برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • اسکندر، تولد و مرگ

  اسکندر، تولد و مرگ

  «سال ۳۵۶ قبل از میلاد در چنین روزی متولد شد و ژوئن ۳۲۳ از دنیا رفت. البته طبق محاسبه‌ای دیگر، تاریخ تولد او ۲۱ ژوئیه است. چون این محاسبه قطعی نیست، بیشتر دانشنامه‌های معتبر، از جمله بریتانیکا، تولد اسکندر را فقط به سال می‌نویسند.

 • همشاگردی از دور سلام

  همشاگردی از دور سلام

  «امیدوارم هر چه زودتر تمام مردم دنیا واکسن کرونا بزنند و این کرونا از بین برود و ما بچه‌ها به مدرسه برگردیم چون با بچه‌ها درس‌خواندن یک دنیای دیگر است.‌ من فقط دعا می‌کنم سال دیگر مدارس آنلاین نباشد.‌»

 • ویروسی برای کاهش سلامت روان

  ویروسی برای کاهش سلامت روان

  سازمان بهداشت جهانی چه دیدگاهی درباره تأثیرات روانی کرونا دارد؟

 • پایان یک کاپیتان

  پایان یک کاپیتان

  «اشکان دژآگه هم به آن دسته از بازیکنان تیم ملی پیوست که خداحافظی رسمی نداشتند اما در فرآیند جوانگرایی کنار گذاشته شدند. دژاگه طی هفت سال حضور در تیم ملی ایران ۵۹ بازی انجام داد و ۱۱ گل به ثمر رساند.»

 • دانش‌آموزان همه جا می‌روند جز مدرسه!

  دانش‌آموزان همه جا می‌روند جز مدرسه!

  هرچند ترس از ابتلا به بیماری در همه اماکن و تجمعات وجود دارد اما تنها مکان تجمیعی که کودکان از حضور در آن منع شدند، مدارس هستند؛ گو این که ویروس کرونا فقط در مدارس منتشر می‌شود و جایی در میان پارک‌ها و مهمانی‌ها ندارد!

 • فرار از افسردگی پس از کرونا

  روش‏‌های درمان خانگی افسردگی پس از ابتلا به ویروس کرونا چیست؟

 • هشدار به جواد نکونام

  هشدار به جواد نکونام

  جواد نکونام همه شرایط لازم برای جانشینی فرهاد را دارد. همه شرایط غیر از پایگاه اجتماعی لازم که لااقل در این مقطع در دسترس به نظر نمی‌رسد. اگر قرار باشد بدون پرده حرف بزنیم، ممکن است حضور نکونام روی نیمکت استقلال در شرایط فعلی، تجربه تلخ سوختن حمید استیلی روی نیمکت پرسپولیس را تکرار کند.

 • رؤسای‌ جمهوری از کجا دکترا گرفتند

  رؤسای‌ جمهوری از کجا دکترا گرفتند

  «دکترای افتخاری» از آن عناوینی است که به پاس خدمات و تلاش یک فرد از طرف دانشگاه به او اعطا می‌شود. در دنیای سیاست نیز چنین عنوانی وجود دارد و برخی رؤسای دولت یا در پایان دوره خود از یکی از دانشگاه‌های کشورش این عنوان را هبه گرفته یا در یکی از سفرهای خارجی از کشوری که با آنها رابطه خوبی داشته، مدرک دکترا سوغات آورده است.

 • صابرِ ابرستاره

  صابرِ ابرستاره

  صابر کاظمی موقعیت امروزش را تصادفی به‌ دست نیاورده است. او سال‌ها در رده‌های پایه برای ایستادن در جایگاه امروز جنگیده است. صابر در جام ملت‌ها فراتر از سطح آسیا نشان داد و این آمادگی درست همان چیزی بود که هواداران والیبال در ایران را به آینده امیدوار می‌کرد.

 • صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

  قهرمانی تیم ملی والیبال ایران در آسیا بازتاب گسترده‌ای در روزنامه‌های امروز دارد.

 • سه حرکت کششی برای فرار از گرفتگی عضلانی

  ناگهانی بلندشدن و بیرون‌جستن از رختخواب کار درستی نیست. بهتر است با تحریک عضلات و ذهن، بدن خود را به آرامی در حالت بیداری قرار دهید تا در طول روز دچار ناراحتی عضلانی نشوید.

 • پای دیوارهای دمشق

  «محاصره نزدیک به یک ماه طول کشید و سرانجام در چنین روزی از سال ۶۳۴ میلادی و با بازشدن دروازه‌های شهر دمشق به پایان رسید. دمشق نخستین شهر بزرگ در قلمرو امپراتوری روم شرقی بود که به دست مسلمانان می‌افتاد و برای هر دو طرف، چه رومی‌های مغلوب و چه مسلمانان فاتح معنایی بیشتر از یک شهر داشت.»

 • کار نیمه‌تمام را تمام کن!

  کار نیمه‌تمام را تمام کن!

  سرخ‌ها در یک‌چهارم نهایی به سد محکمی به نام الهلال خورده‌اند اما باید قدر موقعیت موجود را بدانند و با عبور از این تیم، بار دیگر به نیمه‌نهایی آسیا برسند. حیف است اگر این سال‌های درخشان برای قرمزها بهره بین‌المللی متناسب به همراه نداشته باشد.

 • داستان پیچیده دو وزیر و یک معاون!

  داستان پیچیده دو وزیر و یک معاون!

  «دولت حسن روحانی در شرایطی به کارش پایان داد که نقش دو وزیر در اتفاقات فوتبالی آن از سوی تماشاگران حسابی برجسته و مایه کری‌خوانی، اعتراض و البته فحاشی‌های عجیب‌وغریب شد. البته که عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه هم در یک بازه زمانی چندماهه تبدیل به سوژه‌ای فوتبالی برای هواداران پرسپولیس و استقلال شد.»

 • مرگ واسطه قرارداد الجزایر

  مرگ واسطه قرارداد الجزایر

  «نام عبدالعزیز بوتفلیقه از دو منظر دیگر با تاریخ معاصر ایران گره خورده است: اولا با قرارداد ۱۹۷۵ و میانجی‌گری بر سر شط‌العرب/اروندرود میان ایران و عراق و ثانیا با وساطت برای آزادی دکتر شریعتی از زندان و با دستور مسقیم شاه.»

 • دوربیکاری

  دوربیکاری

  «سبک دورکاری غیر اصولی ایرانی‌ها در دوره کرونا مشکلات زیادی را برای مراجعه‌کنندگان و مدیران ادارات دولتی و شبه‌دولتی ایجاد کرده است.

 • چرا رضا عطاران از تلویزیون فراری است؟

  چرا رضا عطاران از تلویزیون فراری است؟

  بازگشت رضا عطاران به تلویزیون. این تیتر شاید یکی از معدود اخباری باشد که در تمام ده دوازده سال اخیر کهنه نشده و هر از چندی شاهد انتشار آن در یکی از رسانه‌ها یا روزنامه‌های ایران بوده‌ایم. اتفاقی که این روزها یک بار دیگر تکرار شده و نام رضا عطاران یک بار دیگر به عنوان سریال‌سازی که می‌تواند نقطه پایان بر رکود و فترت تلویزیون بگذارد، مطرح شده است.

 • دفاعیات «حمید صفت» در آخرین جلسه محاکمه

  دفاعیات «حمید صفت» در آخرین جلسه محاکمه

  حمید.ص، خواننده رپ که به اتهام قتل شوهر مادرش دستگیر شده، از امروز هفت روز و شب سخت را در زندان اوین خواهد گذراند؛ هفت روزی که چشم به راه حکم دادگاه کیفری است.

 • ماجرای دستمزدهای بیت‌کوینی برخی بازیگران مشهور

  ماجرای دستمزدهای بیت‌کوینی برخی بازیگران مشهور

  بیت‌کوین یا رمزارز، به‌عنوان یک پول دیجیتال نامتمرکز، مدتی است که بیشتر از قبل ورد زبان‌ها شده و می‌شود تمام وسوسه‌های زمین را در آن جست‌وجو کرد. این پول بی‌قرار و سرمایه بازیگوش، به‌قدری مطرح شده و ذهن‌ها را به خودش مشغول کرده که سازوکار و مناسبات اقتصادی دنیا و حتی ایران را تغییر داده و به چالش طلبیده است.

 • اعترافات تکان‌دهنده سرکرده یک باند نوزادفروشی

  اعترافات تکان‌دهنده سرکرده یک باند نوزادفروشی

  بعد از ظهر نهم شهریور، دختربچه سه ساله‌ای به همراه مادرش وارد حیاط منزلشان در کوی نجف شد اما دخترک درون منزل نرفت و روی پله‌های داخل حیاط نشست! در همین هنگام ناگهان مرد معتادی که آنها را تعقیب می‌کرد بلافاصله دستمالی را از پشت سر روی دهان دخترک گذاشت و او را ربود ولی با فریادهای دلخراش مادر «عاطفه» که از پنجره آشپزخانه شاهد این صحنه وحشتناک بود، رهگذران و اهالی محل به تعقیب مرد ۴۳ ساله پرداختند و او را دستگیر کردند.

 • سرقت، ۶۰ دقیقه بعد از آزادی!

  سرقت، ۶۰ دقیقه بعد از آزادی!

  سارق حرفه‌ای که ۵ بار به اتهام گوشی‌قاپی به زندان افتاده بود، به‌خاطر شرط‌بندی با هم‌سلولی‌اش فقط یک ساعت بعد از آزادی نقشه سرقت‌هایش را از سر گرفت.

 • روایتی از واکسن‌زدن دهه شصتی‌ها

  روایتی از واکسن‌زدن دهه شصتی‌ها

  انگار کارنامه با معدل ۲۰ آخر سال مدرسه را در دستش گرفته باشد، کارت واکسیناسیون به دست با چشمانی که از خوشحالی برق می‌زند از در بزرگ سوله خارج می‌شود: «یک دهه شصتی واقعی وقتی برگه مهر خورده به دستش می‌دهند خوشحال می‌شود تازه اگر قبلش چند ساعتی در صف ایستاده باشد لذتش بیشتر هم می‌شود.» سهراب که توانسته دو سال از دست کرونا در برود لحظه واکسن زدن را یکی از شیرین‌ترین لحظات زندگی می‌داند و می‌گوید: «به دوستانم قول داده بودم کرونا نگیرم تا درمانش از راه برسد امروز باید از چند نفر شیرینی بگیرم چون برنده شدم.»

 • شیوخ امارات باید پاسخگو باشند

  شیوخ امارات باید پاسخگو باشند

  یک شبکه عربی خبر داد شیخ‌نشین امارات کلیه اطلاعات مربوط به ۹.۴۰۵.۸۴۰ نفر از اتباع خارجی مقیم این شیخ‌نشین را به همراه نامه‌ای رسمی به امضاء حمد مطر الشامسی، مدیر بخش امور دیپلماتیک به رژیم صهیونیستی تحویل داده است.

 • صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  سخنان رهبر انقلاب در دیدار قهرمانان المپیک و پارالمپیک توکیو در صفحه اول روزنامه‌های امروز جای گرفت.

 • عکس / اقامه نماز جمعه در پمپ بنزین‌های لبنان

  ده‌ها تن از شهروندان لبنانی در اعتراض به بحران سوخت، نماز جمعه را در محوطه پمپ بنزین‌ها در شهر «صیدا» واقع در جنوب این کشور اقامه کردند.

 • انکارهای یک قاتل بعد از ۱۲ ماه زندگی مخفیانه

  انکارهای یک قاتل بعد از ۱۲ ماه زندگی مخفیانه

  انکار می‌کند. همه شواهد علیه اوست. با این حال حاضر به اعتراف نیست. انکارش عجیب است. چون حتی مقتول هم پیش از مرگش او را به پلیس لو داده است. هیچ مدرکی نیست که صحتی بر گفته‌هایش باشد، اما باز هم انکار می‌کند.

 • کنترل پاندمی تا ۶ ماه آینده چطور ممکن است؟

  کنترل پاندمی تا ۶ ماه آینده چطور ممکن است؟

  اگر قرار بر خوشبینی باشد و بخواهیم با دید مثبت به روند شیوع کرونا در ایران و جهان نگاه کنیم، آمارها روزهای خوبی را نوید می‌دهند. با افزایش میزان واکسیناسیون در دنیا این امید می‌رود که بالاخره حداقل به روزهای کمتر کرونایی نزدیک شویم و این کابوس حدودا دوساله مسیر پایان را درپیش گیرد.

 • افسری که استقبال دخترش از او پربازدید شد

  افسری که استقبال دخترش از او پربازدید شد

  «دخترم، صبر کن بابایی، بذار یک دقیقه صحبت کنم»، «چشم برکه خانم، الان گوشی رو میدم به شما»، و ... .

 • وقتی عشایر عرب با تفنگ بعثی‌ها با آنان جنگیدند

  ۴۱ سال پیش در چنین روزهایی مناطق مرزی ایران با عراق خود را آماده اتفاق بزرگی می‌کردند. روزهای منتهی به پایان شهریور، عراق که از قبل تجاوزهای مرزی متعددی را انجام داده بود، به صورت عریان‌تری دست به حملات مقدماتی می‌زد تا زمینه را برای حمله سراسری‌اش در ۳۱ شهریور آماده کند.

 • آمارهای معاون بهزیستی از تاثیرات اجتماعی کرونا

  آمارهای معاون بهزیستی از تاثیرات اجتماعی کرونا

  حالا نه فقط در ایران که در بیشتر نقاط جهان می‌توان ساعت‌ها درباره آنچه کرونا با مردم و اجتماع کرد، حرف زد. رد پاهای ناجور کرونا در ایران به قدری مشهود است که اقتصاد و اجتماع زیر فشار آن به ناله افتاده‌اند؛ این را نه ما که آمارها می‌گویند. زیر خط فقر رفتن ۶۱۲هزار خانواده به علت هزینه‌های درمان کرونا فقط یک قلم از اخباری است که این اواخر منتشر شده‌است. حالا هم معاون امور اجتماعی بهزیستی آمار می‌دهد شیوع این بیماری نه‌تنها اختلافات خانوادگی را تا ۲۵درصد افزایش داده بلکه صف زنان سرپرست خانوار نیازمند برای دریافت مستمری را نیز متراکم‌تر از قبل کرده‌است.