• پنجشنبه / ۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۶:۲۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99010703392
  • خبرنگار : 30054

نانوکامپوزیت، ماده‌ای جدید برای مشکلات  قدیمی!

نانوکامپوزیت، ماده‌ای جدید برای مشکلات  قدیمی!

در تمامی شهرها و کشورها یکی از مهم‌ترین نشانه‌های ایمنی، وجود دریچه‌های منهول در سطح خیابان‌هاست. اما متاسفانه سرقت بسیار زیاد این دریچه‌های منهول چدنی نه تنها ایمنی را از سطح شهرها گرفته بلکه باعث افزایش خطر و سقوط شهروندان به داخل منهول‌ها هم شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام رادیس، سالانه چندین هزار دریچه منهول چدنی از سطح شهرهای ایران دزدیده می‌شود چرا که جنس این دریچه‌ها به صورتی است که می‌توان آن‌ها را ذوب و به عنوان ضایعات به فروش رساند. همین اتفاق باعث افزایش خطرات سقوط شهروندان به تاسیسات زیرزمینی مثل خطوط آب و فاضلاب، گاز و مخابرات در سطح شهرها شده و آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد کرده است.

شرکت دانش بنیان رادیس (ًRadis.in) از جمله شرکت‌هایی است که  برای حل این مشکل،‌ فعالیت خود را با هدف تحقیق و تولید تکنولوژی مواد نوین از مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرد و در حال حاضر به یکی از تولیدکنندگان پیشرو دریچه منهول نانوکامپوزیتی در بازار تبدیل شده است.

هرچند در سال‌های اخیر برای جلوگیری از سرقت این دریچه و حفظ امنیت شهروندان دریچه‌های منهول متنوعی با جنس‌هایی به جز چدن و فلز ساخته شدند، اما هر کدام از آن‌ها دردسرهای خاص خود را داشتند. درچه منهول نانوکامپوزیتی شرکت دانش بنیان رادیس که بر پایه بتن تهیه می‌شود، تمام ویژگی‌های مناسب چدن را دارد اما قیمت آن از قیمت دریچه‌ های چدنی اقتصادی‌تر و حتی سبک‌تر است و مهم‌تر از همه یک دریچه منهول ضد سرقت است.

ویژگی‌های دریچه منهول نانوکامپوزیتی:

۱. حداقل طول عمر ۶۵ سال

۲. قیمت مناسب و ارزان‌

۳. مقاوم در برابر عامل‌های مخرب

۴. غیرقابل اشتعال

۵. تحمل دما از ۵۵ تا ۱۱۰۰ سانتیگراد

۶. ضد سرقت و دارای بیمه سرقت

این شرکت دانش بنیان نه تنها در بازار ایران به خاطر تکنولوژی ساخت نانوکامپوزیت مورد استقبال قرار گرفته است، بلکه در بازارهای جهانی مثل کشورهای اروپایی و آفریقایی هم توانسته راه خود را باز کند. دریچه‌های منهول نانو کامپوزیت رادیس برای تاسیسات زیرزمینی شهرداری‌ها، مخابرات، آب و فاضلاب، پتروشیمی‌ها و شهرک‌های صنعتی کاربرد دارد.

انتهای رپرتاژ آگهی