• یکشنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۰
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99063022908
  • خبرنگار : 71565

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، این تذکرات کتبی که در جلسه علنی امروز توسط روح الله متفکر آزاد قرائت شد، به شرح زیر است:

غلامعلی کوهساری به رییس ‌جمهور: رسیدگی به افزایش چند برابری قیمت کود شیمیایی و آفت کش های مورد نیاز کشاورزان.

جلال محمودزاده به رییس جمهور و وزیر علوم: اختصاص ارز دولتی برای واردات نهاده‌های کشاورزی از جمله کود، سموم و نهاده‌های دامی، افزایش نظارت بر شیوه مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی و جلوگیری از ضایع شدن حق و حقوق اساتید و کارکنان این  دانشگاه.

محمد جواد عسگری به وزیر نیرو: تسریع در اجرای پروژه فاضلاب شهرستان داراب.

سید احسان قاضی زاده هاشمی به رییس‌جمهور و وزیر راه: علت عدم تخصیص بودجه برای اجرای مصوبات سفر رییس جمهور درباره تعریض و بهسازی راه مشهد_سرخ چیست؟

فرهاد بشیری به وزیر آموزش و پرورش: اتخاذ تدابیر لازم برای مبارزه با کرونا در مدارس کشور با توجه به نگرانی خانواده‌های دانش‌آموزان.

مسلم صالحی به وزیر کشاورزی: پرداخت به موقع مبلغ گندم خریداری شده در استان فارس، شهرستان حوزه انتخابیه و تعیین هرچه سریعتر قیمت تضمینی خرید گندم، لزوم رسیدگی به افزایش قیمت کود شیمیایی.

جلال محمودزاده به وزیر آموزش و پرورش: تعیین تکلیف کلاس های بدون معلم و مدارس زیر استاندارد و معلمان نهضت و حق التدریس.

علی خضریان و ۶۳ نفر از نمایندگان به وزیر نیرو : تامین آب شرب به منطقه بلوچستان.

سید لفته احمدنژاد به رییس ‌جمهور: رسیدگی به افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی.

جلال محمودزاده به وزیر نیرو و وزیر کار: دلیل قطعی مرتب برق کارگاه های تولیدی، پمپ ها و چاه های کشاورزی در کل کشور بدون اطلاع قبلی، دلیل ابلاغ بخشنامه غیرکارشناسی تعیین میزان درآمد روستاییان جهت تمدید دفترچه‌های بیمه سلامت.

غلامرضا منتظری به وزیر کشاورزی: رسیدگی به افزایش بی رویه قیمت نهاده‌های دامی.

ورناصری و ۱۵ نفر از  نمایندگان به وزیر دادگستری: بازنگری و اصلاح خلاءهای قانونی درباره قانون مبارزه با مواد مخدر.

علی اکبری بسطامی به وزیر کشاورزی: لزوم تسریع در رسیدگی به ورشکستگی دامداران مناطق مرزی.

 پرویز اوسطی به وزیر کشاورزی: برنامه ریزی و پیگیری جدی صادرات محصول سیب زمینی.

صدیف بدری به وزیر کشاورزی: چرا قیمت خرید تضمینی گندم برای فصل جدید کاشت اعلام نشده است؟ نظارت و کنترل افزایش بی رویه قیمت نهاده‌های کشاورزی از جمله کود شیمیایی.

احمد مرادی به وزیر آموزش و پرورش: جذب نیروهای نهضتی جامانده در شرایط کرونا.

روح الله متفکرآزاد به همراه ۴۸ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات نهاده های دامی، علت عرضه آزاد سوداگرایانه این محصولات در بازار چیست؟

محمدرضا صباغیان بافقی به وزیر آموزش و پرورش: چرا نیروهای قراردادی از بسیاری از مزایا محروم هستند؟

کیوان مرادیان به رییس جمهور: علت عدم اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار در خصوص قیمت گذاری قیمت فولاد و فلزات رنگی و علت رکود و افزایش قیمت این محصولات.

حسن نوروزی به وزرای کشور، اقتصاد و کار: چرا به جزء یک و دو بند ب ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه عمل نشده است، به جزء ۳ بند ب ماده ۲۷، همچنین بند الف و ب ماده ۲۱، بند الف ماده ۲۲ و به ماده ۲۴ قانون برنامه ششم توسعه عمل نشده است؟

محمدحسین فرهنگی به وزرای نفت و نیرو: نظارت ستادی مناسب جهت حفظ حریم جایگاه های سوخت در استان آذربایجان شرقی، لزوم اجرای بند ز ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسط برخی شرکت های توزیع برق در رابطه با انشعاب رایگان برق ایثارگران.

حاجی دلیگانی به همراه ۲۶ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: توجه بیشتر به حفظ جان بیماران به ویژه سانحه دیدگان و اتخاذ تمهیدات لازم برای تسریع در انتقال آن ها به مراکز درمانی.

هاجر چنارانی به وزیر ورزش: لزوم مشخص کردن معیارهای تخصیص بودجه به فدراسیون های ورزشی.

مهدی عسگری به همراه ۳۳  نفر از نمایندگان به رییس جمهور: ضرورت لغو مصوبه هیات وزیران در ایجاد ممنوعیت برای مشارکت نهادهای نظامی و انتظامی و شرکت های تابعه آن ها در مناقصات محدود.

عباس مقتدایی به رییس جمهور: ضرورت رفع مشکلات بیمه دی در ارائه خدمات به جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا.

محمدتقی نقدعلی به همراه ۲۷ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: جلوگیری از دخالت سازمان دانش آموزی در امر توزیع پوشاک یا فرم مدارس و دریافت وجه غیرقانونی از خانواده دانش آموزان.

احمد راستینه به وزیر علوم و فرهنگ: لزوم بالا بردن سطح آگاهی عمومی از طریق آموزش در خصوص حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و همچنین ایجاد شرایط اقامه این مهم.

جلال محمودزاده به وزیر آموزش و پرورش: لزوم دقت در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا همزمان با بازگشایی مدارس.

محمدخدابخشی به وزیر بهداشت: رسیدگی به وضعیت قرمز کرونا و ضعف در عملکرد و بی تفاوتی متولیان حوزه بهداشت و درمان در الیگودرز.

نصرالله پژمانفر به وزیر بهداشت: علت توزیع اقلام رایگان پیشگیری از بارداری علیرغم ممنوعیت هزینه‌کرد بیت‌المال در اقلام پیشگیری و مخالف با سیاست‌های افزایش جمعیت چیست؟.

 علی آذری به همراه ۲۷ نفر از نماینده به وزیر آموزش و پرورش: علت نادیده گرفتن جان و سلامت دانش‌آموزان و معلمان برخلاف اصل ۲۲ قانون اساسی چیست.

رضا آریان‌پور به همراه ۵۸ نفر از نمایندگان به رییس جمهور، وزرای اقتصاد و کشاورزی: لزوم رسیدگی به موضوع افزایش قیمت ۵ برابری کودهای کشاورزی.

محمدمهدی زاهدی به رییس جمهور، وزیر اقتصاد و وزیر کشاورزی: لزوم نظارت و کنترل افزایش بی رویه قیمت ها در تمامی اقلام مورد نیاز مردم.

علی آذری به همراه ۳۶ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: علت بی توجهی به اصل ۳ و ۳۰ قانون اساسی درباره لزوم تأمین وسایل آموزشی رایگان در دوران کرونا.

حاجی دلیگانی به همراه ۳۶ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ: علت استنکاف دستگاه های زیرمجموعه از اجرای احکام قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مهلت پاسخگویی ۱۰ روزه.

غضنفرآبادی به وزیر آموزش: رسیدگی به اقدام نامناسب و بی سابقه تخصیص ۲۰۰ معلم اضافه از شهرستان های جنوب کرمان به شهرستان های حوزه انتخابیه.

مجتبی یوسفی به همراه ۶۷ نفر از نمایندگان به وزیر کشاورزی: علت عدم نظارت بر قیمت نهاده های  کشاورزی و کود شیمیایی.

راستینه به وزیر ورزش: علت عدم نظارت بر فدراسیون های ورزشی و اصرار آنها در استخدام مربیان خارجی.

نصرالله پژمان فر به همراه ۲۹ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: نحوه تعیین زنان واجد شرایط در دریافت اقلام پیشگیری از بارداری و خدمات مراقبت باروری ویژه و منبع علمی توزیع این اقلام.

حسین محمدصالحی به همراه ۲۰ نفر از نمایندگان به وزیر نفت: لزوم رسیدگی به کپسول های خالی گاز در روستاها.

سیدمحسن دهنوی به وزیر کشاورزی: ضرورت رسیدگی به تأخیر در تسویه خرید تضمینی گندم کشاورزان و پایین بودن نرخ خرید.

میرمحمدی میبدی به همراه ۲۴ نفر از نمایندگان به وزیر نفت: علت اظهارات نسنجیده در روبروی هم قرار دادن صنعت گاز و پتروشیمی و توهین به صنعت پتروشیمی.

حسین بامیری به رییس جمهور: تسریع در معرفی وزیر صمت.

مهدی عسگری به همراه ۴۴ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش درباره علت تأخیر در تدوین برنامه های اجرایی سند تحول بنیادین.

جعفر قادری به وزیر بهداشت: اجرای قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت در اورژانس ۱۱۵.

چنارانی به وزیر آموزش و پرورش، وزیر کشاورزی و وزیر کار: لزوم درنظر گرفتن حداقل تصمیمات علمی برای بازگشایی مدارس و لزوم رسدیگی به وضعیت نامطلوب کشاورزان در قیمت چند برابری کود و سم غیراستاندارد و لزوم رسیدگی واگذاری بیمه مددجویان تحت پشش بیمه خدمات درمانی.

علیرضا ورناصری به وزیران ورزش، کشاورزی و کشور و رییس جمهور: لزوم توسعه زیرساخت های ورزشی و قهرمانی و احداث مکان های ورزشی برای بانوان در حوزه انتخابیه، اتخاذ تدابیر فوری برای جلوگیری از گسترش آتش سوزی در جنگل های زاگرس.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.