• سه‌شنبه / ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۶
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 1400051208312
  • خبرنگار : 50182

غروبِ "طلوعی"...

غروبِ "طلوعی"...

ایسنا/کرمانشاه جلسه امروز شهرداری کرمانشاه رنگ و بوی خداحافظی داشت و سعید طلوعی شهردار کرمانشاه بعد از 30 ماه خدمت در شهر با تقدیم استعفای خود به استاندار کرمانشاه، با مسئولان استان و پرسنل شهرداری خداحافظی کرد.

جلسه ای که علاوه بر حضور استاندار کرمانشاه، فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) و جمعی از مسئولان استان، تعداد زیادی از پرسنل شهرداری نیز در آن حضور داشتند.

به گزارش ایسنا، ابتدای جلسه امروز(12 مرداد) با صحبت های شهردار مستعفی کرمانشاه همراه بود و سعید طلوعی ترجیح داد به جای تشریح اقدامات انجام شده در شهر طی این 30 ماه، به دردو دل با پرسنل شهرداری و مسئولان استان بپردازد.

او با عذرخواهی از تمام مردم شهر کرمانشاه گفت: معمولا رسم این است که در جلسه خداحافظی هر مسئول شرحی از کارهای انجام شده عنوان شود، اما من از همین جا می گویم که کنار تمامی کارها و تلاش های صورت گرفته کوتاهی هایی هم انجام شده و من شرمنده مردم کرمانشاه هستم.

طلوعی گفت: تمام پرسنل شهرداری طی مدت این 30 ماه زحمات بسیار کشیده اند و هرکاری در این شهر انجام شده نتیجه زحمات این عزیزان است.

وی به حواشی ایجاد شده میان شهرداری و شورای شهر هم اشاره کرد و افزود: اگر این اتفاقات و سایر حواشی که طی این مدت دامنگیر شهرداری شد نمی بود، شاید حدود دو برابر  اقداماتی که در شهر انجام دادیم می توانستیم کار و فعالیت کنیم.

وی افزود: با وجود حجم عظیم حاشیه ها، تمام تلاشمان این بود بدون توجه به آنها به کارمان ادامه دهیم و با وجود تمام مشکلات اقتصادی و ... در نهایت باز هم با همکاری تمام پرسنل شهرداری کارهای خوبی در شهر انجام شد که جای تقدیر دارد.

طلوعی گفت: قطعا دلتنگ کرمانشاه و مردمان آن می شوم، چرا که مردمی بسیار کم توقع و قانع هستند و با کوچکترین کار و زحمت از مدیران راضی می شوند و واقعا طی این مدت چیزی از ما نخواستند. صادقانه می گویم دوران خدمتم در کرمانشاه یکی از بهترین دوران مدیریتی من بود.

یکی از مصیبت های کرمانشاه "مدیریت سلیقه ای" است/ "سند چشم انداز توسعه" جلوی اعمال سلیقه ها را می‌گیرد

شهردار مستعفی کرمانشاه در بخش دیگر صحبت هایش به تدوین سند چشم انداز پنج ساله شهر کرمانشاه هم اشاره ای داشت و افزود: یکی از مصیبت های این شهر مدیریت سلیقه ای است و برای اینکه این معضل برطرف شود از روز اول تدوین سند چشم انداز توسعه شهر را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: حدود دو سال است که با بهترین مشاوران و کارشناسان روی این سند کار می کنیم تا بتوانیم به برنامه ای جامع برای مدیریت شهر برسیم که جلوی اعمال سلیقه ها را گرفته و نقشه راه روشن و درستی برای شهر باشد.

طلوعی گفت: در این سند هم نگاه مدیریتی از بالا به پایین و هم نگاه از پایین به بالا را لحاظ کردیم و کارشناسان و مشاوران با حضور در محلات مختلف شهر تمام مشکلات و معضلات را احصا کردند.

وی افزود: برای تدوین این سند می بایست در گام اول وضعیت موجود را بررسی می کردیم. اینکه الان در چه وضعی هستیم و قرار است به کجا برسیم، در همین راستا تمام کمبودها، نیازها، فرصت ها و تهدیدهای شهر بررسی شد.

طلوعی گفت: در نهایت با بررسی های صورت گرفته توانستیم در حوزه های مختلف خدمات شهری، عمرانی، ترافیکی، فرهنگی و اجتماعی و ... سند چشم انداز توسعه شهر کرمانشاه را تدوین کنیم.

وی افزود: در این سند مشخص کرده ایم که در طول پنج سال اجرای سند، چه کارهایی باید انجام شود که دردهای کرمانشاه التیام یابد و در هرسال باید چه میزان کار شود و بودجه لازم برای این کارها را هم مشخص و تعریف کرده ایم.

طلوعی گفت: بطور مثال در حوزه ترافیک مشخص کرده ایم که برای حل معضلات ترافیکی شهر چند تقاطع، چند اصلاح هندسی و ... نیاز است و کدام تقاطع ها و کارها باید در اولویت قرار گیرند و هزینه اجرای آن چقدر است.

وی تاکید کرد: با وجود این سند دیگر هیچکس نمی تواند در کرمانشاه مدیریت سلیقه ای داشته باشد و فرصت سوزی هم برای توسعه شهر نمی شود.

وی افزود: از طرفی با وجود این سند هزینه ها کاهش پیدا کرده و از پرت منابع مالی جلوگیری می شود، چرا که قصه تلخ برخی پروژه ها از جمله تقاطع امام حسین(ع) دیگر تکرار نمی شود که یک بار میدان بشود، یک بار چپ گرد و یک بار تقاطع.

شهردار کرمانشاه در پایان صحبت هایش بار دیگر از مردم کرمانشاه بابت کوتاهی هایی که در کارها داشته عذرخواهی کرد و ابراز امیدواری کرد بار دیگر فرصت خدمت رسانی به مردم این شهر برای او ایجاد شود.

"طلوعی" کرمانشاهِ ضعیف و نحیف را تحویل گرفت و در مسیر کلانشهر شدن قرار داد

سخنران بعدی این مراسم هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه بود که طلوعی را یک شهردار جهادی، برنامه محور و ریسک پذیر دانست که وجودش برای مدیریت کلانشهر کرمانشاه الزامی است.

بازوند گفت: زمانی که به کرمانشاه آمدم اولین اولویتم این بود که جایگاه کرمانشاه را در غرب کشور ارتقا دهم، برای همین بررسی کردم و متوجه شدم کرمانشاه شاخص های لازم برای کلانشهر شدن را دارد.

وی افزود: با پیگیری هایی که انجام دادیم در نهایت بعد از 25 سال که هیچ کلانشهری در کشور ثبت نشده بود، کرمانشاه توانست عنوان نهمین کلانشهر کرمانشاه را به خود بگیرد.

بازوند تصریح کرد: کلانشهر شدن فقط یک اسم نیست و باید زیرساخت ها خاصی برای آن ایجاد شود و احساس من این بود که شرایط کرمانشاه با سایر کلانشهرها همخوانی ندارد.

وی افزود: بطور مثال بودجه کرمانشاه در آن زمان 800 میلیارد تومان بود حالا آنکه بودجه کلانشهرهای دیگر حداقل سه تا چهار هزار میلیارد و بعضا به 12 هزار میلیارد تومان هم می رسد.

بازوند گفت: به این نتیجه رسیدیم که فردی باید در شهر کرمانشاه به عنوان شهردار انتخاب شود که از این شهر نحیف و ضعیف یک کلانشهر بسازد.

 استاندار کرمانشاه ادامه داد: با شناختی که از آقای طلوعی به دست آوردم، در همان جلسات اول احساس کردم ایشان همان فردی است که می تواند این تحول را ایجاد کند و در جلسه معارفه هم به او گفتم که شهرداری و استانداری یک خانواده هستند و همه باید در خدمت شهر باشند.

وی افزود: زمانی که ایشان شهرداری را تحویل گرفتند کرمانشاه یک موجود نحیف و بی جان بود اما حقیقتا با حضورشان شاهد تغییرات اساسی در این شهر بودیم.

ارتقا بودجه شهرداری از 800 میلیارد به 3000 میلیارد کار بزرگ "شهردارِ کرمانشاه" بود

بازوند گفت: اولین اثرگذاری حضور طلوعی، بحث ارتقا بودجه شهر بود که از 800 میلیارد تومان در این شرایط اقتصادی نامناسب به سه هزار میلیارد تومان رسید که حقیقتا کار راحتی نیست.

وی افزود: اینکه هر ماه 45 میلیارد تومان بابت حقوق پرسنل شهرداری پرداخت شود، آن هم در این شرایط اقتصادی کار بزرگی است که طلوعی به خوبی از عهده آن برآمد.

بازوند به جذب سرمایه گذاران و بخش خصوصی در شهرداری کرمانشاه هم اشاره کرد و آن را یک دستاورد بزرگ برای طلوعی دانست و افزود: نوآوری های بسیاری را در مدیریت شهرداری در زمان حضور طلوعی در شهرداری کرمانشاه شاهد بودیم و قطعا خروجی این اقدامات در سالهای آتی اثرات خود را بر افزایش سرانه درآمد مردم شهر خواهد گذاشت.

استاندار کرمانشاه از توسعه فضای سبز شهری هم به عنوان یکی از اقدامات خوب شهردار کرمانشاه یاد کرد و افزود: در بحث سیل سال 98 که 25 استان کشور را درگیر کرد، استان کرمانشاه کمترین آسیب را دید و شاهد بودم که در همین شهر کرمانشاه نیروهای شهرداری چه خدمات رسانی کردند که کمترین آسیب متوجه شهروندان شود.

وی یادآور شود: هر زمان که از کار طلوعی شهردار کرمانشاه تعریف می کنم منظور خانواده بزرگ شهرداری است که همه صادقانه و مجاهدانه پای کار بوده اند.

استاندار کرمانشاه گفت: یکی دیگر از کارهای خوب طلوعی تدوین همین سند چشم انداز شهر کرمانشاه است که مسیر توسعه شهر را مشخص کرده و از اعمال سلیقه ها جلوگیری می کند.

وی ابراز امیدواری کرد: شورای شهر جدید این سند را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

بازوند در ادامه با بیان اینکه طلوعی یک ماه پیش موضوع استعفای خود را مطرح کرده بود گفت: ایشان همان زمان عنوان کردند که پایان تیرماه استعفا می دهند اما من مخالفت کردم و  خواستم که بمانند.

استاندار کرمانشاه در پایان گفت: امیدوارم کسی که این سند چشم انداز پنج ساله توسعه کرمانشاه را تدوین کرده خودش بماند و آن را به بهترین نحو اجرا کند تا شاهد برکات آن در کرمانشاه باشیم.

در پایان این مراسم مدال افتخار شهروندی از سوی استاندار کرمانشاه به سعید طلوعی اهدا شد. همچنین خانواده سردار شهید اکبر نظری هم با اهدای هدیه ای به نمایندگی از خانواده شهدای شهر کرمانشاه از سعید طلوعی و اقدامات او تجلیل کردند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.