• شنبه / ۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۷
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98040100334
  • منبع : نمایندگی مرکزی

سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا معادلات سیاسی، امنیتی و نظامی دنیا را بهم زد

سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا معادلات سیاسی، امنیتی و نظامی دنیا را بهم زد

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی با اشاره به تجاوز پهپاد جاسوسی بدون سرنشین آمریکایی به مرزهای جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: اقدام شایسته پدافند هوایی کشور در سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا، تقریباً تمامی معادلات سیاسی، امنیتی و نظامی دنیا را بهم زد و دنیا را در شوک بزرگی فرو برد.

به گزارش ایسنا، سید علی آقازاده در آئین تودیع و معارفه رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب اراک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضائیه، علی الخصوص شهید دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر، اظهار کرد: یقیناً تلاش‌های ارزشمند شهدا باعث شده است که امروزه نام قوه قضائیه به عنوان یکی از قوای مقتدر جمهوری اسلامی ایران مطرح باشد.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون نظام جمهوری اسلامی ایران بخش عمده‌ای امنیت پایدار خود را مرهون زحمات قوه قضائیه است، افزود: ما به امنیت پایداری که هم اکنون بر کشور حاکم است افتخار می‌کنیم و معتقدیم در صورتی که درایت و حساسیت قوه قضائیه نسبت به جریانات کشور وجود نداشت، امنیت کنونی محقق نمی‌شد و استمرار نمی‌یافت.

آقازاده با بیان اینکه همه ما در هر پست و مسئولیتی که هستیم، مکلفیم از قوه قضائیه به دلیل حجم زیاد اموری که بر عهده دارد حمایت‌های کافی را داشته باشیم، گفت: برخی آمار قوه قضائیه استان طی سالیان گذشته جای تأمل دارد و تعداد پرونده‌های ورودی و مختومه این دستگاه در سال گذشته، نشان از تلاش شبانه روزی مجموعه قوه قضائیه استان دارد. به هر پرونده‌ای که به قوه قضائیه ارجاع داده می‌شود نگاه‌های زیادی دوخته شده است و افراد زیادی اعم از شاکی و متشاکی، منتظر سرنوشت نهایی پرونده هستند که این موضوع اهمیت و حساسیت کار قوه قضائیه را به خوبی نمایان می‌کند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه هم اکنون دستگاه قضائی استان تنها با حدود ۵۰ درصد از مجموع پست‌های مصوب قضائی و اداری خود فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش‌های دولت و مجموعه استان، این مشکل کمبود نیروی دستگاه قضائی استان به زودی مرتفع شود.

وی با بیان اینکه انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان فردی دغدغه مند که از بدنه دولت و قوه قضائیه است، می‌تواند در راستای بهبود شرایط این قوه و رفع موانع و مشکلات موجود تأثیر مثبتی داشته باشد، تاکید کرد: ما باید تمهیداتی بیندیشیم تا هر کسی که خواهان ارجاع پرونده‌ای به دستگاه قضائی است، هزینه‌های به مراتب بالاتری را از شرایط کنونی پرداخت کند؛ چرا که با توجه به افزایش سالانه تعداد پرونده‌های ورودی و مختومه دستگاه قضائی، وجود چنین شرایطی مصداق کامل ظلم در حق نیروی انسانی و امکانات دستگاه قضائی است.

آقازاده فعالیت ۲۰ ساله هیئت‌های حل اختلاف دستگاه قضائی، را تجربه موفقی برای بدنه قوه قضائیه کشور دانست و اضافه کرد: هیئت‌های داوری نیز علاوه بر اینکه می‌توانند به عنوان مکانیزمی برای کاهش تعداد پرونده‌های ارجاعی به دستگاه قضائی بکار گرفته شوند، این توانایی را دارند تا پرونده‌های ورودی به این مجموعه را با موفقیت و دقت بالایی به سرانجام برسانند. استفاده از چنین ظرفیت‌هایی می‌تواند گام بسیار مؤثری در راستای کاهش تعداد پرونده‌های ورودی باشد و راندمان کاری دستگاه قضائی کشور را نیز به طرز چشمگیری افزایش دهد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امروزه کسانی که برای ارجاع شکایات خود به دادگستری مراجعه می‌کنند، نیازی به پشت سر گذاشتن مراحل چندان دشواری ندارند و وجود چنین شرایط سهل الوصولی، می‌تواند در افزایش حجم کاری قضات و کارکنان دستگاه قضائی تأثیر بسزایی داشته باشد و بعضاً آنها را چند سال درگیر یک پرونده کند؛ لذا تحمیل هزینه‌های سنگین‌تری که صرفاً مادی هم نیستند، می‌تواند به عنوان پیشنهادی در دستور کار دستگاه قضائی قرار بگیرد.

وی با اشاره به تجاوز پهپاد جاسوسی بدون سرنشین آمریکایی به مرزهای جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: این اقدام شایسته پدافند هوایی کشور، تقریباً تمامی معادلات سیاسی، امنیتی و نظامی دنیا را بهم زد و دنیا را در شوک بزرگی فرو برد. طی ۴۸ ساعت گذشته، آمریکایی‌ها بیش از ۴۸ بار نظرات خود را عوض کرده اند و این مهم، نشان از شگفتی کارشناسان نظامی دنیا از این اقدام ایران در نابودی یکی از بزرگترین و پیچیده‌ترین پروژه‌های نظامی جهان دارد.

آقازاده به تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی تمایل به مذاکره این کشور با ایران بدون هیچ گونه پیش شرطی اشاره کرد و افزود: آمریکا حدود ۴ سال است که در کشورهای مظلوم منطقه از جمله فلسطین کودک کشی می‌کند، اما چگونه است که هم اکنون از اقدام خود برای هدف قرار دادن چهار سایت ایران و به تصور خودشان کشته شدن ۱۵۰ نفر عقب نشینی کرده است؟ یقین بدانید در صورتی که آمریکا از پیروزی خود در جنگ نظامی با ایران مطمئن بود، لحظه‌ای در حمله به ایران درنگ نمی‌کرد؛ اما اقتدار و قدرت نظامی ایران تاکنون اجازه هیچ اقدامی را به آنها نداده است و واهمه‌ای را بر پیکره آمریکا انداخته است.

وی با تاکید بر اینکه اعمال جنایتکارانه آمریکا امروزه به خوبی بر همگان روشن شده است، بیان کرد: در چنین شرایطی نظام جمهوری اسلامی ایران این توان را داراست تا در برابر تمامی تهاجمات دشمنان ایستادگی کند و حتی پایگاه‌ها و سربازان نظامی آمریکا را در کشورهای منطقه مورد هدف قرار بدهد. هر اقدام تجاوزکارانه آمریکا، به فرموده فرماندهی کل قوا پاسخ ۱۰ برابری از سوی ایران را برای آنان به همراه خواهد داشت.

استاندار مرکزی با بیان اینکه امروزه مجموعه مسئولین استان در همه قوا از انسجام و همدلی خوبی برخوردارند، اضافه کرد: در شورای تأمین استان، تمامی مصوبات با اکثریت آرا و با اتفاق نظری جامع انجام می‌شود و در سایر حوزه‌های استان نیز خوشبختانه شاهد تلاش همه جانبه مسئولین هستیم. اگر هم اکنون شاهد کاهش مشکلات واحدهای صنعتی استان و افزایش راندمان و سلامت اداری و ارتقای امنیت مجموعه استان هستیم، مطمئناً به خاطر زحمات و همدلی بی دریغ زحمت کشان استان است.

آقازاده با اشاره به اینکه تمامی اختیارات دستگاه‌های اجرایی استان در راستای خدمت رسانی به مردم و افزایش تولیدات است، اظهار کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۷ که اوج تحریم‌های ظالمانه دشمنان بود توانست به خوبی روی پای خود بایستد و در سال جاری نیز که سال شکستن کمر تحریم هاست، می‌تواند تحولات خوبی را در سطح ملی و جهانی رقم بزند.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم ضمن تجلیل از کارکنان برتر دستگاه قضائی استان، حجت الله درودگر، معاون سابق اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم داگستری کل استان مرکزی، به سمت رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب اراک منصوب و از صمد خدابخشی، رئیس سابق این بخش، به پاس زحمات ۴ ساله اش تقدیر و قدردانی شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.