• پنجشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۵
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: 99041209148
  • منبع : نمایندگی هرمزگان

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

ماندن آمریکا در خلیج‌فارس گرهی از کار نوکران‌شان باز نخواهد کرد

ماندن آمریکا در خلیج‌فارس گرهی از کار نوکران‌شان باز نخواهد کرد

ایسنا/هرمزگان صبح امروز در مراسمی محل شهادت ۲۹۰ مسافرهواپیمایی ایرباس در آب های خلیج فارس که در روز ۱۲ تیر ماه سال ۶۷ از سوی ناو جنگی آمریکا با اصابت دو موشک به شهادت رسیدند، گلباران شد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی سال ۶۷ گفت: امروز تفسیر روشنی از حقوق بشر آمریکایی را در انظار بین‌المللی شاهد هستیم. حوادث این روزها در آمریکا مثالی از این حقوق‌بشر است که پا را بر گردن سیاه‌پوستان می‌گذارند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی اظهار کرد: درباره سرخ‌پوستان هم رفتار آمریکا اینگونه بود و نسل‌کشی را رقم زدند و پس از آن به برده‌داری و واردکردن سیاه‌پوستان از آفریقا اقدام کردند و جان‌های زیادی را ستاندند.

وی تصریح کرد: این‌ها گوشه‌ای از حقوق‌بشر آمریکایی در داخل ‌آمریکاست، قلع و قمع جنبش وال‌استریت دیگر اقدام غیرانسانی در آمریکا با مردم خودشان بود. در بعد جهانی هم پس از گذشت ۷۵ سال قریب به ۹۰ حمله یا تهدید به حمله در کشورهای مختلف از سوی آمریکا شاهد هستیم، این‌ها گوشه‌ای از سیاهه ظلم و ستم و نقض حقوق‌بشر از سوی آمریکایی‌ها است و گویای یک حقیقت بوده که اگر یک کشور تجاوزگر باید در سطح بین‌المللی محاکمه شود آن کشور قطعا آمریکاست.

عبادی ادامه داد: جنایات آمریکا درباره ایران سیاهه بزرگی است که در دوره‌های مختلف مصادیق زیادی دارد و به ملت ایران ظلم‌های زیادی روا داشتند. این کشور دست از اقدامات جنایتکارانه خود بر نخواهد داشت، داعش را به‌وجود آورد و جنایات متفاوتی را در خاورمیانه رقم زد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: هرجا جنایتی هست نام آمریکا آنجا وجود دارد و این کشور یکی از محورهای توطئه‌ و جنایت در سراسر جهان بوده است. در هفته حقوق بشر آمریکایی شاهد یکی از جنایات بزرگ آمریکا هستیم، ‌آنچه حادثه غم‌انگیز پرواز ایرباس ۶۵۵ را متمایز می‌کند این است که آن‌ها با پررویی تمام این مسئله را اعلام کردند و نه تنها عذرخواهی نکرده بلکه به فرمانده ناو مدال افتخار دادند.

وی ادامه داد: در این حادثه بیش از ۵۷ کودک جان باختند بعد با افتخار به قاتلان آن‌ها مدال افتخار دادند، همین حرکت و انجام تعمدی این عمل سبب تمایز این حادثه شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: امروز نیاز داریم نمادهای مقاومت و جنایات آمریکایی‌ها علیه ملت ایران را به نمایش گذاشته و آن‌ها را زنده نگه داریم و در منظر مردم آن‌ها را داشته باشیم، نماد هواپیمایی ایرباس را باید بسازیم در منظر مردم برای فراموش‌نکردن این وقایع بگذاریم.

وی اضافه کرد: ما رسماً اعلام کردیم ماندن آمریکا در خلیج‌فارس گرهی از کار نوکران‌شان باز نخواهد کرد بلکه برای خود آمریکا هم هزینه در بر خواهد داشت و ضرر خواهند کرد، این نتیجه خون پاک شهداست و به زودی آمریکا از خلیج فارس خواهد رفت.

همچنین فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران در مراسم گلباران محل شهادت مسافران هواپیمای مسافربری توسط تروریست‌های آمریکایی در سال ۶۷ اظهار کرد: آمریکای جنایتکار در سال ۶۷ غیرانسانی‌ترین حرکت ممکن را انجام داد و با ساقط کردن یک هواپیمای مسافربری جنایت قرن را رقم زد، در این روز همه مسافران به شهادت رسیدند و همیشه پهنه خلیج‌فارس از خونشان رنگین شد.

سردار عباس غلامشاهی اضافه کرد: آمریکا در آن روزها برای این عمل غیرانسانی به فرمانده ناو مدال افتخار داد، اما امروزه نه تنها جرأت همچین کاری ندارند بلکه شاهدیم به‌خاطر نقض حریم هوایی ایران پیشرفته‌ترین پهپادشان پس از دریافت هشدار چگونه ساقط شد.

وی ادامه داد: بی‌شک اگر آمریکا به ایران و مرزهای ایران چشم طمعی داشته باشد از سوی نیروهای مسلح جواب محکم تری دریافت خواهد کرد.

سردار غلامشاهی حرکت مقتدرانه بعدی در راستای مقابله با استکبار را توقیف نفتکش انگلیسی عنوان کرد و گفت: پس از آن‌که انگلیس به حرکتی خصمانه دست زد، توقیف نفتکش انگلیسی با صلابت و آشکارا انجام شد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران تصریح کرد: ایران امروز در اوج قله افتخار عظمت قرار دارد و اگر استکبار و به‌ویژه آمریکا نگاه چپی به جمهوری اسلامی داشته باشد پاسخ دندان‌شکنی دریافت خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: هر اقدامی از سوی دشمن با کوبنده‌ترین حرکت و به موقع و به لحظه پاسخ داده می‌شود.

در ادامه استاندار هرمزگان اظهار کرد: آمریکایی‌ها در پی انتقام از ملت ایران هستند، در برهه‌های مختلف جنایات مختلفی مرتکب شدند، از جنگ تحمیلی گرفته تا همین چند وقت پیش به شهادت رساندن سردار سلیمانی به عنوان یک چهره محبوب بین المللی که ریشه داعش را برکنده بود.

فریدون همتی افزود: آمریکایی‌ها بعد از انقلاب هرگاه اقدامی کردند پاسخ قاطع دریافت کردند، ساقط کردن پهپاد آمریکایی نمونه‌ای از این پاسخ قاطع بود که هیمنه دشمن را شکست و نشان از استقامت و اراده ملت ایران بود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: در صحنه مذاکره و گفت‌وگوی بین المللی هم همین است و آنها می‌خواهند در نشست‌ها فقط امتیاز بگیرند و امتیازی ندهند، برجام نمونه واقعی این مورد است که با زورگویی به دنبال به سرانجام نرسیدن این موضوع بودند و یک طرفه از آن خارج شدند. گفتگو بد نیست اما باید با طرف عاقل و منصفی باشد.

همتی بیان کرد: راه سخت مقاومت را ملت رها نمی‌کند، در پی تحریم‌ها تحولات مهمی در حال رقم خوردن است و با دست جوانان وطن دوست در عرصه‌های مختلف در حال قوی‌ترشدن هستیم، ما خودمان شاید این عظمت و توانمندی را درست نتوانیم درک کنیم.

وی ادامه داد: دشمن دیگر قدرت رویارویی با ملت و نیروهای مسلح ما را ندارد، اگر داشت پس از ساقط‌کردن پهپاد فوق پیشرفته و نابودی آن کمپ استراتژیک در عراق ساکت نمی‌نشست و آرام نمی‌گرفت و قطعا آغازگر یک جنگ می‌شد اما دشمن از ایران و نیروهای مسلح ما هراس دارد و می‌داند پاسخ قاطع دریافت می‌کند.

استاندار هرمزگان افزود: امروزه در حوزه‌های مختلف از جمله در تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح نیازی به کشورهای بیگانه نداریم، در پالایشگاه نفت خلیج‌فارس اینگونه بود دشمن با این باور که اگر این پروژه را انجام ندهد ایران نمی‌تواند آن را عملیاتی کند صحنه را ترک کرد اما به لطف نبوغ جوانان ایرانی امروزه این پالایشگاه در حال فعالیت است.

وی بیان کرد: تحریم در بسیاری از زمینه‌ها برای ما نعمت بود، در پروژه عظیم انتقال نفت خام گوره به جاسک که مهم‌ترین و استراتژیک ترین طرح دولت در هرمزگان است به توان داخلی تکیه کردیم و در حال انجام این پروژه هستیم.

همتی گفت: کشور در حال حاضر بدون نفت و دلارهای ناشی از فروش نفت اداره می‌شود، این موضوع در اوایل سختی‌هایی دارد اما رفته رفته این مشکلات کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.