• چهارشنبه / ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۴
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 98120706061
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

یک مسئول:

موردی از ابتلا به کرونا در ماکو ثبت نشده است

موردی از ابتلا به کرونا در ماکو ثبت نشده است

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در ماکو ثبت نشده است.

دکتر رحیم صمدی امروز ۷ اسفغندماه در نشست خبری مدیران شبکه های بهداشت و درمان منطقه ازاد ماکو با خبرنگاران در موضوع بیماری کرونا ویروس با بیان اینکه تا به امروز هیچگونه مورد مشکوک بیماری کرونا در شهرستان ثبت نشده است، ادامه داد: اصلی ترین دارو در مبارزه با این ویروس، تقویت مقاومت بدنی و پرهیز از استرس درکنار مصرف مایعات، خواب کافی است و پرهیز از حضور در جمع‌ها و بیمارستان‌ها می‌تواند از شیوع این ویروس جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه استخرها، کافه ها، قلیانسراها، باشگاه‌های بدنسازی، در کنار مدارس و دانشگاه ها تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شده است، افزود: در ماکو کمبود تخت نداریم و شبکه های بهداشت منطقه آزاد ماکو در آمادگی کامل به سر می برند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو با اشاره به حساسیت مسئولان ترکیه‌ای به مسافران ایرانی به خاطر شیوع کرونا ویروس در کشور تصریح کرد: امکانات لازم در مرز جهت صدور گواهی سلامت تامین شده و در صورت درخواست کشور ترکیه این گواهی در اسرع وقت صادر می شود.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید براینکه جواب تمامی موارد مشکوک ارسالی در منطقه آزاد ماکو منفی بوده و آنفلوانزای فصلی تشخیص داده شده است، افزود: اثر انگشت ورود و خروج در ادارات تا اطلاع ثانویه ممنوع و در صورت استفاده ضدعفونی شود.

انتهای پیام