• سه‌شنبه / ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۱:۵۱
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 1400032518008
  • خبرنگار : 50223

قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با مردم کهگیلویه و بویراحمد:

استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن ظرفیت‌های نفت و گاز اما محروم است

استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن ظرفیت‌های نفت و گاز اما محروم است

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن ظرفیت‌های نفت و گاز و گردشگری اما محروم است.

به گزارش ایسنا، امیر حسین قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق شبکه استانی با بیان اینکه برخی دولت‌ها با شعار ما توازن منطقه‌ای درست می‌کنیم شروع به کار کردند، افزود: چرا این دولت‌ها برای تحقق شعار خود موفق نشدند، زیرا دولت‌ها می‌خواستند فقط خودشان این کار را انجام دهند و به از مردم استفاده نکردند.
وی با اشاره به اینکه ما همه ایران را در تهران خلاصه کردیم اظهار کرد: ۷۰ درصد بودجه‌های دولتی، ایجاد مراکز تفریحی، توزیع نیروی متخصص به طور کلی همه و همه در تهران اون هم در شمال تهران هزینه می‌شود.
نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تهران حدود ۱۴میلیون جمعیت دارد و بیش از نیمی از این تعداد حاشیه نشین هستند، خاطرنشان کرد: این تبعیض مزمن منجر به تورم مزمن شده است چرا که فقرا در حال مالیات دادن به ثروتمندان هستند.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه در طول هفتاد سال گذشته تورم قشر ضعیف را آزار داده است، تصریح کرد: شکاف در آمدی هر روز در حال افزایش است و هر چه از مرکز به سمت مرزها می‌رویم وضعیت وخیم‌تر می‌شود.
وی با بیان اینکه بیکاری گسترده از دیگر مشکلات مردم است، ادامه داد: حدود ۴۵۰شهرستان در کشور وجود دارد و از این تعداد ۱۵۰ کشور وضعیت بحرانی و ۳۰شهرستان وضعیت فوق بحرانی دارند.
این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مشکل سربازی جوانان گفت: بسیاری از جوانان از مناطق محروم برای خدمت سربازی یا گذراندن دوره دانشگاهی به شهرستان‌های غنی کشور عزیمت می‌کنند و بعد از آن دیگر حاضر نیستد به محل تولد خود که بسیار محروم است برگردند و بسیاری از همین جوانان ممکن است از کشور خارج یا به آسیب‌های اجتماعی دچار شوند.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در دولت سلام سربازی به صورت اجباری نیست بلکه به صورت حرفه‌ای و داوطلبی شکل می‌گیرد، اظهارکرد: ما طرحی کلان در دستور کار داریم که بر اساس آن نباید همه امکانات در تهران خلاصه شود و مردم بین مرکز استان و تهران سرگردان باشند بلکه باید مدیران در مراکز از قدرت و اختیار پاسخگویی در حد وزیر برخوردار باشند.
وی با تاکید بر اینکه باید بودجه‌ها بین دستگاه‌ها به صورت عادلانه توزیع شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ها نیز باید این بودجه عادلانه در اختیار فرمانداران قرار گیرد همچنین اختیار منابع مالی هر شهرستان باید در اختیار آن شهرستان باشد.
نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه در دولت سلام قدرت و حاکمیت به مردم بازگردد و این گفته من بر اساس قانون اساسی تاکید کرد: دولت تورم را از جیب مردم بر می‌دارد، مالیات‌های نادرست از جیب مردم هزینه می‌شود، منابع و هزینه‌های بورس را از جیب مردم بر می‌دارندهمچنین نفت مردم به جای سفره آنها، در دولت هزینه می‌شود.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در دولت سلام سامانه‌ای الکترونی راه اندازی شده است که بر اساس آن اگر یک سوم مردم از مدیر مربوطه ناراضی باشند آن مدیر باید عزل شود افزود: هزینه‌های ۱۳هزار مدیرکل و فرماندار توسط مردم تامین می‌شود و باید آن مدیر پاسخگوی مشکلات مردم باشد.
وی با اشاره به اینکه ما بودجه را مستقیم به شهرستان‌ها پرداخت می‌کنیم گفت: در دولت سلام استاندار کارش معرفی مدیران، برنامه ریزی برنامه‌های کلان، رابط بین استان و مرکز کشور است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در دولت سلام ظرفیت‌های طبیعی، زیرساختی، انسانی و مزیت‌های شغلی هر منطقه را استخراج کردیم و می‌دانیم هر شهرستانی چه منابعی دارد و بر اساس این ظرفیت ها، مناطق مختلف کشور را برای رسیدن به توسعه اولویت بندی می‌کنیم.
وی با بیان اینکه ظلمی صد ساله به برخی مناطق کشور شده است، اظهارکرد: باید این مناطق را شناسایی و مشکلات و موانع توسعه آن مناطق را برطرف کنیم و با سرمایه گذاری در این مناطق این تبعیض تاریخی از بین می‌رود.
نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اینکه دولت سلام دولت همه مردم ایران به ویژه جوانان است، اظهار کرد: برنامه‌های دولت سلام بر اساس تجریبات صد ساله دولت‌های گذشته طراحی شده و مردم را بر سر سفره انقلاب می‌نشاند.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه عده‌ای در رفاه به سر می‌برند و عده‌ای دیگر در فقر به سر می‌برد، تصریح کرد: وظیفه دولت اسلامی برقراری عدالت در جامعه و بودن با مردم است و از بین بردن قبلیه گرایی، رانت، فساد و تبعیض در صدر برنامه‌های دولت سلام قرار دارد.
وی افزود: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد سال‌های سال در کنار انقلاب و نظام بودند و خدمات بی نظیری به نظام ارائه دادند و این استان باوجود داشتن ظرفیت‌های زیادی از جمله نفت و گاز، گردشگری و دامداری و کشاورزی محروم است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد مشاهیری از جمله آیت الله ملک حسینی، پروفسور علی ملک حسینی و استاد نورالله سلامی را در دامن خود پرورده است، گفت: روند احداث جاده چرام به باشت به طول انجامید و در سال‌های اخیر خطرات و آسیب‌های زیادی به مردم این منطقه وارد کرد و باید این جاده هر چه زودتر راه اندازی شود.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به برخی مشکلات ترافیکی و جمعه بازار در شهر یاسوج، تامین آب مورد نیاز عشایر، اختلالات اینترنتی در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شهرستان بهمئی در لیست اقتصاد مقاومتی قرار دارد و بیشترین مهاجرت فرست را به خود اختصاص داد این در حالی است که این شهرستان از ظرفیت معادن و گردشگری بسیار بالایی برخوردار بوده و در نزدیکی پالایشگاه بیدبلند واقع شده است.
وی با بیان اینکه امسال زمین لرزه سی سخت منجر به تخریب منازل مردم شهرستان دنا شده است، افزود: باید هر چه زودتر این منازل بازسازی شود و توسعه راه‌های روستایی و گازرسانی روستایی در شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد باید در دستور کار قرار گیرد.
نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده بیش از ۲۵۰هزار نفر جمعیت دارند که در ردیف مناطق محروم کشور قرار دارند، گفت: بیمارستان‌های نیمه کاره این شهرستان‌ها، توسعه پتروشیمی دهدشت، طرح آبرسانی به دهدشت، سوق و لنده باید هر چه زودتر تکمیل شود.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه گچساران ۲۰درصد نفت و گاز کشور را تامین می‌کند، تاکید کرد: منافع نفت و گاز این منطقه به مردم این شهرستان نمی‌رسد و توسعه شاخص‌های بهداشتی باید در این منطقه مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه ۴طرح ملی نیمه تمام در لنده وجود دارد که در دولت سلام این طرح‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد، بیان کرد: در شهرستان مارگون ظرفیت‌های زیادی از جمله تولید ماهیان سردآبی، رفع مشکلات آب شرب عشایر و کشاورزان و باغداران به طور ویژه در دستور کار دولت سلام قرار می‌گیرد.
انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.