تاپ سه دیدنی‌ها

 • ویدئو / چهل‌تکه‌ای به نام «تهران»

  ویدئو / چهل‌تکه‌ای به نام «تهران»

  تهران شهری است در دامنه بلندی‌های البرز؛ پایتختی پر ازدحام که در سه دهه گذشته با سیل چشمگیر مهاجرت از شهرهای مختلف کشور روبرو شده است. با افزایش روزبه‌روز جمعیت بر ارتفاع این شهر نیز رفته‌رفته افزوده است. ساختمان‌ها یکی‌یکی جای خانه‌های آجری و قدمی و کم‌ارتفاع را گرفته‌اند و همین منجر شده تا نور و باد از ارتفاعات البرز به دل این شهر نرسد.

 • ویدئو / برداشت خرما در نخلستان‌های بافق

  ویدئو / برداشت خرما در نخلستان‌های بافق

  خرما به عنوان یکی از مقوی‌ترین میوه‌ها، در بسیاری از شهرهای گرمسیری ایران به عمل می‌آید که انواع مختلفی از جمله مضافتی، پیارم، استعمران، گنتار، زاهدی و را شامل می‌شود. سابقه نخل‌کاری شهرستان بافق به بیش از دو هزار سال قبل می‌رسد. بافق قطب تولید خرما در استان یزد به شمار می‌رود و توانسته در کنار استان‌هایی مثل خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان و بوشهر در زمینه تولید این محصول گام‌هایی بردارد. برداشت خرما در شهرهای مختلف، متفاوت است اما عمدتاً از تیرماه آغاز می‌شود و تا اوایل پاییز ادامه می‌یابد.

 • ویدئو / «تنگه داستان»، آبشاری با دو کوه و یک قلعه

  ویدئو / «تنگه داستان»، آبشاری با دو کوه و یک قلعه

  «تنگه» معروف به «تنگه داستان» در منطقۀ دشن تلی و اسپید خاک شهر مجن در شهرستان شاهرود قرار دارد. آبشارِ این تنگه با ارتفاع ۱۲ متر بین دو سنگ عظیم‌الجثه، زنده و جاری است. در این تنگه دو کوه «تنگ اِسمال» و «تنگ داستان» و بقایای قلعه‌ای به نام «کافر قلعه» در بلندترین نقطۀ کوه «تنگ داستان» به چشم می‌خورد. علاوه بر وجود آبشارهای دیگر در مسیر رودخانه، این تنگه با سه آبشار - یکی در ابتدای آن و دو آبشار دیگر در بالادست - این منطقه در استان سمنان را «منطقه نمونه گردشگری» کرده است.

 • ویدئو / مراسم شام غریبان در تهران

  ویدئو / مراسم شام غریبان در تهران

  در پایان دهمین روز از دهه نخست محرم، مراسم عزاداری شام غریبان در تهران و سراسر کشور برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. در این ویدئو گوشه‌هایی از این مراسم در تهران را خواهید دید.

 • ویدئو / عزای ظهر عاشورا در چند استان

  ویدئو / عزای ظهر عاشورا در چند استان

  مراسم عزای عاشورای حسینی، ظهر پنجشنبه (۲۸ مرداد) در استان‌های مختلف ایران برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. در این ویدئو گوشه‌هایی از مراسم عزاداری و نماز ظهر عاشورا در چند استان‌ها کشور را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / ظهر عاشورا در صحن امامزاده صالح تهران

  ویدئو / ظهر عاشورا در صحن امامزاده صالح تهران

  مراسم عزاداری ظهر عاشورای حسینی، هزمان با سالروز قیام کربلا، ظهر پنجشنبه (۲۸ مرداد) در تهران و سراسر ایران برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. در این ویدئو گوشه‌هایی از این مراسم در صحن امامزاده صالح (ع) در میدان تجریش تهران را مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / ظهر عاشورا در چند نقطه تهران

  ویدئو / ظهر عاشورا در چند نقطه تهران

  مراسم عزاداری ظهر عاشورا، پنجشنبه (۲۸ مرداد) در تهران و سراسر کشور برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. در این ویدئو گوشه‌هایی از این مراسم را در چند نقطه تهران مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / عزای ظهر عاشورا در دانشگاه تهران

  ویدئو / عزای ظهر عاشورا در دانشگاه تهران

  مراسم عزاداری ظهر عاشورای حسینی، هزمان با سالروز قیام کربلا، ظهر پنجشنبه (۲۸ مرداد) در تهران و سراسر ایران برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. در این ویدئو گوشه‌هایی از این مراسم در محوطه دانشگاه تهران را مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / مراسم عزاداری عاشورا در مسجد الهادی تهران

  ویدئو / مراسم عزاداری عاشورا در مسجد الهادی تهران

  مراسم عزاداری محرم، در ظهر عاشورا (پنجشنبه، ۲۸ مرداد) نیز برپا شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. در این ویدئو گوشه‌هایی از این مراسم در هیأت ثارالله مسجد جامع الهادی تهران را مشاهده خواهید کرد.

 • ویدئو / مراسم عزاداری شب عاشورا در مشهد

  ویدئو / مراسم عزاداری شب عاشورا در مشهد

  مراسم عزاداری امام حسین (ع) شب گذشته و در شب عاشورای حسینی در سراسر کشور برگزار شد. مشهد نیز به عنوان مهمترین شهر مذهبی ایران، میزبان عده زیادی از عزاداران محرم در هیأت‌ها، حسینیه‌ها و تکایای مختلف این شهر بود. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. در این گزارش گوشه‌هایی از مراسم شب عاشورا در کوه‌پارک مشهد را مشاهده می‌کنید.

 • ویدئو / عزاداری شب عاشورا در خیابان بهشت

  ویدئو / عزاداری شب عاشورا در خیابان بهشت

  در دهمین شب محرم امسال که منتهی به روز عاشوراست، مراسم عزاداری امام حسین (ع) در تهران و سراسر کشور برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. این ویدئو گوشه‌هایی از عزاداری شب عاشورا در خیابان بهشت تهران است.

 • ویدئو / رقص علامت در شب‌های محرم

  ویدئو / رقص علامت در شب‌های محرم

  «علامت» که به عَلَم هم معروف شده، سازه‌ای فلزی است که سال‌هاست در عزاداری‌های دهه نخست محرم در ایران استفاده می‌شود و هر یک از اجزائش نمادی از قیام کربلاست. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود؛ هرچند برخی هیأت‌های عزاداری این نکتۀ مهم را رعایت نمی‌کنند. در این ویدئو، گوشه‌هایی از عزاداری در محله‌های مختلف تهران و کرج را طی چند شب از شب‌های محرم امسال خواهید دید.

 • ویدئو / «شاه حسین گویان» موکب رضوی در ارومیه

  ویدئو / «شاه حسین گویان» موکب رضوی در ارومیه

  مراسم عزاداری «شاه حسین گویان» در شب‌های محرم در موکب رضوی ارومیه در استان آذربایجان غربی در جوار مزار شهدای گمنام ارومیه برگزار می‌شود. شاه حسین گویان یا همان «شاخسی» از جمله مهم‌ترین و با قدمت‌ترین مراسم عزاداری در آذربایجان غربی است و هر سال به صورت گسترده برپا می‌شود.

 • ویدئو / عزاداری شب هشتم محرم در محله‌های تهران

  ویدئو / عزاداری شب هشتم محرم در محله‌های تهران

  در هشتمین شب محرم امسال نیز مراسم عزاداری امام حسین (ع) در تهران و کل کشور برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود. این ویدئو گوشه‌هایی از عزاداری شب هشتم محرم در چند هیأت و محله تهران است.

 • ویدئو / عزاداری شب هفتم محرم در امامزاده صالح

  ویدئو / عزاداری شب هفتم محرم در امامزاده صالح

  عزاداری شب هفتم ماه محرم، همزمان با سراسر کشور، در محوطه حرم امامزاده صالح (ع) در محله تجریش تهران نیز برگزار شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود.

 • ویدئو / عزاداری شب ششم محرم در امامزاده حسن (ع)

  ویدئو / عزاداری شب ششم محرم در امامزاده حسن (ع)

  آیین عزاداری دهه نخست محرم، در شب ششم نیز همزمان با سراسر کشور، در امامزاده حسن (ع) تهران برپا شد. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم محرم امسال باید در فضای باز، بدون راه انداختن دسته‌های عزاداری و به شکل محدودتر برگزار شود.

 • ویدئو / عزاداری شب پنجم محرم در میدان امام حسین (ع)

  ویدئو / عزاداری شب پنجم محرم در میدان امام حسین (ع)

  مراسم عزاداری به مناسبت دهه نخست محرم، همزمان با سراسر کشور، در میدان امام حسین (ع) تهران نیز برپا شد. این مراسم در شب پنجم محرم (۲۲ مرداد) در فضای باز برگزار شده است.

 • ویدئو / عزاداری شب چهارم محرم در محله پونک تهران

  ویدئو / عزاداری شب چهارم محرم در محله پونک تهران

  مراسم عزاداری شب چهارم محرم، پنجشنبه شب (۲۱ مرداد) در آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی در محله پونک تهران برگزار شد. شب چهارم محرم به نام‌های «حر بن یزید ریاحی» و «فرزندان حضرت زینب (س)» نامگذاری شده است.

 • ویدئو / موسیقی فیلم؛ «کازابلانکا»

  ویدئو / موسیقی فیلم؛ «کازابلانکا»

  «کازابلانکا» فیلمی درام به کارگردانی «مایکل کورتیز» کارگردان آمریکایی - مجارستانی است که بارها از سوی منتقدان سینما تحسین شده است. این فیلم، داستان درگیری منطقی و عاطفی یک مهاجر آمریکایی ساکن مراکش را در جریان سال‌های پایانی جنگ جهانی دوم روایت می‌کند. موسیقی متن «کازابلانکا» ساخته آهنگساز آمریکایی اتریشی‌تبار، «ماکس اشتاینر» است که در سال ۱۹۷۱ در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

 • ویدئو / گل‌های هفته پایانی لیگ برتر و قهرمانی پرسپولیس

  لیگ بیستم؛

  ویدئو / گل‌های هفته پایانی لیگ برتر و قهرمانی پرسپولیس

  هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری هشت دیدار به پایان رسید تا بیستمین دوره این رقابت‌ها با قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس تهران به سرانجام برسد. در این ویدئو گل‌های دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) را مشاهده می‌کنید.