• شنبه / ۸ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۵
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99090805875
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

این انتهای نامردمی دشمنان نیست...

این انتهای نامردمی دشمنان نیست...

ایسنا/اصفهان در پی شهادت محسن فخری زاده که دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه صنعتی اصفهان گذرانده بود، هیئت رئیسه این دانشگاه، پیامی را برای تسلیت و محکومیت این حادثه منتشر کرد.

هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان در پی شهادت دکتر محسن فخری زاده ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی، پیام تسلیتی را منتشر کرد که در متن آن آمده است:

بسمه تعالی
در میان پارسایان مردانی (کسانی) هستند که بر سر پیمانی که با خداوند داشته اند با راستی ایستاده‌اند، بعضی آن را به انجام رسانده‌اند و برخی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در آن نداده‌اند.(سوره مبارکه احزاب آیه ۲۳)

شهادت استاد ارجمند جناب آقای دکتر محسن فخری زاده، اولین از این دست نبود و انتهای نامردمی دشمنان نیست. علم ستیزانی که توان خود را صرف به شهادت رساندن برجستگان این کشور می کنند نه فهمی از روند علمی دارند و نه این ملت پرافتخار را می‌شناسند. پایان این مسیر را نه حیله مکاران و نه انجمن شیاطین، که سنت خدا رقم می‌زند که این سنت، برتری پرهیزگاران است.

دانشگاه صنعتی اصفهان به وجود ایشان به عنوان دانش آموخته این دانشگاه بر خود می‌بالد، برای او بهترین جایگاه را در سرای جاودان آرزو می‌کند و بر تربیت دانش آموختگانی از این دست، اثربخش و پارسا، ادامه خواهد داد.

خداوندا گناهان ما را بیامرز، گام‌های ما را استوارگردان و ما را بر قوم کافر پیروزی ده.(سوره مبارکه ال عمران، آیه ۱۴۷)».

همچنین دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان در پی شهادت رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در جریان عملیات تروریستی بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

«بار دیگر دستان پلید استکبار و عوامل صهیونیستی کشور را از فیض وجود یکی از فرهیختگان و دانشمندان  کشور محروم کرد. بی تردید ترور دانشمندان ایرانی نشانه ورشکستگی خودخواهان و سلطه جویان بین المللی است که با آگاهی از هزیمت خود در برابر پیشرفت های علمی، سیاسی و اقتصادی کشور ما، صرفا به انتقامجویی از ملت عزیز ایران روی آورده اند.

جنایتکارانی که تصور می کنند با انجام این قبیل اقدامات تروریستی علیه دانشمندان کشورمان می‌توانند مانعی در برابر رشد و بالندگی فرهیختگان و نخبگان این سرزمین خدایی ایجاد نمایند، باید بدانند که این گونه رفتارها نه تنها کمترین مانعی در مسیر بالندگی ایران عزیز ایجاد نخواهد کرد، بلکه عزم و اراده ایرانیان را برای تداوم افتخارآفرینی در میدان های علمی جهان چندین برابر خواهد ساخت.
 اقدام ناجوانمردانه ترور یکی از مدیران  و دانشمندان متعهد شهید دکتر محسن فخری زاده را به محضر مبارک مقام معظم رهبری و ملت شهید پرور ایران اسلامی تسلیت عرض می کنیم.»

دانشگاه فرهنگیان اصفهان نیز در محکومیت ترور دانشمند صنعت دفاعی شهید دکتر فخری زاده پیامی صادر کرد که در آن آمده است: «مجموعه دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان ضایعه دردناک ترور ناجوانمردانه ی شهید دکتر محسن فخری زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که سال های طولانی از عمر پربرکت خویش را صرف مجاهدت و ارتقاء توان دفاعی و علمی کشور کرد را  خدمت مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ملت شریف و شهید پرور ایران، مجموعه وزارت دفاع، نیروهای مسلح و خانواده آن شهید بزرگوار تبریک و تسلیت عرض کرده و ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع دشمنان اطمینان داریم خون آن شهید که از مدیران و دانشمندان نخبه و متعهد صنعت دفاعی کشور بود، موجب برکات و تقویت بیش از پیش ایران اسلامی خواهد شد.»

رییس دانشگاه اصفهان نیز در پیامی ضمن محکوم کردن این حادثه شهادت این دانشمند کشور را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است: «جنایت و ترور ایادی استکبار جهان منجر به شهادت یکی دیگر از دانشمندان ارزشمند این سرزمین شد و بار دیگر چهره تروریسم استکبار جهانی را برای همگان به نمایش گذاشت.

شهادت شهید والامقام دکتر محسن فخری زاده دانشمند و مدیر موفق کشور که عمر با برکت خود را در راه توسعه دانش و فناوری و امنیت مردم سرزمینش گذاشت، قلب همه مردم غیور ایران را جریحه دار ساخت.

اینجانب به نمایندگی از طرف دانشگاهیان دانشگاه اصفهان ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، شهادت دکتر محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، جامعه علمی کشور، وزارت دفاع و مردم شریف ایران تسلیت عرض نموده، از درگاه باری تعالی علو درجات بیشتر برای آن شهید والا مقام و صبر و شکیبایی برای خانواده بزرگوار این شهید خواستارم.»

در بیانیه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز آمده است: بار دیگر دست پلید استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و صهیونیزم بین الملل از آستین ناپاک مزدوران و منافقین کوردل بیرون آمد و این بار فرزندی شایسته و حماسه ساز از تبار نیکان،دانشمند برجسته هسته ای کشور و رئیس سازمان پژوهش و نو آوری وزارت دفاع، شهید سرافراز دکتر محسن فخری زاده را به شهادت رساند.

شهادت پرافتخار این اندیشمند مجاهد و خستگی ناپذیر را به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و تمامی آزادگان جهان و آحاد امت شهیدپرور به ویژه جامعه دانشگاهیان و نخبگان ایران اسلامی، تبریک و تسلیت می گوید.

قطعاً ترور ناجوانمردانه این شهید عزیز، نشانگر ضعف و استیصال دشمنان قسم خورده اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) و ایادی زبون منطقه ای آنهاست و خواسته آحاد امت اسلامی و جبهه مقاومت از مسئولین، شناسایی هر چه سریع تر عوامل داخلی و خارجی این جنایت بزرگ و گرفتن انتقام سخت از ایشان است. دشمنانی که دستشان تا مرفق به خون پاک عزیزان این مرز و بوم آغشته است و قطعاً در مواجهه با آنها سخن گفتن از مذاکره و پیش گرفتن سیاست لبخند، خیانتی نابخشودنی و بزرگ بوده و تنها راه،ایستادگی و مقاومت تا آخرین قطره خون است.

بی تردید راه نورانی این شهید سرافراز، به ویژه از جانب دیگر دانشمندان فرهیخته ما تا محو کامل استکبار و صهیونیزم جهانی و حاکمیت توحید در سراسر گیتی و زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) ادامه خواهد یافت.

هیأت رئیسه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، بسیج اساتید، بسیج کارکنان، بسیج دانشجویی، کانون های فرهنگی، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مستقل نجف آباد نیز در بیانیه ای خواستار مجازات عاملان این اقدام شده و اعلام کرد: دیگر بار مزدوران استکبار و صهیونیسم جهانی که زخم خورده اتحاد و مقاومت مردم قهرمان و جوانان غیور این سرزمین هستند، با تصور واهی ایجاد مانع در مسیر اقتدار و پیشرفت علمی ملت ایران، در یک اقدام مذبوحانه به ترور و حذف فیزیکی چهره ای علمی همت گماشتند و دستان ناپاک خود را به خون پاک یکی دیگر از دانشمندان هسته ای کشورمان آغشته کردند.

دشمنان بزدل ما غافل از آن هستند که با شهادت فرزندان این ملت، دانشمندان جوان این مرز و بوم راه شکوفایی علمی را با قوت و قدرت بیشتری ادامه خواهند داد، زیرا به خوبی‌ می‌دانند تبدیل توان پرقدرت علمی کشور به علم نافع برای پیشرفت سریع و رفع نیازهای جامعه اسلامی دشمنان را به وحشت انداخته است.

ما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مستقل نجف آباد شهادت پرافتخار دانشمند هسته ای کشورمان شهید دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نو آوری وزارت دفاع را به پیشگاه امام زمان(ع)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ملت شهید پرور ایران اسلامی و خانواده گرانقدر این شهید بزرگوار تبریک و تسلیت عرض کرده و رسیدگی سریع و قاطع مراجع امنیتی، انتظامی و قضایی برای شناسایی و مجازات عاملان این اقدام جنایتکارانه استکبار جهانی را خواستاریم.

محسن فخری ‎زاده، رئیس «سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع» هفتم آذر ماه در یک سفر در اطراف تهران مورد هدف یک عملیات تروریستی قرار گرفت و در ۵۹ سالگی به شهادت رسیدند. شهید فخری زاده دوره فوق لیسانس خود را در دانشگاه صنعتی اصفهان گذرانده بود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.