• چهارشنبه / ۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۶
  • دسته‌بندی: اقتصاد کلان
  • کد خبر: 99050100380
  • منبع : بانک صادرات ایران

مدیرعامل بانک صادرات خبر داد

رشد ۳۰ برابری ارزش سهام بانک صادرات/ پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات

رشد ۳۰ برابری ارزش سهام بانک صادرات/ پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات

مدیرعامل بانک صادرات ایران از افزایش ارزش سهام این بانک به ۳۰ برابر در بورس خبر داد و گفت: تسهیلات اعطایی بانک صادرات در سال ۹۸ از ۱۵۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفته و تا پایان سال به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، حجت‌الله صیدی در نشست مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران، اظهار کرد: با عبور از زیان و رسیدن به منطقه سودآوری از اسفند ماه ۱۳۹۶ تاکنون، برنامه‌ریزی ۳۰‌ماهه دوم بانک برای رسیدن به روزها و سال‌های طلایی آغاز شده و در مسیر توسعه جوابگوی ارکان کشور، سهامداران، بنگاه‌های کوچک و بزرگ اقتصادی، اتاق‌های بازرگانی، اصناف، فعالان اقتصادی و بازار سرمایه، دانشجویان و دانش‌آموزان خواهیم بود. 


وی افزود: ۲۶ هزار کارمند بانک صادرات ایران در دو هزار و ۲۰۰ شعبه پا به پای کادر درمان کشور تلاش کردند و با رفع دغدغه معیشت و فعالیت‌های اقتصادی کشور چراغ شعب بانک را روشن نگاه داشتند.


صیدی با بیان اینکه بانک صادرات ایران یکی از سه بانک بزرگ کشور است و باید نقش مؤثری در توسعه کشور ایفا کند، گفت: وارد هیچ فعالیت ضد توسعه‌ای نخواهیم شد و در مقابل وظیفه داریم به تمام تلاشگران عرصه دولتی، عمومی و خصوصی و حتی کارگاه‌های کوچک و خانوارها که بخش مهمی از اقتصاد خرد کشور هستند، کمک کنیم تا مسیر پیشرفت، خودباوری و استقلال در این سال ادامه داشته و با تلاش حداکثری تمامی موانع موجود از سر راه برداشته شود.


مدیر عامل بانک صادرات به ارائه گزارش عملکرد و صورت‌های مالی دوره منتهی به پایان اسفندماه ۱۳۹۸ پرداخت و ادامه داد: تنوع مطلوب ترکیب سهامداری موجب نقدشوندگی بیشتر سهام بانک شده و هیئت‌مدیره نیز در همه حال خود را پاسخگوی تمامی سهامداران حقیقی و حقوقی می‌داند.

وضعیت سپرده‌های بانک صادرات 

وی افزود: جمع کل سپرده‌های بانک از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان به ۲۳۲ هزار میلیارد تومان در پایان سال ۹۸ و در حال حاضر به ۲۶۷ هزار میلیارد تومان رسیده و در روزهای آینده به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همکاران شعب بانک صادرات ایران در چهار ماه اخیر با وجود محدودیت‌های ناشی از الزامات ستاد مبارزه با بیماری کرونا و تلاش گسترده برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن شعب، ۴۰ هزار میلیارد تومان و در واقع ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان به منابع بانک اضافه کرده‌اند.


وی با تاکید بر اینکه نقطه شروع کار افزایش منابع و افزایش سهم بازار است، اظهار کرد: تسهیلات اعطایی که ۴۸ درصد دارایی‌های بانک را تشکیل می‌دهد، در سال ۹۸ از ۱۵۵ هزار میلیارد تومان فراتر رفته و تا پایان سال به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همچنین نرخ مؤثر تسهیلات از ۱۵.۸۲ درصد سال ۹۷ به ۱۶.۷۳ درصد در پایان سال ۹۸ رسیده است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه قضاوت در خصوص مطالبات مشکوک‌الوصول بنگاه‌هایی که اهداف خود را محقق نکرده‌اند دشوار است، افزود: با تصمیم هیئت‌مدیره تلاش کردیم حداکثر ذخیره را لحاظ کنیم و  حتی برای هر بدهکاری که کسب و کارش با مشکل مواجه می‌شود، به طور محتاطانه ذخیره در نظر گرفته‌ایم. ما در بانک صادرات ایران نه تنها هیچ بنگاهی را تعطیل نکرده‌ایم، بلکه برای راه‌اندازی دوباره بسیاری از بنگاه‌ها همه کمک‌های لازم را انجام داده‌ایم.   

کاهش ۵ درصدی سرمایه‌گذاری بانک صادرات در سال ۹۸


صیدی با بیان اینکه رویکرد بانک صادرات ایران کاهش سرمایه‌گذاری‌ها بوده، از کاهش ۵ درصدی سرمایه‌گذاری بانک در سال ۹۸ خبر داد و گفت: طلب بانک صادرات ایران از پدیده ‌شاندیز با رای دادگاه به صورت تخصیص سهام صورت گرفت. بانک نیتی برای افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه ندارد و بر اساس الزامات سران قوا، بانک‌ مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی بنا داریم در شرایط مناسب از سهامداری این گروه خارج شویم.


وی با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی جمع درآمدهای بانک در سال ۹۸ و رسیدن آن به ۲۹ هزار میلیارد تومان، افزود: از فروردین ۹۷ تاکنون بانک صادرات ایران هیچ‌گونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته و در برخی مواقع در بازار بین بانکی به صورت شبانه (overnight) به سایر بانک‌ها و موسسات نیز تسهیلات داده‌ایم. در پایان سال ۹۸ معادل ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سود محقق شد و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری زیان انباشته را به سود تبدیل کنیم.

کاهش ۱۰ درصدی مطالبات بانک صادرات 


صیدی درباره مطالبات بانک صادرات نیز، گفت: برای اولین بار در بانک صادرات ایران مطالبات روند کاهشی پیدا کرده و بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است و رعایت بهداشت اعتباری نیز موجب کاهش ریسک اعتباری و افزایش ۹ دهم درصدی نرخ مؤثر تسهیلات شده است. تلاش‌های صورت‌گرفته در بانک مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته و استقبال مطلوبی از سهام بانک در بورس شده به نحوی‌که از زمان بازگشایی نماد بانک در اسفند ماه ۹۶ تاکنون ارزش بازار سهام بانک از ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به ۷۶ هزار میلیارد تومان رسیده و بیش از ۳۰ برابر افزایش ثبت کرده است.


وی اصلاح ساختار مالی و افزایش سرمایه را برای بهبود کفایت سرمایه در سال جاری، مورد تاکید قرار داد و افزود: افزایش سرمایه بانک به صورت جدی در دستور کار است و این اتفاق مهمترین اصلاح ساختار مالی بانک بوده که در سال جاری صورت خواهد گرفت.

دلیل به تعویق افتادن مجمع فوق‌العاده این بانک 


مدیرعامل بانک صادرات ایران در تشریح به تعویق افتادن مجمع فوق العاده بانک و افزایش سرمایه، اظهار کرد: با توجه به اینکه بنا بود سرمایه بانک صادرات ایران با صرف سهام و سلب حق تقدم سهامداران افزایش یابد، پس از اخذ موافقت اولیه و تشویق‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، انتشار گزارش حسابرس، نظر موافق وی، همچنین صدور مجوز از سوی بانک مرکزی و استقبال بازار سرمایه، از آنجایی که فرآیند صدور مجوز سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس اوراق بهادار با توجه به محدودیت زمانی تکمیل نشده بود، مقرر شد مجمع عمومی فوق‌العاده با موضوع افزایش سرمایه به زودی و در زمانی دیگر برگزار شود.


صیدی در پایان سخنانش عرضه سهام گروه مالی سپهر صادرات در بازار سرمایه را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: شرکت‌های بیشتری به صورت مستمر برای واگذاری وارد این گروه می‌شود و در هفته‌های آینده عرضه سهام این گروه در بازار صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۱۲:۱۲

یا رشد 30 برابری تورم

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۰۰:۲۳

سلام پس چرا هنوز 30 درصد سهم ما رو واریز نمی کنید!!؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۱۲:۰۹

باید هم سود ببرید ....پول 30درصد سهام عدالت مردم را بعد ازدو ماه بدید تابیشتر سو نبردید

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۱۴:۱۹

سلام بانک صادرات من دوماهه فروش سهام انحام دادم هیچ پولی نگرفتم کی میخواین واریز کنین؟؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۱۴:۲۱

وقتی پول سهام مردمو بعد دوماه هنوز ندادید چطور میخواید موفق نباشید؟؟

avatar
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۱۹:۳۹

سلام کی پول سهاموواریزمیکنید