• یکشنبه / ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۱
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 1400032316674
  • خبرنگار : 71505

توضیح حداد عادل درباره قرار گرفتن نام «نرجس سلیمانی» در لیست شورای ائتلاف

توضیح حداد عادل درباره قرار گرفتن نام «نرجس سلیمانی» در لیست شورای ائتلاف

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به قرارگیری نام نرجس سلیمانی در لیست شورای ائتلاف برای شورای شهر تهران گفت: با تمام وجود نام سلیمانی را در لیست قرار دادیم و مطمئن هستیم مردم نیز به این مسئله اهمیت خواهند داد.

به گزارش ایسنا، حداد عادل در نشست خبری امروز یکشنبه که با همراهی مهدی چمران و پرویز سروری برگزار شد گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تجربه ای برآمده از ۴۲ سال کار سیاسی و انتخابات به ویژه در دهه اخیر است. تجربه ای که ابتدا به صورت جمنا اعلام فعالیت کرد و در ادامه جمنا تکامل پیدا کرد و به صورت شورای ائتلاف فعالیت خود را ادامه داد و توانست در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند سال ۱۳۹۸ حضور فعالی داشته باشد و مجلس یازدهم را تشکیل دهد که به تعبیر مقام معظم رهبری مجلس انقلابی است.

وی افزود: امروز نیز امیدواریم به وظیفه خودمان در انتخابات ۲۸ خرداد ماه سال جاری عمل کنیم و همانطور که می دانید جامعه انتقادات بسیاری نسبت به عملکرد ۸ ساله قوه مجریه دارد و عموم مردم با تجربه تلخ  هشت سال گذشته خواهان تغییر و تحول هستند که این مسئله را  می توان در مناظره ها احساس کرد حتی کسانی که به جریان فعلی تعلق دارند و مسئول بودند از این دولت اعلام برائت می کنند.

حداد عادل ادامه داد: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آغاز روزی نو در عرصه ریاست جمهوری و شوراها خواهد بود و شورای ائتلاف با توجه به انتخابات پیشرو فعالیت گسترده ای در این عرصه خواهد داشت. با توجه به اهمیت انتخابات شوراها تلاش شد فهرست و لیست کاندیداها حاصل اتاقهای دربسته نباشد و  اگر این شیوه در گذشته کارایی داشته که کارایی آن متعلق به اوایل دهه ۷۰ بوده اما امروز با تحولی که صورت گرفته باید روشهای جدیدی اتخاذ می شد و بنابراین تلاش ما این بود که لیست کاندیداهای شورای ائتلاف با نظر مردم بسته شود و افراد را معرض قرار دادیم و نظر مردم را کسب کردیم. قطعا این لیست با لیستهای گذشته تفاوتهای خواهد داشت.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: با توجه به دوران شیوع کرونا شرایط و بستر مناسب برای تشکیل اجتماعات نبود. برهمین اساس ثبت نام گسترده ای از افراد در سامانه شورای ائتلاف صورت گرفت و ۳۳۰۰ نفر معرفی و در معرض رای بیش از ۵۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی قرار گرفتند و در ادامه از این تعداد ۸۴ نفر انتخاب و در جریان فرآیند مصاحبه قرار گرفتند.

حدادعادل با اشاره به اینکه مصاحبه از ۸۴ نفری که بیشترین آراء را داشتند طی دو روز انجام گرفت، افزود: بعد از این مرحله فهرست ۲۸ نفره ای به هیات انتخاب شورا معرفی شد و در نهایت ۲۱ نفر با رای هیات انتخاب شورا مشخص شدند.

وی درباره ترکیب هیات انتخاب شورا نیز گفت: این ترکیب شامل اعضای شورای ائتلاف و ۱۰ نفر از افرادی که توسط مردم در فرآیند ثبت نام انتخاب شده بودند شکل گرفت و در نهایت لیست ۲۱ نفره برای کاندیداهای شورای شهر تهران از سوی شورای ائتلاف انتخاب شدند.

وی ادامه داد: از ۲۱ نفر کاندیدای شورا ۹۵ درصد سابقه کار اجرایی ، ۵۰ درصد تحصیلات فنی و مهندسی، ۵۰ درصد تحصیلات علوم انسانی، ۶۵ درصد درجه دکترا، ۳۵ درصد کارشناسی ارشد و ۶۲ درصد زیر ۴۵ سال و ۵۵ درصد افراد با سابقه مدیریت شهری هستند که در واقع انتخاب ۶۲ درصد زیر ۴۵ سال در لیست شورای ائتلاف گواه جوان گرایی و توصیه موکد مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی ادامه داد: همچنین ۴ نفر از کاندیدها زیر ۴۰ سال هستند و ۵ نفر مدیرعامل سازمانهای مهم شهرداری بودند همچنین سه نفر سابقه عضویت شورا در دوره های قبل را داشتند و یک نفر نیز سابقه نمایندگی مردم تهران در کارنامه خود دارد. از این لیست دو نفر از معاونان سابق شهردار تهران حضور دارند ضمن این که دو نفر از کاندیداها سابقه شهرداری منطقه را دارند همچنین ۴ نفر از ۲۱ نفر کاندیداهای لیست شورای ائتلاف از بانوان هستند و ۱۰ نفر از مجموع ۲۱ نفر به خانواده معظم شهدا تعلق دارند.

حداد عادل با اشاره به برگزاری سایر انتخاباتها در ۲۸ خرداد ماه سال جاری در تهران گفت: در تهران ۴ انتخابات پیشرو داریم که شورای ائتلاف حمایت کامل خود از آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را دارد و امیدواریم با حمایت ومشارکت بالای مردم ایشان برای ریاست جمهوری انتخاب و شاهد نشاط و همبستگی مردم باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به این که انتخابات خبرگان را در پیش داریم نامزد شورای ائتلاف در این انتخابات نامزدی است که توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم معرفی شده و با توجه به اهمیت این انتخابات این مسئله را به جامعه مدرسین که صلاحیت آن را دارد واگذار کردیم و کاندیداهای شورای ائتلاف در انتخابات خبرگان حضرات آیات اعرافی، سعدی و مومن خواهند بود. همچنین در انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی کاندیدای شورای ائتلاف سردار محمد کوثری نامزد ما خواهند بود و در انتخابات شورای شهر تهران نیز لیست کاندیداها اعلام شده است.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم و حضور حداکثری آنها در انتخابات ۲۸ خرداد سال جاری گفت: مشارکت بالای مردم به اندازه پیروزی  نامزدهای ما از اهمیت ویژه برخوردار است و امیدواریم مردم با شور و نشاط، افراد کارآمد را برای این انتخابات انتخاب کنند و دلسردی های ناشی از عملکرد ۸ ساله گذشته را با این انتخابات جبران کنند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به حضور نرجس سلیمانی فرزند شهید سلیمانی در لیست کاندیداهای شورای ائتلاف برای شورای شهر تهران گفت: در این مورد باید به نکاتی اشاره کنم. که در روزهای گذشته در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به این موضوع پرداخته شده است در فضای مجازی این گونه اعلام شده حضور نرجس سلیمانی در فهرست شورای ائتلاف پیشنهاد شورا بوده و انتقادات زیادی به صورت تند و تیز مطرح شده و برخی با تفسیرهایی که داشتند حرفهایی را مطرح کردند که جا دارد امروز واقعیت را بیان کنم.

وی ادامه داد: حقیقت این است که خانم نرجس سلیمانی خودشان مستقلا برای نامزدی شورای شهر تهران تصمیم گرفتند و از تصمیم خانم سلیمانی اطلاعی نداشته ایم و از درخواستی از سمت ایشان برای ثبت نام اطلاعی نداشتیم همانطور که اعلام شد خانم سلیمانی به صورت مستقل  ثبت نام کردند و ما چند روز پیش از این مسئله مطلع شدیم.

وی تاکید کرد: درک خانم سلیمانی از پدرشان شهید سلیمانی و وصیت این شهید این بود که از ورود به فعالیتهای اجتماعی منع نشده است البته تفسیر خانواده ایشان متفاوت است و در واقع شورای ائتلاف دخالتی در تصمیم گیری وی نداشته است تصور ما این بوده اگر خانم سلیمانی به صورت منفرد شرکت کنند اطلاع رسانی خوبی صورت نگیرد و موفق نشوند و به این مسئله نیز واقف بودیم اگر به هر دلیلی خانم سلیمانی رای نیاورد دشمنان شهید سردار سلیمانی و رسانه های بیگانه در خارج  و حتی در داخل رأی نیاوردن دختر شهید سلیمانی را به گونه ای دیگر تفسیر کنند که در واقع مردم ایران از شهید سلیمانی فاصله کردند و با چنین احساسی شورای ائتلاف بنای خود را کمک به دختر شهید سلیمانی گذاشت و تصمیم گرفت که ظرفیت خود را در اختیار خانم سلیمانی قرار بدهد و ایشان در فهرست شورای ائتلاف قرار بگیرند.

حدادعادل تصریح کرد: با توجه به این که خانم سلیمانی در لیست ۸۴ نفره قرار نداشت و برهمین اساس مقرر شد شورای ائتلاف رای به این موضوع بدهد و برهمین اساس دو بار انتخابات در شورای ائتلاف انجام شد و در نهایت خانم سلیمانی در لیست شورای ائتلاف قرار گرفت. البته در بین دوستان نگرانی ها در این خصوص وجود داشت وسوء برداشتهای نیز انجام شد. حرف دوستان این بود شاید این اتفاق هجمه هایی به لیست شورای ائتلاف وارد کند که البته پیشنهاد اولم به خانم سلیمانی انصراف بود اما وی این مسئله را قبول نکرد و در نهایت با رای شورای ائتلاف ایشان در لیست قرار گرفتند ما با تمام وجود نام سلیمانی را در لیست قرار دادیم و مطمئن هستیم مردم نیز به این مسئله اهمیت می دهند.

وی در ادامه با اشاره به عملیات روانی که در روزهای اخیر توسط کاندیداهای ریاست جمهوری در جبهه اصلاحات انجام شده است گفت: مردم این عملیات روانی و بداخلاقی ها را می دانند و شاهد بودند که در انتخابات ۹۲ و ۹۶ این بداخلاقی ها چه عواقبی در پی داشت و این ترفند و عملیات روانی قدیمی شده است ما شاهد بودیم کاندیداهای اصلاحات در مناظره به آیت الله رئیسی و نامزدهای جبهه انقلاب توهین کردند اما باید این ترفندها نخ نما شده و تاثیری نخواهد داشت. براساس نظرسنجی های که بعد از سه مناظره صورت گرفت این عملیات روانی هیچ تاثیری در جامعه نداشته است.

حدادعادل در خصوص عدم ارائه لیست واحد توسط نیروهای جبهه انقلاب در انتخابات شوراها گفت: در انتخابات اسفند ۹۸ برای مجلس شورای اسلامی ما لیست واحد دادیم و برای انتخابات شوراها نیز امیدوار بودیم که یک لیست با فهرست واحد بدهیم اما علیرغم تلاشهایی که صورت گرفت این کار انجام نشد و در نهایت بیش از یک لیست برای شوراها عرضه شده است که البته ما با دوستان در مسائل اعتقادی و مبنایی مشکلی نداریم و تنها اختلاف سلیقه وجود دارد و کار را به مردم واگذار خواهیم کرد تا مردم بتواند افراد را برای انتخابات شوراها انتخاب کنند بی تردید مردم می توانند به شرح حال افراد مراجعه و افرادی با تجربه و سلامت و متناسب را برای خدمت انتخاب کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۷:۰۰

هر دو اشتباه می کنند هم دختر شهید وهم شورا

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۷:۴۷

كي شما پدر خوانده ها دست از سر مردم انقلابي بر مي داريد؟ اين ليست بر اساس سهميه افراد متنفذ بسته شده نه مصاحبه و بررسي

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۳:۰۷

احسنت دست بردار تورا به خدا دست بردارید .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۳:۳۴

خانم سلیمانی اگرتوانایی‌چنین‌کاری‌رودارد‌هیچ‌اشکالی‌ندارد‌وماهم‌‌به‌احترام‌‌سردارقلبها‌رای‌میدهیم‌به‌دخترعزیزشان‌به‌کوری‌دشمنان ایران‌عزیز‌ورهبرعزیزمان

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۹:۰۹

تو هم بیا نرجس خانم.خوان گسترده انقلابه شما هم بفرمایید.

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۹:۳۸

باکمال میل به خانم سلیمانی رای خواهم دادامروزدخترم هنوزبه سن رای نرسیده به من زنگ زده میگه پدرجان دخترسردارسلیمانی کاندیدشده به خداازصبح تاالان به همه خانواده مرتب داره سفارش میکنه میگه پدرامنیتم مدیون سردارعزیزمان هستیم کارمن مثل قطره دربرابردریاست .انشالله که موفق باشه

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۱۹:۵۲

این بابا راهم باورود به عالم سیاست لجن مال خواهند کرد...

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۰:۱۰

با تشکر از اقای حداد عادل از اینکه یاد گار سردار ما را کاندید کردن

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۰:۴۹

همین کم داشت شورا

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۱:۱۴

سلام . حداد عادل بهتر نیست بره یک گوشه بنشینه و سکوت کند . ....کردی اسم دختر سلیمانی را توی لیست قرار دادی

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۲:۱۳

اگر انصراف میداد خوب بود همه شهید سلیمانی وخانوادشونو بخاطر دوری از سیاست و ساده زیستی دوسدارند که وصیت سردار هم بود

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۳:۲۲

خدا وکیلی هواستون باشه با آبروی سردار دلها بازی نشه که نابخشودنیست.خانم سلیمانی احتیاط کنید.دام پهن کردن .

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۳ ۲۳:۴۶

اتفاقا نام شهید سلیمانی به لیست شما کمک خواهد کرد نه اینکه شما به ایشان کمک کرده باشید

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۰:۲۰

بنام خدا حتما زینب خانم برای بالا انتخاب میشوندوانتظاربودکاندیدریاست جمهورمیشدندودرانجانیزبارای بالا انتخاب میشدند....باارزوی موفقیت خانم زینب سلیمانی انشاالله

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۱:۰۰

چند هزار نفر حرف زن حقوق بگیر داریم که سنگین ترین ابزار کاری که بلند می کنند وبا آن کوه ها را جا بجا می کنند زبان آنها است ولی مزد را به وزن کوه می گیرند نه به وزن زبانشان ولی نمی دانم چرا کوها به سر جای خود بر می گردند

avatar
۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۰۱:۳۷

کنکورکه امتحان نمیدیم که سهمیه میذاری پدربزرگ عزیز