برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • ویدئو / مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های سراوان رشت

  ویدئو / مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های سراوان رشت

  آتش‌سوزی بخشی از جنگل‌های هیرکانی در منطقه سراوان رشت کنترل شد. این آتش‌سوزی به مدت یک هفته در این منطقه ادامه داشت. در این حادثه حدود ۳۰ هکتار از این جنگل‌ها در آتش سوخت. به علت صعب‌العبور بودن، امکان ورود ماشین‌های آتش‌نشانی به این منطقه کوهستانی وجود نداشت. کنترل آتش‌سوزی بیشتر به همت اهالی روستاهای اطراف و جنگلبان منطقه صورت گرفت. منطقه آتش‌سوزی شامل جنگل‌های هیرکانی منطقه سراوان، روستاهای کچا و بهدان و موشنگا، کوه‌های کرفان و قیصرکوه بود. در چند روز اخیر جنگل‌های دیگری در شهرستان های رودسر، سیاهکل، املش و آستارا و همچنین مناطقی در استان گلستان دچار آتش‌سوزی شده بود.

 • ویدئو / راهپیمایی ۲۲ بهمن بیشتر خودرویی و موتوری خواهد بود

  رئیس‌جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا:

  ویدئو / راهپیمایی ۲۲ بهمن بیشتر خودرویی و موتوری خواهد بود

  رئیس‌جمهور در جلسه صبح شنبه (۲۷ دی) ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه "به دلیل شرایطی که داریم، با وضعیت خاصی راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت خودرویی یا موتوری برگزار می‌شود"، گفت: امیدوارم در ایام فاطمیه در کنار مستحب عزاداری، واجب مراعات پروتکل‌ها را هم در نظر داشته باشیم. امروز هم حفظ حیات خودمان و هم حفظ حیات دیگران برای ما واجب است. روح پیامبر و ائمه هم از این مراعات شاد خواهد شد.

 • ویدئو / آغاز ساخت مرکز تحقیقات پیش‌بالینی پزشکی رویان

  ویدئو / آغاز ساخت مرکز تحقیقات پیش‌بالینی پزشکی رویان

  مراسم رونمایی از سنگ بنای مرکز ملی نخستی‌سانان و مرکز تحقیقات پیش بالینی پزشکی بازساختی رویان، عصر چهارشنبه (۲۴ دی) با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس جهاد دانشگاهی برگزار شد. رئیس جهاد دانشگاهی گفت: مجموعه‌ای که امروز از سنگ بنای آن رونمایی می‌شود، یکی از اقدامات بسیار مهم پژوهشگاه رویان است، برای اینکه کمک کند پژوهش‌های تحقیقاتی‌اش هم در اختیار مردم قرار بگیرد و هم در اختیار سایر مؤسسات و مراکز تحقیقاتی. مشکلی در زمینه توسعه علمی و فناورانه و کاربردی کردن آن نداریم و تنها به باور و اراده و برنامه در این حوزه نیاز داریم.

 • ویدئو / «باد»؛ تنها امید اصفهان برای هوای قابل تنفس

  ویدئو / «باد»؛ تنها امید اصفهان برای هوای قابل تنفس

  وضعیت هوای اصفهان از روز جمعه تاکنون و برای پنجمین روز متوالی در شرایط قرمز و ناسالم است. کیفیت هوای این کلانشهر در ۲۴ ساعت اخیر به طور میانگین عدد ۱۷۱ بوده که از وضعیت ناسالم برای عموم حکایت دارد. کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان می‌گوید با وزش باد در اواخر هفته، به تدریج از میزان غلظت آلاینده‌های جوی کاسته خواهد شد.

 • ویدئو / روحانی: واکسن‌هایی در اختیارمان بود اما چون برای «آزمایش مردمی» بود، قبول نکردیم

  ویدئو / روحانی: واکسن‌هایی در اختیارمان بود اما چون برای «آزمایش مردمی» بود، قبول نکردیم

  رییس‌جمهور صبح شنبه (۲۰ دی) در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: واکسن‌هایی در اختیار ما بود که زودتر وارد کشور شود اما این واکسن‌ها برای «آزمایش مردمی» بود و وزارت بهداشت ما قبول نکرد و البته کشورهایی این موضوع را قبول کردند؛ پس مردم ما بدانند که آنان وسیله‌ای برای آزمایش واکسن نیستند.

 • ویدئو / برپایی نمازجمعه در شیراز بعد از مدت‌ها تعطیلی

  ویدئو / برپایی نمازجمعه در شیراز بعد از مدت‌ها تعطیلی

  امروز در شهر شیراز پس از هفته‌ها تعطیلی، نماز جمعه بر پا شد. مدت‌هاست که با شیوع کرونا در ایران و با قرمز و نارنجی شدن وضعیت شهرهای کشور، اقامه نماز جمعه لغو شده است. در حال حاضر اما با اعلام کتبی ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا، تمام شهرستان‌ها و شهرهای استان فارس در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند. با توجه به هماهنگی بین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین هماهنگی با وزارت کشور، نمازجمعه این هفته در ۷۶ شهر استان از جمله شهر شیراز با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برپا شد.

 • ویدئو / رهبر انقلاب: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است

  ویدئو / رهبر انقلاب: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است

  مقام معظم رهبری پیش از ظهر جمعه ١٩ دی به مناسبت سالگرد قیام مردم قم که در سال ١٣۵۶ انجام شده بود، در یک سخنرانی زنده تلویزیونی، به برخی مسائل روز داخلی و خارجی اشاره کردند. ایشان درباره مساله واکسن کرونا، تلاش برای ساخت واکسن داخلی را مایه افتخار و عزت کشور دانستند و تاکید کردند: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است. اگر توانسته بودند واکسنی درست کنند و اگر کارخانه فایزر آنان می‌تواند واکسن درست کند، اول برای خودشان مصرف کنند که در ظرف ۲۴ ساعت چهار هزار تلفات ندهند.

 • ویدئو / مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مرقد امام (ره)

  ویدئو / مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مرقد امام (ره)

  مراسم چهارمین سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام خمینی (ره) و در کنار آرامگاه آن مرحوم برگزار شد. در این مراسم شخصیت‌هایی همچون سیدحسن خمینی و برخی اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی حضور داشتند.

 • ویدئو / افتتاح طرح‌های کلان ملی دانش‌بنیان و کارخانه‌های نوآوری توسط رئیس‌جمهوری

  ویدئو / افتتاح طرح‌های کلان ملی دانش‌بنیان و کارخانه‌های نوآوری توسط رئیس‌جمهوری

  صبح امروز پنج طرح‌ دانش بنیان و کارخانه‌های نوآوری با عنوان پوشش تدبیر و امید برای جهش تولید، در استان‌های البرز، چهار محال و بختیاری، فارس و خراسان رضوی توسط رییس جمهوری افتتاح شد.

 • ویدئو / ویدئومپینگ در برج آزادی برای یادبود قربانیان هواپیمای اوکراینی

  ویدئو / ویدئومپینگ در برج آزادی برای یادبود قربانیان هواپیمای اوکراینی

  به منظور گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان سانحه هواپیمای اوکراینی، غروب چهارشنبه (۱۷ دی) ویدئومپینگی از سوی شهرداری تهران در برج آزادی اجرا شد. در سانحه اصابت موشک به پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین که ۱۸ دی سال ۹۸ رخ داد، ۱۷۶ سرنشین هواپیما که عمدتا ایرانی بودند، دار فانی را وداع گفتند.

 • کاهش مالیات واحدهای تولیدی و اصناف در سال آینده

  کمیسیون تلفیق تصویب کرد

  کاهش مالیات واحدهای تولیدی و اصناف در سال آینده

  سخنگوی کمیسیون تلفیق از مصوبه این کمیسیون برای کاهش مالیات واحدهای تولیدی و اصناف در سال ١۴٠٠ خبر داد.

 • ویدئو / روحانی خطاب به بایدن: به تعهداتتان عمل کنید، ما هم عمل می‌کنیم

  ویدئو / روحانی خطاب به بایدن: به تعهداتتان عمل کنید، ما هم عمل می‌کنیم

  جلسه هیأت دولت به ریاست حسن روحانی صبح چهارشنبه (۱۷ دی) برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به آغاز فعالیت دولت «جو بایدن» در آمریکا در آینده نزدیک، گفت: اگر بایدن گفت که آمریکا می‌خواهد در مسیر قانون قرار گیرد و به تعهداتش عمل کند، جواب ما صریح، روشن و ساده است و می‌گوییم اگر شما به همه تعهدات خود عمل کردید، ما نیز به همه تعهدات خود عمل خواهیم کرد.

 • ویدئو / کاروان سلامت احسان در روستاهای سمنان

  ویدئو / کاروان سلامت احسان در روستاهای سمنان

  کاروان سلامت احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در روستاها و مناطق محروم استان سمنان خدمت‌رسانی می‌کند. برخی خدمات درمانی شامل ویزیت بیماران، تهیه دارو، غربالگری و سنجش سلامت از سوی این کاروان ارائه می‌شود.

 • ویدئو / همایش «نسل سلیمانی‌ها» در اهواز

  ویدئو / همایش «نسل سلیمانی‌ها» در اهواز

  همایشی با عنوان «نسل سلیمانی‌ها» بعدازظهر شنبه (۱۳ دی) در بارگاه علی بن مهزیار اهواز برگزار شد. این مراسم به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران و اهواز برگزار شده است.

 • ویدئو / رئیس‌جمهور: کرونا یک آزمایش تاریخی برای جهان بود

  ویدئو / رئیس‌جمهور: کرونا یک آزمایش تاریخی برای جهان بود

  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا صبح شنبه (۱۳ دی) به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد. حسن روحانی در بخشی از سخنرانی خود با اشاره به شرایط فعلی شیوع کرونا در ایران اظهار کرد: به جز چهار شهرستان، اغلب شهرستان‌ها، زرد و نارنجی هستند و با شرایط مساعد و مناسبی مواجه هستیم اما اگر رعایت‌ها ادامه نیابد باز به وضعیت قبل برمی‌گردیم. کرونا یک آزمایش تاریخی برای کشورها و رهبران کشورها نیز بود. برخی از کشورها وقتی این اپیدمی شیوع یافته بود، فقط به فکر مسائل اقتصادی بودند و می‌گفتند به هیچ عنوان اجازه محدودیت‌های اقتصادی را نمی‌دهیم اما در نهایت، مردم و اقتصادشان را گرفتار کردند.

 • ویدئو / جزئیات حریق در خیابان لاله‌زار تهران

  ویدئو / جزئیات حریق در خیابان لاله‌زار تهران

  حادثه حریق در یک ساختمان قدیمی محدوده تقاطع دو خیابان منوچهری و لاله‌زار تهران در ساعت ۱۱:۴۹ صبح پنجشنبه (11 دی) به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع داده شد که در پی آن، ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان چهار ایستگاه را به همراه تجهیزات تنفسی، تانکر آب و ... به محل حادثه اعزام کرد.

 • ویدئو / روحانی: هرکس دولت را تضعیف کند طرفدار آمریکاست

  بهره‌برداری رسمی از ۲۵ پروژه صنعت آب و برق؛

  ویدئو / روحانی: هرکس دولت را تضعیف کند طرفدار آمریکاست

  رئیس‌جمهور صبح پنجشنبه (۱۱ دی) در سی و نهمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، ۲۵ پروژه را در قالب ۱۴ طرح بزرگ صنعت آب و برق در پنج استان از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود در این مراسم، اظهار کرد: امروز روزی است که باید برای توسعه کشور همه همدیگر را یاری کنیم و امروز روز وحدت است. هر کس وحدت و اتحاد را بشکند و فاصله و اختلاف درست کند، طرفدار آمریکاست.

 • ویدئو / مراسم یادبود مرحوم سیدمصطفی فاطمی

  ویدئو / مراسم یادبود مرحوم سیدمصطفی فاطمی

  مراسم یادبود و بزرگداشت دکتر سیدمصطفی فاطمی، استاد دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سردبیر اسبق خبرگزاری ایسنا، بعدازظهر چهارشنبه (۱۰ دی) با حضور جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی، همکاران دندانپزشک، مدیرعامل و جمعی از پرسنل ایسنا، جمعی از کارکنان جهاد دانشگاهی و همچنین خانواده آن مرحوم، در محوطه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. سیدمصطفی فاطمی در حادثه اخیر ریزش بهمن در ارتفاعات قلعه دختر منطقه آهار دار فانی را وداع گفت.

 • ویدئو / روحانی: هیچ جناحی نمی‌تواند شهید سلیمانی را متعلق به خودش بداند

  ویدئو / روحانی: هیچ جناحی نمی‌تواند شهید سلیمانی را متعلق به خودش بداند

  جلسه هیأت دولت صبح چهارشنبه (۱۰ دی) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود به سالگرد شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: ترور شهید سلیمانی، انتقام از جمهوری اسلامی و ملت‌های منطقه و استقلال کشورهای منطقه بود. شهید سلیمانی را هیچ جناحی نمی‌تواند متعلق به خودش بداند، شهید سلیمانی یک قهرمان ملی و افتخار برای کل ملت ایران، برای ملت‌های منطقه و برای مسلمانهای انقلابی است. البته آنها خواستند قهرمان ملی را از ما بگیرند اما به نظر من اشتباه کردند این قهرمان ملی ما قهرمان ابدی شد.

 • ویدئو / «موتوریار»، طرح پلیس به‌جای جریمه موتورسواران متخلف

  ویدئو / «موتوریار»، طرح پلیس به‌جای جریمه موتورسواران متخلف

  طرح «موتوریار» با هدف فرهنگسازی و مشارکت موتورسواران متخلف در جریان کنترل ترافیک، از هفته گذشته در ۱۰ نقطه تهران به صورت پایلوت و آزمایشی توسط پلیس راهور تهران بزرگ آغاز شد. این طرح به طور رسمی، از اوایل هفته جاری به ۶۰ نقطه از پایتخت افزایش پیدا کرده است. به گفته سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، این طرح قرار است در آینده در تمام تهران به صورت ۲۴ ساعته اجرا شود. در این طرح، یا طبق روال سابق موتورسیکلت متخلف توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود یا پلیس به راکب آن آرم پلیس داده و علامت «ایست» در اختیار وی قرار می‌دهد و برای ساعاتی در نقطه‌ای مشخص به کنترل ترافیک کمک می‌کند.

 • ویدئو / نمایشگاه «دستاوردهای مسأله محوری» در قم

  ویدئو / نمایشگاه «دستاوردهای مسأله محوری» در قم

  دفتر تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۵۸ تأسیس شد تا نقش واسط میان حوزه‌های علمیه، نظام و نهادهای مردمی را ایفا کند و برای رفع نیازهای دینی و فرهنگی تلاش کند. این سازمان در حال حاضر، نمایشگاهی با عنوان دستاوردهای ۱۰ ساله و مسأله محوری خود برپا کرده است که در قم در حال برگزاری است.

 • ویدئو / انتقاد قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ستاد کرونا

  ویدئو / انتقاد قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ستاد کرونا

  نشست خبری قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور برای اعلام برنامه‌های ۹ تا ۱۹ دی‌ماه، صبح دوشنبه (۸ دی) برگزار شد. نصرت‌الله لطفی در بخشی از این نشست، ضمن تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم این ۱۰ روز، برخی تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا را «دوگانه» و منجر به «بی‌مهری به مراسم مذهبی و انقلابی» دانست و گفت: دو اصل مبنای کار ما است؛ اول، تعطیل‌بردار نبودن مراسم مذهبی و انقلابی و دوم، رعایت مسائل مربوط به کرونا در شرایط فعلی.

 • ویدئو / تشییع پیکر سیدمصطفی فاطمی در بهشت زهرا

  ویدئو / تشییع پیکر سیدمصطفی فاطمی در بهشت زهرا

  پیکر مرحوم «سیدمصطفی فاطمی»، دندانپزشک، کوهنورد، مدرس دانشگاه و سردبیر سابق خبرگزاری ایسنا ظهر یکشنبه (7 دی) به خاک سپرده شد. دکتر فاطمی به همراه یک تیم کوهنوردی عازم ارتفاعات «قلعه دختر» بود که در کولاک و بهمن گرفتار شد و جان سپرد. پیکر او روز گذشته کشف و منتقل شد و امروز در بهشت زهرا (س) آرام گرفت. بر اساس وصیت مرحوم، داشتن کارت اهدای عضو و رضایت خانواده، برخی اعضای بدن او برای پیوند به بیماران اهدا شد.

 • ویدئو / ساخت سیل‌بند، بهانه‌ای برای تخریب محیط زیست؟

  ویدئو / ساخت سیل‌بند، بهانه‌ای برای تخریب محیط زیست؟

  جنگل‌های حفاظت‌شده کرخه در استان خوزستان از دهه ۳۰ خورشیدی با دیده‌شدن بازمانده یک دسته گوزن زرد ایرانی مورد توجه قرار گرفتند. پیش از آن تصور می‌شد گوزن زرد ایرانی به طور کلی منقرض شده است. گونه‌هایی مثل «شنگ»، «رودک عسلخوار»، «گربه جنگلی» و «گربه وحشی» در کرخه زندگی می‌کنند. حالا به بهانه ساخت سیل‌بند در اطراف شوش بخشی از منطقه حفاظت‌شده کرخه و پوشش گیاهی این پارک تخریب شده است. کرخه به بهشت پرندگان نیز معروف است در طول سال بیش از صد گونه پرنده در حال رفت و آمد به این منطقه هستند.

 • ویدئو / برف و کولاک مرگبار در ارتفاعات تهران

  ویدئو / برف و کولاک مرگبار در ارتفاعات تهران

  پنجم دی ماه بارش شدید برف و کولاک و سقوط بهمن در ارتفاعات تهران باعث فوت و مفقود شدن تعدادی از کوهنوردان شد. عملیات تیم‌های امداد و نجات هنوز در ارتفاعات توچال، دارآباد، کلکچال، شیرپلا و قلعه دختر آهار ادامه دارد و همچنان آمارهای دقیقی درباره تعداد فوتی‌ها و مفقودی‌ها وجود ندارد.

 • ویدئو / تاکید روحانی بر پرهیز از تجمعات بویژه در ایام فاطمیه

  ویدئو / تاکید روحانی بر پرهیز از تجمعات بویژه در ایام فاطمیه

  رئیس‌جمهور صبح شنبه (۶ دی) در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به وضعیت هشدارهای کرونایی مناطق مختلف ایران، گفت: خدا را شاکریم که امروز منطقه قرمز در کشور نداریم. منطقه نارنجی هم تقریباً در کشور نداریم و بیشتر مناطق زرد هستند و باید از مردم در این زمینه تشکر کرد. البته امیدواریم که شب یلدا تاثیری در این زمینه نگذاشته باشد. حسن روحانی هچنین با اشاره به در پیش بودن دهه فاطمیه، تاکید کرد: مردم عاشق اهل بیت و عزاداری برای آنان هستند و این حق آنان است، اما باید طوری عمل کنیم که پروتکل‌های بهداشتی حتماً در عزاداری رعایت شود.

 • ویدئو / وضعیت جاده برف‌گرفتۀ حیران

  ویدئو / وضعیت جاده برف‌گرفتۀ حیران

  همزمان با برف و کولاک در برخی استان‌ها، بویژه مناطق کوهستانی، گردنه حیران در شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب استان گیلان نیز سفیدپوش شد. در پی بارش اخیر که همچنان ادامه دارد، حدود ۲۰ سانتی‌متر برف در این منطقه روی زمین نشسته است. نیروهای راهداری، پلیس، هلال‌احمر، اورژانس و سایر دستگاه‌های امدادرسان، آماده‌باش هستند تا نسبت به باز کردن مسیر و رسیدگی در حوادث احتمالی، اقدام کنند. هم‌اکنون تردد در جاده حیران تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است و پلیس راهور ناجا تاکید کرده که مردم باید از ترددهای غیرضروری بپرهیزند.

 • ویدئو / روحانی: نگران تهیه واکسن کرونا نیستیم

  ویدئو / روحانی: نگران تهیه واکسن کرونا نیستیم

  رئیس‌جمهور در جلسه هیأت دولت که چهارشنبه (۳ دی) برگزار شد، با اشاره به دغدغه تأمین واکسن کرونا تاکید کرد: به مردم بشارت می‌دهم در خصوص واکسن کرونا اقدامات لازم انجام شده است. بانک مرکزی و وزارت بهداشت همه توان خود را به کار گرفته‌اند و برنامه‌ریزی کرده‌اند و هم واکسن خارجی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و هم در واکسن داخلی امیدواریم به تولید برسیم. حسن روحانی همچنین با اشاره به لایحه بودجه سال آینده اظهار کرد: دیروز جلسه خوبی با رئیس مجلس و رئیس کمیسیون تلفیق و معاون اول و تعدادی از وزرا داشتیم و با مباحثی که انجام شد نظرات نزدیکتر شد.

 • ویدئو / از تأکید بر حفظ برجام تا پاسخ ایران به کانادا درباره هواپیمای اوکراینی

  بسته اخبار بین‌الملل؛

  ویدئو / از تأکید بر حفظ برجام تا پاسخ ایران به کانادا درباره هواپیمای اوکراینی

  در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از تاکید وزرای خارجه عضو برجام بر لزوم حفظ توافق هسته‌ای، پاسخ ایران به اظهارات مقامات کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی، اعتراضات اخیر در عراق به دلیل مسائل مربوط به ارزش پول ملی و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

 • ویدئو / وضعیت صادرات از بندر آستارا به حوزه خزر

  ویدئو / وضعیت صادرات از بندر آستارا به حوزه خزر

  آستارا، تنها شهر مرزی ایران است که همزمان از سه مسیر حمل و نقل بین المللی زمینی، ریلی و دریایی بهره‌مند است. فعالیت دریایی آستارا، تحت عنوان «منطقه ویژه اقتصادی بندر» به اقصی‌نقاط دریای خزر در حال انجام است و به عنوان یکی از مراکز جدید در تجارت دریایی، توانسته است حجم قابل توجهی از صادرات، واردات و ترانزیت کشور را به خود اختصاص دهد. با وجود تحریم‌ها و رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان، شاهد رشد ۳۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا هستیم.