برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • آزار و اذیت مرگبار دختر ۱۷ ماهه توسط پدرش!

  آزار و اذیت مرگبار دختر ۱۷ ماهه توسط پدرش!

  پرونده قتل نوزادی که به دست پدر خشن کشته شده است، در حالی در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی می‌شود که مادر مقتول برای همسرش درخواست اشد مجازات کرده است.

 • به چه کسی چقدر پول می‌دهید؟

  به چه کسی چقدر پول می‌دهید؟

  «آیا این مدل از توزیع بودجه در بزرگ‌ترین باشگاه‌های ایرانی عادلانه است؟ البته که همه جای دنیا گاهی اشتباه پیش می‌آید، اما باور کنید هیچ کجا آش این‌ قدر شور نیست!»

 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه

  کرونا و برجام و سردار حجازی پرتکرارترین واژگان در میان تیترهای روزنامه‌های امروز هستند.

 • توطئه رژیم پهلوی در فروردین ۴۳ چگونه خنثی شد؟

  پس از آزادی امام خمینی در نیمه فروردین ۱۳۴۳، حسنعلی منصور نخست‌وزیر شاه تلاش‌ می‌کرد تا مسئله‌ مخالفت‌ روحانیت‌ را متوجه‌ دولت‌ سابق‌ کرده و وانمود نماید این‌ دولت‌ با روحانیت‌ هیچ ‌مشکلی‌ ندارد. منصور روز شانزدهم‌ فروردین‌ در مراسم‌ اعزام‌ اولین‌ کاروان‌ به‌ حج‌ شرکت‌ کرد و به‌ تعریف‌ از روحانیت‌ پرداخت‌. وی‌ در این‌ سخنرانی‌ گفت‌: «دین‌ اسلام ‌یکی‌ از مترقی‌ترین‌ و برجسته‌ترین‌ ادیان‌ جهان‌ می‌باشد. مقام‌ روحانیت‌ برای‌ ما با ارزش‌ است‌. این‌ جانب‌ مأموریت‌ دارم‌ که‌ مراحم‌، عطوفت‌ خاص‌ شاهنشاه‌ را به‌ مقامات‌ روحانی‌ ابلاغ‌ نمایم‌».

 • ماجرای آخرین ملاقات شهید نواب صفوی با همسرش

  ماجرای آخرین ملاقات شهید نواب صفوی با همسرش

  نیره‌السادات احتشام‌رضوی همسر شهید سید مجتبی نواب صفوی دار فانی را وداع گفت. وی در سال ۱۳۱۲ در خاندان مشهور و مبارز نواب رضوی که از خادمان آستان قدس رضوی در مشهد بودند به دنیا آمد. نیره‌السادات احتشام‌رضوی به دنبال هشت سال زندگی مشترک با رهبر فدائیان اسلام خاطرات نابی از مجاهدت‌های شهید نواب صفوی دارد. وی در بهمن ۱۳۲۶ با نواب صفوی ازدواج کرد و در روزهای مبارزات فدائیان اسلام علیه رژیم پهلوی همگام و همراه او بود بطوری که سختی‌های متعددی در این راه متحمل شد.

 • تصویر هالیوود از مذاکره مدل آمریکایی

  تصویر هالیوود از مذاکره مدل آمریکایی

  شاید به‌سختی بتوان موضوعی را یافت که سینمای آمریکا تا به‌حال به آن نپرداخته باشد و حتی برای هر موضوعی که سینمای آمریکا به آن پرداخته، نه‌تنها یک یا چند فیلم، بلکه یک تاریخچه سینمایی با انواع نمونه‌ها وجود دارد.

 • بخشش یک قاتل به احترام ماه رمضان

  اعضای خانواده‌ای که فرزندشان شش سال قبل هنگام شوخی با دوستانش به کام مرگ رفته‌بود به احترام ماه مبارک رمضان از متهم اعلام گذشت کردند.

 • التهاب مزمن و ۶ نشانه‌ای که نباید نادیده گرفت

  التهاب مزمن و ۶ نشانه‌ای که نباید نادیده گرفت

  التهاب ممکن است یکی از نگران کننده‌ترین اصطلاحات حال حاضر در دنیای سلامت باشد. در شرایطی که التهاب به طور طبیعی پس از ورود یک ماده خارجی یا مضر به بدن رخ می دهد، التهاب بلند مدت می تواند در نهایت به بروز بیماری ها و شرایط مختلف منجر شود.

 • اجکت نکرد تا هواپیمایش به روستا نخورد

  شجاعت و شهادت در سرنوشت برخی آدم‌ها حک شده است. اگر در زمانه‌شان هم جنگی نباشد باز برای این افراد فرقی نمی‌کند و در هر جا و در هر سمتی که هستند وظیفه‌شان را به بهترین شکل انجام می‌دهند و از سخت‌ترین موقعیت‌ها شانه خالی نمی‌کنند.

 • ولخرجی‌های احمدشاه

  ولخرجی‌های احمدشاه

  «در بحبوحه جنگ بین‌المللی اول که مردم ایران در قحط و غلا غوطه‌ور بودند و بعضی از مردم از خون و پوست مردار ارتزاق می‌کردند، به فروش گندم‌های خود پرداخت و از این‌ رو مردم به جای سلطان احمدشاه قاجار، به او لقب احمد علاف دادند.»

 • کاش خانه‌ ما هم بهارخواب داشت

  کاش خانه‌ ما هم بهارخواب داشت

  مفهوم خانه چگونه در دوره‌هایی مثل دوران همه‌گیری تغییر می‌کند؟

 • هر واکسنی بود بزنید

  هر واکسنی بود بزنید

  «افراد در هر زمانی که نوبت تزریق واکسن‌شان است، بروند و تزریق کنند. در حال حاضر درباره ساز و کار چگونگی تزریق واکسن، اطلاعات کاملی وجود ندارد. معلوم نیست اگر فردی در نوبت خود تمایلی به استفاده از واکسن نداشته باشد، چه زمان دیگری دوباره نوبت به او می‌رسد.»

 • شش مرد، شش میراث

  شش مرد، شش میراث

  این داستان مختصر شش مربی است که تا سال‌ها در یاد ورزش‌دوستان ایرانی خواهند ماند؛ البته نه‌فقط از نظر فنی، بلکه از این زاویه که از رهگذر حضور آنها در ایران چه دانستیم و چه آموختیم.

 • بازخوانی ۸ باور اشتباه در مورد کووید-۱۹

  بازخوانی ۸ باور اشتباه در مورد کووید-۱۹

  محققان در بررسی‌های خود و همچنین مشاهده عوارض ناشی از کرونا به یکسری از خطاهای خود در مورد ویروس کرونا در روزهای آغازین عالم‌گیری کووید-۱۹پی برده‌اند.

 • کاهش قیمت و افت تقاضای تلفن همراه

  کاهش قیمت و افت تقاضای تلفن همراه

  «در ماه نخست سال ۱۴۰۰، رکود بازار موبایل و تقاضای پایین باعث شده قیمت‌ها نه‌تنها افزایش نداشته باشند بلکه کاهشی حدود ۱۰ تا ۲۰ درصدی را تجربه کنند. فعالان بازار معتقدند علت این رکود، محدودیت‌های کرونا، شروع ماه رمضان و ابهام در نحوه اجرایی‌شدن قوانین تازه است. افت توان مالی خانواده‌ها تقاضا برای تعمیرات و خرید گوشی دست دوم را به‌شدت افزایش داده است.»

 • انتقاد کیهان از «ابتذال تصویری» در اثر تازه مدیری

  انتقاد کیهان از «ابتذال تصویری» در اثر تازه مدیری

  اخیرا سریالی در شبکه نمایش خانگی منتشر شده که مثل اغلب محصولات این عرصه، بر زندگی ‌اشرافی و تجملاتی متمرکز است. این سریال علاوه بر ضعف شدید ساختاری، دچار ابتذال تصویری هم هست و به‌ جای بازیگری شاهد نمایش مدلینگ هستیم.

 • بیرانوند را فرستادند روی سکو!

  بیرانوند را فرستادند روی سکو!

  وضعیت برای علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان یک‌متر و ۹۴ سانتی‌متری تیم ملی، در باشگاهش خوب پیش نمی‌رود. مرد شماره یک تیم ملی ایران که با هزار امید و آرزو راهی فوتبال بلژیک شد تا برای آنتورپ به میدان برود، روزهای بسیار سختی را تجربه می‌کند. البته که او پیش از این بارها نشان داده مرد روزهای سخت است و از رقابت‌کردن با کسی نمی‌ترسد ولی وضعیت کنونی‌اش در باشگاه آنتورپ به گونه‌ای است که رفته‌رفته اعتبار او زیر سؤال می‌رود!

 • اعترافات آدمکش‌های اجاره‌ای!

  زن جوان برای زهر چشم گرفتن از همسرش ۱۰ میلیون پرداخت اما...

 • مکالمه ذهنی چگونه سرنوشت ما را رقم می‌زند؟

  مکالمه ذهنی چگونه سرنوشت ما را رقم می‌زند؟

  شما باید از یک چیز آگاه باشید: اینکه گفتگوی درونی شما می تواند به طور مستقیم بر سلامتی شما، از نظر جسمی و روانی تأثیر بگذارد. این گفتگوی درونی، عزت نفس شما را مختل می کند و پتانسیل، منابع و فرصت های شما را تعطیل می کند. بنابراین، باید روی آن تمرکز کنید تا بتوانید آن را تغییر دهید.

 • واکنش‌ها به حضوری‌شدن امتحانات نهایی

  واکنش‌ها به حضوری‌شدن امتحانات نهایی

  سر و کله هشتگ «نه به امتحانات حضوری» دوباره در شبکه‌های اجتماعی پیدا شده و انتظار می‌رود که این اعتراضات طی هفته پیش رو و همراه با وخامت بیشتر وضعیت شیوع کرونا در کشور اوج بگیرد.

 • سرسلامتی عاشقانه‌سازها

  سرسلامتی عاشقانه‌سازها

  بستری شدن همزمان فریدون شهبازیان و محمدعلی بهمنی باعث شده است تا همکاری درخشان این دو هنرمند با مرحوم ناصر عبداللهی در یک اثر ماندگار بازخوانی شود.

 • خرید از دستفروش هم «ژست» خیلی‌ها شده!

  «شاید آوازه دستفروش‌های میدان انقلاب بیش از کتابفروش‌هاش پیچیده باشد؛ دستفروش‌هایی که هم‌اکنون به گفته کسبه آن خیابان عملا به بازاری موازی بدل شده‌اند که اگر حذف شوند «انگار این خیابان چیزی کم دارد.»

 • دیگر نوبت سردار است

  دیگر نوبت سردار است

  حواس‌تان هست آزمون هفت سال زودتر از طارمی راهی اروپا شده؟

 • هیچ دری به روی «فوتبال» بسته نیست

  هیچ دری به روی «فوتبال» بسته نیست

  سیاست دنیای خودش را دارد و خیلی از مردم دنیا دوست ندارند اخبارش را جدی و مستمر پیگیری کنند؛ برای نفوذ در میان آنها، فوتبال و سینما و موسیقی ترفندهای بهتری هستند. ما گنج را داریم اما درش را بسته‌ایم.

 • آیا امکان بازگشت دایناسورها وجود دارد؟

  آیا امکان بازگشت دایناسورها وجود دارد؟

  شاید این رویا، زمانی که اولین بار استخوان‌های دایناسورها در نقاط مختلف دنیا کشف شد، به ذهن یک دانشمند رسید که احتمال دارد بتوانیم موجودات ماقبل تاریخ و منقرض ‌شده را دوباره روی زمین ببینیم و در کنار آن‌ها زندگی کنیم.

 • اتراق معتادها در سی و سه پل

  اتراق معتادها در سی و سه پل

  از دیوارنویسی و ترک‌هایی که بر اثر خشکسالی و عبور مترو بر تن سی‌وسه پل نشسته، از ترقه‌زدن بر دیواره‌ها و رفتن بر پشت بام سی‌وسه پل و تفریحات بخت‌آزمایی برخی جوانان روی پل که بگذریم، از نرده‌کشی سی و سه پل با عنوان ایمن‌سازی به خاطر سقوط دانش‌آموز ۱۶ ساله از آن و برق‌گرفتگی و جان باختن قهرمان واترپلو و مسدود شدن دهانه‌های زیرین سی‌وسه پل اصفهان نمی‌توان گذشت.

 • خطرات تاخیر در واکسیناسیون کرونا

  خطرات تاخیر در واکسیناسیون کرونا

  موج چهارم کرونا از راه رسید؛ موجی که نه تنها سبب افزایش دوباره تعداد مبتلایان و مرگ و میرها شده بلکه این بار موجی از نگرانی و نقد و اتهام‌زنی هم با خود آورده است.

 • اظهارات بهزاد فراهانی درباره «هنر سیاسی»

  اظهارات بهزاد فراهانی درباره «هنر سیاسی»

  مبحث هنر در ایران در زمان‌های مختلف سراسر درگیر تحول و تغییر بوده است. سیاسی‌بودن جامعه ایران و تحولات انقلابی در بازه‌های مختلف باعث واکنش ازسوی جامعه هنری نیز شده است.

 • دلیل هجوم ایرانیان به بازار املاک ترکیه

  دلیل هجوم ایرانیان به بازار املاک ترکیه

  با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها در ایران و پاندمی کرونا در همه کشورها همچنان از میزان خرید ملک از سوی ایرانی‌ها در ترکیه نه تنها کاسته نشده است، بلکه خرید ملک در این کشور طی ماه‌های گذشته از سوی اتباع ایرانی رونق بیشتری هم داشته و حتی اختلاف قیمت‌های ناشی از افت ارزش ریال ایران نیز تاثیر چندانی در هجوم سرمایه‌های ایرانی به بازار ملک ترکیه نداشته است.

 • همه چیز از «ساعت خوش» شروع شد

  همه چیز از «ساعت خوش» شروع شد

  سال ۷۳ را می‌توان نقطه شروع کمدی‌های تازه در تلویزیون به حساب آورد؛ سالی که در آن «ساعت خوش» ساعات خوشی را برای مخاطبان شبکه دو سیما ایجاد و چهره‌های جدیدی را به عالم سینما و تلویزیون معرفی کرد که پیش از آن بیشتر در تئاتر فعالیت داشتند و برای عموم مردم چندان شناخته‌شده نبودند؛ چهره‌هایی که تا امروز اصلی‌ترین طنزپردازان عرصه تصویر هستند.