برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • خاطره یک مجری احکام اعدام در مصر

  خاطره یک مجری احکام اعدام در مصر

  یک کارمند اجرای احکام در مصر که بیش از ۱۰۷۰ نفر از جمله ۲۰۰ زن را اعدام کرده از خاطرات خود در دوره انجام وظیفه سخن گفت.

 • شریعتمداری به توکلی: عذرخواهی کنید

  شریعتمداری به توکلی: عذرخواهی کنید

  مدیرمسئول روزنامه کیهان از احمد توکلی خواست بابت اظهاراتش درباره غسل پیکر آیت‌الله مصباح یزدی توسط یکی از ابربدهکاران بانکی عذرخواهی کند.

 • شرق: کولبران به گروهک‌های مسلح عوارض می‌دهند

  شرق: کولبران به گروهک‌های مسلح عوارض می‌دهند

  روز سه‌شنبه هفتم بهمن ۱۳۹۹، یکی از روزهای سرد سال و در سردترین بازتاب خبری، پنج نفر از مرزنشینان کشور به خاک سپرده شدند. متین اصلانی فرزند عثمان، یاور اصلانی فرزند لقمان، بیلنا حمدی فرزند صادق، اولایی خدایی فرزند حاتم و فرات خدایی فرزند خورشید، همان پنج نفر از اهالی روستای کوران هستند که جانشان را کف دستشان گرفتند تا نانی برای خانواده‌شان مهیا کنند؛ اما این بار با سُرخوردن لباس سفید کوه بر سرشان، نانی بر سفره‌شان نیامد و داغی بر دل خانواده‌شان نشانده شد.

 • روایت پسر شهید فخری‌زاده از دیدار با رهبری

  روایت پسر شهید فخری‌زاده از دیدار با رهبری

  «در بیش از ۲ ماهی که از شهادت پدر می‌گذرد، تقریبا با همه مسؤولان و مقامات لشکری و کشوری دیدار داشته‌ایم ولی دیدار با حضرت آقا با همه این دیدارها متفاوت بود؛ به خاطر آن فضای معنوی، حکیمانه و صمیمانه‌ای که حاکم بر دیدار بود و بیانات دلگرم‌کننده و شیوایی که داشتند و باعث تسلای بیش از پیش قلب‌های داغدار ما شد.»

 • دیگر بخاری از این مغازه‌ها درنمی‌آید

  دیگر بخاری از این مغازه‌ها درنمی‌آید

  خیلی‌ها هنوز وقتی زمستان از کنار خشکشویی رد می‌شوند، یاد روزهای مدرسه می‌افتند. وقتی توی سرمای کشنده کنار جوی آب می‌ایستادیم و منتظر بخار خشکشویی می‌شدیم که با سر و صدا از لوله آهنی مغازه بیرون می‌زد تا خودمان را محصور در ابری غلیظ ببینیم. حالا یک سالی هست که کمتر از این لوله‌ها بخار بیرون می‌زند و کار و کاسبی خشکشویی‌ها از رونق افتاده.

 • صفحه نخست روزنامه‌های کشور در روز پنجشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های کشور در روز پنجشنبه

  صحبت‌های رییس جمهور درباره موضوع پهنای باند و دفاع او از وزیر ارتباطات بخش اصلی تیتر نخست روزنامه‌های کشور را در روز پنجشنبه نهم بهمن ۱۳۹۹ را به خود اختصاص داده است. خبر فوت مهرداد میناوند هم تنها به صفحه نخست یکی از روزنامه‌ها رسیده است.

 • ۱۱ نکته برای پیشگیری از خشکی پوست در زمستان

  ۱۱ نکته برای پیشگیری از خشکی پوست در زمستان

  آیا تا به حال توجه کرده‌اید که پوست شما چگونه به تغییر فصل واکنش نشان می‌دهد؟ اگر پاسخ مثبت است، احتمالا متوجه شده‌اید که پوست اغلب ما در ماه‌های سردتر زمستان خشک‌تر و پوسته‌پوسته‌تر می‌شود.

 • بازنده؟ فقط پرسپولیس

  بازنده؟ فقط پرسپولیس

  کادر فنی پرسپولیس انگار فرصتی برای مطالعه رقبا ندارد. آنها همچنان از موضع فینالیست آسیا با مسابقات داخلی برخورد می‌کنند و بنابراین عجیب نیست که طی بیش از دو ماه گذشته، سرخپوشان تنها یک پیروزی ناپلئونی کسب کرده باشند.

 • در یکشنبه خونین مشهد چه گذشت؟

  در یکشنبه خونین مشهد چه گذشت؟

  روز دهم دی ماه ۱۳۵۷، در مراسم صبحگاه ارتش، جنازه‌ دو دژبان از پای ‌درآمده و نعش‌های به دار کشیده‌شده‌ میدان ‌شهدا و اجساد سوخته‌شده‌ سینما شهرفرنگ به نمایش نیروهای مسلح گذاشته شد و پس از سخنان تحریک‌آمیز فرمانداری نظامی، نیروهای تحریک‌شده وارد شهر شدند و مردم را در خیابان‌ها به رگبار بستند و تعداد زیادی را در منزل آیت‌الله شیرازی به شهادت رساندند.

 • عوامل روزمره سرطان‌زا

  عوامل روزمره سرطان‌زا

  بارها درباره سرطان ‌و عوامل ایجاد آن از مواد خوراکی تا دود اگزوز خودرو گفته‌ایم. در گذشته سرطان‌زایی فست‌فودها را بیشتر هم‌ردیف سیگار معرفی کردیم و هنوز هم این عوامل در کنار آلودگی‌های دیگر جزء عوامل سرطان‌زاست.

 • بازارگرمی سلبریتی‌های ایران برای شریک ترامپ!

  بازارگرمی سلبریتی‌های ایران برای شریک ترامپ!

  طی چند روز گذشته، انتشار ویدئویی از سید جواد هاشمی، بازیگر سینما و تلویزیون کشور جنجال‌آفرینی کرد. او در این ویدئو به‌رغم شخصیت شناخته‌شده‌ خود، مردم ایران را به خرید ملک در دوبی از یک شرکت اماراتی دعوت می‌کرد.

 • شهیدی که حکم انتصاب مدیریتش را پاره کرد

  شهیدی که حکم انتصاب مدیریتش را پاره کرد

  سردار شهیدعلیرضا نوری در پنجم بهمن ماه ۱۳۶۵ و در جریان عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید. خیلی از سایت‌ها و خبرگزاری‌های رسمی روز شهادت وی را ۹ بهمن ماه اعلام کرده‌اند، اما در گفت‌وگویی که با حاج‌محمداسماعیل کوثری، فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) در دفاع‌مقدس انجام دادیم، ایشان پنجم بهمن ماه ۶۵ را به‌عنوان روز شهادت سردار نوری معرفی کردند.

 • ۱۰ اتهام یحیی

  ۱۰ اتهام یحیی

  به نظر نمی‌رسد پرسپولیس گزینه‌ای بهتر از یحیی گل‌محمدی داشته باشد. انتقاد هم به معنای انکار نیست. با این حال او باید از برج عاجش پایین بیاید، نقدها را بشنود و کار را جدی‌تر بگیرد. خوش‌لباسی خودش و خوشگل حرف زدن حمید مطهری تا یک جایی جواب می‌دهد، بعد از آن مردم عمل می‌خواهند. گسیل کردن سینه‌چاکان برای تادیب منتقدان هم جواب نمی‌دهد. پرسپولیس «مسئله» دارد و باید حل شود. بشنوید، وگرنه روزی همین فداییان مجازی علیه‌تان خواهند شورید.

 • قوه قضائیه ایران، فیفا و جزیره فدراسیون فوتبال

  قوه قضائیه ایران، فیفا و جزیره فدراسیون فوتبال

  «پرونده متهمان ویلموتس به دادسرا ارجاع داده شده و در حال رسیدگی است و سیر تحقیقاتی خود را طی می‌کند.» این جملات بخشی از صحبت‌های «غلامحسین اسماعیلی»، سخنگوی قوه قضائیه، در روز سه‌شنبه بود تا دست‌ کم مشخص شود هنوز معماهای «ویلموتس‌گیت» به قوت خود باقی است.»

 • احمد توکلی: بی‌مدرک حرف نمی‌زنم

  احمد توکلی: بی‌مدرک حرف نمی‌زنم

  «۵۳ سال فعالیت سیاسی داشتم و حالا می‌گویند یادداشتی که نوشته‌ام از سوی من نوشته نشده است. همین‌ جا اعلام می‌کنم من نویسنده یادداشت‌هایی که به تازگی از سوی بنده منتشر شده هستم و بدون سند و مدرک حرف نمی‌زنم.»

 • زیر سایه کووید - ۱۹ صفر شدم

  زیر سایه کووید - ۱۹ صفر شدم

  «امتحان‌دادن ما دانشجوها در زمان کرونا خودش شبیه یک جور مبارزه است. البته تحصیل مجازی خودش یک جور جنگیدن است، دیگر چه برسد امتحان دادن. در دوره کرونا از سالن خلوت و یک برگه سؤال در آرامش کامل خبری نیست. شما در امتحان مجازی فکرتان به جز امتحان باید درگیر هزار تا چیز دیگر هم باشد.»

 • حرمت سرباز را پاس داریم

  حرمت سرباز را پاس داریم

  سربازان از سرمایه‌های کشور هستند و ایران با این میزان تهدید از سوی دشمنان خارجی، سربازان توانمند را تربیت می‌کند تا از این مرز و بوم محافظت کنند. همه باید حرمت سربازان را حفظ کنیم و قدردان زحمات آنان که چندین ماه از زندگی و جوانی خود را برای پاسداری از نقطه به نقطه کشورمان می‌گذارند، باشیم.

 • خودروسوارها موتورسوار ‌شدند

  خودروسوارها موتورسوار ‌شدند

  تغییر وسیله نقلیه مردم و افزایش تقاضا برای موتورسیکلت امری اجتناب‌ناپذیر است. پس دولت بهتر است از همین الان برنامه‌ریزی برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی را آغاز کند و با طرح‌های تشویقی مصرف‌کنندگان را به این سمت سوق دهد.

 • چه کسی فیلتر می‌کند؟

  چه کسی فیلتر می‌کند؟

  سخنگوی قوه قضاییه در حالی دیروز از مسدودنشدن هیچ پیام‌رسانی در دوره تحول این قوه گفت که کاربران با مسدود شدن پیام‌رسان سیگنال مواجه شده‌اند.

 • صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

  موضع قوه قضائیه درباره فیلترینگ اینستاگرام، محکومیت مهدی جهانگیری، واکسن کرونا و برجام تیترهای بسیاری از روزنامه‌های امروز هستند.

 • بدن پس از مصرف غذاهای کنسروی

  بدن پس از مصرف غذاهای کنسروی

  غذاهای کنسروی گزینه‌ای راحت و مقرون به صرفه برای افزودن مواد مغذی به یک رژیم غذایی هستند. تقریبا هر نوع از سبزیجات و میوه به شکل کنسروی در دسترس است اما همه غذاهای کنسروی با هم یکسان نیستند. بر همین اساس است که توجه به عوارض جانبی که پس از مصرف این محصولات می‌تواند شکل بگیرد، اهمیت دارد.

 • خوش‌شانس‌بودن را چگونه بیاموزیم؟

  خوش‌شانس‌بودن را چگونه بیاموزیم؟

  تا به حال به شانس فکر کرده‌اید؟ آیا خود را آدمی خوش‌شانس ارزیابی می‌کنید یا بدشانس؟ فکر می‌کنید شانس چقدر در زندگی شما نقش دارد و آیا شانس صرفا تصادفی است یا می‌توان برای خوش‌شانس‌بودن خود را تربیت کرد؟

 • نماینده احتمالی آمریکا در امور ایران کیست؟

  نماینده احتمالی آمریکا در امور ایران کیست؟

  رئیس‌جمهوری جدید آمریکا چند هزار نفر را برای اداره دولت فدرال استخدام خواهد کرد. این مناصب شامل روسای کابینه و آژانس‌ها، تیم‌های آنها، کارمندان کاخ سفید، سفیران و انتصابات مدت‌دار برای هیات‌های تنظیم مقررات فدرال می‌شود.

 • رقابت بر سر اینکه چه کسی قربانی‌تر است!

  رقابت بر سر اینکه چه کسی قربانی‌تر است!

  مأمور پلیس فدرال دو هزار دلار از دولت اختلاس کرد و بعد کل این پول را طی یک بعدازظهر در قماری در آتلانتیک سیتی باخت. اخراج ‌شد، اما دادگاه حکم صادر کرد که علاقۀ او به قمارکردن با پول دیگران نوعی «معلولیت» است. به این ترتیب، تحت حمایت قانون فدرال قرار ‌گرفت و به منصبش برگشت (البته دادگاه باید تأکید می‌کرد که او «دگرتوان» است، نه معلول).

 • رازی در پرونده پزشکی یک دختر جوان

  «با آنکه خودم پزشک بودم اما هیچگاه متوجه رفتارهای نامتعارف همسرم نشدم تا اینکه روزی به دنبال وقوع یک حادثه تلخ، پرونده پزشکی او را مطالعه کردم و از شدت تعجب در جایم میخکوب شدم.»

 • ماجرای امان‌نامه‌هایی که دفتر امام صادر می‌کرد

  ماجرای امان‌نامه‌هایی که دفتر امام صادر می‌کرد

  روزهای بهمن ۵۷ یکی پس از دیگری شاهد حوادث متعددی بود که یکی از مهمترین آنها تحصن علما در مسجد دانشگاه تهران بود.

 • یادی از مجتبی مینوی در سالگرد درگذشت او

  مجتبی مینوی بهمن ماه ۱۳۵۵ در چنین روزی در تهران از دنیا رفت.

 • استخدام «همیار تقلب» برای امتحانات آنلاین!

  استخدام «همیار تقلب» برای امتحانات آنلاین!

  بازار تقلب‌ها در این سال تحصیلی داغ بود و این بار نشانه‌های بی‌رغبتی به آموزش، در آزمون آنلاین خود را نمایان کرد.

 • کرونا با کودکان شوخی ندارد

  این‌ روزها ویروس تاج‌دار به جان کودکان و نوزادان افتاده و بیشتر برای آنها شاخ و شانه می‌کشد. این را می‌توان از اورژانس‌های شلوغ و افزایش تعداد بالای بستری‌ها در بیمارستان کودکان فهمید.

 • نقش جن‌گیران در اتخاذ تصمیمات مرموزانه

  نقش جن‌گیران در اتخاذ تصمیمات مرموزانه

  اگر افشاگری‌های احمد توکلی را قرین به صحت ارزیابی کنیم، باید گفت رمالی بین خواص هم طرفدار دارد و حتی کتاب‌هایی هم در این زمینه منتشر شده است.