برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • ویدئو / رئیس‌جمهور: مقررات کرونایی در تهران تشدید می‌شود

  ویدئو / رئیس‌جمهور: مقررات کرونایی در تهران تشدید می‌شود

  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا صبح شنبه (۵ مهر) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به افزایش روند شیوع کرونا در کشور و وضعیت پایتخت در روزهای اخیر، از همه مردم خواست دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند و اعلام کرد که به‌اجبار، به‌زودی مقررات و نظارت‌ها در روند مقابله با بیماری کرونا در تهران تشدید خواهد شد و صدا و سیما و شبکه‌های مجازی و بزرگان و علما باید فرهنگ‌سازی در این عرصه را توسعه دهند.

 • ویدئو/ پرواز پهپادها بر فراز دریاچه خلیج فارس

  ویدئو/ پرواز پهپادها بر فراز دریاچه خلیج فارس

  جشنواره سراسری عکاسی هوایی و پرواز دسته‌جمعی مولتی روتورها (پهپادهای عمودپرواز) صبح جمعه (۴مهر) به مناسبت هفته دفاع مقدس، بر فراز دریاچه شهدای خلیج فارس در غرب تهران برگزار شد.

 • ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه هیأت دولت

  ویدئو / سخنرانی رئیس‌جمهور در جلسه هیأت دولت

  صبح امروز حسن روحانی در جلسه هیئت دولت، ضمن ادای احترام به ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: « ما از سال ۵۹ تحریم اقتصادی داشته‌ایم، اما جنگ اقتصادی از سال ۹۷ شروع شد. آمریکا با تمام امکانات وارد جنگ با ایران شده است.»

 • ویدئو / سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل

  ویدئو / سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل

  مجمع عمومی سازمان ملل متحد امسال در شرایطی برگزار شده است که شیوع ویروس کرونا در جهان، این جلسه را برای نخستین‌بار به نشستی مجازی تبدیل کرد و رهبران و نمایندگان کشورهای مختلف سخنرانی‌های خود را در قالب ویدئوهای ضبط شده بیان کرده‌اند. سه‌شنبه‌شب (1 مهر) حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در این مجمع به صورت ویدئویی سخنرانی کرد.

 • ویدئو / فرماندهان و یادگاران دفاع مقدس در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس

  ویدئو / فرماندهان و یادگاران دفاع مقدس در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس

  به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، مقام معظم رهبری صبح دوشنبه (۳۱ شهریور) به صورت ویدئوکنفرانس برای یک میلیون نفر از یادگاران جنگ تحمیلی بیاناتی را ایراد کردند. این مراسم در تهران با حضور جمعی از فرماندهان و یادگاران دفاع مقدس در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد.

 • ویدئو / بیانات رهبری برای یادگاران دفاع مقدس

  ویدئو / بیانات رهبری برای یادگاران دفاع مقدس

  به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، مقام معظم رهبری صبح دوشنبه (۳۱ شهریور) به صورت ویدئوکنفرانس برای یک میلیون نفر از یادگاران جنگ تحمیلی بیاناتی را ایراد کردند. ایشان در بخشی از این سخنرانی، اظهار کردند: زمانی می‌توان عظمت کار رزمندگان را تشخیص داد که عظمت میدان مشخص شود و این با تعریف دفاع مقدس به دست می‌آید؛ چراکه دست تحریف در این زمینه وجود دارد و خطر آن موجود است.

 • ویدئو / یک ماه گذشت، بازگرداندن تحریم‌ها محقق نشد

  ویدئو / یک ماه گذشت، بازگرداندن تحریم‌ها محقق نشد

  تلاش دولت آمریکا برای فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران به نتیجه نرسید. این مکانیسم به مشارکت‌کنندگان توافق هسته‌ای ایران و کشورهای عضو برجام اجازه می‌داد تحریم‌های چندجانبه علیه ایران که در سال ۲۰۱۵ طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت لغو شده بود، بازگردانده شوند. اما ۱۳ کشور عضو شورای امنیت با درخواست آمریکا مخالفت کردند. با این حال پمپئو گفته اگر سازمان ملل نتواند تحریم‌ها را اجرا کند، این موضوع «پیامدهایی» خواهد داشت.

 • ویدئو / روحانی: ۳۰ شهریور روز به‌یادماندنی دیپلماسی ایران خواهد بود

  ویدئو / روحانی: ۳۰ شهریور روز به‌یادماندنی دیپلماسی ایران خواهد بود

  جلسه هیأت دولت به ریاست حسن روحانی بعد از ظهر یکشنبه (۳۰ شهریور) تشکیل جلسه داد. رئیس‌جمهور در این جلسه اظهار کرد: با شکست قطعی تلاش‌های بیش از دوساله آمریکا در تحمیل تحریم‌های شورای امنیت بر ایران، سی‌ام شهریور ۹۹ روزی به‌یادماندنی در تاریخ دیپلماسی کشورمان خواهد بود.

 • ویدئو / روحانی: مردم رعایت دستورالعمل‌ها را در پاییز تشدید کنند

  ویدئو / روحانی: مردم رعایت دستورالعمل‌ها را در پاییز تشدید کنند

  جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا صبح شنبه (۲۹ شهریور) به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود، به قرار گرفتن در آستانه پاییز اشاره کرد و گفت: «هر فرد مبتلا به کرونا قانونا و شرعا موظف است برای جلوگیری از انتقال بیماری به جامعه، خود را قرنطینه کند.» رئیس‌جمهور از مردم خواست مراقبت‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را در پاییز و با توجه به همزمانی شیوع کرونا با بیماری‌هایی همانند آنفلوآنزا و سرماخوردگی و شیوع نوعی ذات‌الریه در برخی کشورهای همسایه، تشدید کنند.

 • ویدئو / رئیس ستاد اربعین: به سمت مرزهای عراق حرکت نکنید

  ویدئو / رئیس ستاد اربعین: به سمت مرزهای عراق حرکت نکنید

  جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی صبح شنبه (۲۹ شهریور)‌ در وزارت کشور برگزار شد. حسین ذوالفقاری، رئیس ستاد اربعین، در پایان این جلسه با اشاره به تداوم شیوع ویروس کرونا، تاکید کرد: موکب‌داران و مردم به شایعات و فراخوان‌های اربعین توجه نکرده و به سمت مرزهای عراق حرکت نکنند. موضع رسمی عراق، عدم پذیرش زائر از خارج از این کشور است.

 • ویدئو / پاکسازی دریاچه آزادی پس از حدود نیم قرن

  ویدئو / پاکسازی دریاچه آزادی پس از حدود نیم قرن

  آخرین مرحله پاکسازی دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران، چهارشنبه (۲۶ شهریور) با همکاری فدراسیون قایقرانی و فدراسیون نجات غریق و غواصی انجام شد. این برنامه قرار است به صورت دوره ای انجام شود تا بالاخره بعد از مدت‌ها، پاکسازی دریاچه مصنوعی آزادی به اتمام برسد. مسئولان می‌گویند از دهه ۱۳۵۰ تاکنون پاکسازی این دریاچه انجام نشده است.

 • ویدئو / رئیس‌جمهور: در شرایط جنگیم، نه تحریم

  ویدئو / رئیس‌جمهور: در شرایط جنگیم، نه تحریم

  هیأت دولت صبح چهارشنبه (۲۶ شهریور) به ریاست حسن روحانی تشکیل جلسه داد. رئیس‌جمهور در این جلسه با اشاره به موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی و سیاست خارجی، به موضوع تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد و گفت: شرایط ما یک شرایط خاص است ما در شرایط جنگ هستیم. برخی می‌گویند ما در شرایط تحریم هستیم. این حرف دقیق نیست؛ ما در شرایط تحریم نیستیم؛ تحریم بودیم، قبلاً در شرایط تحریم بودیم، دولت قبلی هم یک مدتی در تحریم بودیم. ما در تحریم نیستیم، ما در جنگ اقتصادی هستیم، نه در تحریم.

 • ویدئو / بررسی روند سفارش، تأمین ارز و ترخیص کالا در وزارت کشور

  ویدئو / بررسی روند سفارش، تأمین ارز و ترخیص کالا در وزارت کشور

  در جلسه‌ای که صبح چهارشنبه (۲۶ شهریور) با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران به همراه نمایندگان استانداری‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان و سیستان و بلوچستان برگزار شد، مصوب شد استانداران این استان‌ها از امروز بر اجرای فرآیند آیین‌نامه‌ای نظارت کنند که بر مبنای آن هیچ مانعی برای ثبت سفارش آماری، تأمین منشاء ارزی و ترخیص کالا وجود ندارد و مقرر شد هر دستگاهی که در فرآیند اجرا تعلل کند، به دستگاه قضایی معرفی شود.

 • ویدئو / تداوم آتش‌سوزی‌های شدید در غرب آمریکا

  ویدئو / تداوم آتش‌سوزی‌های شدید در غرب آمریکا

  گزارش‌ها حاکی از آن است که وسعت آتش‌سوزی در جنگل‌های ساحل غربی آمریکا در تاریخ این کشور بی‌سابقه است. آتش گسترده در ایالت‌های کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن از سه هفتۀ قبل آغاز شده و ناحیه‌ای به وسعت بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار را طعمه خود کرده است. در این آتش‌سوزی‌ها، خانه‌های زیادی تخریب شده و ده‌ها هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند. تاکنون دست‌کم ۳۵ نفر در این آتش‌سوزی‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

 • ویدئو / تشییع و خاکسپاری پیکر آیت‌الله صانعی

  ویدئو / تشییع و خاکسپاری پیکر آیت‌الله صانعی

  مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم آیت‌الله صانعی پیش از ظهر یکشنبه (۲۳ شهریور) در قم برگزار شد. با وجود اعلام و تاکید خانواده مرحوم صانعی بر عدم برگزاری مراسم عمومی به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، امروز جمع زیادی از دوستداران و مقلدان این مرجع تقلید در مراسم تشییع حضور یافتند. در نهایت، پیکر مرحوم آیت‌الله صانعی در قبرستان شیخان قم در کنار مرقد زکریا بن آدم (ع) به خاک سپرده شد.

 • ویدئو / انتقاد از وضعیت دانشگاه و دانشجویان در روز بازگشایی دانشگاه

  ویدئو / انتقاد از وضعیت دانشگاه و دانشجویان در روز بازگشایی دانشگاه

  در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش پزشکی به وضعیت دانشجویان و شرایط دانشگاه‌ها انتقاد و اعتراض شد. حسن روحانی، رییس جمهور در این مراسم حضور نداشت و از طریق ویدئو کنفرانس برای حاضران سخنرانی کرد.

 • ویدئو / روحانی: دانشگاه جای نقادی است

  ویدئو / روحانی: دانشگاه جای نقادی است

  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در سخنانی در آیین آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و فناوری کشور که پیش از ظهر یکشنبه (۲۳ شهریور) از طریق ویدئوکنفرانس در دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه "شاید هیچ جایی مانند دانشگاه برای نقادی جدی‌تر نباشد"، گفت: دانشگاه همواره فضای نقادی است؛ نقادی نسبت به حکومت، حاکمان، دولت و جامعه.

 • ویدئو / روحانی: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خاری در چشم دشمنان است

  ویدئو / روحانی: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خاری در چشم دشمنان است

  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا صبح شنبه (۲۲ شهریور) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و بویژه دانش‌آموزان و دانشجویان را خاری در چشم دشمنان دانست و از خانواده‌های دانش‌آموزان و دانشجویان خواست با هوشیاری کامل، در برابر شبهه‌افکنی‌های دشمنان تسلیم نشوند و بدانند که وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، آموزش عالی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همه توان خود را بکار گرفته‌اند تا دانش‌آموزان و دانشجویان کشور بتوانند در یک محیط سالم، به تحصیل علم و دانش ادامه دهند.

 • ویدئو / حریق در یک کارگاه شارژ سیلندرهای گاز در تهران

  ویدئو / حریق در یک کارگاه شارژ سیلندرهای گاز در تهران

  پنجشنبه شب (۲۰ شهریور) در یک کارگاه شارژ سیلندرهای گاز در تهران، انفجار و آتش‌سوزی رخ داد. این حادثه در محدوده خیابان مجیدیه در حوالی شرق تهران رخ داد و در پی آن، سه ایستگاه آتش‌نشانی اعزام شدند و هم‌اکنون حریق مهار شده است. محل آتش‌سوزی یک زمینِ باز بود که فردی در آنجا اقدام به نگهداری، عرضه و شارژ سیلندرهای گاز می‌کرد. در این محل، بیش از ١۵٠ دستگاه سیلندرهای ١١ کیلویی و پیک‌نیکی در حجم زیاد نگهداری می‌شد که پیش از رسیدن آتش‌نشانان برخی از آنها منفجر شدند. منزل مسکونی در مجاورت محل حادثه اخیر نبود و در نتیجه تلفات جانی به‌جا نگذاشت اما فردی که در محل حادثه در حال کار بود، مصدوم شد.

 • ویدئو / محکومیت اهانت به پیامبر (ص) در میدان امام حسین (ع) تهران

  ویدئو / محکومیت اهانت به پیامبر (ص) در میدان امام حسین (ع) تهران

  در اعتراض به انتشار کاریکاتور و اهانت به ساحت پیامبر اسلام در یکی از رسانه‌های چاپ فرانسه، عصر پنجشنبه (۲۰ شهریور) تجمع اعتراض‌آمیز در میدان حسین (ع) تهران برگزار شد. در این مراسم، ضمن برپایی نوحه‌سرایی، مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز سخنرانی کرد.

 • ویدئو / تجمع اعتراضی مقابل سفارت فرانسه در تهران

  ویدئو / تجمع اعتراضی مقابل سفارت فرانسه در تهران

  در اعتراض به انتشار کاریکاتور و اهانت به ساحت پیامبر اسلام در یکی از رسانه‌های چاپ فرانسه، عصر چهارشنبه (۱۹ شهریور) عده‌ای در مقابل سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 • ویدئو / روحانی: اجباری برای آموزش حضوری نیست

  ویدئو / روحانی: اجباری برای آموزش حضوری نیست

  جلسه هیأت دولت صبح چهارشنبه (۱۹ شهریور) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود در این جلسه، به مسائل مختلفی از جمله وضعیت بورس در ایران، ورود آهسته فضای سیاسی کشور به انتخابات سال آینده و بازگشایی مدارس اشاره و در مورد موضوع آخر تاکید کرد: در موضوع آموزش و تحصیل، اولویت ما آموزش حضوری است اما هیچ اجباری در این زمینه وجود ندارد و سلامت همه دانش‌آموزان و دانشجویان به عنوان اولویت اصلی مدنظر ما است.

 • ویدئو / افتتاح فاز دوم طرح آبرسانی غدیر در خوزستان

  ویدئو / افتتاح فاز دوم طرح آبرسانی غدیر در خوزستان

  پروژه‌های فاز دوم طرح آبرسانی غدیر در «ام‌الدبس» دشت‌آزادگان خوزستان برگزار شد. غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، از تامین کل آب مورد نیاز اهواز با طرح آبرسانی غدیر در مدت چهار تا پنج ماه آینده خبر داده است. به گفته او برداشت آب از کارون برای تامین آب شرب این شهر متوقف خواهد شد.

 • ویدئو / آغاز سال تحصیلی در حوزه‌های علمیه

  ویدئو / آغاز سال تحصیلی در حوزه‌های علمیه

  سال تحصیلی جدید برای دوره ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ در حالی آغاز شده است که شیوع ویروس کرونا همچنان تداوم دارد و به همین خاطر، بر کاهش ساعات آموزش حضوری، گسترش استفاده از آموزش مجازی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید شده است. حوزه‌های علمیه نیز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، کار خود را مجددا آغاز کرده‌اند. در این ویدئو، وضعیت آغاز این دوران در مدرسه فیضیه قم و مدرسه عالی دارالشفاء قم را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / وضعیت مدارس کشور در نخستین روز بازگشایی

  ویدئو / وضعیت مدارس کشور در نخستین روز بازگشایی

  سال تحصیلی جدید در مدارس سراسر کشور در شرایطی صبح شنبه (۱۵ شهریور) آغاز شد که تداوم شیوع ویروس کرونا و برنامه حضور دانش‌آموزان در محیط مدارس، موجب بروز نگرانی‌هایی در بین خانواده‌ها و اولیای دانش‌آموزان شده است. دولت اعلام کرده مدت زمان حضور بچه‌ها در مدارس محدود شده، فاصله‌گذاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار مدارس قرار گرفته و البته حضور در کلاس‌های درس، اجباری نیست. در این ویدئو، وضعیت روز نخست بازگشایی مدارس در چند مدرسه شهرهای قم و ارومیه را مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / آغاز سال تحصیلی در دوران کرونا

  ویدئو / آغاز سال تحصیلی در دوران کرونا

  سال تحصیلی جدید (۱۳۹۹ - ۱۴۰۰) در شرایطی صبح شنبه (۱۵ شهریور) آغاز شد که تداوم شیوع ویروس کرونا و برنامه حضور دانش‌آموزان در محیط مدارس، موجب بروز نگرانی‌هایی در بین خانواده‌ها و اولیای دانش‌آموزان شده است. دولت اعلام کرده مدت زمان حضور بچه‌ها در مدارس محدود شده، فاصله‌گذاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار مدارس قرار گرفته و البته حضور در کلاس‌های درس، اجباری نیست. در این ویدئو، وضعیت روز نخست بازگشایی مدارس در یکی از دبستان‌های تهران را مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / مراسم آغاز سال تحصیلی جدید به صورت مجازی

  ویدئو / مراسم آغاز سال تحصیلی جدید به صورت مجازی

  مراسم آغاز سال تحصیلی جدید (۱۳۹۹ - ۱۴۰۰) به صورت مجازی با حضور رئیس‌جمهور و تعدادی از اعضای هیأت دولت، صبح شنبه (۱۵ شهریور) برگزار شد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود در این جلسه گفت: امسال سال انضباطی دانش‌آموزان است؛ چیزی شبیه پادگان‌های آموزشی نیروهای مسلح، به طوری که در مسیر منزل تا مدرسه اصول بهداشتی را مراعات کنند، در مدرسه رعایت فاصله اجتماعی را مورد توجه قرار دهند، در زمان خروج از مدارس نیز این فاصله‌گذاری حفظ شود.

 • ویدئو / روحانی: «شاد» رایگان باشد؛ هیچ کودکی از تحصیل بازنماند

  ویدئو / روحانی: «شاد» رایگان باشد؛ هیچ کودکی از تحصیل بازنماند

  جلسه هیأت دولت صبح چهارشنبه (۱۲ شهریور) به ریاست حسن روحانی برگزار شد. رئیس‌جمهور در بخشی از صحبت‌های خود در این جلسه، با اشاره به بازگشایی مدارس از پانزدهم شهریور، ضمن تاکید بر اینکه "به سازمان برنامه و بودجه و وزارت ارتباطات دستور دادم استفاده از شبکه «شاد» باید رایگان باشد" گفت: امسال هیچ کودک ایرانی نباید از تحصیل بازبماند و در کنار این باید و آموزش حضوری، صداوسیما هم به امر آموزش کمک خواهد کرد.

 • ویدئو / ارتباط تصویری مقام معظم رهبری با مسئولان آموزش و پرورش

  ویدئو / ارتباط تصویری مقام معظم رهبری با مسئولان آموزش و پرورش

  مقام معظم رهبری صبح سه‌شنبه (11 شهریور) در ارتباط تصویری با وزیر، معاونان، مدیران و رؤسای وزارت آموزش و پرورش در سی و چهارمین اجلاس آموزش و پرورش، با تشکر از مردم برای عزاداری محرم امسال همراه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، معلمان را «افسران سپاه پیشرفت کشور» خواندند و با تأکید بر ضرورت تربیت انسان‌های مؤمن، خردمند، اندیشمند، دانشمند و دارای اخلاق اسلامی در این دستگاه، گفتند: سند تحول آموزش و پرورش باید با تبیین صحیح و تنظیم و اجرای برنامه جامع عملیاتی، زمینه‌ساز پرورش چنین افرادی شود.

 • ویدئو / مراسم شام غریبان محرم ۹۹

  ویدئو / مراسم شام غریبان محرم ۹۹

  مراسم شام غریبان، در شب یازدهم محرم و نخستین شب شهادت امام حسین (ع) و یارانش برگزار می‌شود. امسال نیز این مراسم در تهران و دیگر نقاط کشور برگزار شد. رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دلیل تداوم شیوع ویروس کرونا، از نکاتی بود که مراسم محرم امسال را با تفاوت‌هایی نسبت به سال‌های گذشته مواجه کرده بود. این ویدئو، گوشه‌هایی از مراسم شام غریبان در میدان امام حسین (ع) تهران است.