 7 واحد فعال و یک واحد در حال تکمیل دارد. صبح امروز فاز نخست شرکت نورد لوله نیزار با خط تولید و پوشش لوله های انتقال آب و گاز با ششصد میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی ۸۰ نفر راه اندازی شد.

 • عزاداری شهادت امام رضا(ع) در حرم رضوی

  عزاداری شهادت امام رضا(ع) در حرم رضوی

  همزمان با آخرین روز ماه صفر،  شهادت امام رضا(ع)، شنبه ۲۶ مهرماه، زائران و حضرت رضا(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عزاداری در حرم مطهر رضوی پرداختند

 • فعالیت اورژانس قم در شرایط کرونایی

  فعالیت اورژانس قم در شرایط کرونایی

  مرکز فوریت های پزشکی استان قم از اسفندماه سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا با حجم تماس و اعزام های متراکم و فراسایشی برای کادر اورژانس روبرو شد و این روزها موج سوم شیوع کرونا که با مبتلا شدن بسیار زیاد مردم و رسیدن به وضعیت سیاه آغاز شد اورژانس قم نیز به دلیل مبتلا شدن تعداد زیادی از کادر خود با کمبود نیرو و درنتیجه افزایش شیفت کاری روبرو شده است.

 • رزمایش مواسات و همدلی در قم

  رزمایش مواسات و همدلی در قم

  مراسم چهارمین مرحله رزمایش مواسات و همدلی با عنوان شمیم حسینی به منظور توزیع ۶۰۰۰ سبد حمایتی غذایی برای نیازمندان از محل موقوفات امامزادگان قم و به ارزش ۲۰ میلیارد ریال برگزار شد.

 • آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی در قم

  آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی در قم

  با گسترش بیشتر شیوع ویروس کرونا در استان قم و افزایش بی‌سابقه تعداد تلفات و بستری های مبتلا به این ویروس، ستاد کرونای این استان پس از گذشت دو هفته از موج دوم کرونا از پنج شنبه ۱۰ مهرماه محدودیت های یک هفته ای برای برخی مشاغل و مکان های عمومی آغاز کرده و به گفته مسئولین استان در صورت عدم رعایت و در نتیجه عدم کاهش میزان مبتلایان این محدودیت ها ادامه خواهد یافت.

 • این اراضی ملی است لطفا خرید و فروش نکنید

  این اراضی ملی است لطفا خرید و فروش نکنید

  مناقشه بر سر زمین میان مردم و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بارها و بارها رخ داده و این اداره در صدد رفع تصرف اراضی ملی در ماهیتی مشابه مردم از مالکین متصرف شکایت کرده و برای هر ملک تصرف شده احکام تخریب و رفع تصرف جداگانه ای می گیرد و این فرآیند گاها با فروش ملک توسط متصرف در حین فرآیند دادرسی به شخصی دیگر طولانی تر می شود. از این رو اداره منابع طبیعی قم در طرحی جدید با طراحی شابلون و رنگ آمیزی دیوارهای منطقه متصرف شده به عموم مردم منطقه و احتمالا خریداران این املاک در آینده، اعلام می کند که این املاک و اراضی ملی و خرید و فروش غیر قانونی است

 • قم در وضعیت سیاه کرونا

  قم در وضعیت سیاه کرونا

  پس از قرار گرفتن مجدد قم در وضعیت قرمز کرونایی در روزهای اخیر تعداد بستری ها و تخت های اختصاص پیدا کرده به کرونا افزایش یافته و بنا بر استاندارد شرایط قرمز مبنی بر بستری ۳ نفر در صد هزار نفر، استان قم با بستری ۱۲ نفر در هر صد هزار نفر بنا بر گفته رییس علوم پزشکی قم وضعیت سیاه کرونایی را داراست. با این وجود همچنان شاهد حضور برخی مردم بدون ماسک در مکان های عمومی و خدمات رسان و همچنین عدم وجود مواد ضد عفونی کننده در اکثر مراکز عمومی شهر هستیم.

 • تشییع آیت الله صانعی در قم

  تشییع آیت الله صانعی در قم

  پیکر آیت الله صانعی صبح امروز پس از اقامه نماز توسط آیت الله شبیری زنجانی از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت قبرستان شیخان قم تشییع و به خاک سپرده شد.

 • تجمع اعتراضی‌ طلاب‌ و مردم‌ قم در محکومیت‌ توهین به پیامبر

  تجمع اعتراضی‌ طلاب‌ و مردم‌ قم در محکومیت‌ توهین به پیامبر

  تجمع اعتراضی و مطالبه‌گرانه‌ طلاب‌ و مردم به منظور احضار و برخورد قاطع با سفیر فرانسه‌ در محکومیت‌ توهین به پیامبر اعظم و سکوت مقامات این کشور در مقابل بازنشر کاریکاتورهای‌ موهن‌ نشریه‌ شارلی ابدو در مقابل دفتر وزارت خارجه و بیت امام خمینی(ره) در قم برگزار شد.

 • سفر رییس جهاد دانشگاهی به قم

  سفر رییس جهاد دانشگاهی به قم

  دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی با سفر به قم و پس از بازدید از بیمارستان الهادی، با رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور دیدار و در خصوص همکاری مشترک برای راه اندازی این بیمارستان بحث و گفتگو کرد. گفتنی است بیمارستان الهادی بیش از ۲۰ سال ساخته و بلاتکلیف بوده است.

 • آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه کشور - قم

  آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه کشور - قم

  آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه کشور شنبه ۱۵ شهریور در مراسمی با پخش سخنان آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید و سخنرانی آیت الله اعرافی در مدرسه دارالشفاء قم با رعایت تمامی پروتکل های توصیه شده از سوی ستاد ملی کرونا آغاز شد.

 • عاشورا؛ محرم ۹۹ قم

  عاشورا؛ محرم ۹۹ قم

  مراسم عزاداری روز عاشورای حسینی با حضور مردم عزادار در صحن های روباز حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار و نماز ظهر عاشورا به امامت تولیت حرم کریمه اهل بیت(ع) اقامه شد.

 • عزاداری تاسوعای حسینی در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)

  عزاداری تاسوعای حسینی در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)

  مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)، امسال با شیوع ویروس کرونا رنگ و بویی دیگر گرفته و به دلیل عدم اجازه به حرکت دسته های عزادار به سمت حرم کریمه اهل بیت(ع)، مراسم ویژه عزاداری این روز با حضور عزاداران حسینی و با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در فضای باز شبستان امام رضا(ع) برگزار شد.

 • مدرسه‌های سیدالشهداء

  مدرسه‌های سیدالشهداء

  با شیوع بیشتر ویروس کرونا و آغاز عزاداری های دهه اول محرم الحرام و ممنوعیت عزاداری در فضای بسته، با همکاری آموزش و پرورش استان قم با هیات های محلی، بیش از ۱۰۰ مدرسه برای برگزاری مراسم باشکوه عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی در اختیار هیئات استان قرار گرفته تا در دهه اول محرم مجالس سوگواری در فضای باز حیاط مدارس برگزار شود.

 • ورودی اتوبان تهران - قم در شروع تعطیلات

  ورودی اتوبان تهران - قم در شروع تعطیلات

  با شروع تعطیلات پایان هفته و در ادامه تاسوعا و عاشورای حسینی و با وجود هشدارهای ستاد ملی کرونا مبنی بر عدم مسافرت به شهرهای قرمز و در حالت بحران، متاسفانه از روز گذشته چهارشنبه پنجم شهریورماه شاهد ترافیک پرحجم از اتوبان تهران به قم و به سمت استانهای جنوب و جنوب غرب هستیم.

 • عزاداری شب پنجم محرم در مسجد مقدس جمکران

  عزاداری شب پنجم محرم در مسجد مقدس جمکران

  عزاداری شب پنجم ماه محرم الحرام با حضور عزاداران حسینی هیات فاطمیون قم و با سخنرانی حجت الاسلام بی آزار تهرانی تولیت آستان امامزاده صالح(ع) و مدیحه سرایی حاج مهدی سلحشور و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی در حیاط مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

 • روضه سیدالشهداء ، خانه شهید

  روضه سیدالشهداء ، خانه شهید

  با فرا رسیدن ماه محرم و در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا، سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم طرح "روضه شهید، خانه شهید" را در راستای پویش هر خانه یک حسینیه اجرا کرده که دوشنبه ۳ شهریور ماه در مقابل خانه شهید مهدی صارمی و با حضور پدر و مادر آن شهید والامقام روضه سید و سالار شهیدان توسط حاج مهدی سلحشور برگزار شد.

 • به رنگ مُحَرّم - قم

  به رنگ مُحَرّم - قم

  در سوگ محرم پرچم عزا و ماتم بر جای جای حرم حضرت فاطمه معصومه(س) نصب و حرم کریمه اهل بیت(ص) سیاه پوش می شود. در گوشه و کنار شهر نیز بر در هر خانه ای پرچم مشکی عزا نصب می شود اینک با وجود ویروس کرونا عزاداری ها با رعایت مسائل بهداشتی پابرجاست، هیات هایی که در مسجد و حسینیه برگزار می شدند در این روزها در حیاط مساجد، مدارس و حسینیه ها اقامه می شود و حتی در برخی محله ها هیئات کوچک در جلوی درب خانه ها برپاست.

 • آتش سوزی کارخانه فولاد در شهرک شکوهیه قم

  آتش سوزی کارخانه فولاد در شهرک شکوهیه قم

  آتش سوزی کارخانه فولاد جم در شهرک صنعتی شکوهیه با حضور ۶ دستگاه خودرو عملیاتی سنگین به همراه تانکر های آب رسانی و ۴۰ آتش نشان در مدت ۲ ساعت اطفاء شد. در این آتش سوزی که از مخازن ۸ هزار لیتری گازوئیل آغاز شده و به برج این کارخانه سرایت کرده بود هیچ کارگر یا نیروی آتش نشان دچار حادثه و مصدومیت نشد.

 • مراسم ختم آیت الله تسخیری در مدرسه فیضیه قم

  مراسم ختم آیت الله تسخیری در مدرسه فیضیه قم

  مراسم بزرگداشت آیت الله تسخیری همزمان با شب اول محرم الحرام، از سوی دفتر مقام معظم رهبری با سخنرانی آیت‌الله اراکی و با رعایت پروتکل های بهداشتی در صحن مدرسه مبارکه فیضیه قم برگزار شد.

 • تهیه و توزیع گوشت نذری در آستانه عید غدیر

  تهیه و توزیع گوشت نذری در آستانه عید غدیر

  در آستانه عید غدیر خم، بیش از دو و نیم تن گوشت گوسفندی نذری توسط جوانان مقاومت و خانواده شهدای مدافع حرم و با مشارکت حزب الله، تیپ زینبیون و لشکر فاطمیون در مدرسه علمیه معصومیه قم آماده و برای توزیع به مناطق محروم و حاشیه ای در استان تهران و قم ارسال شد.

 • آغاز طرح بازرسی از مشاوران املاک در استان قم

  آغاز طرح بازرسی از مشاوران املاک در استان قم

  به دلیل افزایش قیمت بی رویه در نرخ اجاره بها و نرخ مسکن، دادستانی قم با همکاری دیگر نهادهای نظارتی طرح بازرسی از مشاوران املاک در سطح استان قم را آغاز کرد. در نخستین روز این طرح تعدادی از واحدهای مستقر در شهرک پردیسان قم پلمب شدند یا اخطارهای نهایی را دریافت کردند. در این بازرسی ها نداشتن پروانه کسب، عدم صدور کد رهگیری و دستی نویسی قراردادها از جمله تخلفات رایج این واحدها بود.