• یکشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۰۳:۱۰
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98090906084
  • خبرنگار : 71638

پیشکسوت و مربی ترامپولین مطرح کرد:

وزارت ورزش به داد ژیمناستیک برسد/ بدون انتخابی ورزشکار اعزام می‌کنند

وزارت ورزش به داد ژیمناستیک برسد/ بدون انتخابی ورزشکار اعزام می‌کنند

مربی فعال و پیشکسوت مطرح ترامپولین از وزارت ورزش درخواست کرد که به موضوع بی‌سامانی و مدیریت ژیمناستیک ورود کند تا حق ژیمناست‌ها ضایع نشود.

به گزارش ایسنا، محمد سعیدآبادی در رقابت‌های ترامپولین قهرمانی جهان نود و هفتم شد. این درحالی بود که در این مسابقات ۹۸ ورزشکار به رقابت پرداختند و نماینده ایران در این رقابت‌ها در رده یکی مانده به آخر جا گرفت!

بهنام حمیدی مربی ترامپولین در گفت و گو با ایسنا، در باره نتیجه به دست آمده توسط نماینده ایران گفت: اوایل آبان‌ماه بود که اردوی ترامپولین را در تهران برگزار کردند برای این اردو دو ورزشکار که تحت مربی گری من تمرین می کردند رفتند. یکی از آنها به اردو دعوت شده بود. برای نفر دیگری صحبت کرده بودم که به اردو رفته و تست بدهد و اگر بارم مد نظر تیم ملی را بزند در آن اردو بماند که خوشبختانه شاگرد دوم من هم قبول شد. این دو نفر تقریبا یک هفته در اردو بودند، در حالی که اطلاع رسانی کرده بودند. این اردو ۱۰ روزه خواهد بود. در آن اردو بحث مسابقات و انتخابی تیم ملی نبود.

او افزود: سعیدآبادی در اردوهای تیم ملی که در تهران برگزار شده بود تمرین نداشت زیرا که ادعا کرده بود مصدوم است. البته با ورزشکاران روز اول را تمرین کرد ولی بعد از روز اول به بهانه مصدومیت تمرینی نداشت.

حمیدی اظهار کرد: اگر سعیدآبادی مصدوم بود چرا به مسابقات اعزام شد؟ انتخاب این ورزشکار بدون اطلاع رسانی و مسابقات انتخابی بوده است، درحالی که سعیدآبادی شهریورماه به مسابقات رفته بود و نتوانست در مسابقات نتیجه بگیرد و اگر اشتباه نکنم رتبه آن بالای ۵۰ شده بود.

مربی ترامپولین گفت: بدون اطلاع رسانی و مسابقات انتخابی لیست افراد اعزامی را بستند. هیچ کس اطلاع نداشت که قرار است چه کسی به این مسابقات اعزام شود. حتی یک هفته قبل از اعزام زمانی که با دبیر کمیته ترامپولین تماس گرفتم او جواب من را نمی داد. بعدا متوجه شدم دلیل جواب ندادن ها این است که افراد اعزامی به مسابقات توکیو مشخص شده‌اند. حتی قبلا به نحوه انتخاب افراد در تیم ملی اعتراض کرده بودم و در مسابقاتی که در شهریور ماه برگزار شد افرادی که به روسیه فرستاده بودند هم بدون اطلاع رسانی بود. متاسفانه برای خودشان مسابقات می گذارند و افراد تیم ملی را انتخاب می کنند.

پیشکسوت ژیمناستیک افزود: دعوتی که در تهران انجام شده بود عنوان مسابقات انتخابی را نداشت حتی فراخوان داده بودند که هرکس فکر می‌کند می‌تواند بارم‌های خواسته شده را  بزند به تهران بیاید و تست دهد. بعد از یک هفته افراد دعوت شده برگشتند.  فقط ۵ یا ۶ نفر در آن تمرین بودند که نفرات اعزامی به مسابقات هم اصلا در این اردو تمرینی به دلیل مصدومیت نداشتند. مشخص است کسی که یک ماه کار نکند و به این مسابقات برود نتیجه همین می شود! تمرین نکردن این بازیکن هم از دو حالت خارج نیست،  حالت اول اینکه نمی خواست تمرین کند تا دیگر بازیکنان وضعیت آمادگی او را نبینند و یا حالت دوم اینکه واقعا مصدوم بوده است. خود همین بازیکن هم حتما اطلاع داشته که به مسابقات توکیو اعزام می شود زیرا این مسابقات مانند مسابقات استانی نیست که یک روزه فدراسیون تصمیم بگیرد و اعزام کند. این مسابقات نیاز به برنامه ریزی برای دریافت ویزا داشته است.

حمیدی افزود: شاگرد من سرباز است و بعد از ظهرها هفته‌ای دو سه روز با من تمرین می‌کند. فدراسیون مانند دفعه قبل نام شاگرد من را خط زد و من هم به این موضوع اعتراض کردم که چرا بدون مسابقات انتخابی نام بازیکنان را حذف می‌کنید؟ ولی در پاسخ می‌گفتند که مسابقات انتخابی برگزار شده است! تعجب کردم که چه مسابقه انتخابی است که دو شاگردی که مسابقات رفتند مربیان آنها هم همراه‌شان بودند و تنها شاگرد من در آنجا مربی نداشت! حتی داوری از استان ما در آنجا نبود. بنابر این مشخص است که چه کسی از ترکیب خط می خورد. حتی به دو شاگرد من نگفته بودند که مسابقات انتخابی است درحالی که قاعده مسابقه انتخابی این است که داوری دعوت شود که ذی نفع نباشد. درحالی که مربیانی در آنجا حضور داشته که شاگردانشان در اردو حاضر بودند و قاعدتا شاگردانشان را به مسابقات اعزام کردند.

او در پاسخ به اینکه از نظر فنی رتبه ۹۷ بین ۹۸ نفر در مسابقات جهانی چگونه است؟ پاسخ داد: از نظر فنی مشخص است که هیچ کاری نتوانستند انجام بدهند و اگر تمرینات این ورزشکار منظم بود و به این بازیکن می رسیدند این نتیجه به دست نمی آمد. حتی در اردو یک ماه پیش از این مسابقات نفر اول آن اردو شخص دیگری بود و آن نفر هم به این مسابقات اعزام نشد. یقینا کسانی که اعزام نشدند بسیار بهتر از اعزامی ها بودند و خودشان هم از این موضوع آگاه بودند.

مربی ترامپولین مدعی شد: دوسال پیش که فدراسیون جدید آمد دوره بین المللی مربیگری در ازبکستان برگزار می‌شد که من نامه زدم و درخواست کردم که من را به این دوره اعزام کنند. گفته بودند اشخاصی که شاگرد در تیم ملی دارند در اولویت هستند. من هم نامه را بر همین اساس زدم زیرا معتقد بودم که شرایط را دارم. من بیشترین شاگرد را ژیمناستیک داشتم و شاگردانم عضو تیم ملی بودند. اما به من گفته شد که تو اعزام نمی شوی و زمانی که دلیل را جویا شدم به من گفتند چون در فدراسیون قبلی طرف ما نبودید شما را اعزام نمی‌کنیم!

او افزود: هرکس که به فدراسیون اعتراض می کند کنار گذاشته می شود، آقای موسوی و ... نمونه هایی هستند که به خاطر اعتراض کنار گذاشته شدند. فدراسیون می‌گوید هرکس که طرفدار ما است با ما کار خواهد کرد و کسی حق اعتراض ندارد. اگر مسابقات انتخابی برگزار می شد دیگر بهانه ای نبود و اینکه چرا انتخابی با مربی خودتان برگزار می‌کنید؟ چرا برای رشته هنری مسابقات انتخابی می گذارند ولی برای ترامپولین نه؟

مربی و پیشکسوت ژیمناستیک گفت: برای مسابقات توکیو اصلا مسابقه انتخابی برگزار نشده بود. کلا در رده بزرگسالان مسابقه انتخابی نداشتیم. در این دوسال یک مسابقه باشگاهی برای بزرگسالان برگزار شده و  ۶ -۷ ورزشکار در آن شرکت کرده بودند. به دلیل پولی بودن این مسابقات ورزشکار من  به دلیل نداشتن هزینه نتوانست شرکت کند. 

حمیدی برای سامان دادن به این اوضاع پیشنهاد کرد: از وزرات ورزش خواهش می‌کنم که به ژیمناستیک ورود پیدا کند تا حق ورزشکاران ضایع نشود. من از حق خودم گذشتم و ۲ بار که کلاس مربیگری برگزار شد من اعزام نشدم. حتی نام من و شاگردم را از مسابقات آسیایی جوانان خط زدند و حق ما را ضایع کردند.

او افزود: اولیای ژیمناست کاران دستشان به جایی بند نیست و بچه ها غمگین هستند و از من گله می‌کنند. دست من هم به جایی بند نیست و مجبورم با شما درد و دل کنم. حتی  خانم اینچه در گاهی مصاحبه کرده و گفته بود که مربیانی به تیم ملی دعوت می شوند که بیشترین شاگرد را در تیم ملی داشته باشند، من این صحبت را به آقای نواب رئیس کمیته ترامپولین گفتم و دلیل دعوت نشدنم را خواستار شدم. این آقا در پاسخ گفت من تصمیم خواهم گرفت، من پاسخ دادم خانم درگاهی مصاحبه کردند که نفراتی که بیشترین شاگرد را دارند دعوت خواهند شد و من ۲ - ۳ نفر از شاگردانم در تیم ملی هستند، اما پاسخ داد من تصمیم می‌گیرم، رئیس فدراسیون یک حرفی زده است!

حمیدی گفت: در گذشته ۳ شاگرد داشتم و اکنون به نحوی همه شاگردانم را حذف کردند و فقط یک نفر مانده و آن یک نفر به این مسابقه و مسابقات قبلی دعوت نشده است. دلیل این اعزام نشدن ها این بوده که من طرفدار فدراسیون نبودم و در انتخابات حمایتشان نکردم. فقط همین.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.