• پنجشنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۲
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99032213954
  • منبع : نمایندگی همدان

استاندار همدان:

امسال ۷۲ پروژه ملی و تأثیرگذار در پیوست بودجه همدان داریم

امسال ۷۲ پروژه ملی و تأثیرگذار در پیوست بودجه همدان داریم

ایسنا/همدان استاندار همدان با بیان اینکه در سال ۹۹ پروژه های جهش تولید همدان با ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تا پایان سال اجرایی خواهد شد، اعلام کرد: امسال ۷۲ پروژه ملی و تأثیرگذار در پیوست بودجه همدان داریم.

سیدسعید شاهرخی پنج شنبه ۲۲ خردادماه در آیین افتتاحیه دو استخر بزرگ دانش آموزی ناحیه یک و دو همدان با حضور وزیر آموزش و پرورش، ضمن تشکر از نگاه بلند دولت تدبیر و امید به استان همدان اظهار کرد: اقدامات انجام شده در استان همدان از ظرفیت های بزرگ این استان و توجه دولتمردان نشأت گرفته است.

وی افزود: کشور ایران تحت شدیدترین تحریم های آمریکا است و محدودیت های شدید مالی دارد اما با وجود این شرایط امسال ۷۲ پروژه ملی و تأثیرگذار که قادر است در استان حرکت ایجاد کند را در پیوست بودجه همدان داریم.

استاندار همدان با بیان اینکه با توجه به شروع قوی مجمع نمایندگان در دوره یازدهم این ۷۲ پروژه از طرح های خوب کشوری است، اضافه کرد: در سال جاری دو سد نعمت آباد و شنجور رزن استان همدان افتتاح می شوند و در ادامه سد گرین نهاوند تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه توجه به استان همدان، پیگیری های انجام شده و تلاش نمایندگان برای اجرای پروژه ها در وضعیت مطلوبی قرار داده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۴۴ پروژه استانی در دست اقدام و برنامه ریزی است که همه طرح ها بسیار قابل قبول هستند و باید برای بهره برداری آنها تلاش حداکثری به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه ما مصمم هستیم در ۱۴ ماه باقیمانده از کار دولت تدبیر و امید با توان مضاعف این پروژه ها را به سرانجام برسانیم، تصریح کرد: در چند سال گذشته حدود  ۱۰۷ هکتار تعداد کل گلخانه های استان همدان بوده که در برنامه عملیاتی سه ساله درنظر گرفته شده مقرر است این مساحت به ۳۰۷ هکتار برسد.

شاهرخی با بیان اینکه با تلاش شبانه روزی مسئولان و مدیران استان به مثابه یک کارگاه بزرگ در این شرایط سخت اقتصادی فعالیت می کند اما در این بین نباید نقش بخش خصوصی را نادیده گرفت، گفت: سال گذشته ۵۰۰۰ میلیارد برای بخش خصوصی بسترسازی شده و اکنون این مبلغ به ۶۶۴۰۰ میلیارد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ پروژه های جهش تولید همدان به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تا پایان سال اجرایی خواهد شد، اظهار کرد: با وجود همه دشمنی ها و محدودیت های مالی کشور دولت با تمام ظرفیت و توان و با مشارکت ارکان و بخش خصوصی درحال فعالیت است.

استاندار همدان با بیان اینکه علاوه بر ساخت و ساز فضاهای آموزشی خوشبختانه استان همدان مردم متدین، دیندار و ولایتمداری دارد که احساس مسئولیت می کنند، گفت: استان همدان ۸۷۴ خیر حقیقی و حقوقی دارد که از این تعداد ۲۰۴ نفر در حوزه مدرسه سازی فعالیت می کنند.

وی در پایان با بیان اینکه امیدوارم با اجرای طرح «آجر به آجر» شاهد جهش در امر خیر مدرسه سازی باشیم، یادآور شد: فضاهای ورزشی آموزش و پرورش در شهرستان ها به سرعت درحال تکمیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز در این آیین اظهار کرد: نگاه کاربردی استاندار باعث افتتاح این پروژه ها وطرح های خوب دیگر در استان همدان شده است.

محمد پورداود با بیان اینکه جسم بستر و موکبی برای تعالی روح است، افزود:خوشبختانه یکی از ساحت های شش گانه در سند تحول بنیادین که نقشه راه آموزش و پرورش و برگرفته از قرآن و سیره اهل بیت بوده، مربوط به سند تحول بنیادین زیستی و بدنی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه در حوزه سوادآموزی یک درصد بیشتر از میانگین کشوری هستیم، خاطرنشان کرد:مهمترین جهت گیری این سند تعامل مستمر روح و بدن با  توضیح رابطه روح و بدن به عنوان یک رابطه بنیادین و عمیق است.

وی با بیان اینکه دراین فضای فکری مفهوم سلامت بسیار مهم و گسترده است، اضافه کرد:توجه هماهنگ و متعادل به ابعاد جسمانی، روانی،زیستی،اجتماعی، محیطی و معنوی در این ساحت شش گانه آمده و ساخت اماکن ورزشی در راستای تقویت همین ساحت ها است.

پورداود با بیان اینکه در زمینه ساخت و ساز اعم از مدرسه سازی و سایر اماکن کارهای بزرگی صورت گرفته که نقش خیرین مدرسه ساز بسیار حائز اهمیت است، گفت: با افتخار اعلام می کنم با کمک نوسازی مدارس و با هدایت و راهبری استاندار ما جشن خداحافظی با بخاری های غیر استاندارد را برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش هم با تاسی از کشور در راستای سند تحول بنیادین حرکت می کند و کرامت معلمان را در صدر مسایل خود قرار داده است، یادآور شد: کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش در کشور،کسب رتبه برتر در ستاد اقامه نماز کشور و کسب رتبه چهارم کشور از افتخارات آموزش و پرورش استان همدان است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان نیز اظهار کرد: کار مجموعه نوسازی مدارس ساخت مراکز مختلف آموزشی، تربیتی و ورزشی است و جسمی که توسط نوسازی ساخته می شود، تحویل آموزش و پرورش داده شده تا در آن روح بدمند.

محمدحسین مرادی با بیان اینکه در کل استان همدان ۳۵۷ پروژه در دست اجرا بوده که از محل های مختلف اعتبارات استانی، ملی، خیرین و بنیاد برکت به مرحله اجرا درآمده است، افزود: امیدواریم در سال جاری حدود ۵۰ پروژه به شرط تکمیل اعتبارات به اتمام برسند.

وی با بیان اینکه طرح مشکل فقط این نیست که مدیران بگویند کمبود اعتبار و نیروی انسانی داریم بلکه باید راه حل نیز برای مشکلات پیشنهاد شود، گفت: خوشبختانه با حمایت استاندار زیرساخت های لازم در استان فراهم است و تعاملی در این زمینه در استان وجود دارد که در سایر استان های کشور مشاهده نمی شود.

مرادی با اشاره به افتتاح دو استخر در ناحیه یک و دو همدان اعلام کرد: پروژه های استخر در سطح استان در مجموع ۱۰ مورد پیش بینی و طراحی شده و در مراحل مختلف اجرایی به سر می برد و هشت استخر در سایر شهرستان ها باقیمانده که در پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۶۰ درصد هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان با بیان اینکه ساخت استخر ناحیه یک و دو همدان از سال ۸۹ آغاز شده بود، خاطرنشان کرد: زیربنای استخر ناحیه یک ۲۳۶۵ مترمربع بوده که به صورت اسکلت فلزی در یک طبقه طراحی و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه اعتباری حدود ۷.۲ میلیارد تومان در ناحیه یک و ۷.۵ میلیارد تومان برای ناحیه دو هزینه شده است، افزود: اکثر مصالح و تجهیزات این دو استخر کاملاً بومی و ساخت ایران است.

مرادی سیستم گرمایش ترکیبی متناسب با فضاهای مختلف، طراحی و اجرای جکوزی مطابق با استانداردهای پزشکی، حذف حوضچه آب سرد و اجرای اتاق مه بعد از جکوزی برای جلوگیری از بروز عارضه های قلبی و عروقی، تفکیک مدار تصفیه و گردش آب استخر، تعبیه سیستم هوشمند موتورخانه برای نخستین بار در همدان و عدم کلرزنی در استخر را از ویژگی های این استخرها برشمرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه مدرسه خیرساز زنده یاد عبدالحسین زمانی با حضور وزیر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، استاندار همدان، مدیرکل و معاونان، جمعی از مسئولان استانی کلنگ‌زنی شد. این مدرسه در ۱۴ کلاس و چهار طبقه با زیربنای ۲۵۵۵ مترمربع و با استفاده از اسکلت بتنی در منطقه گلزار همدان ساخته می شود.

احداث این پروژه به پنج میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۲.۵ میلیارد تومان آن توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و ۲.۵ میلیارد تومان نیز توسط برادران زنده یاد عبدالحسین زمانی تأمین می‌شود.

در حاشیه کلنگ زنی مدرسه خیرساز زنده یاد عبدالحسین زمانی، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره محمدرضا حافظی در نخستین سالگرد درگذشت این خیر بزرگوار با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولان استانی در همدان برگزار شد.

در ادامه از مدرسه درحال ساخت کشاورز بازدید به عمل آمد. این مدرسه در ۱۵ کلاس و ۲۷ اتاق در سه طبقه با زیربنای ۲۹۳۰ مترمربع و با استفاده از اسکلت بتنی و با تأمین اعتبار ملی و اعتبار پنج میلیارد تومان در حال ساخت است و این پروژه پیشرفت ۷۰ درصدی دارد، پیمانکار ساخت مدرسه کشاورز پایدار سازه نهاوند است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.