تاپ سه رسانه دیگر

 • چهره دوقطبی قطب‌زاده

  چهره دوقطبی قطب‌زاده

  قصه امروز ما، قصه صادقی است که با خود صادق نبود.

 • بازخوانی پرونده قاتل سریالی کودکان پاکدشت

  بازخوانی پرونده قاتل سریالی کودکان پاکدشت

  امروز سالگرد دستگیری «محمد بیجه»؛ قاتل سریالی پاکدشت است. ۱۷سال پیش درست در روز اول مهر ماه سال ۸۳، جوانی به نام محمد بیجه به جرم قتل بیش از ۲۰ کودک و ۳ بزرگسال و تجاوز جنسی به آنها دستگیر شد. او کارگر کوره‌پزخانه‌ای در پاکدشت بود که در روز عاشورای سال ۸۱ اولین قربانی‌اش را که پسری ۹ ساله بود، پس از تجاوز به قتل رساند. ماجرای محمد بیجه که جنایات او از اواخر سال ۸۱ آغاز شده بود، با دستگیری‌اش خاتمه یافت و سرانجام در دادگاه کیفری شعبه ۷۴؛ با صدور حکم اعدام، این پرونده جنجالی برای همیشه بسته شد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های پنجشنبه

  سخنرانی رئیسی در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین دیدار و گفت‌وگوی وزیر امور خارجه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره مذاکرات برجامی، در صفحه اول بیشتر روزنامه‌های امروز توانستند تیترهایی را به خود اختصاص دهند.

 • ادعای هلاکت دو تن از عاملان ترور سردار سلیمانی

  ادعای هلاکت دو تن از عاملان ترور سردار سلیمانی

  پایگاه خبری تحلیلی کریدل (The Cradle) که به مسائل منطقه غرب آسیا می‌پردازد در گزارشی اختصاصی افشا کرد: یک مقام امنیتی ارشد محور مقاومت می‌گوید سرهنگ جیمز ویلیس آمریکایی و سرهنگ شارون اسمان از اسرائیل به دلیل مشارکت در ترور [سردار] سلیمانی و المهندس در اربیل کشته شده‌اند.

 • زن تنها، قربانی طلب ۱۵ میلیون تومانی

  مرد جوان به خاطر فرار از بدهی ۱۵ میلیون تومانی زن میانسال را به قتل رساند و جسدش را داخل چاه ویلای شمال انداخت.

 • بیکاری، مشکل اصلی دانشگاهیان استرالیا

  بیکاری، مشکل اصلی دانشگاهیان استرالیا

  در بیش از یک سال‌ونیم گذشته که از شیوع همه‌گیری کرونا می‌گذرد، استرالیا یکی از کشورهایی است که تا حد زیادی تحت‌تاثیر ویروس قرار گرفته است.

 • طلبه‌ای که با عمامه‌اش یک نفر را نجات داد

  طلبه‌ای که با عمامه‌اش یک نفر را نجات داد

  تلاش‌های حجت‌الاسلام مهدی ‌معینی برای نجات یک انسان که در حال سقوط از پرتگاه بوده، بازتاب قابل توجهی در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

 • «خب، ۵۰۰ تانک!»

  «خب، ۵۰۰ تانک!»

  هنگامی که روز ۲۱ شهریور به ابوالحسن بنی‌صدر خبر دادند دو هزار تانک به میمک حمله کرده‌اند، گفت: «آنجا زمین وسیعی برای حضور این تعداد تانک ندارد.» کسی که خبر را آورده بود، پاسخ داد: «خب، ۵۰۰ تانک!» و باز رییس‌جمهور نپذیرفت و گفت: «دارند غلو می‌کنند و حمله جدی نیست!»

 • چگونه از چرخه گفتگوی درونی منفی خلاص شویم؟

  گفتگوی درونی منفی مضر است. بیاموزید که چگونه می‌توانید زنجیره مکالمه منفی را قطع کنید و از چنبر افکار فاجعه‌بار راجع به زندگی خود خلاص شوید.

 • موج کلاهبرداری‌ با رمزارزهای جعلی

  موج کلاهبرداری‌ با رمزارزهای جعلی

  با داغ‌شدن موضوع رمزارزها چند شرکت بازاریابی شبکه‌ای اقدام به کلاهبرداری با رمزارزهای ساختگی در کشور کرده‌اند.

 • واکنش خانواده‌ها به واکسیناسیون دانش‌آموزان

  واکنش خانواده‌ها به واکسیناسیون دانش‌آموزان

  برخی‌ خانواده‌ها موافق واکسیناسیون دانش‌آموزانند و می‌خواهند شرایط ایمن را برای رفتن فرزندانشان به مدرسه فراهم کنند و عده‌ای دیگر اما به خاطر ترس‌ها و نگرانی‌هایی که دارند مخالف واکسینه‌شدن فرزندانشان هستند.

 • علی کریمی در پرسپولیس؛ چرا که نه یا چرا نه؟

  علی کریمی در پرسپولیس؛ چرا که نه یا چرا نه؟

  شاید در نگاه اول به خبر فرضی پیشنهاد عضویت علی کریمی در هیأت‌مدیره پرسپولیس با خود بگویید چرا که نه؟ اما این را هم بدانیم که چرا نه و چرا او این پیشنهاد را نمی‌پذیرد.

 • رد کرونا بر زیبایی لبخند

  رد کرونا بر زیبایی لبخند

  « با گذشت بیش از ۱۸ ماه از آغاز همه‌گیری کرونا متأسفانه مردم هنوز مانند قبل از این دوران به‌ صورت منظم به مطب‌های دندانپزشکی مراجعه نمی‌کنند. با کنار گذاشته شدن مراجعات دوره‌ای دندانپزشکی، شاهد افزایش قابل‌ توجه تعداد مبتلایان به خونریزی لثه، بیماری‌های پریودنتال و آثار سوء دندان‌قروچه هستیم.»

 • سلامت روان را جدی بگیرید!

  سلامت روان را جدی بگیرید!

  متخصصان می‌گویند جبران شرایط نگران‌کننده سلامت روان در جامعه، به هدف‌گذاری و سیاست‌گذاری از سوی مسئولان سه قوه، تدوین برنامه‌های بنیادی در حوزه روان، ارتقای سطح سواد عمومی، اختصاص بودجه به بخش‌های مختلف، راه‌اندازی اتاق فکر متشکل از نمایندگان تمام وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و جدی گرفتن موضوع روان جامعه نیاز دارد.

 • اسکوچیچ خوش‌شانس!

  اسکوچیچ خوش‌شانس!

  حق با دراگان است. ما در حال تجربه‌کردن نسلی عجیب و پرستاره در تیم ملی فوتبال هستیم؛ تیمی حیرت‌انگیز که به‌ویژه در فاز هجومی با انبوهی از ستاره‌های خلاق، گره‌گشا و کارآمد، می‌تواند هر ساختار دفاعی را به لرزه بیندازد. در اثبات این ادعا چه گواهی بالاتر از عملکرد هفتگی و درخشان ملی‌پوشان؟ رگه‌هایی از خوشبختی اسکوچیچ را به صورت گذرا مرور می‌کنیم.

 • روایت‌های کادر درمان از روزهای جنگ تحمیلی

  روایت‌های کادر درمان از روزهای جنگ تحمیلی

  سکوت دوباره برقرار می‌شود. در ذهنم تصویر می‌سازم. تصویر سرباز دهقان و ساک بسته‌اش که هرگز آن را باز نکرد. تصویر کودک سروان افشار که هیچ خاطره‌ای از پدر نداشت؛ مگر چند عکس یادگاری در چندروزگی. یاد ستارگان روشن افق می‌افتم که بهیار جوان را مسحور کرده بود؛ یاد شهیدانی که تبدیل به ستارگان روشن افق شدند.

 • صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  سخنان رئیس‌جمهوری در هفتادوششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، رایزنی‌های درباره ازسرگیری گفت‌وگوهای برجامی و حذف محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا در سراسر ایران تیتر بیشتر روزنامه‌های امروزند.

 • جایگاه مجهول فرانسه‌ی ناتوان در بلوک‌بندی‌های جدید قدرت!

  جایگاه مجهول فرانسه‌ی ناتوان در بلوک‌بندی‌های جدید قدرت!

  «راهبرد جدید آمریکا قائل به پذیرش یک اروپای واحد قدرتمند نیست، لذا فرانسه‌ای که برخلاف میل کاخ سفید همچنان رویای اروپای واحد به رهبری خود را در سر می‌پروراند، در بلوک‌بندی جدید قدرت در نظام بین‌الملل، جایگاه موثری در کنار لندن و واشنگتن نخواهد داشت.»

 • تالکین و رمان هابیت

  تالکین و رمان هابیت

  در «هابیت» با مضمون اصلی «رمان»، گذر از خامی و بی‌خبری با تجربه و پختگی نیز سروکار داریم ... عنوان فرعی رمان، «آنجا و بازگشت دوباره» به همین سیر اشاره دارد.

 • تشویق‌هایی که برای مهدی قائدی گران تمام می‌شود

  تشویق‌هایی که برای مهدی قائدی گران تمام می‌شود

  آغاز درخشش مهدی در الاهلی را تبریک می‌گوییم اما کاش او برای طولانی‌مدت به ثروت و سهولت فوتبال امارات دل نبندد و زودتر راهی فوتبال اروپا شود. حیف است. این سال‌ها دیگر برنمی‌گردند.