• دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۲۳:۴۶
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99090302660
  • خبرنگار : 50187

استاندار کرمان:

هیچ گرایش سیاسی را در عملکردم لحاظ نمی کنم

هیچ گرایش سیاسی را در عملکردم لحاظ نمی کنم

ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: بنده تا زمانی که در این استان مسئولیت دارم هیچ گرایش سیاسی را در عملکردم لحاظ نمی کنم و به همه مدیران می گویم از همه نیروهایی که زیر چتر ولایت فقیه و نظام می خواهند کار کنند، استفاده می کنم و ملاک ما کارآمدی افراد است.

دکتر"علی زینی وند" امشب سوم آذرماه در در جمع خبرنگاران درباره رویکردها و برنامه هایش در استان اظهار کرد: بنای ما این است با تعامل و استفاده از همه ظرفیت های استان کرمان و بزرگان در سطح ملی و استانی به نفع استان و در راه توسعه استفاده کنیم؛ به هیچ وجه بنا نداریم گرایش های سیاسی که سر جای خود مغتنم است را وارد تصمیم گیری ها در توسعه استان بکنیم اما بنا داریم از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی افزود: سعی می کنیم با هم افزایی همه توان را یکی کرده و در خدمت به مردم گام برداریم و به هیچ وجه زمان را از دست ندهیم. بنده شناخت نسبی مناسبی نسبت به پتانسیل های استان کرمان دارم و در سرفصل های مختلف در استان برنامه داریم.

زینی وند درباره توسعه متوازن تصریح کرد: رعایت ملاحظات محیط زیستی و بهداشتی مردم برای ایجاد صنعت را باید در نظر گرفت و کرمان پهناورترین استان کشور است که برخی مناطق استان پیشرفت بهتری نسبت به مناطق دیگر دارد و در این دوره توجه و تمرکز و امکانات ملی و استانی را سعی می کنیم با تبعیض مثبت به سمت مناطق توسعه نیافته ببریم.

استاندار کرمان گفت: در توازن توسعه و امکانات، توجه بیشتری را به مناطق محروم معطوف خواهیم داشت و نیازهای اولیه مناطق محروم را با اولویت دنبال می کنیم.

وی درباره تغییر مدیران بی انگیزه با بیان اینکه استاندار مدیر راهبردی است و باید راهبردها را تعیین و همه را در این راستا بسیج کند، افزود: نظام اداری ما با تورم بیش از حد قانون، پیچیده و با نظام پرپیچ و خم بروکراتیک است و اگر مدیران بخواهند در این پیچ و خم ها بمانند، مردم را خیلی معطل می کنند؛ راه میان بُری برای غلبه بر این لختی و ناکارآمدی نظام اداری وجود دارد و این راه مدیران با دانش، با انگیزه و پرتحرک هستند.

زینی وند با اشاره به اینکه در مواردی هم تغییر علاج کار نیست، تصریح کرد: در این چند روز دیدم خیلی از مدیران با تحرکی که ایجاد کردیم، خودشان تنظیم کردند و اگر مدیری با دیدگاهی که تعیین کردیم همراهی نکند، درخواست می کنیم خودش محترمانه جایش را به فرد دیگری بدهد.

وی بیان کرد: معتقدم بیش از ۷۰ درصد موضوعات با پیگیری، وقت گذاشتن و رودرو دنبال کردن، به نتیجه می رسد.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ظرفیت معادن استان بسیار بالاست، اظهار کرد: در صنایع فرآوری و ایجاد صنایع پایین دستی اقدامات موثری انجام شده و کرمان در برخی زمینه ها پیشرو است و در بعضی صنایع مانند مس در دنیا حرف برای گفتن دارد.

وی افزود: توسعه متوازن مبنی بر محیط زیست، بهداشت مردم و آلودگی هوا را در گسترش صنایع به جد پیگیری می کنیم و صنایع و معادن حتما باید پیوست های فرهنگی، محیط زیستی و اجتماعی را رعایت کنند.

زینی وند گفت: بسیاری از معادن درآمد سرشاری دارند که متعلق به کل کشور هستند اما در همه جای دنیا منافعی در جایگاه مسئولیت های اجتماعیِ بنگاه ها باید به مردم آن منطقه برسد و بخش عمده ای از درآمدها را باید به بانک های استان بیاورند.

وی با اشاره به اینکه این نهاها باید مسئولیت های اجتماعی خود را به نحو احسن انجام بدهند، تصریح کرد: بومی گرائی و قطب بندی مناطق اصلا به نفع استان ها نیست؛ بومی استان قابل قبول است اما بومی شهرستان یا بومی بخش و ... نه و از مدیران بنگاه ها، فرمانداران و نمایندگان درخواست دارم ضوابطی بگذارند که همه تحصیل کردگان استان در شرایط یکسان بتوانند در آزمون شرکت کرده و در بنگاه های بزرگ اقتصادی استان به کار گرفته شوند.

استاندار کرمان در ادامه بیان کرد: در بخش کشاورزی باید به چند رویکرد توجه و مردم نیز همراهی کنند؛ بخش عمده کشاورزی استان به صورت سنتی است که بازدهی کمتر و آب بری بیشتر دارد و مردم باید به سمت اجرای آبیاری تحت فشار و کشت های گلخانه ای و کشت جایگزین رفته و اراضی و آینده باغات و محصولات را در اختیار دانش جوانان و فرزندانشان بگذارند که در این صورت کیفیت افزایش یافته و تولید بیشتر می شود.

وی با اشاره به اینکه معضل کشاورزان استان به ویژه در جنوب، فروش محصولات است، افزود: در حوزه ساماندهی فروش محصولات باید فکری بکنیم که البته مشکل کل کشور است و ما در استان کرمان برنامه داریم و باید در ساماندهی خرید محصولات توجه جدی داشته و فروش و بازار در حوزه بین المللی را دنبال کنیم.

زینی وند تصریح کرد: از شرکت های دانش بنیان درخواست داریم برای فروش محصولات کشاورزی پای کار بیایند و باید پیوندی بین استان کرمان و کشورهای دیگر سازماندهی و پیوند هدفمند با مرزهای شرقی ایجاد کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به برنامه ها در حوزه گردشگری بیان کرد: استان کرمان ظرفیت های گردشگری بسیاری دارد که باید به حلقه گردشگری اصفهان، فارس و یزد وصل شود.

وی اظهار کرد: گردشگری یک حرفه و تخصص است و اکنون زمینه های گردشگری را داریم اما زیرساخت های لازم را برای جذب گردشگر ایجاد نکردیم؛ باید حوزه بوم گری به شدت تقویت شود و ما نیاز به هتل های شیک زیاد در استان کرمان نداریم و باید جاذبه های دیگر ایجاد کنیم که تجربه های موفق نیز در این زمینه وجود دارد.

زینی وند بیان کرد: درخواست داریم علاقمندان وارد میدان شوند و مدیران همکاری می کنند تا استان را برای گردشگری پررونق در پساکرونا آماده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: یکی از افتخارات این دولت شرکت های دانش بنیان است که اقدامات خیلی خوبی در این زمینه صورت گرفت و پارک های علم و فناوری که در آینده موتورهای محرک تولید محصول هستند، ایجاد شد.

استاندار کرمان گفت: در دنیا حلقه های واسطی بین افراد دارای ایده و صاحبان صنایع به عنوان فن بازار قرار می گیرد تا ارتباط صنعت و دانش برقرار شود و شغل های زیادی ایجاد و میلیون ها دلار درآمد کسب می شود.

وی درباره طرح های نیمه تمام در استان کرمان افزود: اعلام کردیم طرح های نیمه تمام دسته بندی شود و در هر طرحی که نیاز به تسریع داشته باشد، به هیچ وجه زمان را از دست نمی دهیم.

زینی وند درباره وضعیت آب استان کرمان تصریح کرد: آب بحران جدی و چالش ماست و برداشت بی رویه دارد حیات و طبیعت ما را به خطر می اندازد و باید با این دید به سمت صرفه جویی آب برویم و در استان کرمان کارهای خوبی صورت گرفته و به جد هم به مدیریت منابع آب استان ورود کرده و ما کار را ادامه می دهیم.

وی بیان کرد: برای تامین آب از استان های دیگر موضوع را پیگیری می کنیم و امیدواریم در همین دولت کار را پایدار کنیم و زمینه شروع پروژه ها فراهم شود.

استاندار کرمان در ادامه گفت: فعالیت جناح های سیاسی که زیر چتر نظام کار کنند، موجب پویایی جامعه، انگیزه سیاسی و فعالیت اجتماعی می شود و ضرورت کادرسازی است و باید احزاب قوی و حرفه ای شکل بگیرند و از احزاب و گروه های سیاسی حمایت می کنیم و از معاون سیاسی خواسته ام خانه احزاب را ایجاد کند.

وی افزود: اما اینکه مدیر ارشد استان و مدیران دیگر در مسندی قرار بگیرند و خود را درگیر وابستگی به یک جناح سیاسی بکنند، دیگر نمی توانند مدیر موفقی باشند.

زینی وند تصریح کرد: بنده تا زمانی که در این استان مسئولیت دارم هیچ گرایش سیاسی را در عملکردم لحاظ نمی کنم و به همه مدیران می گویم از همه نیروهایی که زیر چتر ولایت فقیه و نظام می خواهند کار کنند، استفاده می کنم و ملاک ما کارآمدی افراد است و هرکس در چارچوب نظام فعالیت می کند با او همکاری می کنیم و به هیچ وجه استان را درگیر رقابت های سیاسی نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: با فراغ بال آمده ام و دولت و نظام راسا من را استاندار کرمان انتخاب کرده و به دلیل اینکه وامدار هیچ گروهی نیستم، از همه گروه ها استفاده و براساس منافع مردم و مصالح نظام تصمیم درست و مستقل می گیرم و اگر به جایی برسم تصمیمم برای مردم خیر و برای تقویت نظام منفعت دارد، بدون توجه به توصیه، سفارش و موانع با قدرت ادامه می دهم و حتی اگر هزینه داشته باشد برای پرداخت هزینه هم آماده ام.

استاندار کرمان در بخش پایانی سخنانش با اشاره به حوزه اشتغال اظهار کرد: یکسری صنایع بزرگ، معادن و شهرک های صنعتی داریم که کار خود را انجام می دهند و هر کس یک شغل ایجاد کند، دستش را می بوسیم اما درخواست داریم نخبگان، تشکل ها، بانوان و جوانان روی این موضوع به ما کمک کنند.

وی افزود: نباید از مشاغل خرد و توانمندسازی مردم غافل شویم. این مشاغل خرد غوغا می کند  بخش زیادی از کشورهای پرجمعیت هند و چین را مشاغل خرد اداره می کنند و ما اگر مشاغل خرد را به خانه ها ببریم و مردم را توانمند کنیم، به مراتب گاهی اوقات میزان اشتغال آنها با سرمایه کمتر در توسعه همه جانبه مفیدتر است.

زینی وند با اشاره به اینکه اشتباهی که در طول دولت های مختلف کردیم فکر کردم تزریق پول در جامعه شغل ایجاد می کند، گفت: باید برای مشاغل کوچک توانمندسازی کرده و زنجیره تعاونی تشکیل بدهیم.

وی با اشاره به اهمیت فروش محصولات بیان کرد: زنجیره تکمیل اشتغال، تامین مواد اولیه، تولید و فروش است و باید این زنجیره ها را به هم وصل کنیم و در حوزه مشاغل خرد و خانگی ایده دارم و همه کسانی که در این زمینه ایده و انگیزه ای دارند، به همکاری فرا می خوانم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.