• سه‌شنبه / ۹ دی ۱۳۹۹ / ۲۰:۳۰
  • دسته‌بندی: حقوقی و قضایی
  • کد خبر: 99100907062
  • خبرنگار : 71594

برگزاری گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و حماسه یوم الله ۹ دی

برگزاری گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و حماسه یوم الله ۹ دی

مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و حماسه یوم الله ۹ دی (روز بصیرت) در شورای حل اختلاف استان تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا ،در ابتدای این مراسم که با رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد، مهدوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران طی سخنان کوتاهی با ذکر خصوصیات و ویژگی‌های خاص سردار حاج رحیم نوعی اقدم در جان فشانی‌ها و ایثارگری‌های ایشان در سال‌های دفاع مقدس و در دفاع از حرم اهل بیت (علیهم السلام)، یاد همه شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و دفاع از حرم را گرامی داشتند.

در ادامه کلی‌وند سرپرست مجتمع شماره ۱۶ شورای حل اختلاف استان تهران شعری را در وصف سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قرائت نمود.
در ادامه مراسم، سردار پاسدار حاج رحیم نوعی اقدم مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنان مبسوطی ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند قهرمان شهید فخری زاده سالروز حماسه ۹ دی روز میثاق با ولایت را گرامی داشتند.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و اقدامات صورت گرفته در دستگاه قضایی از زمان انتصاب آیت الله رئیسی که باعث بازگشت امید به جامعه و بالا بردن سطح دستگاه قضایی در سطح تراز حکومت اسلامی شد، اظهار کرد: خط مقدم به عقبه‌اش پیروز است. خط مقدم اگر عقبه نداشته باشد نمی‌تواند پیروزی پایدار داشته باشد و شما در دستگاه قضایی عقبه خط مقدم هستید. باور کنید که دارید در طراز نظام اسلامی مرجع و پناهگاه مردم می‌شوید. انگار مظلومین صاحب پیدا کرده‌اند، انگار انقلاب شده است. آگاه باشید کوچکترین رفتار یک قاضی می‌تواند یک نفر بلکه یک جامعه را به نظام بدبین کند یا به نظام اسلامی امیدوار سازد.

سردار نوعی اقدم نیز در سخنانی در باب ۹ دی بیان کرد: انتخابات بهانه بود و هدف نامبارکشان حذف اقتدار رهبری و در صورت امکان براندازی نظام بود.

سردار نوعی اقدم خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات آنها ساختن نظرسنجی‌های جعلی و انتشار آنها در سطح جامعه برای پیروز نشان دادن آقای موسوی بود تا اذهان جامعه را آماده کنند، در صورتی که موسوی رأی نیاورد بگویند تقلب شده است. آنها از صبح انتخابات زمینه چینی برای  تشکیک در سلامت انتخابات را با اسم رمز تقلب آغاز کرده بودند و وقتی حوالی ساعت ۸ عصر به این نتیجه قطعی رسیدند که آقای موسوی رأی نیاورده است بحث شورش گسترده را برای ساعت ۱۰ صبح شنبه بعد از انتخابات کلید زدند.

وی افزود: جریان فتنه ۸۸ با سران فتنه و افسران و ابواب جمعی‌اش بارزترین مصداق نفوذ استکبار غرب در لایه‌های این نظام است. هنوز این جریان از بین نرفته و دشمن پشت سرش است و همچنان به ضربه زدن به نظام ادامه می‌دهد.

سردار پاسدار حاج رحیم نوعی اقدم در ادامه سخنانش به تبیین راه و مکتب شهید سلیمانی پرداخت و گفت: امام خامنه‌ای از روش سلیمانی به عنوان مکتب سلیمانی نام بردند. بر این اساس باید بدانیم که هر مکتبی گفتمانی دارد و هر گفتمانی یک گفتمان متقابل دارد. اولین اساس گفتمان سلیمانی مقاومت و دومین پایه آن انقلاب گری است و اگر می‌خواهیم وارد مکتب سلیمانی شویم باید با گفتمان انقلاب وارد شویم. امروز جامعه ما به وحدت نیاز دارد و باید نیروهای انقلاب در مبارزه با دشمن به وحدت برسند.

وی همچنین گفت: گفتمان مقابل آن متأثر از نفوذ است. وقتی در اول انقلاب دمکرات کومله در کردستان شلوغ کرد حضرت امام (ره) فرمودند از کرد حمایت کنید و با کفر بجنگید. سردار سلیمانی در دفاع از حرم همین روش را پیاده کرد اهل سنت را به چشم برادر دید و با جریان تکفیری داعش جنگید برای همین است که قهرمان‌ترین گردان من در سوریه گردان ابوبکر بود. امروز در جامعه خودمان هم همینطور است باید جریان اصلاح طلبی را از نفوذ جدا کنیم. جریان نفوذ را بکوبیم ولی نیروهای مردمی در جریان اصلاح طلبی را از مهلکه نجات دهیم .

مشاور فرمانده کل سپاه مؤلفه‌های مکتب حاج قاسم را در دو محور اصلی طبقه بندی کرد و گفت: اول حرکت در مسیر الهی با توکل به خداوند و توسل به اهل بیت (علیهم السلام) که مهمترین پایه و مبنای تشکیل دهنده مکتب حاج قاسم است. دومین مؤلفه تربیتی است که از در اخلاق و عاطفه وارد می‌شود. حاج قاسم به این ترتیب از لایه‌های مختلف جامعه برای امام جامعه لشگر ساخت. نه برای تفریحات بلکه برای میدان جنگ، برای میدان حیات و مرگ. این ویژگی مکتب حاج قاسم است.

حاج قاسم فاصله طبقاتی، اختلاف فرهنگی، تفاوت‌های دینی و مذهبی و... را با فرماندهی جدید اخلاق محور خود به هم ریخت. حاج قاسم جهان وطن بود. حاج قاسم فقط برای کرمان نبود، برای ایران نبود، برای جمهوری اسلامی نبود، برای کل جهان بود. وی در همه عالم با استکبار مبارزه می‌کرد.

نوعی اقدم در ادامه با بیان اینکه پیامبر در حدیث شریف ثقلین که در آخرین لحظات عمر گرانقدرشان بیان شده کتاب خدا و اهل بیت (ع) را برای امت به یادگار می‌گذارند بدین جهت است که قرآن به تنهایی قابل مصادره شدن است. قرآن با راهنمایی اهل بیت (ع) است که نجات بخش است والا آمریکا و اسرائیل هم حافظ قرآن تربیت می‌کنند با آن پرچم سیاه ظلمانی که متأسفانه عبارت جلاله لا اله الا الله بر روی آن نقش بسته است که خاطره قرآن سرنیزه کردن جنگ صفین را تداعی می‌کند.

سردار نوعی اقدم یکی از فرماندهان مدافعین حرم در ادامه دو خاطره از امداد الهی و عنایت اهل بیت (ع) به ویژه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) در جنگ با داعش در سوریه بیان کردند که با ابراز احساسات حاضران در جلسه همراه بود.

وی در پایان با بیان آنکه ما به خون حاج قاسم، شهید حججی و شهید فخری زاده مدیون هستیم، گفت: باید تلاش کنیم تا مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ بالا باشد، هم مشارکت بالا باشد هم کمک کنیم تا مردم به فرد اصلح رأی دهند چرا که نمی‌شود در کشوری گفتمان انقلابی گری و گفتمان مقاومت باشد ولی دولت دولت بی لیاقت باشد.در پایان مراسم قربانیان معاون فرهنگی مرکز بسیج قوه قضائیه و سرپرست مجتمع‌های ۲۷ و ۳۰ شورای حل اختلاف تهران طی سخنان کوتاهی با بیان آنکه پس از انتصاب دکتر مهدوی به ریاست شورای حل اختلاف استان تهران اقدامات مثبت بسیاری در بسیج و خدمت به مردم صورت گرفته است، گفت: در یک روز ۲۰ پایگاه بسیج را افتتاح کردیم و آقای مهدوی به عنوان مدیر نمونه قضایی کشور و فرمانده نمونه بسیج انتخاب شده و نشان حاج قاسم سلیمانی به ایشان اهداء گردیده است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای حل اختلاف استان تهران، مراسم نخستین سالگرد شهادت جانگداز سردار سرافراز سپاه اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت یوم الله ۹ دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) با حضور سردار پاسدار حاج رحیم نوعی اقدم مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مهدوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، بهروزی سرپرست معاونت اداری، مالی و پشتیبانی شورای حل اختلاف استان تهران، قربانیان معاون قضایی در امور اجرائی، عمومی و اجرای احکام شوراها و شعب شورایی مستقر در دادسراها و سرپرست مجتمع‌های ۲۷ و ۳۰ شورای حل اختلاف تهران، وثوقی معاون قضایی نظارت و بازرسی و سرپرست مجتمع‌های ۶ و ۲۵ شورای حل اختلاف تهران، فرهادی سرپرست رسیدگی به شکایات مردمی معاونت نظارت، بازرسی و ارزشیابی و سرپرست مجتمع ۲ شورای حل اختلاف تهران، آزادی قاضی ستاد مرکزی و سرپرست مجتمع ۷ شورای حل اختلاف تهران، سرپرستان مجتمع‌های شوراهای حل اختلاف تهران و مسئولین فرهنگی و روابط عمومی مجتمع‌ها و دیگر مقامات و مسئولین امروز سه شنبه (۹ دی‌ماه) در تالار اجتماعات شورای حل اختلاف استان تهران برگزار گردید.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.